Místo nahoře (TV seriál)

Česko, 2004, 13x53 min

Karel Smyczek

Petr Polák

Simona Stašová, Barbora Munzarová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Jiří Schmitzer, František Němec, Oldřich Navrátil, Tomáš Hanák, Barbora Seidlová, Petr Rajchert, Václav Rašilov, Michael Beran, Petra Jungmanová, Michal Novotný, Jana Altmannová, Bohumil Klepl, Lucie Šteflová, Klára Apolenářová, Claudia Vašeková, Karel Bělohradský, Josef Kubíček, Jaromír Dulava, Gabriela Hyrmanová, Jaroslav Šmíd, Jiří Wohanka, Veronika Freimanová, Ivo Novák, Eliška Kasanová, Adéla Pristášová, Filip Čapka, Martina Prášilová, Kateřina Stryková, Nela Boudová, Josef Somr, Tomáš Měcháček, Viktor Preiss, Jiří Lábus, Róbert Nižník, Marie Durnová, Simona Babčáková, Alena Neumanová, Zdena Sajfertová, Jiří Knot, Iveta Dušková, Milan Šimáček, Vlastimil Zavřel, Petr Varga, Magda Reifová, Josef Šebek, Lorna Vančurová, Arnošt Goldflam, Hanuš Bor, Markéta Coufalová, Bohumil Vávra, Viola Zinková, Martin Kolár, Marek Dobeš, Gabriela Wilhelmová, Petr Brukner, Tomáš Koutník, Miroslav Šnajdr, Zdeněk Žák, Stanislav Lehký, Jiří Kodeš, Otmar Brancuzský, Michal Roneš, Jan Unger, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Miroslav Středa, Vladislav Beneš, Roman Pomajbo, Jan Hraběta, Břetislav Slováček, Michal Gulyáš, Lucie Březovská, Michal Kozelka

Než projekt koupila a převzala plně Nova se na to dalo dívat.(20.9.2013)

Jeden z mála českých seriálů natočených ve 21. století, na který se dá dívat - scénář ála telenovela sice jde cítit, ale ještě zůstává na snesitelné úrovni, kterou podporují i solidní herci (ne všichni:-)). Nečekejte zázrak, ovšem v záplavě megasraček je "Místo nahoře" světlou výjimkou. 60%(3.6.2009)

Nečekané potěšení v záplavě seriálové mizérie. Škoda jedné dvou zbytečných dějových linií, jinak by šlo o bezchybnou záležitost. Vetchý s Táborským vévodí hercům a úplný závěr je překrásný. Bojím se pokračování (a oprávněně), domýšlení by v tomto případě bylo lepší než "o dva roky později".(5.2.2006)

• WANDRWALL

Místo nahoře není pro každého. Ale každý se může podívat, jak se těm lidem nahoře vede prostřednictvím i tohoto seriálu. Ideální seriál pro závistivce anebo naopak pro přejícníky. Obě skupiny obačnů si přijdou na své. (7.3.2011)(7.3.2011)

Scénář prvního dílu mi přišel poměrně dobrý, na české poměry...Ke konci se všechno tak hezky propletlo. Dojem mi kazí pouze chyba všech nových českých seriálů. Působí lacině, ve srovnání s těmi minulými prohrávají na plné čáře. Vilma Cibulková příjemně překvapila...(12.4.2004)