totální průměrář tony scot,zvádnul celkem slušné drama.nemám rád washingtona,nesnášim hackmana a přičej se mi filmy o ponorkách....takže naprosto nechápu jak scot dokázal všechny tyhle 3 mínusy ukočírovat do 3 hvězdiček :-D(5.1.2011)

První půlka je řemeslně dobře natočená nuda (2*), druhá - nadprůměrné ponorkové drama s výborným Washingtonem a Hackmanem (4*). Škoda onoho začátku, mohl to být hodně solidní film. Takhle (bohužel) jen neurážející průměr. 60 %(12.11.2004)

Opravdu nervydrásající strhující film ukazující co jak jednoduše lze vyvolat jadernou válku a tím zničut půl světa.(23.1.2008)

To, co dělá z Krvavého přílivu tak velký film je jeho schopnost přenést strach z nukleární katastrofy do duší všech diváků. Skutečnost, že celý osud civilizovaného lidstva závisí na posádce USS Alabama vyvolává nepříjemně dusnou atmosféru. Oba hlavní představitelé (Hackman, Washington) ve svých rolích září a všechny dialogy jsou perfektně napsány. Ve skutečnosti osud civilizovaného lidstva nezávisí na posádkách nejmodernějších ponorek, nýbrž na obrovských skladech chemických a biologických zbraní v Arizoně a Utahu. Jestli vás problematika zajímá, pro začátek doporučuji knižní sérii Richarda Marcinka Profesionální Válečník - ale opravdu jen pro seznámení s prostředím amerického námořnictva...(29.9.2005)

90% Velkolepý herecký koncert opravdových mistrů této profese Denzela Washingtona a Gena Hackmana jejichž charizma naplňuje ponorku doslova až po poklop. S jinými hreci by to asi těžko byla taková bomba, scénář je trošku slabší, ale na to, že se celý film odehrává na jednom místě (na palubě ponorky) je to zatraceně napínávé a dramatické.(17.5.2006)

• - Podle jednoho rozhovoru s producentem Donem Simpsonem byli zvažováni do role, do které byl později obsazen Denzel Washington, mimojiné i Brad Pitt nebo Tom Cruise. Mezi prvními oslovenými herci pro tuto roli byl i Andy Garcia. (becki_tu)

• - Jason Robards, který si zahrál roli admirála ve scéně, kdy probíhá vyšetřování onoho incidentu na palubě ponorky USS Alabama, skutečně sloužil u námořnictva během druhé světové války. Byl honorován vyznamenáním „Navy Cross“, které se uděluje se za učení ostatních zemí Paraliance, jak správně vést boj. (becki_tu)

• - Producenti Don Simpson a Jerry Bruckheimer původně nabídli jednu z hlavních rolí Valu Kilmerovi, který ji však odmítl. O pár let později Val Kilmer řekl, že to byl jeden z filmů, u kterého měl svoji roli rozhodně vzít. Dodnes se přesně neví, jaká role byla tehdy Kilmerovi nabídnuta. (becki_tu)