Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

kslaww

Druhý díl krásně navazuje na Společenstvo a vrcholí bitvou o Helmův Žleb...už.poněkolikáté a vždy spokojen :-) ()

Tominni

Druhý díl trilogie kde po rozpadu společenstva prstenu pokračuje Frodo se Samem na své pouti do Mordoru - tentokrát už s Glumem. Aragorn, Legolas a Gimli mají za úkol pomoci Rohanu proti vojsku Sarumana. Dvě věže rozhodně hrají důstojnou roli v celé trilogii. Sice je řadím až na třetí místo, ale co více se dá udělat s prostřední částí, kde tak nějak chybí začátek a konec? Jackson odvedl maximum. ()

ACDCKL

Slabší oproti jedničce, avšak na 5 hvězd to s přehledem stačilo, bitva u Helmova Žlebu je jedna z nepropracovanějších bitev v historii filmografie. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 95%, Audience Score - 95% | FDb.cz - 86,7% | Po výtečné jedničce musíme konstatovat, že "Dvě věže" jsou nemalý sešup dolů. I když to má stále ty grády, ten vsávač, který vás vtáhne, byl v nějakých i vysavač. Holt Jackson vsadil na stejnou kartu, což se nevyplácí. Je to velkolepé, vykreslené dokonale, obsazení super, nové kraje a pokročilost v putováním. A proto nás trýzní, že na film, který tohle vše má musíme dát 4* a to kvůli tomu, že už je to stará škola a vlastně to nepřineslo nic extra nového, žádný svěží závan originality či ryzí filmařiny. 80% ()

Gamekeeper77

Dvě věže jsou rozhodně výborné, koneckonců je to součást jednoho filmu, takže rozdíly v kvalitách nemůžou být velké, ale přesto tu jsou. Vše by bylo v pořádku, nebýt těch nešťastně dlouhých a nudných stromokeců. Zkrátit je na polovinu, problém by byl vyřešen. Takhle bohužel hvězdu dolů. 85%. ()

0verseer

”The battle of Helm's Deep is over; the battle for Middle-earth is about to begin.” Tri viacmenej samostatné dejové linky sú hlavným rozdielom oproti Fellowship of the Ring, ktorý kvôli tomu mohol v porovnaní s pokračovaním na niektorých pôsobiť celistvejším dojmom. Ja som si však užil oba rovnako, takže nevidím dôvod na to, aby som znova nešiel do plného počtu... ()

johnny01

Film obsahuje i samostatnější zápletku a především Gandalf je fantastický, nádherné jsou scény s Arwen a pobaví i Gimli. Celkově je to však slabší, možná kvůli chybějící atmosféře a velkému zaměření na válčení a dále především Glum je velmi nesympatický se svou schizofrenií a naprosto nejasnou motivací. Rovněž podivný obrat Faramira není uvěřitelný. ()

ostravak30

Jen bych se opakoval. Pána Prstenů celkově miluju, přestože Dvě věže je můj nejméně oblíbený díl z trilogie. Sam a Frodo dostávají podstatně méně prostoru a naopak jiné postavy zvýší svou důležitost. Ovšem teprve zde vynikne definitivně nádhera Nového Zélandu. Gondor, Rohan a další lokality jsou jen záznamem o této kráse. Ještě musím zmínit jednu věc. Je veliká škoda, že pravidla nedovolují, aby Oskara získal představitel Gluma Andy Serkis. Jeho příprava, kreace, pohyby, mluva...opravdu dokonalé. ()

hrumsrt

Řadíme-li nejlepší sequely všech dob, tak právě Dvě věže chybět nesmějí. Je velmi obtížně se na film dívat samostatně a nikoli jen jako součást velkolepého příběhu, u nějž jde o prostřední část, která však v mnoha ohledech obstojí velmi dobře sama. Vedle již několikrát zmiňovaného Gondoru je nám představeno první Království, tedy Rohan. Ano, i když nepůsobí tak honosně, spíše jako sebranka sedláků, má něco dosebe. Především rohanští jezdci jako pojem, jenž patří mezi nejpůsobivější zbraně v celé Středozemi. Přestože příběh se profiluje jako spojenectví Dvou věží, že tedy naši hrdinové stojí proti enormní přesile. Není se čeho bát, vládci těchto věží se asi rozhodli jít na věci postupně. A tak jde jen o souboj Sarumana a jeho Železného Pasu proti říši lidí. A jako první nárazový můstek má posloužit právě říše Rohanu. Všechno mohlo být jednoduché, kdyby Saruman zvládl ovládnout krále Théodena, ale dorazil Gandalf, tentokrát bílý. A rozhodl o odporu, jaký bude Rohan klást. A tak se uchyluje k největším bitvě jakou jsem, kdy mohl na obrazovce vidět. Desetitisíc působivých skurutů, kteří budí větší respekt, než cokoli co Sauron kdy vytáhne. Finální třetina věnující se obraně Helmova žlebu je fantastická. Nápady Sarumana jsou kreativní a dávají smysl. Všechno budí krásně osudový dojem. Leč už mě tak nebaví to odlehčené špičkování mezi Gimlim a Legolasem (tuhle postavu kvůli Hobitovi úplně pokazili), tak celý bitevní střet je od začátku do konce famózní, a dost možná i to nejlepší, co celá trilogie nabízí. U toho finálního deus ex-machina rozuzlení jsem měl slzy na krajíčku, jak epické to je. Zajímalo by mě, kdo si na to v průběhu filmu pamatuje, že má přijet. A paralelně s tím probíhající část s Enty, které musíte milovat už jen pro to, co jsou. Škoda, že ještě nenaskočili ke Žlebu... Nebýt pro mě trošku utahanější linky s Frodem, která zkrátka ani nemůže být rovna té v Rohanu, dost možná by byl film úplně stejně kvalitní jako předchozí. Pořád ale téměř dokonalé filmové dílo, které se hned zapisuje do dějin fantaskní kinematografie. 90% ()

Estwen

Rewatch po 20 letech. Dvě věže jsou nejsvižnější a nejzábavnější v celé sérii. Víc se hláškuje, míň se filozofuje, úroveň ostatního se drží na úrovni Společenstva. Vrcholem je bitva o Helmův žleb, která (jak už dnes víme) zůstala bitevním vrcholem trilogie jako takové. ()

mikki089

Tak mi to nedalo a pustila jsem se do druhého dílu Pána prstenů a i přes některé momenty, kdy se tempo filmu celkem vleklo (což je potřeba vzít v úvahu, pokud někdo také sledoval tu speciální, 223minutovou verzi), musím uznat, že samotný film je zábavný a vizuálně pěkně zpracovaný. Jedna z věcí, která na mě na filmu udělala největší dojem, byla pozornost k detailům při budování světa. Od spletitostí různých kultur a jazyků až po složité návrhy zbraní a brnění, každý aspekt Středozemě působí plně realizovaným a pohlcujícím dojmem. Použití praktických efektů a CGI je bezproblémové a vytváří vizuální pastvu pro oči. Celkově se mi film líbil - celá trilogie je pastva pro oči. Dialogy a vývoj postav jsou na špičkové úrovni. ()

kubas369

10/10. Kino verze. 20/10 Nesestříhaná verze. Sice všude prezentováno jako trilogie. Ve skutečnosti jeden komplexní film. Samozřejmě mám na mysli nesestříhanou verzi. Kino verze není špatná, pořád by to bylo 10/10 ale až u té nesestříhané verze vám dojde o kolik vlastně přicházíte, jako kdyby jste z Mona Lisy vymazali její úsměv. Nejlepší film všech dob. Neuvěřitelná pecka, které si rok od roku cením více a více, s ohledem na to o kolik mám za každý rok nakoukáno. Každým uplynulým rokem, totiž teprve dokážu ocenit to, jak se Jacksonovi povedlo zapsat do historie filmu a stvořit magnum opus, zatím zcela nedostižné dílo. Mohl bych tady ze sebe sršet jednu superlativu za druhou ale nemá to cenu, protože bych stejně nedokázal pojmout vše, co bych chtěl světu říci. Tenhle film, totiž definuje mojí lásku k pohyblivým obrázkům. Sám jsem zvědaví jestli něco někdy dokáže, do mé smrti, tohle mistrovské dílo svrhnout z mého piedestalu. ()

DJ Kritik

Druhý diel, už ukazuje jednotlivé súboje a nastávajú aj situácie na pobavenie najmä medzi postavami Legolasa - Orlando Bloom a trpaslíkom Gimli - John Rhys-Davies. ()

PlysovyMacko

Spoločenstvo sa rozpadlo, tak je príbeh rozkúskovaný medzi tri dejové linky. Jedna z nich vyvrcholí brutálne dobre natočený bitkou. Za pozornosť stojí postava Gluma -výborne zahratá- a napriek tomu, že je záporák tak vzbudzuje súcit. Mne sa páčila scéna keď Enti ničili železný pas. ()

RafaKrakal

Málokdy se stává, že je pokračování lepší než první díl, nicméně dvě věže jsou výjimkou z pravidla. Od začátku do konce není ve filmu slabá chvilka a vše je zakončeno jednou z nejepičtějších bitev, která kdy byla zachycena na filmovém plátně. Jasných 5 hvězd. ()

Filmfactorem

V dětství jsem si říkal, jaký dvě věže mají na mysli, těch věží tam je daleko víc. Teď už vím, každopádně je za tím celkem vtipný příběh, kdy si sám Tolkien nebyl jistý, jaké dvě věže bude myslet. Moc mě baví linka Smíška s Pipinem, myslím, že by to do nich jeden neřekl, ale předvedli se ohromně. Taky musím vypíchnout příběh krále Théodena a jeho rodiny. A Trio člověka, elfa a trpaslíka si své scény krade pro sebe. Už mají silný vztah, který ještě posílí, ale už tady to je krása sledovat, hlavně mezi Legolasem a Gimlim, jejichž rasy jsou na ostří nože. A Sam tady už dostává svému jménu. Pak samozřejmě jedna z nejúžasnějších bitev kinematografie. Mimochodem to je důkaz, že i v noci můžou být bitvy vidět. Je tam pár míň logických scén, na které zlí jazykové nadávají, ale za mě může být scéna nelogická, když je adekvátně k tomu cool. A nemůžu opomenout příjezd za úsvitu pátého dne, nejlepší scéna filmu. ()

filmuska

Tááák,film s veľkým F splnil moje očakávania.Všetky potencionálne výhrady a drobné muchy sa stratili v záplave 3 hodinovej vizuálnej nádhery.Všetky zložky tohto diela do seba zapadajú ako puzzle a tvoria viac než len dôstojného nástupcu 1.dielu veľkolepej filmovej trilógie.Kto by bol povedal,že zdanlivo banálny archetypálny boj DOBRO vs. ZLO môže byť základným kameňom monumentálneho eposu?Bez ohľadu na komerčnosť,či neznalectvo žánru fantasy-TOTO MUSÍTE VIDIEŤ!!! ()

Jonatthan

No, jednička se mi líbila víc...byla taková dějovější...ale stejně je to taková pecka pro oči, uši a ostatní smysly, že nejde dát míň než pět hvězdiček... Glum = jasná nominace na oscara za výkon ve vedlejší roli !!! ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)