Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šandík
  ****

  "Trojka" je, hlavně na počátku, ještě o dost nevyrovnanější než "dvojka". Trapné vtipy střídají vtipy docela povedené, vcelku slabé herecké výkony se někdy i prakticky v téže scéně perou s hereckými výkony velmi obstojnými. Barvité vylíčení ukázkového maloměsta plného rázovitých postaviček je ovšem obecně dost příjemné a hezky chycené. Možná, kdyby tvůrci míň šlapali na plyn, nechtěli být za každou cenu vtipní a "společenskokritičtí" a scény plné překvapivých zvratů a point jim nepršely za sebou jako na běžícím páse, bylo by to o dost lepší. Ta "nevtipná" a komorní složka filmu totiž není vůbec špatná... Čtyři hvězdičky především za další krásnou roli pro Rudolfa Hrušínského... Celkový dojem: 75%(27.10.2006)

 • Gemini
  ***

  No, Evu Vejmělkovou jsem nikdy nijak zvlášť nemusel a to básnění už tu taky nefunguje jako v předchozích případech, nicméně za ten mladický střet s realitou, vystřízlivění do dospělosti a centrální plánování si třetí díl zaslouží alespoň těch 60%.(12.2.2007)

 • MM_Ramone
  ***

  Štepánek Šafránek úspešne absolvoval vysokoškolské štúdium v Prahe a stal sa z neho doktor medicíny. Vracia sa späť do svojho malého mestečka, kde dostane prácu v miestnej nemocnici. Tam sa však dlho neohreje. Je presunutý do bohom zabudnutého Bezdíkova, kde má slúžiť ako obvodný lekár. Zdá sa, že už to ani nemôže byť horšie, ale práve tam ho čaká ďalšia jeho životná láska, učiteľka hudby, krásna, blonďavá Píšťalka ufúkaná Alena Hubáčková. Tú stvárnila slovenská herečka Eva Vejmělková. Ja to považujem za jej najlepší herecký výkon. A pravdepodobne to bola aj najkrajšia partnerka, ktorá sa objavila po boku Pavla Kříža, v tejto básnickej sérii. Seklo im to spolu. ***(4.4.2013)

 • Boogeyman
  *****

  Nejlepší díl básnické pentalogie. Bezdíkov je víska zaslíbená a Štěpána Šafránka zde čekají jeho nejvtipnější patálie. Vedlejších postav je mnoho a většina z nich nemá nejmeší chybičku. Eva Vejmělková je nejkrásnější „šafránekgirl“. Konec dílu vypadá jako původně plánované zakončení celé série a je škoda, že to tak nezůstalo, protože další dva díly nesahají původním socialistickým třem ani po kotníky.(4.5.2007)

 • ork
  ***

  For ME 70%(8.9.2008)

 • - Při prohlídce zámku doktorovi řeknou, že průvodce chodí pouze se skupinami 10 a více turistů. Jednotlivec by tedy mohl jít sám, což je praxe dost nereálná a nebezpečná, protože hrozí, že by tak mohl někdo snadno ukrást exponát. (DexMASTER094)

 • - Původně se měl film jmenovat Jak básníkům voní život. Konečný název dostal až po připomínce Františka Filipovského. (Fenk)

 • - V samém závěru filmu se objeví v miniroli i režisér Dušan Klein. Zahrál si nádražáka nakládajícího bednu do vlaku (muž s doutníčkem). (rawboy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace