V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

adakraj

Nemohu si pomoci, ale mně se ten film líbí. Už jsem ho viděl mnohokrát a stále bych se na něj díval. Velice se mi líbil příběh. Myslim si, že i herecké obsazení nebylo špatné. ()

princesofpersia

Vodní svět je naprosto v pohodě koukatelný film se skvělým námětem, sice zpracování místy trochu skřípe, ale i tak některé recneze neberu. ()

Kubi21

Prů...jem to není. Na příběh a nějakou filosofii postav zapomeňte. Tady jde o výborné efekty, super bitky a krásnou kameru. Oddychovka jak poleno. PS: Na obrazovce to nemá šťávu. Byl jsem na tom kdysi v dávnověku v kině. Tam to bylo skoro za pět, než jsem to viděl podruhé a zjistil, že je to moc hezky zabalené skoronic. ()

Ocelotr

Všechno bych v tomhle filmu skousnul (ba se mi to i dost líbilo), ale ten bungee na konci se třemi skůtry je na mě trochu moc. Proč sakra na těch skůtrech jeli tak rychle, aby do sebe vrazili / nebo v případě, že by Kevin neudělal bungee, rozšmelcovali to, po čem jdou ? Výtka č.2: Proč si za celý film nedali Denis Hopper a Kevin Costner ani jednou přes držku ? ()

Stejšn

Přirovnání "Mad Max na vodě" je zcela trefné, jen místo Tiny Turner je tu Dennis Hopper. Snímky jsou podobné i vizuálně. Přes pár nelogičností (např. provoz a zejména bateriové startování spalovacích motorů) je to ale vcelku zkouknutelné, a to i opakovaně. Nicméně se nedivím, že se z toho nestal hit, na to toho film nenabízí dost. ()

Guran

Nápad není špatný, herci jsou dobře vybraní, určitě není špatný, jen už trošku starší a to si řeknete, že dnes by to bylo natočeno o něco lépe. Představa, že kdyby se neprodloužilo natáčení mohl hrát Costner hlavní roli ve filmu "Vykoupení z věznice Shawshank" mě úplně dostává a to "Vodní svět" ještě byl neúspěšný film. ()

DassemUltor

Jsem fanouškem post apo žánru. Je to prostě absolutně to nejlepší, co může být. Ať už se jedná o hry (Fallout), knihy (Cesta), nebo právě filmy. Tím pádem u mě vždy roste bazální hodnocení. Post apo má takový ten težko vysvětlitelný feeling svobody, epičnosti, absence systému. Nevím jak to popsat. Např. hrozně mě na tom rajcuje představa neexistence hranic. Dnes je každý blbý pískoviště po celym světě něčí, a všude sedí nějaký borec, co říká: "tohle je moje". Ale ať už je to temný středověk, nebo post apo svět, můžete se ocitnou v zemi nikoho. Postavit si chajdu na břehu jezera, přes den lovit ryby a chystat pasti na medvědy, zatímco v noci odrážíte hordy krvežíznivých kanibalů, kteří slepě táhnou krajinou v touze znásilnit vaší dceru a dát si vaše stehno k snídani. Trochu jsem se zabásnil.. sorry. Prostě post apo je sen a tohle se povedlo! Navíc Čmoudi! K*rva drát! Komu by se nelíbili Čmoudi? Jak jede tou rozpadlou károu uprostřed starého tankeru a davu totálních šílenců, magorů a spodiny hází cigára. Je to přesně ten film, který můžete vidět víckrát a nebolí to. Snad jen konec trochu vyměkne, ale když jsem byl malý, tak mě objevení pevniny hrozně bralo. Nechápu jak to mohl být propadák (prý) a jak to může mít tak malé hodnocení. ČSFDaři všech zemí spojte se a hroťte víc hvězd! ()

Vykuk

Koukám, že jsem si ani neokomentil jeden ze svých nejoblíbenějších filmů:) Je málo takových, na které můžu koukat do zblbnutí a tento je jeden z nich. Přesně vystihl postapo atmošku vodou zaplaveného světa. Costner famózní, akce zuppa, osobně nechápu tak nízké hodnocení, ale každému hold sedí něco:) ()

TonyStark

Megalomanský projekt (175 mega dolarů byla v devadesátkách fakt raketa),který se nepodařilo realizovat tak jak si nejspíš tvůrci představovali. Určitě to původně mělo být něco ve stylu Šíleného Maxe na moři,jenže někde se to zaseklo.Tipuju to na režiséra(y),který si ukousnul moc velké sousto a bandu neschopných producentů, kteří si v rozpočtu jen vyprali špinavý prachy místo toho,aby hlídali každý dolar a jeho viditelnost na plátně. Nicméně i přesto to nedopadlo zase tak špatně jak se všude už dvacet let píše,kulisy jsou výborný, Kevin Costner to zahrál tak jako vždycky (takže na ksicht),Dennis Hopper taky ujde a zbytek je křoví. Post-apokalyptická vize světa byla vždy vděčné téma a tahle mořská je navíc originální a má několik povedených scén a nápadů. Režisérský sestřih má dokonce 40 minut navíc! ()

helrohir

Postapokalyptickému sci-fi som vždy výrazne holdoval, ak samozrejme spĺňa určité parametre nenáročnej, no nie príliš zadubenej zábavy, kvalitne spracovaného a vykresleného postapo sveta a nie príliš klišé deja. V Costnerovom "Waterworld" sú tieto podmienky splnené takmer do bodky, hoci občas sa objavia mierne výkyvy, najmä v scenári, ktorý je bohužiaľ práve niekedy zadubený, inokedy plný klišé. Ale aj napriek týmto zaváhaniam ide o veľmi slušné sci-fi s originálne vykresleným prostredím a dejom. Costner je dobrý, hoci občas hrá ako béčkar, ale najlepšiu rolu si strihol Dennis Hopper. Možno to nie je dokonalý film hoden filmových ocenení, ale bavil som sa pri ňom, a to je pri tomto žánri to podstatné. 75%. ()

knihovna

Ono je to takové celé trošku pitomé. Ano, jsou tam vynikající nápady - třeba ten první trimarán, ten se krásně stahuje a roztahuje, ale celkově to je dosti divné. Podle mého názoru sa asi nedá natáčet postapokalyptický snímek na otevřeném moři, pod nádhernou modrou oblohou. To je jako pouštět k hororu hudbu Ivana Mládka. Taky ta kočka, co si jí nasadí na loď zas až tak velká kočka není. A Dennis Hooper(asi nejlepší postava) je vlastně dost sympatický záporák, takže mu člověk skoro fandí. No za ty prachy to možná chtělo se víc zamyslet nad celkovým vyzněním, castingem a tak dále. I když peníze se nakonec vrátily ) dokonce to vydělalo, žádná výhra to tedy není. ()

mrclTV

OK, všetci vieme, že Vodný svet nie je žiadny zázrak, ale ani tragédia to nie je. Musím sa priznať, že som sa pri ňom celkom zabavil (keď rátam prvé zhliadnutie). Človek len nesmie rozmýšľať dostatočne tuho, aby neodhalil rozľahlé a temné zákutia tohto v skutočnosti prihlúpleho filmu. ()

freedom3112

Na to ani nechoď , větší blbost jsem neviděl !!! Tohle mi říkali známí o Vodním světě. No, a já byla nadšená. Možná mám to štěstí, že nejsem žádný filmový odborník a tím pádem nad mnohým nepřemýšlím a neposuzuji. Někdo zase nesnáší Costnera a ,,nedejbože", když to ještě natočil! Já jen koukala a užívala si to. ()

borohub

Zajímavý námět, dobré prostředí, sice podobné filmy příliš nemusím, ale tenhle se mi velmi líbil. Konec je trošku slabší. 80% ()

DeDanu

A mně se to líbí, je to pěkná oddychovka. A dá se sledovat i s trochu odrostlejšími dětmi. Klady: Sci-fi, postapo a Costnera mám ráda. Ten pán hraje i v největší blbině dobře, navíc i dobře vypadá. (Vím, že není zrovna podle nejnovějších módních trendů, ale to mu u mne přidává body:-))) To moře je úžasné a katamarán taky. Holčička Enola je skvělá. A scéna, kdy ji Námořník učí plavat? Holky, přiznejte se, že vám to taky připadalo krásný? A bezva se u toho žehlí. Zápory: Záporáci. Pánové to hrozně přehrávali. Někdy méně je více. Ale co já vím, kdybych byla dítě, třeba bych se jich i bála. Triky. Američtí Bratři v triku si s nimi přece jen mohli dát větší práci. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western