V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

blazma

na rok 95 si nemyslím že to byla taková bída. Jasně, většina věcí vypadá obrovsky, a nejspíš to bylo drahé, tady máme výhodu v podobě green screenu, kde to jde dneska udělat o něco jednodušeji. Každopádně, pro mě to nebyla taková katastrofa jako pro spoustu lidí po celém světě. Jasně příběh není nějak zamotanej a většinou je dost přímočarý. Na tom, ale někdy není nic špatného. ()

mnx

A mně se to vždycky líbilo. Dokonce teprve nedávno jsem zjistil, že existuje i prodloužená verze, na kterou jsem se s chutí také podíval. Jasné, bungee jumping na konopném laně ze vzduchobalónu je děsná pitomost, zatopená Denali v úvodu jakbysmet, ale lépe hodnocené filmy mívají blbostí kolikrát mnohem víc. Postapokalyptičňáků na souši je habakuk, Mad Maxů je už taky dost, ale film ze zatopené budoucnosti je pořád jenom jeden. Kromě toho ten Costnerův katamarán byl naprosto boží :-) Doufám, že někdy vznikne alespoň volné pokračování. ()

papuchalk

Na tento film se chtěly podívat děti, stáhnul jsem nějakou delší verzi, než jakou jsem si pamatoval, tak jsem koukal ze zajímavosti taky. Kdysi jsem tomu dal jen tři hvězdy ale vzpomínám, že mě to celkem bavilo. No a dneska nevěřícně koukám, že to je výborný, dobrodružný a zábavný film. Čím to je. Když si na čsfd dáte v žebříčku vyhledat dobrodružné filmy v rozpětí let 2000 až současnost, dostanete odpověď. Film podobný Vodnímu světu tam v první stovce nenajdete. Možná dva, tři filmy, které mají vzdáleně nějaké styčné body. Je to tím, že podobné - post apokalyptické filmy - navíc výpravně bohaté a velice  dobrodružné, už se netočí. Dva Kostnerovy filmy, které natočil hned po sobě tenkrát divácky propadly, jenže zpětně vzato jsou to možná poslední filmy žánru, a odhozeny byly neprávem. Ten druhý film je Postman (1997). Jasně, oba filmy trpí na některé vágní definice světa, nevyrovnané akční scény (některé vypadají skvěle, jiné zase moc parodicky),  několik trapných sexuálních scének.. a co je asi to nejhorší - šíleně maniakální záporáci, kteří jsou až směšní (zejména Denis Hopper to opravdu přepísknul). A právě díky těm přepáleným záporákům víte, že se hrdinům nikdy nemůže nic stát a dobře to dopadne. Jenže kouzlo těch filmů je jinde. Jakmile přistoupíte na jejich hru a nenimráte se v těch vágnostech a berete to tak jak to je, dostanete velice dobrodružně vypadající svět po konci civilizace. Nemůžu si pomoct, ale dneska podobné celovečerní dobrodružství, ve kterém objedete půlku světa na moři, nebo objedete půlku ameriky na koni (výprava dělá 90% toho filmu..), k tomu zachráníte spoustu dobrých lidí a zneškodníte kupu těch špatných, díky čemuž získáte přízeň té nejkrásnější ženy zbylého světa.. tak to už bohužel opravdu v kině nezažijete. Ani v avengerech, ani v Blade runnerovi 2049, ani v Interstellaru. Pán Prstenů je uplně jinde stojící. Čím to je, že oba tyto filmy natolik propadly, že i Kostner po nich prakticky ve velkofilmech skončil, navíc i zde mají ty filmy mizerné hodnocení? Na konci devadesátých let už asi lidi byli přesyceni smrští podobných filmů, dobrodružství alá Indiana Jones a podobně, a začaly očekávat trochu víc. Víc realističnosti především, a méně té nadsázky, a chtěli, aby hrdina byl opravdu v ohrožení, aby i kladné postavy začaly umírat (což ovšem i ten Postman už dokázal splnit). Patrně tak, ale opravdu nevím. Prostě změna světa a náhlá změna produktu i ve filmu jako v odvětví výroby. ()

AVP

Po devíti letech jsem ten film poprvé dokoukal do konce a celý a jak už tu několikrát zaznělo, vůbec to není taková hrůza jak se všeobecně o tomhle filmu mluví. První polovina je dokonce za 4*, zbytek ma sestupnou tendenci a musím říct, že mě osobně by se líbil trošku jiný konec. Ale natočili to tak jak to natočili, člověk už to nezmění. ()

Dr.Lazarus

Pre mňa je to taká pohodová poloscifáreň. Film bol síce označený za prepadák, ale to len kvôli tomu, že stál nehorázne prachy a vyrobil vcelku normálne. Až na ten koniec, pri ktorom sa film paradoxne trepal ako ryba na suchu je to OK. :) ()

zmateny

Velmi originální film odehrávající se po celou dobu na hladině oceánu. Všelijaké vynálezy snažící se pomoci svým tvůrcům přizpůsobit se k životu na vodní hladině mě prostě dostali. Každá plovoucí věc je originální, a to od obyčejných kocábek patřících většinou samotářským cestovatelům přes plovoucí gheto se vzkvétající společností po obrovský starý zrezivělý tanker plný nafty a otrhanců vedených záporákem hrajícím si na zvěstovatele lepší budoucnosti. Zpracování není vůbec špatné a je zde docíleno přesně té postapokaliptické atmosféry jaká má u těchto filmů být. Pět hvězdiček nemůžu dát jen z důvodu, že mi tam "něco" chybělo, jen kdybych přišel na to co. Možná že to bude tím neměnícím se exteriérem, ale tomu se jde těžko vyhnout ve filmu, který se odehrává na zaplavené planetě. ()

K.O.vi

Na to, že Vodní svět byl svého času nejnákladnější film, tak tomu svou kvalitou rozhodně neodpovídal. Zajímavý nápad, ale to nestačí... 40 % ()

Utah

Byl jsem uchvácen vynikající výpravou a příběh byl také výborný. Přesto mohli režiséři zůstat nohama při zemi a odpustit si nadbytečné množství akčních scén (jak už mnozí v podobném smyslu uvádí). Costnera za tento snímek určitě pochválím, protože globální oteplování je hrozbou pro celou lidskou civilizaci. Vodní svět si zaslouží nejvyšší hodnocení, už jen z důvodu, že podobných filmů je mizivé množství. ()

mr.sulas

Musím říct,že i přes tu kritiku,která je možná až příliš krutá,je tento snímek opravdu vynikající.Vždycky se při jeho sledování dostanu někam jinam,což se i u některých 5 hvězdičkových vůbec nestává, a proto dávám 5. ()

Sentinel

Nebylo to tak strašné, ale že to byl propadák se vůbec nedivím. Kostner je jako hlavní hrdina někdy až protivný (mlácení ženských opravdu nepovažuji za vrchol drsňáctví), scénář je zoufale jednoduchý a lineární, dialogy stupidní, některé logické chyby bijí do očí a ještě to celé má přes dvě hodiny. 40% ()

The_God

Nadprůměrné tři hvězdy. Costner se hodí do této role perfektně. Dobré triky i výprava, ovšem zkrácení tak o půl hoďky by tomu moc neublížilo. 70% ()

veverysiak

Ak vcelku blahosklonne a bez výčitiek privriem oko nad detinským a mierne podceneným spôsobom skonu hlavného hniezda zla menom Exxon Valdez, ktorý zázračne stiahol do hlbín všetkých svojich zafúľaných osídlencov a vypľul do neba dvoch anjelikov, nedokážem pochopiť ani po niekoľkonásobnom odpozeraní tohoto filmu, prečo ho vlastne nevyspytateľní milovníci takýchto žánrov tak surovo odmietli a označili za jeden z najväčších prepadákov histórie filmu, je tam úžasný námet, až na malé detaily výborný scenár aj réžia, Costnerovi rola sadla ako riť na šerbeľ, vynikli aj Hopper a malá Tina Majorino, nechýbal jemný humor, efekty a triky boli na veľmi slušnej úrovni, no ja by som bral Dvojku všetkými dvadsiatimi, takže 80%. ()

pcarogers

Řekněme tři a půl. Já mám v hlavě pořád ty hodně špatné recenze z doby, kdy film vyšel a to, že to měl být film, který byl pro Kevina Kostnera rakev, protože po tom už pořádně nic nenatočil. Každopádně jsem se do toho víceméně z nouze zadíval a musím říct, že pohodové sci-fi, které asi neoslní, ale na druhou stranu nenudilo. Nejlepší postava, kterou jsem si užil, byl naprosto zábavný Dennis Hopper. ()

bonita69

Ať už na tenhle film lidi nadávají mě se celkem líbil, možná jen mohl Costner půjčit režisérské křeslo někomu jinému. Ale jinak dobrý film, celkem originální příběh a Costner zase v jiné roli. Navíc Dennis Hopper jako záporák, trošku vtipnější ale šlo to. No byla to drahá sranda Kevine... ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western