• cheyene
  ***

  Hvězdné herecké duo musí zákonitě potěšit, zpracování také neurazí a připočteme-li k němu skvělou Zimmerovu hudbu, jež v některých pasážích nápadně připomíná hudební motiv z filmu Das Boot, tak se rozhodně nemusíme nudit. Co mi však vadilo a snížilo tak celkové hodnocení? Tak první důvod - Rusové jsou ti špatní, Američané ti dobří, co zachraňují celý svět. Celý film je tak nakonec čekáním na závěrečnou scénu typu "všichni si zatleskejme". Druhý důvod - řada dílčích zápletek nápadně připomínala jiné ponorkové či námořní filmy. Mluvím zejména o odvolání kapitána z funkce či klesání ponorky ke dnu po zásahu torpédem a čekání, modlení, doufání a zoufání posádky. Tudíž hodnotím Krvavý příliv 3* jako podívanou, která nenadchne, ale ani neurazí.(22.4.2012)

 • Niktorius
  ****

  Tři nejmocnější lidé na světě: Prezident USA, prezident Ruska....a kapitán americké ponorky vybavené jadernými zbraněmi. Tony Scott zvládá nejen bravurním způsobem přenášet do diváckých řad svou fascinací moderní (vojenskou) technikou a bodrými profíky, kteří s ní manipulují...Dovede vtisknout svému snímku napjatou atmosféru nesmírné vážnosti a naléhavosti (obavy z války katastrofických rozměrů), v jejíž spárech divákovy nervy praskají nejen kvůli dotěrným ruským ponorkám třídy Akula, ale především ze strachu, nakolik ten obrovský nápor vydrží psychika hlavních hrdinů - k práve zkáze nedojde, když bude americká ponorka roztrhána na kusy ruským torpédem, ale pokud natlakované emoce jejích velitelů překonají racionální uvažování. Krvavý příliv je zážitek plný mrazivého vzrušení nad neustále tikající psychickou bombou a Tony Scott jím jasně dokazuje, že zvládá mnohem víc, než jen komponovat efektní barevné obrázky. ____P.S: DVD bohužel obsahuje nechutně špatné české titulky, u nichž zůstává spousta vět z dialogů nepřeložena a o školácké chyby v překladu rozhodně není nouze.(6.9.2008)

 • Kevin 3171
  ****

  I když filmy z ponorek moc nemusím, tenhle snímek bych hodnotil více než kladně za mě 80%(5.3.2013)

 • POMO
  ****

  Americká hra na psychológiu, ktotá neurazí váš intelekt a popri solídne rozohranom pokri s výbornými hercami vás poteší tiež efektným vizuálom (Bruckheimerove filtre) a šmrncovou hudbou (Zimmerove syntezátory).(25.4.2003)

 • becki_tu
  ****

  Další hodně povedený, ale bohužel trochu podceňovaný "ponorkový" film, kterému rozhodně nechybí pořádně stísněná ponorková atmosféra, stupňované napětí vyvolané hrozbou jaderné války a výborní herci v čele s Hackmanem a Washingtonem. Hans Zimmer už poněkolikáté dokazuje, že jeho úžasná hudba pozvedla na vyšší úrověň nejeden film. Nástrojově je to hodně podobné hudbě ze Skály, kterou "hudebně udělal" o rok později. Kdo má rád filmy s podobnou tématikou, určitě by si neměl nechat ujít tohle zdařilé dílko od Tonyho Scotta, u kterého jsem se ani chvíli nenudil. Za zmínku stojí ještě 3 nominace na Oscara.(3.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace