Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

miguel_111

Vysoko inteligentné žraloky vs. bezmocná parta doktorov na čele s ostrieľaným Patrikom Janeom. Skvelá hudba, vynikajúce a svižné tempo filmu a krásna Saffron Burrows. Pre mňa 70% ()

Doudis19

Né že by byl tenhle akční horor podhodnocený, spíš se dá brát dvěma pohledy. Ten kritický samozřejmě vytýká logické kiksy a celkově fádní děj, v podstatě by se dalo říct kravina. Naopak pohled druhý (tedy i můj), se takovými drobnostmi nezabívá a hodnotí hlavně z pohledu zábavy. A na tenhle skromný požadavek Útok z hlubin stačí víc než dost. Špičkové triky, hvězdné obsazení a neustupující akce, to je oč tu běží! Právě z tohohle rozporu vychází, více méně průměrné procentuální hodnocení, které je v tomhle případě bohužel nešťastně zavádějící. ()

Mr.Ripley

Konečně pořádný žraločí film od dob Čelistí. Žraloci nepůsobí směšně, občas naženou opravdový strach a za pomocí hutného soundtracku doženou krev v žilách do bodu varu. Skvělé akční béčko s přeplácaně nekonvenčním koncem. ()

plechulka

Kdyby byla hvězdička za odvahu, určitě bych jí dala tomuhle filmu - po Čelistech, ale hlavně po Čelistech II, III a mám pocit, že snad i nedejpánbů IV, se pustit do vážně míněného filmu LIDÉ versus ŽRALOCI je fakt odvaha! Výsledek je .... koukatelný, ve školním hodnocení "no.... dobře, za 3" ()

LordSnape

Nejlepší je ta scéna jak ten kuchař se zavře do tý trouby, která už je skoro celá pod vodou a ten žralok otočí tím knoflíkem čímž jí zapne. Fakt mazec! :D ()

Mrkvič

Béčko, které pro mě zbořilo mnoho mýtů o filmech podobného druhu. Vyvražďovačka s výbornými herci a na svou dobu skvělou vizuální stránkou. V kině jsem si to sice užil mnohem víc, ale některé scény svou působivostí zaujmou i po skoro 10ti letech. ()

Qitek

Debilita překvapujících rozměrů! Impotentní scénář puberťáka, herecké výkony hodné amatérských home videí a mezi tím vším, digitální žraloci, kterým to opravdu pálí. Naprosto vynikající béčko. Renny Harlin má akci v rukou a servíruje nám jednu akční napínavou scénu za druhou. Nemít tento film katastrofální triky, bylo by to béčko kultovních rozměrů. ()

LiborGondek

Ty největší hvězdy filmu Stellan Skarsgard a Samuel L. Jackson si zde moc dlouho nezahrály. Jinak to ale špatné nebylo, mám rád takové technické blboviny, jako byla podmořská laboratoř Aquatica. Řekl bych o něco horší Čelisti, Spielberg je prostě Spielberg. I když tohle bylo víc "technické"... 55% ()

lennyd

Russel Franklin (Samuel L. Jackson) se vydává na vědeckou základnu kdesi uprostřed tichého oceánu, aby zkontroloval jak se za jeho peníze vědci mají. Dr. McCallisterová se svým týmem zde provádí výzkum mozkových buněk žraloků, pro případnou léčby Alzheimerovy choroby. A jak už to bývá (zvlášť v amerických filmech), všechno co může se pokazí, a žraloci, kterým je zvýšena mozková kapacita se vzepřou lidské rasy a z jednoho poo druhém si dělají jednohubky ... Ano, námět je rozhodně zajímavý. A ano, napětí filmu také nechybí. Nicméně celý film je do hlubin stržen několika hloupými momenty, jimž vévodí posledních 10 minut filmu (o tom jak napůl sežraný LL Cool J dokáže vyšplhat na věž radši nemluvím). Ale co bych rozhodně vyzdvihl, je nádherný projev Samuela L. Jacksona o hrdinství, odvaze - a ve chvíli, kdy se všichni pod tíhou onoho proslovu chystají k akci, milého Jacksona zbaští jeden ze žraloků - fakt nutné vidět. Film zpříjemňuje hudba Trevora Rabina... ()

T-pack

Deep Blue Sea vypadá ze začátku jako jedna z těch komických televizních capovin. Má na rozdíl od nich však jisté přednosti a při jejich jmenování možná budu trochu spoilerovat. Tak zaprvé je to sympatický kuchař LL Cool J se svou přirozenou láskou ke svému papoušku. Pak je to třeba scéna, kdy přemoudřelého Samuela L. Jacksona při jeho proslovu zničehonic sežere zmutovanej hyperinteligentní žralok. A když už to na konci vypadá, že přežije postava, o které si celou dobu myslíte, že přežije, ale vůbec jí to nepřejete, zasáhne Pistrix Ex Machina a člověk si mne ruce nad přežitím toho, kdo měl podle standardních norem umřít první. Deep Blue Sea místy působí, jakože si dělá srandu z vlastního žánru, a když to tak beru, pak nezbývá, než dát skóre kladné. ()

Playman

V době svýho vydání možná docela zábavná jednohubka, dneska to ale prostě nefunguje. Je tam tolik do očí bijících blbostí a nelogičností, že jsem musel někdy facepalmovat. Devadesátky byly občas opravdu cheesy a ty filmy tím dneska hodně trpí. ()

elanius

(51/2019) / Každý film so žralokom je proste povinosť, kráľovský ecoterror subžáner 😀. A k tomu Samuel L. Jackson? Exkluzívny casting. Deep Blue Sea má všetko čo od podobného Bčka očakávam. Stereotypné postavy, odhadnuteľný dej a primeraná porcia zábavy. (6/10) ()

VanTom

Křišťálově béčkový námět o inteligentních žralocích s velkým apetitem, áčkové obsazení, ve formě režírující Renny Harlin, slušná výprava s animatronickými modely, jejich příšerné digitální varianty a neodhadnutelné smrti důležitých postav ve výsledku servírují sympatickou podmořskou žranici s nedosažitelnými ambicemi. ()

JohnSmith

Docela slušný thriller, kterým se Harlin začal přibližovat ke skupině "céčkových" režisérů. Tak jako tak, je to béčko jak vyšitý není třeba se na film již nikdy podívat. Radši si pustím první Čelisti. ()