I třetím pokračováním si "Básníci" udrželi velmi dobrou úroveň. S novým prostředím přichází i jiný druh humoru. První dva díly byly studentské svižné komedie, kdežto zde je spolu s romantikou, která zůstala, místy hořký humor i tragika. Eva Vejmělková alias Píšťalka je asi nejhezčí ze všech Štěpánových holek. Z humorných scén se mi nejvíce líbila scéna v moravském sklípku. Dušan Klein a jeho scénáristická a herecká parta nás opět příjemně pohladili po duši.(16.2.2006)

No, tohle mě to tolik nechytlo. Naštěstí to zachraňuje téměř bezchybaná Jana Hlaváčová. Dávám 4*, ale je to hodně těsné.(17.12.2007)

70%(27.5.2007)

Rudolf... ach, Rudolf. Nicméně čím víc se zavrtávám do hlubin básníkovského mýtu, tím jako větší blbost mi onen připadá.(7.3.2010)

Podle mě jsou první tři básníci na stejné úrovni, ale mám zkrátka pocit, že všechno dobré do sebe třetí díl vstřebává a jaksi to umocňuje...takže tento mám nejvíc rád.(5.8.2002)

• - Joseph Dielle (Mireček) byl velvyslancem Konga v Československu. (M.B)

• - Když Štěpán (Pavel Kříž) opouští zámek, tak odevzdává papuče a jde ven na boso. Venku má ale boty. (Dzvandzi)

• - Evu Vejmělkovou (Píšťalka) nadabovala Zlata Adamovská. (Stocki)