Chůva k pohledání

• USA The Nanny (více)
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall (více)

Série(6) / Epizody(145)

Fran Fineová, přitažlivé, i když už ne právě nejmladší židovské děvče z Queensu, se stane chůvou v domě bohatého vdovce se třemi dětmi, divadelního producenta Maxe Sheffielda. Díky svému vřelému srdci i netradičním názorům na výchovu si ji brzy oblíbí děti, Maxwell i správce domácnosti komorník Niles, který veškeré dění sleduje s nadhledem. Pouze nedokáže skrývat antipatie vůči Maxwellově obchodní partnerce C. C. Babcockové... (TV Nova)

little_kitty

Fran človek buď zbožňuje alebo ju neznáša. Dosť pochopiteľné, nakoľko nie každému sadne situačná komédia. A tiež nie všetky stoja za to. Táto stojí hoci seriál je takmer taký starý ako ja. Ale až minulý rok som ho pozrela celý od A po Z. Medzi plusy môžem zaradiť fakt, že vtipy a situácie sa napriek 6 sériám opakujú málo (aj keď štýl vtipov je samozrejme veľmi podobný) a ak aj tak je to veľmi príhodné. Medzi mínusy môžem zaradiť v celku slabšie posledné dve série. Celé oživenie najmä prvých sérii (čím ďalej tým menej viditeľné) je riešenie rôznych problémov a konfliktov čo vznikajú najmä v bohatých rodinách ale aj v štýle bohatí vs. "všetci ostatní". Z prvých sérii si naozaj decká pokojne mohli odniesť ponaučenie. Nuž a po šiestich sériách som si na seriál tak zvykla, že mi po ňom bolo chvíľu aj takmer smutno. ()

AltairAhad

Tento seriál mne chytl absolutně za srdce. Viděla jsem ho celý snad 20x a všechny znám na zpaměť. Hlášky Nilese jsou jedny z nejlepších v seriálové historii a ostatní už se pak jen vezou na skvělé vlně bezvadného humoru. Někdo holt nad tím seriálem možná moc přemýšlí. ()

mcamino

Ne, tohle není ono, takhle by to nešlo, nezáživný, nevtipný, nevkusný, trapný...asi tak bych popsal tento seriál. A když takhle popíšete komedii, nemůže z toho být dobré hodnocení. ()

Tabashi

taková milá volovinka, která si mě získala.. ani nevím proč vlastně, ale funguje to. najdou se slabší díly, ale vždycky mi stojí za to se kouknout, ať už kvůli Fran nebo (mnohem častěji) kvůli vtipnému špičkování CC a Nielse. A Charles Shaughnessy v roli pana Sheffielda mi přijde hrozně nedoceněný :) já ho osobně ho žeru ()

TeresaB

Je to taková FAJNOVÁ záležitost, která mě občas baví a občas zase ne. Když ale na Chůvu k pohledání narazím v televizi, tak se od ní neodtrhnu, dokud neskončí, takže se nejspíš řadím k těm, kteří mají tenhle seriál rádi. A proč taky ne, že? Trocha nevkusného humoru je vždycky převálcována tím dobrým, který zajišťuje především sluha Niles. :-) ()

Mag67

Karanténa způsobena pandemií koronaviru mě donutila začít spoustu divných věcí. Tento seriál nevyjímaje. Série 1-3 jsou dobré jak byste od amerického seriálu očekávali. Zbytek doporučují shlédnout jenom v případě, pokud se zajímáte o dějovou linku aka vztah mezi panem Sheffieldem a Fran Fine s mým doporučením zcela vypnout mozek (metoda No thoughts, head empty). ()

babuška

nemyslím na nic jiného než se vdát, realita normál bab, jinak předstávka dělá dobrou hudbu, já většinou blond ale ona hmmm, hlavně smích a dobrý hlášky ()

Thalin

Pro mě je tohle naprosto odpočinková a vtipná záležitost. Fran není tak tupá, jak má asi působit ( i když má někdy vážně kraví reakce). Je to sice tak trošku jen tmavovlasá barbie, ale má dobrý smysl pro humor a na vše má nějakou odpověď. Někdy vážně trefnou, někdy hloupou, ale vtipné jsou víceméně vždy. V doprovodu se zástupem příbuzných, kterým kralují matka nezdravě posedlá snahou dceru provdat a zapomnětlivá babča. Nejlepší je ale samozřejmě sluha a jeho suchý humor, který umí vždy podat s anglickým klidem. Celé to začne upadat, když se Fran a Max vezmou a je to jen samé miláčku sem, miláčku tam a humorem se šetří. ()

Anul

Jeden z nejlepších amerických sitcomů. Chůva Franny je sice uječená, ale skvěle to dotváří idylku domácnosti Sheffieldů. Nejlepšími postavami je stejně ale Niles a CC. Jejich věčné boje o čest ústící v krátké románky a nakonec svatbu – to je ten progres postav, který bychom měli mít častěji. Jejich sarkastické poznámky a naschvály od „Zakvokej jako slepice“ po „Za tohle vás budu muset zabít.“ Jediné, co mě ale štvalo bylo málo, ne-li žádný, důraz na Nilese a jeho rodinu (u CC jsme znali bratra a rodiče, u Franny tetičky a rodinné příbuzné, u Maxwella téměř celou rodinu, ale o Nilesovi pouze víme, že jeho otec byl též sluha.) ()

Pattrick

Jednou tak a podruhé tak.. Někdy se fakt nasměju a někdy zase tupě zírám. Ale Niles tomu kraluje. I když ani Franin humor mi není cizí a také se dost nasměju, mě se to prostě líbí ()

sun.eagle

Ono je to tak lehce stupidní až se z toho od srdce hlasitě smějete. Lehce povrchní postavy ale přece něčím pokaždé umí překvapit. Prostě nic nenasvědčuje tomu že je to podařený sitcom, ale nějakým nevysvětlitelným způsobem to funguje, a já se u něho vždy dobře pobavím. V haldě sitcomů jde o jeden z těch velice zdařilích. A ještě varovaní- pozor na hlas a smích Fran, vleze vám do hlavy a jen tak ho ven nedostanete !! ()

ra0474401

Stupidní sitcom se stupidní zápletkou, ale s minimálně jedním skvělým dialogem v každém dílu. Slečna Fine je fine, ale Niles vede!!! ()

pupidup

jako seriál naprosto skvělý....báječně se každý večer bavím. Stoprocentně bezkonkurenční je sluha Niles....jeho bravurní důvtip a poťouchlictví ruku v ruce s elagancí anglického gentlemana - to nemá chybu. Vůbec mi nevadí kýčovitě prostá chůva včetně její povedené rodinky, z níž zaručeně nejlepší je babča....pokud si nebudete chtít hrát na intelektuály a budete se chtít jen pobavit, vřela doporučuji:o) ()

Brainiac

Miluju Fran Fine!!!!! A navíc miluju Fran Drescher /tatáž osoba/, skvělou producentku, která do tohoto prakticky podřadného seriálu dokázala nahnat hvězdy jako Elizabeth Taylor, Donald Trump, Hugh Grant, Pamela Anderson aj. A navíc si Fran Fine nakonec svého milionáře Sheffielda vzala a my všichni u toho plakali! Popelka na mnoho pokračování... ()

Astu.

Viděl jsem celkem asi čtyři díly. Některé hlášky nebyly špatné, ale většina postav (až na sluhu) mi přišla tak neskutečně nesympatická, že už asi nikdy víc. Jsou lepší způsoby jak zabít čas. 5/10 ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn