Ruský ultranacionalista Vladimir Radčenko se po vypuknutí občanské války v Rusku zmocnil vojenské základny ve Vladivostoku a vyhrožuje světu odpálením jaderných střel. Korvetní kapitán Ron Hunter je odvolán z oslavy narozenin své dcery, aby nahradil nemocného prvního důstojníka na ponorce Alabama. Ta pod velením kapitána Franka Ramseye vyplouvá, aby v případě nouze zničila protivníkovy rakety. Už třetí den cesty však dojde mezi oběma muži k prvnímu konfliktu. O tři dny později přijde zpráva, že se Radčenko zmocnil kódů potřebných k odpálení raket. Sonar zachytí přítomnost ruské ponorky a vzápětí přijde zpráva nařizující odpálení raket. Alabama se ukryje v hloubce a unikne útoku Rusů. Kvůli tomu však radisté nedokáží zachytit další zprávu určenou kapitánovi Alabamy. Ramsey je odhodlán splnit první rozkaz a pohádá se kvůli tomu s Hunterem, který trvá na tom, že útok provedou až poté, co obdrží celou zprávu. (TV Nova)

Lucas87

V Rusku vládne chaos, je vyslaná nukleární ponorka, která se dostává do bojové situace, nejen s ruskou ponorkou další boj se odehrává i na velitelském můstku, mezi skvělými herci a to vše podtrženo hudbou Hanse Zimmera. ()

Kingjiri

Koukám, že se hojně srovnává Krvavý příliv s Honem na ponorku a já tentokrát půjdu s davem. Mně osobně přišel Krvavý příliv o dost lepší díky tomu, že neobsahoval žádnej konspiračně-politickej podtext a nudnýho agenta v hlavní roli (Clancyho styl mi vážně nesedí). Tady mi naopak sedlo perfektní herecký obsazení a nějaký dialogový konfrontace Washington-Hackman bych se nebál označit za hereckej koncert. Bylo by ale nefér nezmínit i výbornýho Mortensena ve vedlejší roli (jenom je škoda, že nedostal ještě víc prostoru). Tři čtvrtiny stopáže se mi Krvavý příliv jevil jen jako lehce nadprůměrnej, ale v poslední čtvrtině se povedlo Scottovi z použitýho námětu vytřískat snad veškerej potenciál. Za povedenou závěrečnou gradaci a herce prostě musí jít čtvrtá hvězda. ()

Stíba

Tony Scott mě opět nezklamal. Skvěle zahraná psychologická hra jak od Washingtona tak především od Hackmana a neutuchající napětí, které se mi neustálo vrývalo pod kůži. Pocit atomové války tady byl cítit víc než dost. ()

JBMAVERICK

TŘI NEJMOCNĚJŠÍ LIDÉ SVĚTA JSOU: AMERICKÝ PREZIDENT, RUSKÝ PREZIDENT A KAPITÁN JADERNÉ PONORKY. Strhující film s dokonale gradující atmosférou a ještě víc dokonalou hudbou, nekazí to ani "studenoválečný" podtext, ani velké množství politických proslovů, Denzel Washington jako XO nemá chybu. Drama odehrávající se téměř jenom na palubě ponorky USS Alabama mě chytlo a nepustilo ani při závěrečných titulcích. Nejlepší "ponorkovej film", dlouho sem přemejšlel kdo z nich měl vlastně pravdu a jak by to asi vypadalo, kdyby alabama vypustila svůj jaderný arzenál ..... ()

HappyDeath

Nevim, jestli si tento film zaslouží plné 4*, ale ani chvíli jsem se nenudil, a točit v tomhle prostředí není asi úplně jednoduché. Takže vlastně zaslouží 😃 ()

Biopler

Crimson Tide je film, ktorý bude pre mňa známy hlavne nadupaným, dramatickým soundtrackom z dielne majstra Zimmera. Hlavná téma soundtracku sa príjemne počúva i osamote. Ponorkové filmy majú vždy čaro, atmosféru a je tomu aj v tomto prípade. Príbeh je dosť na zamyslenie, dá sa konštatovať, že sa jedná o dielo s nálepkou "typický americký film". Dvaja kohúti, akože hrdinovia, sa hádajú a v ich rukách stojí osud Zeme, lebo na palube majú najničivejší arzenál v histórii ľudstva a týpka, ktorý polku filmu opravuje rádio a vysielačku, to treba brať s úsmevom a s rezervou. Vo filme je veľa "naj", najlepšia krajina zemegule, najničivejšia sila a pod., našťastie nevejú americké vlajky, resp. som si ich nevšimol. Herci fajn, poteší Washington, ktorý si predsa len kradne viac priestoru ako skúsený Hackman. Je viac charizmatický a divák mu viac fandí, Hackman naopak nesklamal v roli búrliváka. ()

Ivo

Aneb jak uvědomělý a statečný americký lid (v čele s jeho úžasným, mocným a oddaným vojenským výkvětem) se opět hrdinně a neoblomně postavil zlým imperialist ... pardon socialistům (bu bu bu) a na poslední chvíli (jako pravidelně každých několik filmových měsíců) odvrátil jaderné zničení naší planety a zejména tedy veliké a slavné americké země a jejích krásných, příkladných, tatínkově hrdinných a genderově vyvážených rodin s loztomilými macdonaldovskými dětičkami (a pohuloval přitom doutníky v ponorce). ()

Razzor_82

"Celá posádka by potřebovala nakopat!" Hodně šílená představa o tom jak může jedno špatné rozhodnutí vymazat půlku zeměkoule. Hustá atmosféra a zvraty v ději při vzpouře na  jaderné ponorce.  Washington a Hackman se škorpí do krve jako dva kohouti na jednom smetišti. Bojové scény mezi ponorkami mají slušné efekty. Jinak místy suverénní a přehnaně americké. 7/10 ()

Thrain

První polovina filmu stojí za houby. Teprve druhá půle se díky vzpouře a řešením otázky "kdo že to má vlastně pravdu?" (i když je od začátku jasný kdo ji bude mít) poměrně svižně rozjede. 65% ()

R4D0

Výborní film na ktorý sa dá pozerať i po viacerých zhliadnutiach,našli sa chybičky ale tie nestoja za reč vydarený film. ()

FoxMulder

Tohle není film na 70%!!! Samozřejmě se nedá odepřít, že Tony Scott ví co dělá a umí, ale dál už nic, protože Michael Schiffer se svým scénářem servíruje jedno klišé za druhým. To vše doplněno statickými postavami bez jakéhokoliv vývoje, či prvku překvapení. Nenápaditost a americká vlajka se táhnou celým filmem jak červená nit. Nabízí se srovnání s jiným Scottovým "náborovým" filmem - Top Gun. Oba křičí, že americká armáda je to nejlepší, co člověka může potkat. Jenže na první pohled tupý Top Gun to křičí jen na militantní americké mladíky, kdežto příliv se prezentuje v celosvětovém měřítku. Ukazuje americkou armádu jako celosvětového strážce míru a hodnot (samozřejmě amerických), o které nás chtějí ti zlý připravit. Jenže ve své podstatě jsou to právě tito obranáři, kteří představují hrozbu světovému míru častěji než kdekdo jiný. Ochránce jako je Hackman by mi byl tak akorát čert dlužen a přitom jsou z něho ve filmu všichni posraní, nakonec i Washington (který, vykreslený jako ten hodný, se správnými americkými hodnotami a rodinou je tím samým nástrojem amerického chtíče po moci jako Hackman) . A mám strach, že většina těch zodpovědných, s prstem na spoušti mu jsou sakra podobní... Hlavně udeřit první. Tím naprosto zničíme protivníka - vynikající americká politická strategie. Až se divím, že jsou tak nenáviděni po světě... Možná bych byl ochotný tohle všechno nechat plavat a dát vyšší hodnoceni, ale kvůli konci nedám navíc ani prd. A můžou za to "španělští lipicáni". ()

Patrik200s

Ľutujem že som tento film nevidel už skôr. V jednom filme sa stretli Gene Hackman a Denzel Washington. Výsledok môže byť iba kladný. ()

Ceberus

Od osvědčeného dua Scott & Washington, doplněného navíc o charismatického Hackmana, jsem čekal top kvalitu. Skutečné bohužel začíná až tak po hodině filmu a když už to začalo, nebyl jsem oslněn tak, jak jsem čekal. Mnohem větší dojem na mě udělaly třeba taktické šachy v Honu na ponorku, ostatně i klasická Ponorka mi připadá napínavější. Tím ale neříkám, že by šlo o špatný film. Hackman hraje parádně svého typického arogantního namyšlence, Washingtonovu roli by však tentokrát zvládl kterýkoli jiný herec. Scénář se snažil už od začátku rozehrát mezi hlavními hrdiny nějakou chemii, mně se však zdálo, že to mezi herci prostě nefungovalo, že se minuli. ()

gemi

Vůbec to nebylo špatné a do poslední chvíle jsem chtěl dát čtyři, ale přece jen to není až tak příjemná podívaná. Balancování na hraně jaderného holokaustu s neustálým přebíráním moci na ponorce... Na ponorkové téma jsem viděl už záživnější filmy. ()

Lenart

Poctivý ponorkový thriller s výbornými hercami, ktorý stojí skôr na postavách a atmosfére, než na akcii. Škoda mierne zdĺhavej druhej tretiny.         70 % ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (více)

Nový Scott opäť s Denzelom

Nový Scott opäť s Denzelom

26.04.2005

Denzel Washington si po Mužovi v ohni zahrá v ďalšom projekte Tonyho Scotta (na obr.), ktorým má byť romantický sci-fi thriller DEJA VU. Denzel stvárni agenta FBI so schopnosťou cestovať v čase do… (více)