Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

spacemaster

Tento díl je pro mě významný trošku jinak než pro většinu ostatních fanoušků. V knize, která mu předchází byly události, jež dávají příběhu v tomto snímku jinou rovinu a posouvají ho dál. Nevím jak bych film viděl bez této znalosti, ale takto je to pro mě bezvadný dílo, které si právem zaslouží svoje místo vedle svých bratříčků. ()

papuchalk

Začátek ve stylu Blade Runnera mě potěšil. Další děj působí poměrně temně a vážně, a tak jsem se těšil jak celý film vyzní. Zhruba od půlky (akce v továrně na pásu) mi to bohužel příšlo přeplácané. Korunu uhozenosti tomu nasadila scéna v aréně - poprava, která se strhne v pitomou bitku s příšerama, která se strhne v přeplácanou bitvu jedijů s droidama, která se strhne v bitvu klonů s droidama... Nájemný lovec Jango Fett se kamarádí s bossem Dooku a dělá mu poskoka, ale neřekne mu, že se jeho klonováním vyrábí ohromná armáda klonů, která se má postavit právě proti Dookovi a jeho droidům. Největší WTF za posledních X let. Anakin je už od začátku zpupný a neposlušný. Jeho změna proběhla příliš brzo - před tímto celým filmem (a přitom ani v E1). Rádoby politika je zase zmatená a nepříliš dobře vysvětlená. ()

-VINCE-

Jako fanoušek ságy Star Wars jsem byl maximálně spokojen. Hned na začátku se objevila má oblíbená postava Jango/Bobba Fett ve své plné kráse a začala akce, která se táhne v celé stopáži filmu. Nestane se často, že bych šel do kina více než 1x. Na Klony jsem byl 2x. To se mi stalo jen u Avatara, kterého jsem navštívil 3x. Opět výborná podívaná, zvuky světelného meče (to je prostě úžasné), spoustu akčních scén, drojdů a soubojů. Je to perfektní spojovací díl mezi 1. a 3. epizodou. Začíná válka a pomalu se začíná formovat zkáza celé galaxie a začátek Impéria. Bitva na konci filmu je regulérní válečný film. Finální souboj Yody s Dookem je skvělé zakončení. Oproti tomu souboj Anakina a Obi-Wana s Dookem je velmi nepovedený. Škoda, tady mohli tochu přidat. Yodovy 360 stupňové otočky jsou prostě úžasné :) Super film jak Star Wars má být. ()

x_ander

Tajemné Obi-wanovo pátrání a závěrečná řež mi stačí ke štěstí a rád přehlédnu nefungující chemii mezi Christensenem a Natálkou. Nová trilogie je sice o dost jiná než ta stará, ale začátek klonových válek dopadl výborně a když jsem kdysi poprvé viděl Yodovo řádění, hledal jsem čelist na zemi. ()

Wulz

Pokračování není vůbec špatný. Naopak je výborný. Uběhlo deset let, Anakin vyrostl a začal mít chuť na dívky, a zamiloval se do krásné a půvabné Padmé. Mezitím však zákeřný hrabě Dooku (neodolatelný Christopher Lee) přemýšlel jak ovládnout galaxii. ()

davistercz

Druhý díl se mi líbil než ten první. Možná je to tím, že tam bylo více akce,emocí a to prostředí bylo trochu otevřenější i vizuální efekty byly lepší. Prostě všechno se posunulo nahoru a to znamená k lepšímu než o proti jedničce to bylo spíš pro děti (můj názor). Nakonec jsme se ještě dočkali bitvy ke konci filmu, která byla pastva pro oči. Samozřejmě, že je tu pár chvil, které bych mohl kritizovat, ale ty nechme být. Já beru jako druhý díl jako rozjezd do trojky, která doufám přinese něco víc. Ale i přesto všechno mě to nějak moc neoslovil, takže nemohu dát plný počet.. ()

Paladin25

Majster Yoda vytiahol svoj svetelný meč, menej ako 5* to byť nemohlo. Druhý diel mi už neprišiel tak "detský" ako ten prvý a je vidieť, že séria vedie pomaly ale isto k svojmu vyvrcholeniu a mladý Anakin, pomaly ale isto prechádza na temnú stranu, vďaka svojmu strachu o svojich blízkych. Mladý Heyden Christensen mi tam sedí úžasne a krásny je aj kontrast medzi Ewan s I. a II. epizódy. Jednoducho epické :D Nech Vás Sila sprevádza... ()

KeepVerve

Tak na tomhle díle jsem byl v kině 3x, ale rozhodně patří k těm slabším z celé ságy, opět nic zas tak převratného, i když armáda klonů rozhodně neurazí a postava Hrabě Dooku v podání nepřekonatelného Christophera Lee je něco, nad čím se zatají dech :) ()

lobo87

Kvalita ide hore a dvojka je ešte o niečo lepšia a zábavnejšia ako jednotka. A je z nej cítiť, že sa chystá niečo temné. Výborný je aj predstaviteľ Anakina Hyden Christensen... 80% ()

Xenerix

Episoda II navazuje vskutku věrně na EI, jak v negativních věcech, tak v těch pozitivních. Tam kde se EI točila kolem příběhu malého naivního kluka, tam EII vyrukovala s love story velkého naivního kluka. Ačkoliv bych nevěřil, že to řeknu, ale pořád je Hayden Christensen méně protivný, než ten malý kluk z EI, Jar-Jar se tu již také objevuje jen z nutnosti, takže to je v pořádku. I přes hlavní motiv lovestory film ubíhá překvapivě svižně především díky Obi-Wanovi, který běhá z akce do akce. ■ Pokud ještě někdo nad Star Wars nezlomil hůl, tak se zkrátka jako správný geek musí radovat z každé druhé scény, která mu trochu rozšíří obzory a splní jeho sny, co by ještě chtěl v tomto světě vidět, věci typu malý Boba Fett, Yoda konečně v akci (jak dlouho jsme na to čekali!), Mace Windu konečně v akci (jako správný badass, přesně v jeho stylu). Po čtyřech episodách, kde byl Jedi Knight zobrazován jako téměř neporazitelný stroj najednou vidíme i ty méně nadané příslušníky, které umírají po desítkách jednoduše na přečíslení v závěrečné megalomanské scéně, konečně se dozvídáme něco víc o těch mystických klonových válkách, o kterých mluvil Obi-Wan v EIV a které měly tak fatální vliv na celé další roky. No a pak samozřejmě perlička v podobě závěrečného souboje. Christopher Lee aka Dooku zahrál svoji roli parádně. Není to ten černobílý typ záporné postavy, skoro by mu člověk i fandil a nemůže mu upřít značné charisma a um. Z hereckého hlediska je Lee výborný i v soubojích, na rozdíl od Neesona v EI nebo Jacksona v EIII mu člověk od začátku do konce věří, že je skutečně ten mocný Sith Lord, který je nadmíru zručný se světelným mečem. Vzhledem k jeho věku si zaslouží velký obdiv. Snímek jako most mezi EI a EII funguje dobře a osvětlil události, které bylo třeba sdělit před velkým vyvrcholením v podobě EIII. ()

Max Q.

Už ne tak pohádkový příběh jako jednička, což je jen dobře. Nějak jsem nepochopil, kde a proč se Padme do toho fracka zamilovala, ale asi to bude rozvedené v nějakém director's cut. ()

Daggeron

Druhé Star Wars sú bez debaty v celej svojej komplexnosti lepšou snímkou ako jednotka. Technická a vizuálna stránka je o úroveň vyššie ako v Skrytej hrozbe. Poteší širší záber na vesmírny priestor, ktorý prináša rôznorodý, ale obrazovo atraktívny dizajn jednotlivých planét. Digitálne spracovanie je v určitých miestach síce do očí bijúce a vy miestami strácate prehľad o tom, či sledujete hraný film alebo animovanú rozprávku, v konečnom dôsledku sa naň ale naozaj dobre pozerá a z remeselného hľadiska patrí medzi to lepšie, čo žáner sci-fi prináša. Pozitívny vplyv má aj scenár. Príbehový kontext síce vyslovene nezaujme, často sa v politických machináciách a intrigách môžete strácať, ale plynie skutočne dynamicky, prevažne sa stráni hluchých pasáží a odsýpa bez väčších problémov. Na rozdiel od jednotky minimalizuje aj porciu žvanenia, väčší priestor dostáva akcia, ktorej si v Útoku klonov užijete hojne. Za sprievodu Williamsovej hudby ponúka celkovo obdivuhodný audiovizuálny zážitok, lenže paradoxne emócie a dobrý pocit nevyvolá tak, ako sa to podarilo jednotke. Neviem, či je to vrcholne nesympatickým, zo subjektívneho pohľadu príšerne hrajúcim a v maximálnej možnej miere iritujúcim Christensenom alebo niečím iným. Navyše Star Wars vo svojich prvých dvoch dieloch dopláca tiež na absenciu ultrazáporáka. Na pozadí je síce načrtnutý určitý konflikt, ktorý aj v závere vrcholí stretom, chýba tomu ale ozajstná temná strana vzbudzujúca hrôzu, v boji proti ktorej musíte hlavných hrdinov hnať dopredu a fandiť im. Takto sú vám úplne ľahostajní a je vám jedno, čo sa stane. Ak mal byť tou hlavnou hybnou negatívnou silou Christopher Lee, pri všetkej úcte k jeho ozajstným hereckým kvalitám to nemohlo vyjsť. Vďaka aspoň za Nataliu Portman, ktorá vo svojej mladosti bola krajšia ako je dnes. A pokiaľ by takto stála predo mnou, toľko čo Christensen by som snáď zahral aj ja. Na druhej strane, McGregor hrá výborne, lenže zostáva zatiaľ príliš v úzadí, nemá priestor zaujať a charakterovo je jeho postava prakticky prázdna. Najväčším bonbónikom je tak prekvapujúco digitálny Yoda, ktorý v dvojke predvedie viac než len zábavný slovosled vo vyjadrovaní. Pocitovo teda druhá časť slabšia ako prvá, z hľadiska kompozície i technického prevedenia si ale menej nezaslúži (aj keď vnútorne so štyrmi nie som úplne stotožnený, určite menej ako pri jednotke). Od trojky sú v každom prípade výrazné očakávania nielen kvôli tunajšiemu hodnoteniu, ale aj pre naznačenie toho, že to najlepšie ešte len príde (alebo by malo prísť). ()

Marty_cz

Přichází druhá epizoda a fanoušci SW jsou již mírně zklamaní po předchozím dílu. Ovšem tenhle díl jim velmi dobře předchystá velkolepé finále. Vytvoří několik záhad, na něž nalezneme odpovědi až např. ve SW:CW. Jinak další díl SW, patřící mezi ty slabší epizody kvalitou podobný epizodě 1. ()

blondboss

Pre mňa ani jeden diel zo Star Wars asi nebude mať plné hodnotenie, ale tento film bol svojou monumentálnosťou a výpravnosťou naozaj výnimočný. Zrejme ma táto trilógia baví viac ako tá prvá. Každopádne časť, pri ktorej hádam nenastala jediná sekunda, kde by sa neodohralo niečo dôležité. Z hľadiska celkovej série Star Wars bol tento dej prelomový, či už do vizuálnych efektov, ako aj do samotného obsahu. 85 % ()

wallax

...až mi navždy umlčali obľúbeného Qui Gon Jina. Kým v jednotke mal každý svoje miesto, postavy v druhej časti (najmä Anakin) sa počas celého filmu hľadajú. Jeden nevie kam patrí, ďalší neverí inému a iný zase ďalšiemu a vzniká z toho politický komplot (alebo kompót?), ale dej sa odvíja dynamicky a celé je to oku lahodiace...sága ide ďalej... ()

Leeroy3167

George sa nám poučil z chýb, ktoré urobil v Epizóde I, a stiahol Jar Jara do úzadia - a to je asi tak všetko, v čom je Epizóda II lepšia od svojho predchodcu. Namiesto Lloyda, ktorý bol ako budúci Darth Vader mizerný tu dnes máme Christensena, ktorý je mizerný úplne rovnako. Príbeh rovnako tupý, rovnako nezaujímavý, bez normálnych dialógov, ktorý sa silou mocou snaží naviazať na príbeh starej trilógie, ale v konečnom dôsledku sa len vezie na jej úspechu. Linka medzi Anakinom a Padmé je tá najvynútenejšia lovestory v histórii filmu a navyše vďaka nulovej chémii hercov je doslova bolestivé sa na ňu pozerať. Opäť finále trochu derie film z úplného prúseru a dodá vám pocit, že bolo o niečo lepšie, ako minule. Bavíme sa tu však o Star Warse, ságe, ktorá sa stala kultom kvôli dobrému príbehu, napínavým momentom a výživnými postavami. Epizóda II nespĺňa z týchto atribútov vôbec nič. A chváliť film za to, že to nebol až taký prúser, ako Epizóda I je scestné, je to proste zlý film a bodka. 2 * za hromadnú bitku Jediov v aréne, Ewana McGregora, ktorý sa tam jediný naozaj snaží hrať a za Yodu, ktorý bol opäť raz badass. K tejto Epizóde z preďalekej galaxie sa len tak ľahko nevrátim. ()

Veskoslav

3 hvězdy dávám za poslední bitvu v tomto filmu. To byla fakt pecka. Ten zbytek předtím rovnou přeskočte. Je to naprosto o ničem. Z dramatu, kterým tento film mohl skvěle být se vyklubala romantická slátanina s dějem, co je děravější než cedník. ()

vodkasesemte

Začínám si budovat názor, že Lucasovy Star Wars jsou tolik kultovní především díky efektum, postavám a především hudbě. Ale co příběh, scénář. Co to všichni melete? Bylo potřeba vytvořit protiklady, a na nich si ukázat rozdíl, jak jednají rytíři Jedi, a pak vy přecitlivělý kurvičky, když vám někdo hned nevyhoví. Přišlo vám to přeslazený, ale přesně takhle se v reálu chováte sami. Dáváte přednost citum před faktickým výkonem. Lucas si to jen dovolil zfilmovat. Současně jsem sledoval ságu Twilight, a ve srovnání s Edwardem byl Anakin ještě snesitelnej – navíc byl ve výcviku a právě na jeho vztahu s Padmé/Amidalou, matkou, bylo krásně vidět, jaké okolnosti jej přivedly na temnou stranu. Nehledě na spoustu pravd o našem univerzu, které tam zazněly, ačkoli byly zařazeny do poněkud pohádkového světa, aby asi byly přístupny co nejširšímu publiku, nebo jen prostě proto, že to je Lucasuv styl. Naopak akční jsem pasáže přeskakoval – prostě mi přišly dětinský, a spíš si užíval chvíle, kdy se kamera zaměřila na zadekeček Natálky Portmanový – v tomhle díle/filmu je naprosto rozkošná. - 2018-04-24 - You did your duty. Cordé did hers - We are keepers of the peace, not soldiers (Jedi) - The dark side clouds everything. Impossible to see the future is - We will discuss this matter later - Seeing you alive brings warm feelings to my heart - Hes a political idealist, not a murderer - Its not in his character - And you will learn your place, young one (to mě zaujalo) - Hele, Mass Effect, Afterlife - Dreams pass in time - Just being around her again is intoxicating - Be mindful of your thoughts. They betray you - Palpatine - I hate it when he does that - Todle je zajímavý - Jedi business. Go back to your drinks - Ted je z toho detektivka - In some ways I m really ahead of him. I m ready for the trials, but he feels that I m too unpredictable. He wont let me move on. That must be frustrating. He doesnt understand - All mentors have a way of seeing more of our faults than we could like - Dont try to grow up too fast (but I m grown up) - Dormé - Jedi protector - Those analysis drones only focus on symbols. I should think that you Jedi would have more respect for the difference between knowledge and wisdom. Well, if droids could think, there would be none of us here, would there? (2020-05-28) - Are you allowed for love? I thought that was forbidden for a Jedi. Attachment is forbidden. Possession is forbidden. Compassion, which I would define as unconditional love, is central to a Jedis life. You have changed a lot. You havnt changed a bit. You are exactly the way I remember you in my dreams - Younglings - Todle se mi líbí - Rozhodně si nepřijdu jako ve Star Wars (síla a tak) - The day we stop believing democracy can work, is the day we lost it - Let the sun dry us - Soft and smooth (písek) - Created about 5 yrs ago (cloning center) - Mentioned growth acceleration - Mature clone would take a lifetime to grow (half time) - They are totally obedient taking any order without question - We modified their genetic structure to make them less independent than the original host - Unaltered clone. Pure genetic replication - Jango Fett (kdo ty jmena vymejšlel) - Jedi mind trick - They only work on the weak-minded - Dreamy eyes, very cute - All right, I get the picture - To je fakt uplná Keira Knightley v obličeji - I dont think the system works. The trouble is that ppl dont always agree. Well, then they should be made to. By whom? Someone wise. Sounds an awful lot like a dictatorship to me (drž pyču, ty malá kurvo). Well, if it works - You are making a fun of me - I would be much too frightened to tease a senator - Ovoce jíst vidličkou, to jsou mi novinky - If you are suffering as much as I am, please, tell me (za co!) - I wish that I could just wish away my feelings - Jedi dont have nightmares - I will go with you (tím to vyřešila) - A z toho člověka, co dával přednost citum, se stal Darth Wader? - Seismic charges (to je pěkný) - Bless my circuits - Stepbrother - Our mother had gone early, like she always did to pick mashrooms - Jaktože sedí dřív než princezna? A nepomuže jí ze šatu? - Ale ten záběr na její bříško je pěknej - Walk like man, but vicious (zpustlý/zkažený), mindless monsters (Tusken Raiders) - I dont want to give up on her - Theres little hope shes lasted this long - I wont be long - I am a man of my word - What you are proposing could be constructed as treason - Techno union army - The Banking clan - Battle droids - Jedi owerwhelmed. The Republic will agree to any demands we make - Pain, suffering, dead I feel - I m good at fixing things. Why couldnt I save her? - Sometimes there are things no one can fix - You are not all-powerful, Ani - I will even learn to stop ppl from dying - I killed them all. But the women and the children too - They are like animals and I slaughtered them like animals - To be angry is to be human - Corruption in the senate - The Republic was now under the control of the dark lord of the Sith - Hundreds of senators are now under influence of a Sith lord called Darth Sidious - It may be difficult to secure your release - I will lay down when this crisis has abated (Palpatine) - And as my first ACT with this new authority I will create a grand army of the Republic to counter the increasing threats of the separatists - Visit I will the cloners on Kamino - Columns of steam, exhaust vents of some type - That will do - As a member of the senate (kráva, chtějí její hlavu) maybe I can find a diplomatic solution to this mess. Dont worry. I have given up trying to argue with you (nápodobně) - You obviously have a great deal to learn about human behavior - Prince of Persia - Oh my goodness. Shut me down! - I think our lives are about to be destroyed anyway (forbidden love) - She seems to be on top of things (aha, Deadpool) - This isnt how its supposed to be - Im programmed for etiquette, not destruction - 2018-04-24 - Die, Jedi dogs! (pustil si konec) - You call this diplomatic solution? No I call it aggrresive negotiations (nd) - Surrender and your lives will be spared - To je sexy, vy český kurvy - There are too many - Our communication has been jamed - Star Wars, opravdu - If they find out what we are planning to build, we are doomed (ultimate weapon) - Dont let your personal feelings get in the way - She would do her duty (ty pýčo, tak on se rozhoduje až na základě jejího vzoru – a ještě správně, o to je to horší) - Buzeranti zasraní - Vlastně nám dospělou formou (myslím ty dialogy) ukazujou, kam lidskej sameček klesnul - Master Kenobi - Uh-huh - I would have thought you had learned your lesson. I am a slow learner - Much to learn you still have - Knowledge of Force, skill of lightsaber - Padawan - Sweet home, sweet home - Master Sidious - Lord Tyranus - Good news. The war has begun - Everything is going as planned - The shroud of the dark side has fallen. Begun the Clone War has () (méně) (více)

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)