Zoolander

Komedie / Mysteriózní
USA / Austrálie / Německo, 2001, 85 min

3% tělesného tuku. 1% mozkové aktivity. Vykliďte přistávací plochu pro Dereka Zoolandera (Ben Stiller), trojnásobného držitele ceny model roku hudební televizní VH1. Čelist mu spadne, když mu cenu přebere hippie-model Hansel (Owen Wilson). Podlý módní guru Mugatu (Will Ferrell) uvidí příležitost, jak z Dereka udělat vraždící stroj. Krásně naaranžované spiknutí může jedině s pomocí Hansela a Matildy (Christine Taylor) prokouknout Derek a udělat ze světa bezpečné místo pro všechny modely a modelky. (Magic Box)

eraserhead666

Pro mě naprosto ultimátní náklep, který mi trhá bránici i rodidla. Stiller je fajn, v jeho podání je Zoolander fakt parádní, ale ještě mnohem víc mě tady baví Wilson, jeho Jeníček je šupa. A to už vůbec nemluvím o Ferrelovi (co si vybavuji, mé první setkání s ním), ten je tady naprosto démonický. Komedie přesně podle mého gusta se spoustou skvěle promyšlených vtípků. A nejednou dobře skrytých, i po letech odhaluji nové a nové. Na pokračování se hodně těším, ale mým zřejmě nikdy neslpnitelným snem je crossover Zoolander vs Zohan. Tyhle dva magory bych rád viděl pohromadě v jednom filmu. A nezapomeňte, jsou i důležitější věci než být opravdu, ale opravdu, opravdu krásní. A bacha na bulimiky, čtou myšlenky. ()

Sofia

Nečekaně zábavná pitomost s mojí oblíbenou dvojkou Stiller-Wilson. Jsem na tento humor poněkud úchylná :-) ()

Ilicka

Ďábelská komedie Bena Stilera, v hlavní roli s Benem Stilerem coby Zoolanderem. Jako neodolatelný Hansel mu konkuruje nakadeřený Owen Wilson. Čas od času se na plátně objeví skutečný model či herec a během toho vtipnou, nenásilnou formou Ben Stiler ktitizuje módní průmysl i životní způsoby celebrit. Upřímně jsem se bavila - krátké, barevné, výstižné! (A navíc s pekelným španělským dabingem.) ()

902 10

stillera s wilsonem mam proste rad. toto duo je snad jeste sehranejsi, nez horst siegl s martinem frydkem. tentokrat frydek wilson serviruje krasnou kolmici na siegla stillera, ktery vsak jen trefuje brevno a pepik majoros odkopava do zamezi. je to tak, z atraktivniho prostredi modelingu se toho dalo vymyslet vic. ale i to malo se docela povedlo. zvlast, kdyz se ve filmu vyskytuje "trochu" vic celebrit, nez je zvykem. zejmena naprosto prociteny a stanislavskeho skolou ocividne ovlivneny stek paris hilton stoji za to. ()

Ištván87

Oh my god. Tohle sem proležel na zemi a svíjel se v neskutečné křeči. Už Derekův kalendář mě dostal do kolen a to jsem nevěděl co příjde. Když si kluci hráli na benzínce s hadicemi, tak jsem málem hlavou proboural strop a při scéně s počítačem jsem se topil ve vlastních slzách. Myslel jsem že se zblázbním. Tohle byla málem moje smrt. ()

ARI50

Nemám tenhle film moc rád je sice zajímavý trošičku ale fakt trošičku vtipný ale to je asi vše, ehm... ehm... ehm ne tak jsem na nic lepšího nepřišel. ()

Bauer

Jo tak tohle to je mazec!!Když ve filmu hraje Ben Stiller, Owen Wilson nebo Will Ferrell, tak je to vždy záruka povedené komedie.Je zde několik scén , kterým jsem se i zasmál.Velmi originální scénář a hlavně je to nabito filmovými hvězdami.Na tuto komedii se kdykoliv rád podívám! ()

luka4615

Naprostá šílenost, která si bere na paškál módní průmysl a daří se jí to náramně. Snímek Zoolander si zkrátka díky svým ujetým gagům, absurdně vyhroceným situacím a Benu Stillerovi pouštím pořád dokola! „Rufus, Brint, and Meekus were like brothers to me. And when I say brother, I don't mean, like, an actual brother, but I mean it like the way black people use it. Which is more meaningful I think.“ ()

Sawy

Jako herce sice Bena Stillera moc nemusím,ale vypadá to,že ho začnu mít hodně rád jako režiséra.Zoolander je totální úlet,ale zároveň jedna z nejvtipnějších komedií,jakou jsem kdy viděl.Stiller s Owenem Wilsonem jsou skvělá dvojka a další komik Will Ferrel si s chutí střihl zápornou roli.Stiller si neodolatelně dělá srandu z modelingu a všeho kolem něj a spolu s ním ještě plejáda skvělých herců,modelů,zpěváků a bůh ví čeho ještě.Mě osobně nejvíc dostalo cameo Davida Bowieho,tak jsem se nenasmál už dlouho.Zoolander je pro mě prostě kultovní komedie a skvělá příprava na další Stillerův film Tropická bouře.Ten mě bavil snad ještě víc.80 % ()

codeas

Jakmile jsem se dozvěděl o režisérském počinu Ben Stillera začal jsem mít obavy o dalším filmu. Po dlouhém vnitřním přemlouvání jsem tento film viděl a byl jsem nesmírně potěšen.Skvělý příběh z prostředí módního mola, mi přijde velmi originální. Celkově má film plno skvělých míst, skvělou hudbu. Kde jinde uvidíte manekýna se smrtícím pohledem :) ()

Genero

Chtěl bych být krásný jako Dereck Zoolander a vystavovat své pozadí v módním periodiku! Má mužná prdel by obletěla svět a já bych se stal doslova přes noc vyhledávaným modelem a ikonickou postavou dokonce i v arabském světě díky titulní stránce perské mutace časopisu Burda, červenec 2012. Což by mi zároveň vybudovalo jisté renomé a poskytlo možnost konečně založit v Nitře mé vysněné Centrum pro děti, co obtížně zvládají intelektuální konverzaci na filmových databázích. Když bych vrhnul přes svých šest dioptrií drilem zocelený, novinkový pohled Sametový obláček BX360, nejeden retardovaný gay by zjihl a hodil dildo do žita. Chci vlastně jen říct, že duševní chaos v hlavě Derecka Zoolandera naprosto chápu a až se mé kvíkvé přehoupne do měřitelných hodnot, přestanu dokonce chlastat s trpaslíkem a pákistánskou vousatou ženou ten divný zelený čaj z východní Sumatry od Hansela a sepisovat trapné bláboly. ()

BoPo

Paródia na módny svet a pre mňa osobne jedna z najlepších amerických komédií. Je narvaná minirolami so známym ksichtom (Milla Jovovich, David Duchovny, Jon Voight,...), ktoré si svoj priestor rozhodne užili, ale aj zaslúžili. Owen Wilson je tu znesiteľný a dobre sa hodiaci, čo je teda automaticky na úrovni jeho životnej role. Skutočný životný výkon tu však podávajú Ben Stiller a Will Ferrell. Ich cit pre módu a výrazy tváre dodávajú scénam level nadpriemernej zábavy. Jeden z najviac nedocenených filmov, ktorý má veľa vydarených momentov, zopár vynikajúcich a na paródiu aj fungujúci príbeh. Čo dodať na záver? Snáď len to, že mokrost je esencí vlhkosti a vlhkost je esencí krásy. ()

Terva

Scénář : Drake Sather. Kamera : Barry Peterson. Hudba : David Arnold. Christian Slater stejně jako pár dalších, si tu zahraje sám sebe. CHYBY VE FILMU - 1 - V šatně při přípravě na závěrečnou přehlídku má Derek úplně jinak namalované oči než potom na samotné přehlídce. 2 - I když ve filmu několikrát padne, že Derek neumí zahnout doleva, pozapomněli, a párkrát se doleva otočil. CITÁT - Tahle hrůzná tragédie nám dává ponaučení, že život manekýna je něco vzácného. To, že máme řezané a fantastické rysy ještě neznamená, že nemůžeme zemřít při praštěné nehodě u benzínové pumpy......... ()

moviesfan

Opravdu ujetý film, který není až tak špatný, ale není ani povedený. Přesto se mi poměrně líbil a humor byl na dobré úrovni. ()

svik

Spusta světových osobností, modeling, odkazy naznámé filmy, skvělý umělecký humor Stillera a Wilsona ...No prostě bomba na kterou se stojí za to podívak i vícekrát. ()

M.Macho

Tak pokud je něco skutečně obludné a počítá to s tím a dokáže si z toho samo dělat prču je Stiller sám osobně. Po tomto poněkud obskurním filmečku již nemůžu o Benovi smýšlet jako člověku jež je ON, nýbrž TO... To, že mu v americké popkultuře nepříjde nic svatého dokazuje na plné čáře... Totální vyšinutost scénáře, která si z přehnaně až pateticky citově vypjatých scén akorát bezbožně střílí je unikátní - opsal v podstatě všechno - od "důležitosti" rodiny až po absurdní situace jako např. bravůrního nástupu Davida Bowieho či střeštěnému objevení Applu... Stillere jsi magor... :D ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)