Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

oLí

Finský rejža Harlin má na kontě jistě podařenější kousky. Zatím jsem od něho neviděl jiný film, než primárně akční a Deep Blue Sea se opět vyznačuje více hmotou svalovou, než tou mozkovou. No celý film je přitaženej za vlasy a já po celou jeho stopáž nebyl schopnej mu na to přistoupit a bavit se. Mohli za to hlavně velice nesympatičtí herci a nepovedené scény, které měly šokovat. Vůbec triky se žraloky byly hodně amatérské. Jednou žralok gumovej, podruhé animovanej až běda. Zkrátka to mohlo být mnohem, mnohem lepší. 30% [září 2007] ()

Lucasion

Útok z hlubin spolu s Bazénem (2001) je pro mě kultovka. Jednoduše proto, že tenhle film jsem viděl, když mi bylo nějakých devět let na základní škole. Zatímco Bazén jsem viděl při cestě na lyžařský kurz, tak Útok z hlubin jsem viděl ve školní družině. Bohužel zatímco ve vzpomínkách byl tento film dobrou replikou Čelistí (1975), tak nyní mi přijde pouze jako lehce nadprůměrný snímek. Dokonce si nyní uvědomuju, jak skvěle byl obsazený. Jackson, Skarsgard a i Thomas Janes. U kterého jsem si vždy myslel, že jako blonďák vypadá směšně. Ale je vidět, že něco z hlavy nezmizí. Jako proražení skla živým člověkem s kovovou konstrukcí, úkryt v troubě, a nebo utrhnutí paže. Plus jedna dvě hlášky. Příběh o geniálních žralocích, kteří sní o.... Něčem a ve vodě couvají, mi přijde nyní jako druhořadý hollywoodský námět. I když tehdy jsem byl unesen, jak se žraloci probourají do podvodního komplexu, aby si pochutnali na pár lidech. Taky si už nepamatuji, že tam bylo tolik animace. Ty žraločí animace snad v žádném filmu nevypadají dobře. I když se tomuhle filmu musí nechat, že v mnoha scénách je parádní maketa velkého zubatého macka. Bylo to hezké připomenutí toho, na co jsem koukal před lety, ale někdy se holt věci trošku mění. Tento film je toho živým důkazem. (68 %) ()

Lacike

Najlepsi film o utociacich zralokoch od cias prveho Jaws. A neinspiroval sa len u Jaws, ale vo viacerych filmoch. Cela ta podmorska stanica mi pripominala napriklad Cameronovu Priepast, nahanacky po chodbach mali atmosferu ako Aliens a samotni inteligentni zraloci sa tiez spravali ako Votrelci. Dokonca aj hlavny hrdina Thomas Jane vtedy vyzeral jak kopia niekdajsej hviezdy Christophera Lamberta. Proste taky mix z rôznych filmov, ale vysledok je dostatocne originalny a hlavne zabavny. Trikova stranka je stale pôsobiva, akcne sceny kvalitne prevedene, napätie funguje, dockame sa aj necakaneho poradia umrtia jednotlivych postav, kedy chcipaju skôr ti u ktorych by ste cakali, ze sa dockaju konca. Herecke obsadenie je skvele. Jednoznacne mu kraluje v tej dobe relativne novacik Thomas Jane, dalej tu je autoritativny S.L.Jackson, sympaticky Rapaport, a zabavny LL Cool J. Saffron Burrows tu hra drsnu a trochu nesympaticku postavu. Nieco ako Ripleyova z prvych Alienov. Proste ma nenapada, co by som tomu vytkol. Jednoduche zabavne neoriginalne becko o utociacich zralokoch. Zbytocne info na zaver: bol som na to v kine a bol to super zazitok a dokonca som to mal zadarmo trikrat na DVD vdaka firme Sony. 7/10. ()

maseer2

výborná oddychovka.. vypněte mozky a bavte se! já jsem se bavil skvěle! ... ovšem bez toho kuchtíka / kněze by to nebylo ono :) ()

mirekem

Otravná pseudovědecká podívaná s nesympatickými herci,kde i ti Páni herci(Stellan,SLJ) představovali nepříjemný postavy;alespoň na mě to tak působilo a nezachránila to ani Šafrán svym striptýzem. ()

Tommassi3

"Měl bych dotaz.. O čem může takový čtyřtunový žralok s mozkem velikosti motoru bez přirozených nepřátel přemýšlet ??" ;) ()

malylada

Tak podobně béčko jako Chobotnice, o píď mě bavilo méně, ale i tak asi jeden z nejlepších žraločích filmů... 6/10 ()

cinefob

Tento film mám napozeraný, aj keď je potrebné priznať, že tak trochu z donútenia. Vo svojej kategórii však rozhodne patrí medzi tie najlepšie. S výnimkou cca troch vecí (---SPOILER---- 1. pre nejedného diváka nepochopiteľná smrť SLJ už v prvej polovici filmu, ---SPOILER--- 2. prezentovanie absolútne scestného prirovnania ako trefného vysvetlenia špeciálnej teórie relativity, oooSPOILERooo 3. elektrická izolácia vytvorená z neoprénu skrz naskrz nasiaknutého morskou vodou oooSPOILERooo) pôsobí tento film dojmom, že má hlavu aj pätu, a netrpí najhoršími nešvármi kategórie killer animal B-horror, akým je napríklad neúnosné šponovanie vedy (samozrejme ak prijmete hlavnú premisu, že je pomocou genetických manipulácií možné zväčšovať žralokom mozgovú hmotu natoľko, že sa stanú inteligentnými v tej miere, v akej hovoríme o inteligencii u ľudí; okrem inteligencie im genetika tentokrát do výbavy pribalí aj vlastnosti ako ľstivosť, pomstychtivosť či mizantropiu). xxxSPOILERxxx Určitá subverzívnosť snímky sa prejavuje v tom, že to prežije aj zbožný Afroameričan a filozof života v jednej osobe, čo na dobu, kedy film vznikol, je pomerne odvážny počin. Tu kdesi by som hľadal počiatok filmovej obdoby hnutia BLM. xxxSPOILERxxx ()

Dale

Bolo tam pár zaujímavých okamihov a občas boli aj prekvapujúce, no celkový dojem kazia vizuálne efekty. Milióny z rozpočtu asi niekto vytuneloval, lebo ich vo filme nebolo veľmi cítiť. Tie digitálne žraloky boli proste také trápne, že som sa musel v najnapínavejších momentoch zasmiať. Myslím, že realistickejšie by pôsobili, keby boli vyrobené z papieru A4. :-)Ako výhovorka by mohlo slúžiť to, že to neboli len také obyčajné žraloky, takže preto aj tie ich pohyby boli veľmi neobyčajné, no keby som sa tým mal zaoberať dlhšie, vyšli by napovrch ďalšie a ešte väčšie nedostatky tohto filmu. Teraz môžem len s veľkým obdivom spomínať na to, čo dokázal so žralokmi Spielberg o 20 rokov skôr. ()

Terva

Jsem překvapen, že film začal nekrvavě. Očekával jsem klišé vyvrcholení úvodní scény a ono nic - to se povedlo, proč hned litry krve, že ? CITÁT - Za skleněným plotem je svět tichých příšer.......... Z přírodou není radno si zahrávat a když nějakému, již skoro inteligentnímu tvorovi, několikanásobně zvýšíte kapacitu mozku, může se stát, že bude chytřejší než stvořitel. CITÁT - Žraloci pochází z dob, kdy cenili zuby všichni.......... Má to své chyby, ale celkem slušné napětí, povedenou hudbu a triky také nejsou nejhorší. CITÁT - On ho sežral, prostě ho sežral !!.......... Film sice začal bez krve, ale nebojte, něco poteče a když to nebude voda, bude to krev. ()

m.krudenc

Výborný film úžasná podívaná. Thomas Jane hraje snad frajera v každém filmu jeho herecké výkony se mi moc líbí, potěší i Saffron Burrows. Film je adrenalinový a napínavý od začátku do konce, obsahuje vizuálně zdařilé a krvavé akční scény a žraloci vypadají až nečekaně velmi dobře. Příběh i výprava jsou perfektní. Celkem zarážející, že v dnešní době nedokáže nikdo natočit podobný žraločí horor. Útok z hlubin je úžasná podívaná. ()

JohnCZ

Vtipně vysvětlená teorie relativity, ale jinak vesměs rutinní žraločí film s nezáživnejma postavama. Což je vlastně pořád docela výhra, protože to není ani slabě natočená nuda a ani záměrně debilní kravina od Asylumu. A to se počítá! ()

corpsy

Remeselne slušný, príbehovo ale ničím výnimočný žraločí thriller. Zabudnite však na príbeh, jeho hlavnou atrakciou je profesionálna Harlinova réžia a niekoľko naozaj dynamických sekvencií. Od maxima to ďaleko nemá. ()

Džany

Béčková zábava, která pobaví i když nepřináší nic nového. Opravdu vychytralý scénař co se týče děje (i když v některých momentech je to více než předvídatelné) a 'výběru zabitých', ale dialogy raději nehodnotím. Atmosféra má určité napětí a kupodivu si ho udržuje až dokonce, který je bohužel na mě moc přemrštěný a americký, ještě když do toho hraje hrdinská hudba jak z Patriota. U mě za 3*. ()

schizmo

Když jsem na tomhle byl jako teenager v kině, odcházel jsem celkem spokojen. O patnáct let později, když jsem si dal repete, tak jsem se celkem zhrozil, jak klišovitej a trikově nepovedenej film to vlastně je. Dějově to připomíná katastrofický zářez Dobrodružtví poseidonu akorát se žralokama. S nesympatickým obsazením a dementníma trika navrch. Spousta současných diváků nadává na Čelisti, že je naivní film s primitivníma loutkama, ale tohle je oproti tomu obyčejný ořezávátko bez atmosféry. I přesto všechno film celkem funguje a pokud se člověk nechytá jednotivých nedotažeností, může si pochutnat na solidním 80' revivalu. Ve výsedku je to někde mezi dvojkou a trojkou, ale nakonec dávám za tři. ()

mis-ko

Hlavné postavy sú zastúpené dvoma druhmi. Duh prvý - žralok: Žralok v mori, žralok na chodbe aj v kuchyni. Žralok zabíjajúci žraloka aj človeka. Žralok zákerný a inteligentný. Druh druhý - človek: hlúpy, neschopný, článok v potravinovom reťazci. Pôvodne som dal 2*, ale teraz som si to rozmyslel. ()