"Trojka" je, hlavně na počátku, ještě o dost nevyrovnanější než "dvojka". Trapné vtipy střídají vtipy docela povedené, vcelku slabé herecké výkony se někdy i prakticky v téže scéně perou s hereckými výkony velmi obstojnými. Barvité vylíčení ukázkového maloměsta plného rázovitých postaviček je ovšem obecně dost příjemné a hezky chycené. Možná, kdyby tvůrci míň šlapali na plyn, nechtěli být za každou cenu vtipní a "společenskokritičtí" a scény plné překvapivých zvratů a point jim nepršely za sebou jako na běžícím páse, bylo by to o dost lepší. Ta "nevtipná" a komorní složka filmu totiž není vůbec špatná... Čtyři hvězdičky především za další krásnou roli pro Rudolfa Hrušínského... Celkový dojem: 75%(27.10.2006)

• Pepinec

Nedokáži ani posoudit kvalitu filmu, jelikož celá tato série je mi silně nesympatická. Zpracováním, tématem, dobou, Pavlem Křížem... Omlouvám se všem příznivcům, ohledně básníků si rozumnět nebudeme.(30.10.2010)

• WANDRWALL

A co tak film, jak divákům chutnají básníci?(30.7.2010)

Podle mě jsou první tři básníci na stejné úrovni, ale mám zkrátka pocit, že všechno dobré do sebe třetí díl vstřebává a jaksi to umocňuje...takže tento mám nejvíc rád.(5.8.2002)

Tak a jsme v prdeli i s ambulancí. Trojka je jednoznačně můj nejoblíbenější díl. Kromě toho, že jsem se asi nejvíc pobavil, tak mi přišel ten film i hodně ze života, kdy mladický nadšení naráží na drsnou realitu. Jedná se asi o nejvíc nahláškovanej díl i když zase třeba oproti dvojce už jsou tady ty básničky takový nijaký, ale tak zase já nejsem žádnej poeta já se chci u komedie hlavně pobavit a odreagovat. Pak bude možná následovat první dítě, auto a dovolená v Jugoslávii a pak už jenom samá pozitiva a životní jistoty.80%(4.12.2014)

• - Evu Vejmělkovou (Píšťalka) nadabovala Zlata Adamovská. (Stocki)

• - Joseph Dielle (Mireček) byl velvyslancem Konga v Československu. (M.B)

• - Původně se film mohl odehrávat na vojně, ale tehdejší Ministerstvo národní obrany to nepovolilo. (Stocki)