Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

cariada

Další žraločí horor, mě moc neoslovil, jen vím že tam jsou naký laboratoře a zmutovaní žraloci. Kupodivu tady to má tolik a tak velký hodnocení. ()

carly

mám rada Thomasa Janea ako hrdinu proti svojej vôli. mám rada LL Cool J-a a mám rada aj tento film. je to oddychovka s mierne prekvapivým záverom a ešte je tam aj Samuel L. Jackson ()

agathon

Cože? Tohle režíroval Renny Harlin? A safra....Přišel jsem na to až po shlédnutí filmu (úvodní ani závěrečné titulky jsem naneštěstí vynechal) a díval tak na film nezatížený tak (v rámci žánru) u mě osobně respektovanou osobou. A docela se i bavil - hlavně u několika nečekaných úmrtí. Ale těch pár pozitiv hravě válcuje otřesná animace žraloků, pár skutečných blbostí a otřesně nezáživné herecké tváře. Mě to prostě celé bavilo jen tak na půl. A k tomu s tím příšerným českým dabingem. ()

Andre3000

Jako je to celkem o ničem, podle mě je škoda, že se vůbec někdo nmáhá tohle točit...to se může líbit snad jen lidem co mají rádi krmení žraloků. ()

Martrix

Největší slabinou filmu jsou žraloci. Jenže navzdory tomu, že jsou na první pohled gumoví, nebo digitální, vadí to méně, než bych sám čekal. Možná je to představivost, nebo podvědomý strach ze žraloků, který je u mnoha lidí tak velký, že je děsí i jen představa koupání v moři, kde byl žralok naposledy spatřen před dvaceti lety. Což je ovšem skoro stejně absurdní, jako že vás nahání zmutovaný žralok v podmořské laboratoři. Nicméně film odsýpá, pořád se něco děje, postavy dostávají dost na frak..., takže i když je to často pitomé a předvídatelné, přesto to nějakým zázrakem nenudí. Možná by stálo za to zanalyzovat, jak je možné, že takovou na první pohled pitomost, dotlačili lidi na 62%. Snad na tom má podíl klaustrofobická atmosféra polozatopené základny, která mi trochu připomínala atmosféru čtvrtého Vetřelce. Sám jsem ten film viděl jen proto, že se mi nechtělo spát a předpokládal jsem, že mě jeho debilita nakonec od TV stejně vyžene. Přesto jsem ho dokoukal až do konce. Útok z hlubin vás ničím nepřekvapí, má spoustu nešvarů, béčkový scénář ... určitě ho doporučovat nebudu...přesto mu dám 3*. Divné, že? ()

pakobylka

Sice obehraný, ale nápaditě a dynamicky převyprávěný příběh, jemuž podle všech předpokladů vládnou jistá sympatická, geneticky modifikovaná zvířátka, která by se (vcelku logicky) ráda vymanila z potupného lidského zajetí. Kdo by taky toužil po tom, aby byl opakovaně vystavován dosti nepříjemný zákrokům v rámci lékařského výzkumu, který má očividně přinést užitek někomu úplně jinému. Jen blázen, řekla bych - nikoli zvířátka. Neboť zvířátka obyčejně neinklinují k masochismu. Naopak - mívají velice silně vyvinutý pud sebezáchovy - krom toho lehce dostanou HLAD ... alespoň některá z nich - hlad odpovídající jejich rozměrům ... i naturelu. Dokonce mohou být i zdravě naštvaná. Já bych tedy rozhodně byla - v tomhle konkrétním případě ... na jejich místě. Bylo mi sděleno, že jsou nadprůměrně chytrá - bohužel ne až tak, jak by mi vyhovovalo. Takže ... dívejte se pozorně - mají šanci tak 50 na 50. Solidní 3* ()

fars

Pral si nekdo zraloci narez? Drzte si klobouky, pojedeme z kopce, protoze tenhle film si moc servitky nebere. Becko jako svine, ale o to zabavnejsi. Efekty jsou sice misty opravdu okate digitalni, ale na tu dobu je to myslim fajn. A Thomas Jane je taky v tom jeho natelniku docela kladas :-) 80% ()

c.tucker

Až na ty efekty v pohodě. Efekty pokulhávají za velmi svižnou režií a celkem zajímavým scénářem (většina úmrtí je celkem neočekávaná). Ale proč nemůžou umřít všichni a žraloci zvítězit? ()

Maty85

Při prvním shlédnutí mě tendle filmek nadchnul. Akce, napětí, skvělý triky, dobré herecké obsazení. Co se týče žraločího tématu, je to po Čelistech jeden z nejlepších filmů. ()

dr.fish

Ačkoli akce bylo docela dost, nepokrytě jsem se nudil. Špatný film to není, napětí tu ale nebylo a jednotlivý sežraní účastníci mne nijak netráoili, nikomu jsem nefandil. 50% ()

otík

Poměrně vtipný mix thrilleru, akce, komedie a hlavně xtá varianta na Čelisti odehrávající se na jakési základně pro chov a studium žraloků na otevřeném moři. Při zkoumání se samozřejmě experimentuje a jeden výtvor tohoto pokusu si začne z místní posádky dělat chutnou krmi. Ještě že klaďas, jeho milá a černoch jsou prototypy, které nás budou bavit po celou dobu filmu. Až občas na trapné triky zábavná oddechovka. ()

panMartin

Béčková zábava, která pobaví i když nepřináší nic nového. První polovina naprosto o ničem, druhá už má ty správné grády. Jak je časté v daném žánru, děj se odehrává na omezené lokaci, oceánské výzkumné centrum. Co se týče zápletky, jedná o neoriginální blbost. A divák může jen hádat, kdo další skončí na žraločím jídelníčku. ()

vesper001

Jak se hned v úvodu utopí plyšák, je jasné, že jde do tuhého. Pěkně tuhého žraločího stejku, na kterém si už vylámalo zuby hodně filmařů. Tady jsou žraloci šavlozubí a pilně rafají po vědátorech, zvlášť když 1) mají proslov, 2) hrají si s jejich mozky, 3) brání jim ve výletu do moře, 4) cachtají se ve vodě, 5) štvou je – anebo prostě jen tak, aby peristaltika nestála. Sice béčko, ale pěkné. Spousta náhod hraje zubounům do noty a počet malých černoušků je tráven ve správném rytmu, aby měl příběh uklidňující spád až do konečného, tradičního žraločího spláchnutí. Místo čelistních protéz si raději pusťte tohle. ()

Deyw

thomas jane fajn,samuel fajn..cernousek fakn..papouch fajn..ostatni prumer - digitalni zralok a triky dneska hnus driv asi fajn...je to strasna pytlovina..driv v telce sem to zral ale ted fakt ne..jediny co je fajn jsou killy a krev..a jeste ze si to nenechava hvezdy na konec ale zraloci seknou kohokoliv a necekate to. ()

Hafran

Velmi přehnané, ale neustále nabité. Když nebudete moc přemýšlet, tak se budete bavit jako u málo čeho. ()