I když filmy z ponorek moc nemusím, tenhle snímek bych hodnotil více než kladně za mě 80%(5.3.2013)

Po dlouhé době jsem se k tomuto ponorkovému filmu vrátil a je pořád dobrý, ovšem kvalit, jaký má Rudý Říjen zdaleka nedosahuje. Connery ve mě vzbuzoval daleko větší respekt než Hackman.(24.5.2011)

Když jsem v polovině 90. let viděl Krvavý příliv v kině,udělal na mě velmi slušný dojem a z něj vychází dnešní čtyři hvězdičky. Nejsem si ale jistý,jestli bych byl stejně spokojený při opětovném shlédnutí, koneckonců "ponorkových" filmů jsem od té doby viděl několik a v jejich konkurenci představuje tahle záležitost jen mírný nadprůměr. Hon na ponorku je, obávám se, lepší víc než jen rozdílem jedné třídy.Slušně natočený thriller se značně nepravděpodobnou zápletkou staví na hereckém umění D.Washingtona a zejména G. Hackmana.Celkový dojem 70%.(29.4.2007)

"JSME TU, ABYCHOM DEMOKRACII CHRÁNILI, NE JI PRAKTIKOVALI." Neuchvátil mě ani HON NA PONORKU, ani KRVAVÝ PŘÍLIV, ale upřednostnil bych z nich ten druhý, protože kromě svižnějšího tempa (které ale v prostředku zakolísá) stojí na ukázkově čistém a sakra dramatickém a napínavém střetu dvou kvalitně napsaných, kvalitně obsazených a kvalitně zahraných postav.(12.2.2014)

Zápletka sice prostinká a v závěru až směšná (neustálé střídání velitelů), je to ale vcelku hezky natočeno a hlavně skvělý Gene Hackman s obrovským charismatem. Velmi působivá mohutná hrdinská hudba HZ.(7.6.2003)

• - Krvavý příliv je filmovým debutem Ryana Phillippa. (becki_tu)

• - Podle jednoho rozhovoru s producentem Donem Simpsonem byli zvažováni do role, do které byl později obsazen Denzel Washington, mimojiné i Brad Pitt nebo Tom Cruise. Mezi prvními oslovenými herci pro tuto roli byl i Andy Garcia. (becki_tu)

• - Jason Robards, který si zahrál roli admirála ve scéně, kdy probíhá vyšetřování onoho incidentu na palubě ponorky USS Alabama, skutečně sloužil u námořnictva během druhé světové války. Byl honorován vyznamenáním „Navy Cross“, které se uděluje se za učení ostatních zemí Paraliance, jak správně vést boj. (becki_tu)