Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

Martin79

Láska nebeská je rozhodně originální romantická komedie, která je určitě nadprůměrná a vyzařuje z ní pozitivní energie. I proto, to je u mně na plné hodnocení. Z herců bych vyzdvihl především Alana Rickmana, Hugh Granta a Emmu Thompson (tedy klasika), navíc mně pobavil Bill Nighthy v roli hudební hvězdy. Sečteno podtrženo 90 %. ()

Slimakovec

Kdo si v tomhle nenajde svůj příběh, ten nemá srdce. Navíc ta herecká palba tady to umocňuje, snad všichni moji oblíbenci pohromadě a výborně jim to klape. ()

sanikope

Na romantické pomery dobré a bolo by i nadpriemerné, nebyť množstva hrdinov. Po hodine filmu som si uvedomil že tento film nikam nespeje ale bude sa opakovať až dokonca v nekonečných kolečkach ktoré sa nezúžia a tým pádom film nenabral na gradácii. Medzi hrdinami som pociťoval príliš veľké odstupy a prirodzene som začal vypúšťať niektore historky. S postupujúcim časom a približujúcimi Xmas príbeh "graduje" ale asi naozaj len v uvodzovkách, keďže všetko je to akosi ľahko vypočítateľné... alebo som ja tak grumpy a nemám správnu optiku na romcomi??? pravda je asi niekde medzi. ()

spacylemon

celkem příjemný film.. škoda, že tady máme jenom jednu opravdu sympatickou postavu; a tou je Billy Mack.. ostatní se vesměs chovají jako idioti, zamilovaní idioti nebo zamilovaní idioti kombinovaní se sketami (týpek s cedulemi). (btw. dal jsem Lásce nebeské druhou šanci, ale někdy ve třetině jsem to vzdal - tentokrát to bylo totiž s českým dabingem a přesně takhle si představuju peklo.) (a ještě jedno btw.: zajímavý a trefný pohled z jedné netové diskusnosti: "Dokud se budou točit takovéhle chorobné filmy, budou ženy marně hledat své prince na bílých koních. Do smrti...") ()

haroska

Tenhle film můžu vidět tisíckrát a stejně mě vždy dostane.Ve všech směrech vykukuje nad všemi ostatními žánrově podobnými filmy -Pobaví,pohladí,nadchne a zaryje se do srdce. V každém případě na 150%.Všechny úvodní dvojice fungují perfektně,nikdo nevyčnívá ani nezaostává- jen se to tak krásně harmonicky doplňuje.A byť se tu objevují příběhy smutné i veselé,nabije člověka vždy pozitivní energií a nadějí.Myslím,že díky inteligentnímu humoru tento film dostane i nejednoho skeptického muže :-) Však uznejte sami,co může být horší než totální agonie lásky?:-) ()

Withree

Naprostá ultimátní vánoční romantika, každý si v ní najde něco, ten film je prostě pro každého. Pobaví například zábavná kreace Rowana Atkinsona nebo třeba americké drobrodružství mladého angličana. Nechybí příběhy o nevěře, tajné školní lásky. Richard Curtis předvedl, že má také skvělý cit pro režii, film se spoustou hvězd se mu nerozpadl pod rukami. Scéna s tabulovým vyznáním je už teď hodnocen jako jeden z největších filmových momentů a po právu. ()

Mira90

Co napsat? Snad jen, že při každém shlédnutí probouzí Láska nebeská ty správné emoce. V množství větším než velkém. ()

BDMarty007

Spousta skvělých momentů a jeden z nemnoha filmů, kde mě Hugh Grant neiritoval, dokonce bych řekl, že jako jakási vzdálená verze Tonyho Blaira byl docela dobrý. Pár opravdu silných momentů, například Keira Knightley sledující záznam ze svatby. Několik happyendů, ale né zase úplně všechno happyendem skončilo, což považuji za velké plus. Jenom kdyby se režisér vykašlal na občas zbytečné a samoúčelné komediální momenty. Například zcela zbytečný Rowan Atkinson aka Mr. Bean. Ale zase celkem dost slušného britského humoru a celkově inteligentnější než bývá v tomto žánru obvyklé. Řekl bych, že to bylo tak dobré, jak jen romantická komedie může být. ()

liberator

● Teda... ja nechcem byť zlým prorokom, ale podľa mňa asi takto by mohli vyzerať nočné mory Woodyho Allena. Pre mňa najzaujímavejšie na tomto filme bolo počuť Colina Firtha hovoriť portugalsky - aj v súvislosti s jeho "vyjadrovacími problémami" vo filme Kráľovej reči, ktorú som videl asi o dva mesiace skôr. Ak by som mal pocity z tohoto filmu vyjadriť jedným slovom, napadlo by ma len ako hodnotila (v tomto filme) premiérova asistentka jeho budúcu lásku Natalie - "přeplácaný". Ale... každý máme svoje chute. ()

xKatiex

Väčšina ľudí v našich končinách si nevie predstaviť Vianoce bez Popelky, ja bez mozaicko-romanticko-vianočnej Lásky nebeskej. ()

andosdre

Nejlepší romantický film ,jaký znám.Film se skvělým obsazením,plný pohodové nálady,citů a vtipu, který není v žádném případě trapný.Je to moc hezký film a mohu ho jedině doporučit – je perfektní-pět hvězdiček ! ()

Martin9

Pro mě nejlepší romantická komedie se skvělým britským humorem a parádním soundtrackem. Po opakovaných shlédnutích se tento film stal poviností každé Vánoce a nesmí chybět v TOP 10. 97% ()

Aresse

" Love is all around." Láska je všude kolem nás. Muž tajně milujícího manželku svého nejlepšího přítele, sestra bezmezně oddaná bratrovi, sekretářka s vášní pro svého šéfa, manželka toužící po manželově přízni, chlapec s očima jen pro spolužačku, prostořeká asistentka zamilovaná do ministerského předsedy, otec se zlomeným srdcem nad odchodem své ženy, láska spojující cizince,..to jest Láska nebeská. Tento film nás humorně, lidsky, chytře a výstižně upozorňuje na fakt, že láska skutečně je všude kolem nás a že se nejedná pouze o klišé. Snímek působí neuvěřitelně mile a vše od hereckých projevů přes scénář až po kameru dodává filmu svou kombinací na jedinečnosti, a to bez zbytečného patosu. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších a nejpřirozenějších filmů na věčné téma lásky. ()

Arequipa

I když je to někdy přeslazené a pořádně ulítlé, ta neskutečná porce pozitivní energie, která z celého filmu čiší se nedá jen tak opomenout. Úvodní a závěrečné nehrané scény ukazují, že na úvodních slovech filmu něco bude. Každý z nás má asi svého oblíbence, u mě je to jednoznačně Laura Linney-nenápadná, ale vynikající. Po její pravici na pomyslných stupních vítězů stojí Colin Firth, po levici Emma Thompson. Naopak hvězdy největší - Grant, Neeson, Knightley - na mě jako jednolivci velký dojem neudělali. Billy Mack mě celou dobu iritoval, ale tohle mě roztrhalo: "Děti, nekupujte drogy! Až se stanete hvězdou, budou vám je dávat zadarmo!".:-) ()

Matt007

Neznám romantickou komedii, na kterou bych o Vánocích koukal radši. Film má tak neuvěřitelně pozitivní náboj, že snad dokáže rozveselit každého a není možné aby v některých chvílích s postavami nesoucítil při jejich radostech i strastech. za mě nejlepší výkony Bill Nighy, Liam Neeson. a co se krásy týče tak Keira Knightley, které to ve filmu neskutečně sluší. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman