Odstřelovač

USA, (2016–2018), 21 h 39 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

John Hlavin

Předloha:

Stephen Hunter (kniha)

Hudba:

Bobby Krlic

Cynthia Addai-Robinson, Ryan Phillippe, Omar Epps, Bayardo De Murguia, Tembi Locke, David Marciano, Roman Mitichyan, Tom Sizemore, Shantel VanSanten (více)

Série(3) / Epizody(31)

Bob Lee Swagger (Ryan Phillippe) je elitní odstřelovač Námořní pěchoty ve výslužbě. Do akce se znovu vrací, když ho jeho bývalý nadřízený, kapitán Isaac Johnson (Omar Epps), požádá o pomoc. Johnson teď pracuje pro Tajnou službu a má na starost zajistit bezpečnost během setkání amerického a ukrajinského prezidenta v Seattlu. Chce, aby Swagger zkontroloval všechna potenciálně nebezpečná místa, ze kterých by mohl odstřelovač spáchat atentát. Swagger souhlasí, ale v kritický okamžik nedokáže zabránit tomu, aby někdo na prezidenty skutečně nevystřelil. Okamžitě se stává nejen hlavním podezřelým, ale i obětí spiknutí. Zjišťuje, že Johnson chce z něho udělat obětního beránka, a nezbývá mu nic jiného než se dát na útěk. Podaří se mu zůstat vždy o krok vepředu před pronásledovateli z Tajné služby a FBI? Musí! Swagger má jedinou šanci. Aby se mohl znovu vrátit k manželce a dospívající dceři, musí odhalit zákeřné spiknutí a dopadnout skutečné zrádce. (TV Prima)

ER

Kromě slušných herců a tématu tu není nic,co by nějak vystupovalo z průměru.První série...Kdyby se scénář více věnoval budování napětí, než nelogickým hrátkám s agentkou FBI,mohlo to být lepší.Jinak je v seriálu vše,co běžného diváka zaujme.Jediné,co stálo za to,byla roztržená držka Scotta.Finále bylo nataženo na poslední 3 díly (zbytečně) a hlavně hodně předvídatelné.Druhá série...vše pokračuje dle nastavené formy,zápletka o něco zajímavější. ()

Ceberus

Po první sérii to považuji za velmi kvalitní seriál (4*) a to mi přitom ani nedocvaklo, že zpracovává stejný námět jako stejnojmenný film s Wahlbergem v hlavní roli, který jsem musel zkouknout ještě jednou, protože jsem na něj úplně zapomněl. :-) Další série už nejsou tak exkluzivně sniperské (3*) a spíše se to stáčí k tuctové akci, dramatu a vyšetřování, takže to trochu trpí svým velmi specifickým tématem, podobně jako se také už v první sérii vyčerpal Útěk z vězení. Závěrečné finále seriálu bych dokonce označil za uspěchané, něco jako Hry o trůny (2*), přestože obsahovalo náznak do další sezóny, která však už nepřišla. ()

Nix

Ryan mne překvapil, nevěřil jsem, že to dá. Ale ukázal, že nejen má formu a umí se hejbat, ale celkem umí i hrát, Seriál si jede vlastní cestou, pouze se inspiruje filmem, díky bohu. Není to jen kopírka, za co jsem rád a dává nám vlastní formu vypravování. První série je plná akce, konspirací, twistů a všeho možného a je to rychlá jízda. Taky tomu přispívá délka a 10 dílů je akorát. Druhá série ukazuje hustýho záporáka, který se s ničím nepáře. Na hluché místa není čas a pedál je pořád na podlaze, tohle byla opravdu fajn podívaná. Komu nevadil film, nebo naopak se nelíbil, by mohl tomuhle dát šanci protože je to jiný, akční a zábavný. ()

Clark_Kent

Takový nafouklejší a natáhnutější nově podaný odstřelovač. Ryan Phillippe mě sedí celkem fajn, takový příjemný klaďas se srdcem na pravým místě. 1. série mě osobně hodně potěšila. ()

argo.smile

Nic extra... Malo sa striela ako by som od snajpra cakal... Pribeh pozname uz z filmu aj ked je tu trochu viac rozvinuty.. Slabe 3* ()

kolly13

Hodně práce na prvním dílu zatraktivnit průměrný seriál s průměrným hercem, pak se to již plácá ve standardu, který neoslní. Čekal jsem překvapení, psychologii střelce v těžkých podmínkách a ne klasickou "hunt the good guy who's now the bad guy" notu. ()

Cheyenee

Film s Markem Wahlbergem jsem viděla asi sedm krát, takže na seriál jsem byla opravdu zvědavá. Za mě nezklamal, Ryan Phillippe v roli Swaggera je skvělý, Julie Swagger je badass a k tomu všemu super soundtrack. Za první řadu má ode mě 5 hvězd. :) ()

kotrlak

Oddechovka na slabou trojku, která se dá zkouknout když není nic lepšího po ruce. Na konci nechybí narážka na pomoc německý chudince Merkel, ale to v dnešním socialisticko-liberálním houlyvůdu nepřekvapí. ()

Ja.Malachi

..hmm ani som nevedel žeje nejaký seriál...film som videl nikolkokrát a rád si ho pozriem znova..za mna plný počet*..aký dvôvod by som mal nájsť si pozriet seriál?...už som to skúsil pri filme snowpiercer...ktorý bol celkom fajn..a seriál...no ..no radšej nekomentujem..:)tak asi tak..:) ()

Rorschach_SK

"Guľka sa nedá vrátiť." Pokiaľ ste si neužili trampoty Boba Lee Swaggera v 9 rokov starom rovnomennom snímku v podaní Marka Walberga, do sýtosti, tu to môžete pokojne napraviť. ()

Decado23

Film jsem měl moc rád a když jsem čirou náhodou zjistil ,že je venku i seriál, neváhal jsem. Zatím viděny všechny odvysílané díly a musím říct, že mě to baví víc a víc. Kvalitní herci, pořádné peníze na seriál už je dnes standart, díky bohu. A lehká konspirační zápletka. Ale hlavně, pušky, náboje a střelba, to je přesně to co mám rád a na hooooodně dlouhou vzádelnost. ()

xray0045

Serial castecne replikuje puvodni film, coz muze byt zklamanim pro vsechny co maji film za oblibeny, nebot Rayn neni Mark. To neznamena ze hraje zle to vubec ne. 1. sezona je tak predvidatelna a tim trochu nudna. Bohuzel 2. sezona je kompletne zmrsena nebot Ryan si zlomil nohu a nemohl dotocit vsech planovanych 10 dilu a tak po 8mi dilech konci sezona nijak ukoncena, coz dela z cele sezony zrtatu casu, navic konspiracni teorie zde jedou naplno a je z toho bordel kosmickych rozmeru. Docela zajimave obsazeni zpusobi, ze se serial zda luxusnejsi nez je. Akce jsou prumerne a je jich docela malo. Ve finale to neni zadny zazrak, nezklame vas to uplne, ale kdyz to neuvidite, nic se nestane. ()

Thommy91

První série vznikla jako remake filmu z roku 2007. Osobně mám tenhle film velice rád, takže jsem to s nadšením uvítal. Scénář se v základních pilířích držel předlohy a rozšířil děj o poměrně slušné křoví. Postavy jsou sympatické, funkční a děj baví. Druhá série bohužel okatě vznikla jako pokus vzít z první série fungující prvky a aplikovat je zaměřením děje novým směrem. Přestože to místy pokulhává, pořád je seriál relativně věrný svému původnímu stylu. Bohužel třetí série mě nutí snížit hodnocení, o kterém jsem uvažoval. Tvůrci ve třetí sérii opouští vše, co na tomto seriálu bylo zajímavé a volí cestu laciného špionážního dramatu. Nově vytvořená dějová linie se nás snaží přesvědčit, že do tohoto seriálu patří. A to bohužel tak drasticky, že uměle zapouští kořeny děje dlouho do minulosti a snaží se tvářit, že tam byly vždycky. ()