• korbitch22
  ***

  totální průměrář tony scot,zvádnul celkem slušné drama.nemám rád washingtona,nesnášim hackmana a přičej se mi filmy o ponorkách....takže naprosto nechápu jak scot dokázal všechny tyhle 3 mínusy ukočírovat do 3 hvězdiček :-D(5.1.2011)

 • Dan9K
  ***

  Tento typ filmů je pro mě, jakožto hodnotitele, nejtěžší. Jde prostě o skvělou záležitost, co mě bavila. Nemám proti ní větších výhrad (pokud tedy vynechám to, že jsem té zápletce do detailu nevěřil) a možná si na ní i někdy vzpomenu. Ale jestliže chci další dny v klidu spát, nemohu dát filmu více jak tři, jelikož se prostě jedná o snímek, který se sice snaží o varování formou zábavy, s filmařského hlediska mu však nejde o nic, je to prostě takový ten akčňák, na který je radost koukat. Ale mně jde především o nápad, chcete-li, tak námět a tento bych vymyslel (asi jako většina z nás) bez mrknutí oka. Dost lidí zde vyzdvihuje hudbu. Já bych byl při tomto chválení opatrnější. Zimmer vykrádá očividně sám sebe ( i když možná až v budoucích filmech (při závěrečných titulkách jsem měl pocit, že si skladbu pro Skálu omylem prohodil do Krvavého přílivu)) , jeho melodie jsou někdy značně primitivní, proto se líbí širokému publiku a já, i přesto, že podrobně znám minimum jeho tvorby, jeho postupy (alespoň v akčních filmech) se mi líbily tak možná při první zkušenosti, teď je to už ale dost otravné.(8.4.2006)

 • Orlau32
  ****

  Skvělý vojenský film nominovaný na 3 Oscary, ale já bych je dala dvoum hercům, a to: GENE HACKMANOVI za perfektně ztvárněnou roli svéřepého kapitána ponorky a DENZELOVI WASHINGTONOVI za odvedenou roli jeho umírněného, ale přesto výborného vojáka, který v rozhodující chvíli (kterou vyhodnotil jako nebezpečnou) neváhá dát protichůdný rozkaz než dal kapitán i za cenu, že nechá velitele uvěznit na ponorce, aby nemohly být předčasně odpáleny rakety na ruskou ponorku, a tím by byla zahájena 3.světová válka nebo aspoň koflikt nedozírného rozsahu. Velmi dobrý film.(11.9.2010)

 • - Tommy Lee Jones odmítl roli, do které byl nakonec obsazen Gene Hackman. Tato role byla původně nabídnuta i Al Pacinovi. (becki_tu)

 • - Během scény, kdy je poručík Hunter zbaven služby, říká kapitán Ramsey : „Get Lt. Zimmer in here! (Přiveďte sem poručíka Zimmera!)“. Hans Zimmer totiž složil k filmu hudbu a jeho jméno bylo dopsáno do scénáře jako pocta za skvěle odvedenou práci. (becki_tu)

 • - Kulisa, použitá pro můstek ponorky USS Alabama, byla také použita jako můstek ponorky USS Georgia ve filmu Den nezávislosti (1996). (becki_tu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace