• movie

Když tohle zpětně hodnotím, vybavuje se mi, jak jsem se u toho tenkrát šíleně nudil. Brakový scénář tu zachraňují jen obstojné herecké výkony a Tony Scott se taky tenkrát moc nevytáhl ... **(24.11.2005)

Americká hra na psychológiu, ktotá neurazí váš intelekt a popri solídne rozohranom pokri s výbornými hercami vás poteší tiež efektným vizuálom (Bruckheimerove filtre) a šmrncovou hudbou (Zimmerove syntezátory).(25.4.2003)

Skvělý vojenský film nominovaný na 3 Oscary, ale já bych je dala dvoum hercům, a to: GENE HACKMANOVI za perfektně ztvárněnou roli svéřepého kapitána ponorky a DENZELOVI WASHINGTONOVI za odvedenou roli jeho umírněného, ale přesto výborného vojáka, který v rozhodující chvíli (kterou vyhodnotil jako nebezpečnou) neváhá dát protichůdný rozkaz než dal kapitán i za cenu, že nechá velitele uvěznit na ponorce, aby nemohly být předčasně odpáleny rakety na ruskou ponorku, a tím by byla zahájena 3.světová válka nebo aspoň koflikt nedozírného rozsahu. Velmi dobrý film.(11.9.2010)

Slušně odvedené řemeslo. Ale málem rozpoutat jadernou válku kvůli tomu, že jeden chlápek má větší ego než ten druhý, to je opravdu úlet.(11.9.2010)

rozpocet ? trzby celosvetovo $157,387,195(4.11.2006)