Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

ManOfPhoenix

Musím říct, že tohle je podle mě ten nejslabší díl z trilogie. Anakin sice vyrostl, Padmé (skoro) nezastárla, a Obi-Wan má divný účes. Největším kladem tohoto filmu jsou Samuel L. Jackson (Windu), Frank Oz (Yoda), a i Temuera Morrison (Jango Fett, můj oblíbenec po Bobovi). Anakin, nevím co k němu říct, vím, je zamilovaný do Padmé, ale chová se v některých scénách vážně otravně. Hlavně ta scéna, kdy má s Padmé "dovolenou". Na druhou stranu, Klonové potěšili a i závěrečná bitva byla skvělá. ()

mrclTV

Klasický prípad prostredného dielu trilógie. Všetko tu plynie len do stratena. Nič sa nezačína a ani nekončí. Pre mňa bol tento film nudným. A hlavne v záverečnej časti, kde ma takmer polhodinová akčná sekvencia vôbec nechytila. Už po piatich minútach som si hovoril, nech to radšej skončí. Pre SW nie sú typické veľke bitky stoviek mužov proti sebe. Duel svetelných mečov je to, čo SW preslávilo. ()

DoNotCross

Vader v pubertě. Od prázdné jedničky zatraceně výrazný krok kupředu. Je to napínavé, zábavné a stane se v tom něco důležitého. Našly by se věcičky, co trošku skřípou, ale celek funguje. Skvělý podklad pro devastující trojku a důkaz, že první epizoda by se dala smrsknout na dvacetiminutový prolog. Ale hlavně zábavný film, který můžu sjíždět pořád dokola. ()

marek29

Lehký posun oproti prvnímu dílu tu přeci jen máme: Anakin už není roztomilej a za doprovodu lehkýho groteskního přehrávání pálí senátorce do kalhotek jeden světelnej meč za druhým. Mistr Yoda se zde taky ukáže jako víc než sedící a kulhající důchodce. Závěrem Anakin dostane mechanickou ruku a bere si Portmanovic krásku za ženušku. Uvidíme jak to bude pokračovat dál :) ()

PeterJon

Prvú hodinu to bol riadny odpad, nechápem, ako môžu nad týmto davy fanúšikov šaliet....takisto romanca medzi Anakinom a senátorkou je z tých lacnejších. Zaujali ma slová Anakina: "we are not allowed to have attachments, possesion, we should have compassion" Posledných cca 45min. to zachránilo, dynamické. Slabé 3* ()

0verseer

(Obi-Wan)"Mám dojem, že z tebe jednou budu mít smrt." (Anakin) "To neříkejte mistře! Jste pro mě jako můj otec." Aká je druhá epizóda SW? Slušná. Prakticky všetko, čo som vyčítal Lucasovi pri jednotke sa zmenilo presne k môjmu gustu. "Kam mě to vlečeš?! Táhni! Vlastně ne..." Deficit humoru z predchádzajúcej časti plne vynahradený a zo sledovania niektorých úsmevných scén (C3PO bojový droid, prípadne len malá minimalistická vsuvka ako sa R2 v pozadí pasuje s chôdzou po schodoch) som mal konečne ten správny "starwarsový feeling" zo starých dielov. Výborný nápad využiť jednu z najobľúbenejších postáv univerza Bobba Fetta, tu ešte ako chlapca a priblížiť nám jeho život, spolu s neohrozeným otcom Jangom (!!!spojler: aj keď tu by som ocenil, keby ho Lucas ušetril až do tretej časti). Záverečná polhodinka doženie všetku akciu, ktorá predchádzajúcej časti snažiacej sa vykresľovať postavu Anakina a jeho vzťah k Padmé chýbala. Ewan je pán herec. ()

Metalicum

Mel sem tenhle fim rad, ted ho nenavidim. Proc to tak je? Mozna sem vyrost a zmoudrel, mozna sem jenom cynickej hajzl, ale co co sem v roce 2002, kdy mi bylo 11 let miloval, ted v roce 2016 naprosto nenavidim. Stejne jako Anakin nenavidi pisek. ()

jayman

Milujem tú špinavú cyberpunkovú estetiku pôvodnej trilógie, tak čo je, dopekla, tento naleštený hi-tech digitálny šit? ()

helrohir

Lepšie než "Skrytá hrozba", hlavne z dôvodu vyhýbania sa teatrálnej infantilnosti, ktorú zosobňoval nenávidený Jar Jar Binks. Ani tu si Lucas nejaký ten detinský vtip neodpustí, hlavne v prípade postáv robotov v priebehu záverečných scén, ale s trochou nadhľadu sa to dá vydržať. Nanešťastie kvalitu tohto filmu zráža úvodná hodina, ktorá je dejovo uťahaná a nudná, plná gýčovej romantiky a nepodareného strihu. Po presunutí diania na Genosis sa však Lucas režijne utrhol z reťaze a servíruje nám vizuálne dokonalú blockbusterovú zábavu, plnú zbesilej akcie a nezabudnuteľných momentov. Potešujúce je, že Ewan McGregor dokázal dôstojne nahradiť vedúcu charizmatickú postavu, ktorú predstavoval Liam Neeson. Čo sa týka H. Christensena, mne osobne nevadí a na jeho herectvo sa dá pozerať bez ujmy. 75%. ()

donnovann

Těžko říct, jestli druhé pokračování je lepší či horší. Zatímco Skrytá hrozba byla přímočará ale bez silnějších scén, tak Klony útočí jsou jako na houpačce, pár velmi nudných scén a dialogů (hlavně v první polovině filmu) střídají epické scény (výroba armády či souboj v aréně). Z Anakina začínáte mít pocit, že to s ním nedopadne dobře i když je pravda, že Christensen byl od dobrého hereckého výkonu hodně daleko. Suma sumárum, opět jsem se nenudil, opět se těším na další pokračování, ale na plné hodnocení to pořád není. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 65%, Audience Score - 56% | FDb.cz - 80,5% | Po opětovném zhédnutí za nás určitě lepší než dětská jednička a skvělá předehra k brilantnímu vyvrcholení! ()

horor2

Je to čím dál víc digitální, ale mně to nevadí. Co v dnešní době digitální není? :-D Dobře, jdu hodnotit. Anakin nám vyrostl, zamiloval se. Čumy z pumy se začíná projevovat pomalu ale jistě! Kdo sleduje důkladně, tak nejspíš očekává nepřekvapen, i když o to víc přemýšlení, si může vychutnat konečnou řežbičku a pana Yodu :-) ()

Tominni

Za mě o chloupek lepší než Epizoda I, celkově je Epizoda II temnější a méně dětská, Anakin už není malý chlapec, ale drzý mladík. Celkem dobře vyrovnané akce, ale i děj. Naznačuje, kam bude mířit třetí díl. A samozřejmě do toho vstupuje romantická notička formou vztahu Anakina a Padmé....Zatímco u jedničky jsem si nebyl jist, zda je dobře, že se Lucas ke Star Wars vrátil, u dvojky už jsem byl spíše rád..... ()

instageek_cz

Klony útočí mají obecně pověst nejslabšího, nejméně výrazného dílu celé původní ságy, a podle mě v tom hraje velkou roli hudební skladatel John Williams. Respektive to, že nehraje! Když se řekne Epizoda I, každému hned naskočí závěrečná epická bitka mezi Obi-Wanem, Qui Gonem a Darth Maulem, a v uších jim zní chorály Duel of the Fates, z nichž mají po těle husí kůži. Dokonale to zastiňuje skutečnost, že jinak je celá Skrytá hrozba pekelná nuda. Také Epizoda III má své velkolepé, tragické finále, kdy se věrní přátelé Anakin a Obi-Wan utkávají v souboji na život a na smrt. A zatímco od jejich zuřivě máchajících světelných mečů odlétají jiskry, hraje Battle of the Heroes, která dokáže člověka drtit tíhou osudovosti už jen sama o sobě. Z nějakého důvodu v Epizodě II jakýkoliv takový silný hudební motiv chybí. Když Anakin na konci bojuje s hrabětem Dooku, je po většinu času jen ticho, případně se ozve pár nevýrazných tónů. Přitom jde o scénu s několika Lucasovými skvělými režisérskými momenty, jako když se ve tmě přes Anakinův obličej střídavě míhají odlesky červeného a modrého světelného meče, symbolizující zápas temné a světlé strany Síly, který v něm probíhá. V těch okamžicích dělá další kroky na cestě ke zkáze a utrpení, a je obrovská škoda, že k tomu nemůžeme poslouchat nějakou novou úchvatnou melodii Johna Williamse, z níž by nás dodnes mrazilo. Což jsou přesně emoce, kvůli kterým se pak člověk k filmům vrací. U Epizody II bohužel schází, proto se na její pověsti ani do budoucna nic nezmění. Hodnocení: 5 Tuskenů z 10. Více zajímavostí nejen ze světa filmu najdete na instagramovém profilu INSTAGEEK_CZ ()

PAVLIS

Zpětně vzato mi přijde druhá epizoda téměř zbytečná nebo přinejmenším zbytečně dlouhá na to jak málo je tu událostí významných pro celou sérii. S tragickým scénářem a jednou z nejhorších romancí, jakou jsem kdy ve filmu viděl. Zakončená únavným digifestem, který ale jediný chvílema zaujme. Jen nechápu proč tak dlouhým, když je jasné, kdo musí přežít. (27.12.2020 – ČSFD 80% / 65% IMDB) ()

hrumsrt

Ano, je to lepší než Epizoda I, ale pořád to má svoje chyby. Celá ta vyšetřovací linka s Obi-wanem je výborná a závěrečná řekněme hodinka už je parádní hvězdnou zábavou. Ale tak moc se tu zaměřily na vztah Anakina a Padmé, že zase došlo na slabší pasáže. Nicméně do popředí se ve velkém dostanou Jediové - Mace Windu, Mistr Yoda! 75% ()

adamix

Až teraz som pochopil, že Christensen bol vážne zlý, ale vcelku dobrá voľba nakoľko v trojke ukázal, čo to je herectvo. Neviem, či náhodou Klony útočia nie je ešte rozporúplnejšia časť ako Skrytá hrozba, pretože po hereckej a vizuálnej stránke je to väčšinou bieda ale dejovo je to zasa klasa. Saruman to viac-menej vylepšil :). Ale po rokoch musím ísť dole, ako násťročný som to žral, ale teraz mi to už také úžasné neprišlo. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)