Krásná dcera zchudlého kupce Julie se dobrovolně vydá do zakletého zámku uprostřed hlubokých lesů, aby zachránila svého otce. Zde prožije hrůzný i nečekaně láskyplný vztah s tajemným monstrem… (Magic Box)

tranquill

Po Devátém srdci jistě naše nejhororovější pohádka, pokud ji vůbec lze pohádkou nazývat, protože úvod je hodně drsný, spíše jak z nějakého historického dramatu. Každopádně i bez nějakých velkých efektů a jen s použitím masek a prostředí Juraj Herz dokázal vytvořit velice tísnivou atmosféru a rozhodně jedno z nejlepších zpracování známého tématu. ()

Biopler

Ojedinelý počin. Kde by bol však tento kúsok bez galaktického klavíra nočného jazdca PH? Dodáva mu punc nesmrteľnosti. Herzove ponuré zábery lesa, skvele stvárnené monštrum a umný záver sú hodné chvál. Krásna Studenková síce v klasickom, ale krásnom príbehu s omáčkou hororu hrá veľmi dobre a celkovo filmu nie je čo vytknúť. ()

Ivo

Až na poněkud přehrávající sestry a lehce useknutý konec pořád mistrovské, omamně atmosférické a úchvatné ... ()

bubblebobble

Myslím, že umelecký zážitok niektorých ČR/SR filmov sa stráca úplne nevhodným vysielacím časom našich televízií. Toto rozhodne nie je pre deti a rozhodne nie na sledovanie počas sviatku, doobeda pri robení zemiakového šalátu. ()

dainio

Dechberoucí gotický horor s jemným pohádkovým nádechem. I po těch letech to nic neztratilo. Hudba, kulisy, styl vyprávění, atmosféra. Z té masky jde skutečně strach. Je velmi děsivá. Pro někoho to může vyznít do směšna, ale ptačí hlava se zobanem je čistě hororovým prvkem. Jedná se o hrůzostrašně krásné umělecké dílo. Funguje zde všechno. Hapkova hudba dodává romantiku a něhu, prokletý zámek a monology netvora, či dialogy se svým vnitřním já, zase úderné psycho schyzofrenní vjemy. Další důkaz, že Herz byl už v té době napřed. Dětem bych to spíše nedoporučoval. ()

helraiser

Tohle je bezkonkurenčně nejlepší zfilmování dané látky, nové verze stojí za starou bačkoru. Spíše horor než pohádka tedy. Maska netvora naprosto parádní a úvod neměl naprosto žádnou chybu. Dokonalost. ()

chrispe

Panna a netvor je spíš pohádka pro dospělé než pro děti.  Jako malá jsem ji párkrát viděla... no spíš její kousky,  protože jsem byla podělaná. Ale nechat si ujít Harapese se mi taky nechtělo, protože byl (byť jen v těch pár krátkých minutách) krásný princ a ta hudba! Dnes, dospělá, se vždy ráda podívám. ()

Daiker

Poprvé jsem viděl tuto pohádku jako pětiletý kluk a hrůzou jsem nespal asi měsíc, možná jsem se začal i pomočovat 😂 Děsivé, temné, prvotřídní masky, hudba nádherná.... Za mě to byl v dětství prvotřídní horor. Já osobně bych to malým dětem moc nepouštěl, ale dneska je to asi jedno.... ()

Trixi

Typický Juraj Herz - ponuré, hororové, prostě děsivé. A v té opravdu příšerně depresivní atmosféře ( téhle "pohádky") září krása mladinké Zdeny Studénkové jako diamant v blátě. Celkově se mi ta pohádka docela líbí, ale mívám po ní zlé spaní :-). ()

haWranka

Hodně povedenej film, navíc na moje oblíbený téma. Zdena Studenková hrála skvěle, to co bylo vidět z Vlastimila Harapese taky ušlo:) ()

krizi

Opravdu krásný film. Ale pohádkou to v tomhle zpracování nazvat nemohu, protože svou strašidelností si to nezadá s mnohými horory. A celý film je ještě podpořen skvělou hudbou, prostě dokonalé. ()

Karp

Když si ještě dnes vzpomenu na ten umírající les, laň a netvora mám husí kůži:-) Skvělá hororová pohádka. ()

Arequipa

Zvlášť výborná první půlka s mlhavým počasím a minimalistickou Hapkovou hudbou boduje - horor jak má být. K dokonalosti mi chybělo snad jen příliš brzké odhalení netvora, mimochodem výborně namaskovaného. ()

alonsanfan

V pravdě hororová pohádka a tak hrůzostrašná, že jsem při ní zažil skutečně fyzický pocit děsu, zvracel jsem pak v noci strachy. Originální a nečekaná maska ještě zvětšuje kontrast mezi netvorem a krásnou Zdenou Studénkovou. ()

Brinkley

Určitě nejlepší zpracování Krásky a zvířete. Žádná uhlazenost, roztomilé obludky, čeníšky.... když netvor, tak netvor. Podívejme se na danou situaci pohledem mladé neposkvrněné holky, uvězněné ve vylidněném neudržovaném zámku s charismatickou příšerou... to prostě nemůže být pohádka, ale horror. ()

Durgas

Vau, tak tento film mi neviem prečo dlho unikal. Prekvapivo temné a hororové spracovanie, výborné. Len nechápem, ako mohla byť Zdena taká mladá, to sa filmy točili už za Tutanchamóna? ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018