První půlka je řemeslně dobře natočená nuda (2*), druhá - nadprůměrné ponorkové drama s výborným Washingtonem a Hackmanem (4*). Škoda onoho začátku, mohl to být hodně solidní film. Takhle (bohužel) jen neurážející průměr. 60 %(12.11.2004)

Hvězdná sestava herců i tvůrců rozehrála poutavé drama na palubě jednoho z nejničivějších bojových strojů, jaké kdy lidstvo vytvořilo. Hudba Hanse Zimmera je na celém film tím nejlepším - temný, hřímavý soundtrack neustále přes všechen ten ryk na těch správných místech výtečně evokuje "slepotu", kterou prolamuje jen sonar, a tvoří spolu s Doldingerovým Das Boot a Poledourisovým Honem Na Ponorku hvězdné trio ponorkové války. Crimson Tide působí dobrým dojmem, ale zůstává "až" třetí především díky poněkud co do náplně jednoduššímu příběhu. I tak ale zaslouží 80% a poznámku, že i ze samotného OST vám musí běhat mráz po zádech;) PS: Hackmanova řeč k posádce před vyplutím je v dabingu překvapivě lepší než v originále - hlavně George Dzundza totiž to své "Alabama!" řve podstatně méně nahlas a též méně procítěně:)(29.5.2003)

Další hodně povedený, ale bohužel trochu podceňovaný "ponorkový" film, kterému rozhodně nechybí pořádně stísněná ponorková atmosféra, stupňované napětí vyvolané hrozbou jaderné války a výborní herci v čele s Hackmanem a Washingtonem. Hans Zimmer už poněkolikáté dokazuje, že jeho úžasná hudba pozvedla na vyšší úrověň nejeden film. Nástrojově je to hodně podobné hudbě ze Skály, kterou "hudebně udělal" o rok později. Kdo má rád filmy s podobnou tématikou, určitě by si neměl nechat ujít tohle zdařilé dílko od Tonyho Scotta, u kterého jsem se ani chvíli nenudil. Za zmínku stojí ještě 3 nominace na Oscara.(3.5.2007)

Zápletka sice prostinká a v závěru až směšná (neustálé střídání velitelů), je to ale vcelku hezky natočeno a hlavně skvělý Gene Hackman s obrovským charismatem. Velmi působivá mohutná hrdinská hudba HZ.(7.6.2003)

Navzdory uzavřeným prostorům svižné, rozmáchlé a napínavé jako kšandy. Oba kohouti, kteří se utkají o kapitánský můstek ponorky jsou charismatičtí bouráci a i když je Hackman o fous lepší, Washington s ním drží krok i tempo. Solidní scénář s řadou vymazlených dialogů, vizuál i hudba šlapou, a přestože to nejspíš nebude film, ke kterému bych se někdy vracel, ty necelé dvě hodiny jsem si užil a napětím ani nedýchal.(29.1.2014)