Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

Dexter666

Stallone na začiatku 90-tych rokov žiaril a tento film je toho jasným dôkazom. Aj keď už prešlo 13 rokov od vtedy, čo som ho naposledy videl, musím povedať, že stále má svoje akčné grády na vysokej úrovni voči takému Vertical limit má určite navrch, čo sa filmárskej stránky týka. Máme tu celkom obstojný príbeh, skvelého záporáka, mrtvol na dobrej aj zlej strane tak akurát, veľmi dobrú výpravu. Vadila mi hlavne dokola sa opakujúca sa titulná melódia, ktorá mi prišla na súčasnú dobu už proste trocha zastaralá a takisto niektoré kulisy, ktoré kričali svojou kulisovosťou. No a samozrejme tie náhodné stretnutia, ktoré robili z veľhôr detské ihrisko (v akčňáku so spádom sa to s odrenými ušami dá odpustiť). Vysoký nadpriemer. 70% ()

lopja

Dalsi z vydarenych akcnych filmov znameho a popularneho herca Sylvester Stallone. Tento film by som urcite zaradil medzi jeho popredne filmy a to aj vdaka reziserovy Renny Harlin. Film vas vkuse drzi v nap䴩, hrnia sa jedna akcna situacia za druhou a vas tep sa nema ani kedy spomalit lebo dej prezivate spolu s hlavnym hrdinom pricom vam behaju zimomriavky po tele ked vidite to krasne prostredie zasnesenych hor.Vyborna hudba a vyborne dialogy ktore raz za cas u vas vyvolaju usmev.Jednoznacne jeden z najlepsich akcnych filmov ktory prinasa nieco nove. ()

miza

Úžasné hory a fantastické scény.Je to jeden s lepšich akčních filmů a i výkon S.Stalloneho je slušný. ()

halberdier

Společně s prvním Rambem asi nejlepší film Sylvestera Stalloneho. Vynikací kulisy velehor, "cool" zpomalené záběry akce, klasické prkenné herectví Slye. Škoda, že Renny Harlin po vynikající Smrtonosné pasti 2 a Cliffhangerovi klesl na uplné filmařské dno... ()

p.a.douch

Rok 1993 se Sylvesterovi povedl natočil dva dobrý filmy a tohle je jeden z nich. Ne že bych mu to horolezectví žral, ale tenhle film mě zkrátka baví. Zloduch v podání Johna Lithgowa je správně zlej a nemilosrdnej, jeho poskoci správně zlodušej a umíraj za pomoci dobrejch hlášek a neotravujou moc dlouho. Rooker Silvestrovi dobře sekunduje a zahrál si zde jednu z mála kladných rolí. 80 %. ()

Delfador

Z pohledu horolezce je to naprostý nesmysl. Už jen to, že Sly pobíhá v tričku po horách, všude sníh.. Jak leze pro ten kufr plný peněz, docela bych i čekal, že mu třeba bude zima na prsty na zmrzlé skále, ale ono nic. Propadne se pod led, teplota vody se blíží k nule, no problémo: dám si na to mokré tričko další triko a všechno je OK. Máme tu nového Chucka Norrise. Tak proč se mi to líbilo? I přes to, že tam byla spousta nesmyslů, to byl pěkný film. Když si odmyslím skok přes rokli kilometr dlouhou a všechny ty horolezecké kousky, ze kterých můj otec horolezec šílel, tak se mi to vážně líbilo. Nejlepší jak Sly toho chlápka napíchl na ten krápník. Je to asi největší nesmysl, co se mi kdy líbil. ()

Tuty

Výborná podívaná, ten film se mi vždycky líbil, ale kazí ho nový dabing. Vynikající je hned úvodní scéna od které se vše odvíjí, bleskový spád, (ne)uvěřitelná akce v horách, přímočará akce ve stylu 80. let a rozumní záporáci. A to stačí i dneska, ne? Samozřejmě - Sly nevěděl, že o 20 let později se mu bude vysmívat Jason Bourne a jeho realismus mimimalismus... ()

ariari

prečo sa už takéto silno príbehové akcie netočia?? vôbec to nebolo šablónovité a narvaté efektami a aj tak celý film bol jeden napínavý vysokohorský sled udalostí s perfektnými ukážkami lezectva. Verím že vtedajšia generácia po tomto filme milovala zliezanie skál a stromov ()

JoeSO

Tenhle film jsem viděl několikrát. Krásná příroda, bohužel trošku zkažená bandou troskotajících kriminálníků. Ale dostanou co proto od namakaného Silvestra pěkně na budku :) ()

O_Peki

Takovej jakože horolezeckej akčák. Lezu po skalách hodně dlouho abych jim toto zbaštil. Ale rád se na to znovu podívám, jako na akční jednohubku. ()

tomino28

Klasická stará škola. Místy přehnaná a obtížněji uvěřitelná, ale správně akční a nenudící. Po zhlédnutí se dostaví pocit, že filmaři odvedli poctivý kus práce. Napadá mě celá řada novějších akčních filmů, a to i výrazně, které by měly s tímto "staříkem" velký problém držet dech. ()

KorenGeorge

Devadesátková pecka mezi akčními thrillery a jeden z nejlepších filmů se Slyem v ústřední roli. Cliffhanger nepostrádá nic, co by správný akční film měl mít - sympatické hlavní hrdiny, ohavné proradné záporáky, napětí, nadmíru vyvedené akční scény, pěknou hudbu a zajímavé prostředí Skalistých hor (vlastně Italských Dolomit). Renny Harlin drží film ve výborném tempu, napětí je zde cítit nejen kvůli bandě grázlů ale hlavně díky prostředí drsných hor, kde můžete přijít o život, aniž by vám někdo pomohl. Akce výborná, na konci filmu sice přepálená ale nikdy ne trapná nebo úsměvná. Herci včetně Slye předvádějí solidní výkon John Lithgow ztělesnil jednoho z nejhnusnějších a nejnebezpečnějších záporáků v žánru. Celkově hodnotím Cliffhanger jako výborný akční kousek. Na závěr jeden můj postřeh; ústřední hudební motiv Trevora Jonese má nachlup stejný začátek jako ten v Posledním Mohykánovi. ()

chozze008

Za mě tragédie. Možná snížim hodnocení na jednu star. Dialogy se většinu času omezují na drsňáckou výměnu názorů (která působí opravdu trapně). Nominace za vizuální efekty? Přesně tendle film patří do té kategorie, kde úplně jasně vidíte, že zrovna nad žádnou propastí opravdu nevisí. Hudba mě trhala uši. Jako akce tam je , Stalloneho svaly taky, ale dohromady ten scénář je hrůza. Přitom to není uplně špatný nápad, myslím, že se z toho dalo vytěžit více. ()

rigby

Kdysi se mi tento film moc líbil. Dneska jsem si ho po letech pustil znovu a musím konstatovat, že se jedná o hodně jednoduchý, až naivní akční film. Nicméně exteriéry jsou opravdu krásné. A když se vypne mozek, tak se jedná pořád o dobrou akční podívanou. Skutečně nadprůměrnou. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)