Navzdory uzavřeným prostorům svižné, rozmáchlé a napínavé jako kšandy. Oba kohouti, kteří se utkají o kapitánský můstek ponorky jsou charismatičtí bouráci a i když je Hackman o fous lepší, Washington s ním drží krok i tempo. Solidní scénář s řadou vymazlených dialogů, vizuál i hudba šlapou, a přestože to nejspíš nebude film, ke kterému bych se někdy vracel, ty necelé dvě hodiny jsem si užil a napětím ani nedýchal.(29.1.2014)

rozpocet ? trzby celosvetovo $157,387,195(4.11.2006)

Opravdu nervydrásající strhující film ukazující co jak jednoduše lze vyvolat jadernou válku a tím zničut půl světa.(23.1.2008)

• - Tommy Lee Jones odmítl roli, do které byl nakonec obsazen Gene Hackman. Tato role byla původně nabídnuta i Al Pacinovi. (becki_tu)

• - Podle jednoho rozhovoru s producentem Donem Simpsonem byli zvažováni do role, do které byl později obsazen Denzel Washington, mimojiné i Brad Pitt nebo Tom Cruise. Mezi prvními oslovenými herci pro tuto roli byl i Andy Garcia. (becki_tu)

• - Jméno ponorky je „Alabama“. Jeden fotbalový tým na univerzitě v Alabamě se jmenoval „The Crimson Tide (Krvavý příliv)“. Tento tým vedl slavný trenér Paul „Bear“ Bryant. Ve filmu se takhle („Bear“) jmenuje kapitánův pes. (becki_tu)