• Gemini
  ***

  No, Evu Vejmělkovou jsem nikdy nijak zvlášť nemusel a to básnění už tu taky nefunguje jako v předchozích případech, nicméně za ten mladický střet s realitou, vystřízlivění do dospělosti a centrální plánování si třetí díl zaslouží alespoň těch 60%.(12.2.2007)

 • Morien
  ***

  Rudolf... ach, Rudolf. Nicméně čím víc se zavrtávám do hlubin básníkovského mýtu, tím jako větší blbost mi onen připadá.(7.3.2010)

 • flanker.27
  *****

  Jednoznačně nejlepší z "5 dílů básnické trilogie" zobrazuje profesní začátky našeho známého ŠŠ. Konfrontace mladého idealisty se systémem mě vždy spolehlivě dostane, protože mé osobní zážitky a dojmy jsou celkem stejné. Taky bych byl pro to, aby u tohohle dílu básníci končili. P.S. A souhlasím, že Píšťalka je nejhezčí. "Já nejsem nikde organizován, takže si mohu malovat co chci a jak chci."(23.6.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Původně se měl film jmenovat Jak básníkům voní život. Konečný název dostal až po připomínce Františka Filipovského. (Fenk)

 • - Filmový Bezdíkov se natáčel kousek za Prahou v obci Škvorec. Zámek, kde Rudolf Hrušínský maloval obrazy se jmenuje Krásný Dvůr a vinné sklípky můžete najít v Petrově u Hodonína, též jsou známy pod jménem Plže. Sklípky jsou památkovou rezervací. Dále se filmovalo také v nemocnici na Kladně nebo v Mělníku. (Stocki)

 • - V samém závěru filmu se objeví v miniroli i režisér Dušan Klein. Zahrál si nádražáka nakládajícího bednu do vlaku (muž s doutníčkem). (rawboy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace