Hvězdné herecké duo musí zákonitě potěšit, zpracování také neurazí a připočteme-li k němu skvělou Zimmerovu hudbu, jež v některých pasážích nápadně připomíná hudební motiv z filmu Das Boot, tak se rozhodně nemusíme nudit. Co mi však vadilo a snížilo tak celkové hodnocení? Tak první důvod - Rusové jsou ti špatní, Američané ti dobří, co zachraňují celý svět. Celý film je tak nakonec čekáním na závěrečnou scénu typu "všichni si zatleskejme". Druhý důvod - řada dílčích zápletek nápadně připomínala jiné ponorkové či námořní filmy. Mluvím zejména o odvolání kapitána z funkce či klesání ponorky ke dnu po zásahu torpédem a čekání, modlení, doufání a zoufání posádky. Tudíž hodnotím Krvavý příliv 3* jako podívanou, která nenadchne, ale ani neurazí.(22.4.2012)

Oscar 3 nominace: Zvuk, Střih, Střih zvukových efektů(8.4.2004)

Navzdory uzavřeným prostorům svižné, rozmáchlé a napínavé jako kšandy. Oba kohouti, kteří se utkají o kapitánský můstek ponorky jsou charismatičtí bouráci a i když je Hackman o fous lepší, Washington s ním drží krok i tempo. Solidní scénář s řadou vymazlených dialogů, vizuál i hudba šlapou, a přestože to nejspíš nebude film, ke kterému bych se někdy vracel, ty necelé dvě hodiny jsem si užil a napětím ani nedýchal.(29.1.2014)

Je ukrutně nezáviděníhodnou prací zfilmovat „ponorkový“ thriller, kdy veškerá akce pramení z nervózního čekání na neviditelná torpéda blížící se mílovými kroky ke zdánlivě nedotknutelnému kolosu. Tony Scott nicméně převedl um vymáčknout adrenalin i ze záběru na růst mechorostu a tudíž si hravě poradil i s "ponorkou". Samozřejmě by nebylo tak dobrého filmu bez nepřetržitě hrajícího superakčního Zimmerova soundtracku, Tarantinových dialogů (-„Vy jste byl první na seznamu“, -„To jsem rád pane“, -„Nebyl moc dlouhej“), plného hereckého nasazení Hackmana, Washingtona i Mortensena a Gandolfiniho a množství proslovů o válce a politice. Není to film hluboký svou myšlenkou, ale spíš ponorem. Vyznačuje se výbornou gradací od pošťuchujících dialogů k přímé konfrontaci hlavní v hlaveň. Nedoporučil bych jej akčním maniakům, jedná se spíš o takový „akční film pro odrostlejší“, což tentokrát překvapivě znamená pravý opak slov „nuda k zbláznění“. Apendix: Film, po jehož zhlédnutí jsem o Scottovi definitivně přestal přemýšlet jako o režisérovi neinvenčních akčních béček. 80%(9.4.2006)

Opravdu nemám, co bych tomuhle thrilleru vytkl..jednoduše to není můj šálek kávy. Výborní herci (myslím, že Gene Hackman byl o něco lepší, než Denzel Washington), dobrý scénář, válečná ponorka, na které jde hlavně o psychologický souboj..to všechno zní skvěle, ale prostředí ponorky mě prostě nezaujalo! Snad jedna výtka, a to k přehnanému nacionalismu (USA je nejlepší stát na světě etc.)..tuším, že to tak ve skutečnosti je kvůli vyburcování vojáků, ale ve filmech to nemám rád (moje minus:)! Aspoň, že režisérem nebyl nějaký Američan, ale Angličan..to ho omlouvá!(10.9.2005)

• - Existuje ještě jedna válečná ponorka USS Alabama z období druhé světové války. Ta je však natrvalo zakotvena v docích Mobile Bay a slouží jako muzeum. (becki_tu)

• - Jason Robards, který si zahrál roli admirála ve scéně, kdy probíhá vyšetřování onoho incidentu na palubě ponorky USS Alabama, skutečně sloužil u námořnictva během druhé světové války. Byl honorován vyznamenáním „Navy Cross“, které se uděluje se za učení ostatních zemí Paraliance, jak správně vést boj. (becki_tu)

• - Tommy Lee Jones odmítl roli, do které byl nakonec obsazen Gene Hackman. Tato role byla původně nabídnuta i Al Pacinovi. (becki_tu)