Bláznivá romantická komedie o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.  Jake Schram a Brian Kilkenny Finn jsou svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side. Už od dětství jsou nejlepšími kamarády. Poklidná idyla jejich spokojených životů vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. Oba se do ní zamilují a letité přátelství nezadržitelně přerůstá v lítý souboj o srdce vyvolené dívky. Už tak chaotickou situaci milostného trojúhelníku navíc komplikuje fakt, že Jake je rabín a Brian katolický kněz... (oficiální text distributora)

Mr.Floyd

Príjemný romantický príbeh so zaujímavým námetom, výborne zvoleným obsadením, adekvátnou dávkou humoru a dramatickosti. Nevedel som, že Norton vie aj režírovať a tu dokázal, že mu to naozaj ide. ()

Loki_Six

"May those who love us, love us. And those who don't love us - may God turn their hearts. And if He cannot turn their hearts, may he turn their ankles, so that we may know them by their limping." ()

Zagros

Rabín, kněz a krásná blondýna je lehká romantická komedie, ve které se sešli můj neoblíbený Ben Sitller (v jedné ze svých nejlepších rolí), můj oblíbený Edward Norton (v jedné ze svých nejslabších postav) a prakticky neznámá, ale sympatická blondýna Jenna Elfman. I když mě postavy občas svým chováním štvaly a církevní a židovské prostředí mě lehce popouzelo, jako celek se mi to líbilo. V rámci žánru jde o povedený snímek, který dokáže člověka dobře naladit. Na oddechový večer ideální, jen na (časté) opakování to moc není. ()

eagle-eye

Romantické komedie moc nemusím, ale tady jsem očekával něco navíc, co mě potěší nebo překvapí. Bohužel pro mě jedno z největších zklamání, Stillera mám rád (Zoolander,Vybíjená apod.), ale v tomto snímku mě štval od začátku do konce. Ani nechápu, že jsem to byl schopen dokoukat. ()

Ripley

Na romantickou komedii malo romantické,málo humoru a neskutečně zdlouhavé,ale aspoň jsem viděl hrát Formana. ()

Paity

Nesympatický Ben Stiller, homosexuálně vyhlížející Edward Norton a k tomu trošku lesbičkovsky vyhlížející Jenna Elfman. A tohle má být prosím "milostný" trojúhelník. Uff, to snad ani nemohli myslet tvůrci vážně. ()

kedl

Jak tak koukám, Rabín.....je tady na ČSFD v rozporuplném hodnocením, buď 3*, nebo 5*, já musím dát jenom 3*, nějak nevím, ale vůbec se se nedokázal ztotožnit ani s jedním z "Božích otroků", škoda čekal jsem totiž pořádnou romantiku. ()

DocBrown

Romantická komedie prostě nesmí mít přes 2 hodiny. Přesně to se tu potvrzuje. Jestliže první 2/3 jsou jakž takž originální, čím dál víc sklouzává příběh do tuctového klišé a je korunován tím nejklišoidnějším happyendem co mohl být. Tu třetí hvězdu dávám pouze za Jennu Elfmann (zase nedokážu myslet mozkem) a scénu s recepčním. 53% ()

Radim

Originální, vkusná a inteligentní romantická komedie. Jsem rád, že tento žánr nezachází na úbytě. ()

Sairina

Obyčejná romantická komedie, která vás zklame. Čekáte, jak katolický kněz, rabín a krásná bloncka budou tvořit milostný trojúhelník, ale ono ne. Jde tam jen o rabína a bloncku z toho plyne velké zklamání. Jediné světlá místa jsou, když se zrovna na scéně objeví Miloš Forman. ()

slouy

Dobrá komedi s Benem Stillerem. On sám osobě je dobrý herec a když se k němu ještě přídá Edward Norton, tak je to skvělé. Tahle komedie mně docela hodně pobavila. ()

Tristaver

Jako komedie hodně slabé - téměř bez vtipu (když nepočítám krutě přehrávajícího Stillera, kterému to stejně nešlo), jako romance taky o ničem. Sice zajímavý nápad přidat do trojúhelníku náboženství, nicméně špatné podání. Norton by se měl každopádně stoprocentně věnovat svému skvělému herectví a vykašlat se na režisérskou stoličku. Přes mou veškerou kritiku se mi na tom filmu něco hrozně líbilo - to přátelství. Už jen jak Stiller chodil na Nortonovy mše a ten na oplátku za ním do synagogy. To je na životě krásné. ()

ThomasCrown

Edward Norton na poste režiséra sa osvedčil na 100% a kňaza v jeho podaní by bral asi každý farnik. Veď ako často je v kostole vidno kňaza v horiacom ornáte:) K tomu ako vždy skvelý Ben Stiller a hladinu testosterónu vyvažuje Jenna Elfman. Páči sa mi ako Ben s Edom svoje postavy poňali - konečne niekto, kto sa snaží návštevu kostola či chrámu oživiť. ()

Wishkah

Největší chybou tohohle snímku je fakt, že nejvtipnější scéna je hned na začátku, kdy si barman povídá s Brianem. Pak už ten film prostě nějak plyne. Občas se člověk zasměje a občas se zase strašně nudí. Je to taková odpočinková komedie na sobotní odpoledne, kdy se vám nechce nad ničím přemýšlet. Bohužel nic víc ()

Prochy38

Ano, opravdu jde o jeden z nejlepších počinů tohoto žánru. Velesympatická trojice hlavních postav. Příběh neměl chybu. Dobře propracované, přišlo mi to i hodně originální, a to ne jen tím, že šlo o duchovní. Skvělé herecké výkony a fakt moc dobrý příběh! Líbilo se mi to a hodně. Rád bych ještě zmínil soundtrack - ten fakt nemá chybu! ()

vander19

Režijný debut Eddieho Nortona, na ktorý si vybral romantickú tému. Nápad dvoch kamošov = predstaviteľov svojich náboženistiev bol excelentný. Rovnako aj začiatok, kde som ešte netušil, že Norton - Brian je katolícky kňaz a Stiller - Jack zase židovský. Na úvod nám krásne podnapitý Brian začne rozprávať príbeh a robí to perfektne. Hneď ma zaujal a donútil ma venovať mu všetku pozornosť. Hodí aj pár vtipov a je to pohodička. Nastávajúce ďalšie pokračovanie hlavnej dvojice je rovnako výborne zľadené. Chalani si na placi rozumejú, ale čakal som viac komických situácií. Našťastie je to nahradené rozumnými rozhovormi a dá sa povedať, že mi až tak humor nechýbal. No ale potom na scénu nastupuje Jenna Elfman ako ich láska z detstva a dej aj príbeh sa mení. Režisérsky je to v pohode zvládnuté a hlavne na nováčika Eddieho. Chalan si latku postavil dosť vysoko. S príchodou Elffman na scénu sa film zmení na takú odvážnejšiu romantiku, nejde o prechádzky v parku skôr sexuálne harašenie dvojice priateľov z detstva. To bolo fajn, žiadne zbytočné prechádzky po NY za úsvitu mesiačika, ale riadna šukačka...Koniec je už trošku predvídateľný a trochu som očakával akýsi zvrat v deji a že veci sa vyvinú inak....Ale je to v pohode a dá sa na to celkom dobre kukať, len opäť ďaľšia Hollywoodska hviezda, ktorá má potrebu ťahať pri*ebanú dianetiku a scientológiu do filmu (Elfman) ()

Paldiny

Inteligentná komédia akej chýba k dokonalosti skutočne málo. Výborná herecká zostava, scenár plný sarkazmu, odkazov a myšlienok, z ktorých sa ta hlavná trefne vysmieva najdlhšie trvajúcemu konfliktu ľudstva. Nebyť príliš amerického finišu mohlo ísť o dokonalú vec. ()

Blader589

Na tom to filme som sa nasmial až až.Dobrý scénar ma je to zabavna romatická komedia a aj s časti dramatická. Ben Stiller je veľmi dobrý herec kde on hrá sú to z vätšiny výborne filmy. ()