Tři nejmocnější lidé na světě: Prezident USA, prezident Ruska....a kapitán americké ponorky vybavené jadernými zbraněmi. Tony Scott zvládá nejen bravurním způsobem přenášet do diváckých řad svou fascinací moderní (vojenskou) technikou a bodrými profíky, kteří s ní manipulují...Dovede vtisknout svému snímku napjatou atmosféru nesmírné vážnosti a naléhavosti (obavy z války katastrofických rozměrů), v jejíž spárech divákovy nervy praskají nejen kvůli dotěrným ruským ponorkám třídy Akula, ale především ze strachu, nakolik ten obrovský nápor vydrží psychika hlavních hrdinů - k práve zkáze nedojde, když bude americká ponorka roztrhána na kusy ruským torpédem, ale pokud natlakované emoce jejích velitelů překonají racionální uvažování. Krvavý příliv je zážitek plný mrazivého vzrušení nad neustále tikající psychickou bombou a Tony Scott jím jasně dokazuje, že zvládá mnohem víc, než jen komponovat efektní barevné obrázky. ____P.S: DVD bohužel obsahuje nechutně špatné české titulky, u nichž zůstává spousta vět z dialogů nepřeložena a o školácké chyby v překladu rozhodně není nouze.(6.9.2008)

Osud planéty závisí na dvoch hašteriacich sa bossoch atómovej ponorky a jednom námorníkovi letujúcom drôtiky na vysielačke. To predsa nemohli myslieť vážne. Ale ak sa divák nezaoberá takýmito detailami, môže si film s dobrými hercami a heroickou hudbou vychutnať. Aj keď mu bude pripadať čudné, že na palube atómovej ponorky jeden z tých dobrých hercov dáva po hube druhému dobrému hercovi. Asi to má navodiť dojem, že Američania sa správajú ako kovboji od ponoriek až po kozmos.(10.9.2009)

Slušně odvedené řemeslo. Ale málem rozpoutat jadernou válku kvůli tomu, že jeden chlápek má větší ego než ten druhý, to je opravdu úlet.(11.9.2010)

Po dlouhé době jsem se k tomuto ponorkovému filmu vrátil a je pořád dobrý, ovšem kvalit, jaký má Rudý Říjen zdaleka nedosahuje. Connery ve mě vzbuzoval daleko větší respekt než Hackman.(24.5.2011)

Spíše ponorkový průměr. Nebýt hereckého dua Washington Hackman, tak by to dopadlo asi ještě hůř. Scott sice umí udělat strhující situaci, kterou diváka připoutá k obrazovce, ale scénář filmu je bohužel dosti plochý a střídání velitelů celkem otravné. Celou dobu je tempo neslané nemastné a snad jen ke konci se trochu přitvrdí, ale to na nadprůměrný výsledek nestačí. Silná Amerika a dva bravurní herci.(20.7.2004)