Místo nahoře (TV seriál)

Česko, 2004, 11 h 22 min (Minutáž: 13x53 min)

Karel Smyczek

Petr Polák

Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Barbora Munzarová, Simona Stašová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, František Němec, Oldřich Navrátil, Tomáš Hanák, Barbora Seidlová, Petr Rajchert, Václav Rašilov, Michael Beran, Petra Jungmanová, Michal Novotný, Jana Altmannová, Bohumil Klepl, Lucie Šteflová, Klára Apolenářová, Claudia Vašeková, Karel Bělohradský, Josef Kubíček, Jaromír Dulava, Gabriela Hyrmanová, Jaroslav Šmíd, Jiří Wohanka, Veronika Freimanová, Ivo Novák, Eliška Kasanová, Adéla Pristášová, Filip Čapka, Martina Prášilová, Kateřina Stryková, Nela Boudová, Josef Somr, Tomáš Měcháček, Viktor Preiss, Jiří Lábus, Róbert Nižník, Marie Durnová, Simona Babčáková, Alena Neumanová, Zdena Sajfertová, Jiří Knot, Iveta Dušková, Milan Šimáček, Vlastimil Zavřel, Petr Varga, Magdalena Reifová, Josef Šebek, Lorna Vančurová, Arnošt Goldflam, Hanuš Bor, Markéta Coufalová, Bohumil Vávra, Viola Zinková, Martin Kolár, Marek Dobeš, Gabriela Wilhelmová, Petr Brukner, Tomáš Koutník, Miroslav Šnajdr, Zdeněk Žák, Stanislav Lehký, Jiří Kodeš, Otmar Brancuzský, Michal Roneš, Jan Unger, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Miroslav Středa, Vladislav Beneš, Roman Pomajbo, Jan Hraběta, Břetislav Slováček, Michal Gulyáš, Lucie Březovská, Michal Kozelka, František Částka
  • paascha

Hele, jste normální, dávat seriálu z ČT 4*??? Nebo dokonce 5*????(26.6.2007)

Docela dobrý seriál o lidech ze satelitního městečka. Rozhodně lepší než nějaká VKVčka. Své určitě udělejí herci, kteří jsou zde, narozdíl od těch, co jsou vidět na nově a primě, opravdu dobří a s nimi je to o poznání lepší. Mluvím např. o Stašové, Vetchém, Seidlové a dalších. Byl to prima seriál na ČT1.(11.1.2008)

Na dnešní poměry vcelku slušný seriál, který se v prackách TV Nova změnil ve slátaninu na úrovni ULICE a RŮŽOVKY. (152.)(7.3.2007)

Docela mě to zabavilo, pak jsem si na to spíš už navykl koukat než že by mě to strhlo dramatičností :-) Ale celkem povedený seriál, vlastně poslední věc, co jsem v TV systematicky sledoval. Z Místa v životě se mi udělalo zle po pěti minutách z té strašné kamery :-) Nejen z ní...(17.12.2006)

Myslím, že se po dlouhé době zrodil "klasický český" seriál, který oprávněně přitahuje k obrazovkám spoustu diváků na kvalitně napsanou, zrežírovanou a skvěle obsazenou podívanou. ........ Mínění jsem v průběhu seriálu nezměnil, jenom hvězdiček postupně přibývalo. Smyczek výborně zvládá zobrazení problémů dnešního "normálního" života, takže před posledním dílem jsem s hodnocením těsně pod stropem.(24.4.2004)

• - Natáčení filmu, kterého se zúčastnilo téměř sto padesát herců, začalo na Mikuláše roku 2001. Díky pěknému počasí se skončilo o dva dny dříve, než se plánovalo. (Silencia90)

• - Tomáš Hanák nejprve učinkování v seriálu odmítl, nakonec ho ale reřisér Karel Smyczek přemluvil. (Karlos80)

• - Barboře Munzarové se během natáčení seriálu narodila dcera. (Karlos80)