Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

zipoo

Možná SPOILER! Láska nebeská je krásná čistá romantika, příjemné pokoukání, oddech při kterém zapomenete na všechny trable světa. Budu si to pouštět každý rok, fakt že jo! Je to krásně napasovaný na Vánoce, takže samosebou že je (love actually) láska všude kolem nás. Období, které z nás ždímá emoce ať chce nebo nechce, kdy se to zamilovává jedna radost.. všude odrážející se světýlka a jiskra v oku, měkne vám srdíčko, všechno je vám líto, ohlížíte se za tím co jste udělali špatně. Období plné soucitu.. možná proto nedám plný počet. Co se týče obsazení, tak to ani není třeba mluvit. V kapitolce s Markem a Juliette nám poslední věta jasně řekne, že nemáme píchat holky svých nejlepších přátel.. hezky zdůrazněná ve snaze napravit tenhle nešvar. Colina Firtha ač moc v lásce nemám, tak tady jsem mu tu portugalskou buchtu strašně přál, byla docela radost se na něj dívat a hlavně jak si každý jel tu svou, ale stejně si rozumněli. Keira Knightley je těžce supermasakrálně HOT a přesto jsem si tam našel jinou ženskou, kterou musím mít. Martine McCutcheon jakožto Natalie.... bože ta má takovou šťávu. Vůbec bych se za ní nezlobil.. a vtipné narážky na její postavu? Pche! Ženská bez prdele, jako týden bez neděle. Pro mě ta nejlepší postava z celého filmu. Bill Nighy tomu přidává jiný druh humoru a to dost kvalitního. On je taková hromada třešniček rozsypaných po celém dortu. Co se týče ostatních herců, tak všichni výborní, ale nemám nic špeciálního co bych k nim řekl. Spousta malých roliček potěšila. Vlastně teda ještě Colin a jeho cesta do Států. "Už nic neříkej, jedu tam. - Je mi jasný, že by tě to bralo". Kéž by se to stávalo :) Poslední scény ukazující všudypřítomnou lásku a roztahování na více a více a více a více a ještě více obrazovek, jak kdyby vypadly z oka reklamě na NOKII.. a proč vlastně ne, už jen protože "connecting people". A jaké z toho všeho plyne ponaučení? "Life is too short... get naked, fuck loud and make noise".......... and of course love! ()

Hartigan

Tvůrci nám chtěli ukázat všechny možné podoby lásky a taky se jim to nadmíru povedlo. Máme před sebou mladého školáka, platonicky zabouchnutého do zpěvačky ze školy, dva lidi z práce, kteří spolu už dlouho chtějí skočit do postele, ale ani jeden není schopen udělat první krok, britského premiéra s oplácanou asistentkou, ženatého chlapa, co má zálusk na o dvacet let mladší sekretářku, podváděnou manželku, ovdovělého třicátníka a bývalou rockovou hvězdu, která chce zase prorazit na světlo. Všechno se to děje o Vánocích a je to tak bezvadně cituplné, že by plačtivé povahy měli rozhodně mít po ruce kapesník. Tento experiment s celou plejádou britských es se jen tak každý den nevidí. ()

bjukenenen

Nejhorší na tom, zapomenout ohodnotit tady film je, že se pak na něho musí člověk dívat znova, protože když mu dojde, že už to viděl, je pozdě to vypnout. Tohle šlo i podruhé, ale asi to dělal ten Valentýn a tak. Rozhodně bych se na to nedíval v létě. ()

Tiffany

LOVE IS ALL AROUND. Všetci túžime po láske a kedy je na ňu najvhodnejší čas, keď nie na Vianoce? Love Actually je kráľovnou medzi romantickými komédiami a absolútnym vrcholom medzi vianočnými filmami. Obsadenie v podobe toho najlepšieho z britskej hereckej smotánky + toľko dokonale napísaných dejových línií, že z každej jednej by pokojne mohol byť osobitný film. Čistá, nenásilná a pritom maximálne intenzívna romantika, vtip, brilantné herecké výkony, príjemný soundtrack a jedinečná atmosféra vianočného Londýna. Rozumiem, prečo sa niektorí ďalší filmoví producenti a scenáristi pokúšali týmto majstrovským dielom inšpirovať, avšak výsledok (He´s not that into you, alebo zúfalo zlý Valentine´s day) Láske nebeskej nesiahal ani po členky. Tento film je jediný svojho druhu a kvalitou vysoko prevyšuje ostatné, nielen vo svojom žánri. Z postáv milujem asi všetkých, ale osobitnú slabosť mám pre šarmantného premiéra v podaní Hugha Granta a Martin Freeman ako protagonista béčkového filmu pre dospelých je tiež úplne neodolateľný :) ()

1Legend1 odpad!

Popravdě mě k tomuhle filmu přivedl honest trailer (ke shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=giq7KdN4X-Y) a jen mě utvrdil v tom, co jsem si o tom myslel. A to že je to trapná bezmyšlenková sračka. Postavy, které se chovají tak uměle, až to bije do očí, tak klišovité scény, trapné romantické momenty, na které člověk ani nemusí čekat, protože ví, že si řeknou ano nakonec každý s každým, příběhy, které jsou tak nerealistické a které spolu vůbec nesouvisí, ač jich je do filmu nacpaných několik a ač by se mohlo zdát, že když se jich většina sejde na besídce nebo co to bylo tak něco společného mít musí...prostě romantický shit, který doufám že už nepotkám! 0% ()

PEZ

Neskutočný casting. Richard Curtis si zaobstaral celý all-star team. A natočil milú vianočnú vzťahovú koláž. Neuveriteľne skúsený scenárista si dokonca prvýkrát vyskúšal réžiu, ako 47-ročný! A vyšlo to. Pekný film obsahovo aj vizuálne, s dobrými dialógmi a hereckými výkonmi. Navyše s dobrým soundtrackom. Len je to rozprávka pre dospelých (našťastie s občasnými temnejšími tóninami). Je kruté, ako sa osud zahral s Liam Neesonom, ktorý tu hral vdovca a 6 rokov na to sa mu to isté prihodilo aj v skutočnom živote. Každopádne Love Actually je už teraz novodobá vianočná klasika. ()

Kingjiri

Přehlídka žánrovejch klišé podávaná za pomocí zručný filmařiny a hvězdnýho castingu. Postav, resp. sledovanejch životních osudů mělo být rozhodně míň, aspoň já bych minimálně vystříhnul nejvíc kýčovitý a patetický dějový linky s panem premiérem, zamilovanym synkem nebo spisovatelem. Pak by se příběh moh víc věnovat netradičnímu románku mezi "porno" hercema, nevěrnýmu Alanu Rickmanovi a truchlícimu Liamovi Neesonovi. A docela mě zarazilo, jak dlouhá se zdála dvouhodinová stopáž, když už dostalo prostor tolik postav. Jak jsem naznačil na začátku, má Láska nebeská svoje kvality, ale fakt bych nečekal, že něco takhle předvídatelnýho a klišoidního se sluncem zalitym happyendem bude v TOP žebříčku na jakýkoliv filmový databázi. Třetí hvězda za rockera Billa Nighyho a mini roličku Rowana Atkinsona. ()

tranquill

"Pořádně si to rozdáme s láskou!" Příjemná podívaná na několik láskyplných romantických příběhů se známými a sympatickými představiteli. Možná jen někdy až moc sladká. ()

AloeB

S klidem v mém neexistujícím srdci jsem si schopen přiznat že jsem beznadejný sobec, nihilistický cynik, pokrytecký ubožák, marný pisálek, opilý koráb, egoistický psychopat, který buď nevěří v lásku, nebo ji není schopen pochopit a presto v tomto zkurveně optimistickém filmu ji citil až na sto honů a že to nebylo zrovna příjemné. Není to totiž o tom, zda je láska kurva nebo ne. Poselství má mnohem prostší. Onen blud zvaný láska má mnoho podob, nejsou ale pro všechny, jak se film snaží naznačit. Což ale nevadí, protože přes veškerou tu sladkost a něhu, věci od lidí naprosto neočekávatelné, jde stále o milou komedii u které jsem se tlámal natolik, až jsem se bál že vzbudím ty ve stanu vedle. Fakt úžasná komedie. A mistr Bean je génius 😆 ()

Ozzy2 odpad!

Za co tomu solíte 5 hvězd?86 %??Za to, že tomu malýmu klukovi zemře maminka a otčím mu pár dní po pohřbu vykládá, jak chce opíchat Claudii Schiffer?nebo že premiér Británie si lítá všude bez ochranky a zamiluje se do krávy, jejíž nejslušnější slova jsou hovno a do prdele?A tohle má být dnešní romantika?Nebo dokonce komedie???Děkuju, nechci. ()

HenryIvan

Ešte že má film také skvelé herecké výkony a herci samotní sú strašne charizmatickí lebo to prelínanie príbehov je vážne slabé. Love Actually však nie je o logike, je o pocitoch. ()

Hpatrik

Nádherně napsané a fantasticky obsazené, finále ale pro mě až příliš tlačí na pilu. A opravdu musel potkat přímo Claudii Schiffer, která měla být jen zasněné nereálné přání? S tímhle to zabředává do fantasy, kde je v podstatě vše možné, a film tak ztrácí na uvěřitelnosti. ()

Razzor_82

Vánoční letitá klasika, která už patří tradičně k Vánocům. Pěkně Vás naladí na notu lásky s poselstvím mějte se rádi, to je nejvíc. Úžasná koláž různorodých postav na konci propojená v celek. Pozitivní a krásné. Vkusný anglický humor je lehce stravitelný. Skvělý Grant, Nighy nebo Rickman. Tenhle dárek chcete rozbalit každé svátky. 9/10 ()

Torgal

Ultimátny romantický film, kde si každý nájde svoju obľúbenú dejovú linku. Príbeh je mozaika vzájomne prepletených postáv a sleduje lásku v jej mnohých podobách a odtieňoch. Lásku nevypočutú, náhlu, kamarátsku, manželskú, súrodeneckú, detskú a mnohé ďalšie. Reality sa veľmi nedrží a je to skôr vianočná rozprávka, pre niekoho príliš presladená a neuveriteľná, no v správnom rozpoložení je vskutku magická a hrejivá. 9/10 ()

Urukhaj98

Přeslazená romantická komedie skládající se z několika minipříběhů, které dohromady tvoří krásnou a přiznaně kýčovitou mozaiku. Hrozně feelgood záležitost, která nastavila laťku všem podobným projektům zatraceně vysoko. A dosud se žádnému nepodařilo ji překonat. Na Vánoce vedle Pelíšků a Sám doma absolutní povinnost! 10/10 ()

tomik99

Je docela vtipné, že se mi tento film dostal pod ruku dvacet let od své premiéry, tudíž se na něj dívám zcela jinou optikou. Zřejmě už tehdy v roce 2003 šlo o hvězdné obsazený film, ale pohledem dnešní doby mi snad přijde ten herecký ansámbl až skoro neuvěřitelný. Ve filmu se vyskytuje celá řada tehdy začínajících herců, kteří se proslavili až o několik let později. Co herec, to hvězda. Film je odpočinkovým, vánočním a romantickým filmem se vším všudy. Jasně, je tam všudypřítomné klišé laciné zamilovanosti amerických / anglických rozměrů, ale kdy jindy to má fungovat než právě na Vánoce? Všechny mini-příběhy jsou super a Richard Curtis mi ve dvouhodinové jízdě dokázal prodat každou postavu, její trable a zamilování. Tohle zkrátka funguje. Film má navíc spoustu jedinečných, zapamatovatelných a ikonických scén, které nejenže fungují dodnes, ale budou tu s námi ještě několik dalších let a nikdy nezestárnou. ()

catt

Příjemný zážitek. Pozitivní film, britský film, břitký film, prostě příjemný film, na který je radost se podívat. Nejen pro zamilované :-) ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman