Karpatia, Vyšné Vlkodlaky: Hrabě Teleke z Tölökö se svým věrným sluhou Ignácem narazí při svém putování na polomrtvého lesního adjunkta Vilju, který se snažil odhalit tajemství podivného Čertova hradu, na němž prý straší. Hrabě zjistí, že rozpadající se hrad je sídlem zloducha barona Gorce, jež ke svým zločinným záměrům využívá fantastických vynálezů šíleného vědce Orfanika a tuší, že Gorc ve svých zříceninách skrývá jeho snoubenku, operní pěvkyni Salsu. (Bontonfilm)

Cement73

Úplane skvelá paródia na jednu z Verneoviek. Pojatá zo skvelým humorom strašidelná komédia bude už navždy patriť medzi moje oblubené filmy. Michal Dočolomanský v najlepšej forme. ()

Delaney

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec... Bojuje o prvenství s Adéla ještě nevečeřela... Ale asi vyhraje:) Naprosto úžasný Hrušínský v naprosto úžasné roli vědátora magora. Kopecký jako perfektní záporák. A dočolomanský decentnost sama... Perfektní komedie pro každou příležitost... ()

MiaMahoney

85%? Za co??? Z tohoto filmu si pamatuji jediné - nekončící pseudooperní ječení, zase a znovu a víc si pamatovat nechci. Nikdy víc, jak děl Poeův havran a já ho ještě poprosím, aby na tento film hezky zvysoka nakálel, protože nic jiného se v tomto případě nehodí. ()

Marina111

Z tohto filmu mám obdobné dojmy ako z Plesu upírov: u obidvoch týchto filmoch uznávam ich isté nespochybniteľné kvality, ich prínos pre svoj žáner, no zároveň u obidvoch musím skonštatovať, že na mňa veru ktovieaký dojem nespravili, tobôž aby vo mne dáky zanechali. Ak by som mala hviezdičkovať objektívne, bude to - čert to ber! - možno aj za rovných päť, keďže na čsfd som však za "súkromníka", môžem si hádam dovoliť tie tri slabé hviezdičky :) Aby sa však nepovedalo, určite mu skúsim ešte niekedy dať šancu ()

spiritus

K Hradu v Karpatech mám silný, možná trochu nostalgický vztah, který zastírá možné nedostatky filmu, které nevnímám a ani vnímat nechci. Skvělá atmosférická sci-fi komedie, která nemá v Českém prostředí mnoho alaternativ a kterou korunuje dokonalé herectví pánů Kopeckého, Dočolomanského, Hrušínského aj. Prostě je to moje srdcovka a tak to i zůstane na věky věků. ()

H4ku11

Oproti ostatným komentárom a hodnoteniam, ktoré som si tu pozeral sa mi práve toto páčilo viac ako Adela. Pekne vymyslené a zahrané, rozprávanie hlavného hrdinu ako aj miestny dialekt ma celú dobu tešili. ()

Garch

Brdečka a Lipský ve vrcholné formě! Docela temný příběh Julese Verna je vyšperkován vtipem, ironií, brdečkovskými vynálezy i popkulturními odkazy. Kdo má rád Adéla ještě nevečeřela, ten si smlsne. ..PS: Tóna Hluchoněmec Forever! ()

ArthasKarfa

Tento film je pokladem našich filmů, humor a jakési přítomné tajemno, které číhá v prastarém hradu. U tohoto filmu jsem se jako malý trošku bál a jako větší se u něj velmi bavím. Dnes takový film už nikdo nenatočí, aby měl člověk pocit, že ve vesnickém hostinci číhá tajemné nebezpečí a zároveň se usmíval nad padouchy používanou technikou. ()

bobstock

Každoročně sváteční evergreen mistra Lipského napříč generacemi už od roku 81. Kdo z vás na to má odvahu vyndit na Čertóv hrad? :)  80% ()

Mortemiss

Opravdu velmi velmi podivné, kdybych k tomuto filmu neměla pouto, tak bych mu dala menší hodnocení. Znám ho od plenek a vždy se mi líbil, proto mu dávám vysoké hodnocení. Jsem obeznámená tím, že tamější triky nepatří k nejlepším a herecké výkony taktéž. Musím však konstatovat, že tento film mě velmi zaujal! Pro mě je to klasika ;) ()

hemul

Je to zvlastne, Verne je moj oblubeny spisovatel, precital som od neho hadam vsetko co u nas vyslo, ale prave tie knihy, ktore sa stali predlohou filmov Karla Zemana, Oldricha Lipskeho a Ludvika Razu sa mi pacia menej ako ostatne. Naopak, vsetky tie filmy su uzasne. Asi preto, ze sa pedantne nedrzia knihy, ale skor ponukaju prave to, co Vernove knihy - fantaziu. ()

Pawlisman

nepřeháněl bych to s glorifikací tohoto filmu. Úsměvný, originální a tajemný (či spíše psycho). Ok, pěkné, začátek mimo hrad, zbytek pak víceméně ve dvou místnostech. Film sice nabušený, ale určitě ne líbezný a hladce plynoucí. 8/10 ()

petikacka

Jen slyším název a už se začínám smát. První co mě napadne je představování se Michala Dočolomanského, jako hrabě Felix Teleke z Tölökö. Hned po tom, vidím Jana Hartla, jak říká:" je to Čórtův hrád". Skvělá režie, skvělý scénář, prostě česká klasika. Ačkoliv bych měla jednu výtku. Nechápu proč se film vysílá tak málo. Za mě 95% ()

Rumcajs

Jo, jo, hymna salašárské policie, býval to náš oblíbený popěvek při cestě z hostince.... Pólicíja, pólicíja..... ()

Zemřel herec Jan Skopeček

24.08.2014

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)