Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

fannah

Dobrý film se skvělým obsazením a dobrým scénářem. Bohužel Harlin ve svých filmech doplácí na kvalitu digitálních efektů. Je to škoda, Útok z hlubin je film, na který se dá dívat a který mohl být oblíbený a uznávaný. Vždyť o žralocích máme jenom klasiku Čelisti. Osobně dávám 3 hvězdičky jen kvůli špatným efektům. ()

agentmiky

V mnoha chvílích úsměvný film, kdy se až smějete té stupiditě, co se děje na plátně. Jenže je tady velké plus, autoři nezamýšleli natočit seriozní film, hned šlo poznat, že film se nese na vlně odlehčenosti. A já jsem se i proto bavil. Na to, že film patří do kategorie minulého tisíciletí, tak triky skvělé (ano, dnes samozřejmě spíše vtipně vypadající, ale na tu dobu kvalitní odvedená práce, co se týče technické stránky). Za obsazení taktéž palec nahoru, hemží se to tady samými slavnými jmény. Film ani nemůže nudit, pořád se něco děje, tudíž váš zrak bude po celou dobu promítání upřen na obrazovku. Po stránce příběhové žádná sláva, ale na druhou jsem se dočkal i pár fakt obrovských zvratů, které jsem rozhodně nečekal. To přízvisko sci-fi sedí, popravdě takového žraloka bychom asi mít nechtěli, to by s námi tito inteligentní tvorové pěkně zamávali. Docela mě příjemně překvapilo, kdo se ujmul režie, Harlin je vskutku skvělý režisér. A povedlo se mu do filmu začlenit jednu situaci, trochu připomínající scénu z Cliffhangera na začátku, tady ale místo spadnutí do hluboké propasti čekal pád do tlamy krvežíznivé paryby. Konec uspokojivý, celkově slušná vyvražďovačka. Za mě dávám 72 % ()

Tayen

Líbilo se mi to, když jsem to viděla poprvé, podruhé i potřetí a ačkoliv na filmu moc originálních věcí nebylo, bavila jsem se. Snaha předhonit čelisti s větším počtem, větší velikostí a větší inteligencí žraloků je jasná, a takový se mi zdal i konec, ale mýlila jsem se (tedy v tom konci). Film začne obrátky roztáčet celkem brzy a pocelý film je nechává běžet, takže vznikl napínavý a místy krvavý thriller na deštivé odpoledne. Postavy jsou nic moc (nejlepší je kuchař s papouškem), ale o to filmařům asi ani nešlo, takže o nich moc nepřemýšlejte a nechte se filmem sežrat :-) ()

Wysch

Ježišmarja, to byla, panstvo, prosím monumentální nelogická hovadina... která kupodivu zvládla mě udržet, a to jsem šel kolem televize jen do ledničky pro pití... [TV, dabing byl otřesnej] ()

Jillen

Obyčejný akční film s pár napínavými okamžiky, ve které prostě nic nového nenajdete. Na sobotní večer tak akorát na zabití nudy(stále lepší než třeba teleshoping :)) ...Dávám 40% ()

Riddick77

Vraždící žraloci? Inu nápad dobrý, provedení nadprůměrné, ačkoliv scénář žádný zázrak není, tak zábavné to je nadmíru. ()

buldock

Téměř dokonalé béčko s dobrým obsazením , slušnými triky , perfektním ozvučením a kupou výborné akce! Moje hodnocení je čistě subjektivní a prot ho berte s rezervou , tak jako já tenhle film. ;-) Film: 81% ()

Žralok

O žralocích bylo natočeno plno filmů. Bohužel ale jeden "skvost" vedle druhýho. Znam snad jenom 3 kvalitní snímky. 1. jednoznačně Čelisti. 2. Čelisti 2 (3 a 4 stojí za pendrek) 3. Útok z hlubin. Ostatní celkem ztráta času. Sakra já chci zase pořádnej film se zubatou parybou. Ne ty hovadiny alá Asylum a jim podobný. ()

movieband

Béčko, jak vyšité. Herecké obsazení výborné, první polovina hodně solidní, s pěknou atmosférou, ale druhá už se táhla, máločím překvapila a konec divákovi pleštil, jak dementní bylo zachování jedné z postav. Harlinovi se podařilo udělat pár nepříjemných scén se žraloky, za které by se ani Spielbergova přerostlá mrška nemusela stydět. Ale vesměs jde spíš o béčko, které nemá diváka čím překvapit. Pobaví, zaujme divákovu pozornost, ale pořádně ničím nepřekvapí. 64% ()

Derek

vždy keď sa finský boh akcie renny harlin rozhodne natočiť nejaký "akčňák", tak milovníkom tohto žánru zaplesá srdce z očakávanej nadpriemerne zábavnej akcie. to platí i pre tento podmorský thriller. harlin si nikdy s logikou príliš netykal, čo však nevadí lebo jeho prednosťou sú akčné scény a ako i v iných filmoch i tu sú skvelé. celkový dojem trošku kazia miestami nepodarene počítačové triky, ale inak ide o skvelú zábavu. ()

L_O_U_S

Klišovitý film o žralocích se zvýšenou inteligencí. Jen nepřežijí ti, kteří by podle zavedených vzorců měli... (332.) ()

kajas

U táty na videu jsem v dětství viděla spoustu pohádek, komedií a několikrát taky tuhle nedoceněnou blbůstku, na které se mi vždycky nejvíc líbilo, že si před žraloky nemohly být jisté ani ty nejdůležitější postavy. K nepředvídatelnosti děje se navíc přidal fakt, že tu hráli opravdu dost známí herci :). ()

dyfur

….nie zlé ,ale i po opakovanom vzhliadnutí - niečo tomu chýbalo...a ten záver....hodnotím-len ako  priemer... ()

balba

Film má dobré herecké obsazení.Pár triků se nepovedlo , ale není to špatné pořád jsou tam scény , které překvapí..Tak mě napadá , že film by se mohl klidně jmenovat Čelisti 5. ()

Jufonka

Přišlo mi to jako paridoie na Poseidon... bohužel dost nepovedená, takže moc nechápu, že má film v současný době na CSFD 61%. Postavám sem vůbec nevěřila (hlavně tomu černošskýmu "kuchtíkovi"), jedinej sympatickej mi tam byl ten postarší černoch, kterýho bohužel taky zakousnul žralok... ostatně jako skoro všechny :). P.S.: Z tý lodě by se nikdy nedostali ;)) ()

SallyZen

Dal bych určitě méně, ale akční filmy o žralocích(nebo jiných zvířatech) se těžko natočí nadprůměrně. Takže si hvězdu přidám. Konec mě docela překvapil. 75% ()

Martin741

Reziser Renny Harlin uz reziserske skusenosti ma /Cliffhanger a Die Hard 2/ takze sa rozhodol ich zurocit v tomto kvalitnom horore. Jasne, ze logika kriva na obe nohy, a scenar je aj dostatocne dementny, ale ked clovek vypne mozog a necha sa unasat aspon priemernou dejovou liniou, je hned postarane o kvalitny film. 82 % ()

rakovnik

Tento film jsem viděl několikrát. A stále se u něj bavím. Slušní herci, nadhled a spousta ironie, k tomu atraktivní prostředí. Pak lze odpustit i slabé efekty. ()

cariada

Další žraločí horor, mě moc neoslovil, jen vím že tam jsou naký laboratoře a zmutovaní žraloci. Kupodivu tady to má tolik a tak velký hodnocení. ()