The Doors

Drama / Životopisný / Hudební
USA, 1991, 140 min

Režie:

Oliver Stone

Val Kilmer, Meg Ryan, Kathleen Quinlan, Kyle MacLachlan, Frank Whaley, Kevin Dillon, Michael Wincott, Michael Madsen, Josh Evans, Costas Mandylor (více)

Ztvárnění osudů slavné skupiny The Doors a zejména jejího zpěváka Jima Morrisona, který žil nespoutaným životem, zemřel v pouhých sedmadvaceti letech a stal se legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a nechybí ani největší hity The Doors! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Eluin

Toto je jeden z mých absolutně nej nej nej filmů. Doors jsou pro moji srdeční záležitostí, jejich hudba je i dnes velmi inspirující a hlavně stále poslouchatelná, což se dá říci jen o málokteré skupině. Stone zde skvěle vystihl atmosféru 60tých let se všemi jejími klady i zápory. Atmosféru volnosti, lásky a také drog. Film je jasnou povinností pro všechny fanoušky Doors.. ()

zabro

Sice malinko zdlouhave,ale presto hodne dobre. Je pravda co se rika o teto roli Vala Kilmera ze je to jeho nejlepsi role.Hraje tady toho ozralu a fetaka tak dobre, ze sem mel behem filmu pocit jakoby to byla pravda a opravdu na necem ficel.Jinak sem pred filmem nez me ho kamarad doporucil nevedel presne kdo to byli the doors nebo co hrali,ale behem filmu a hlavne po zkonceni filmu sem zacal na netu hledat zajimavosti, abych si rozsiril vzdelani :-) ()

robo7773

Perfektný filmový životopis známeho speváka jimiho morissona. Film ktorý je výborne spravený, nebudete sa nudiť a ak mate radi aj hudbu skupiny the doors tak sa to fakt oplatí vidieť. A ak nepoznáte životný štýl sex-drogy-alkohol, tak tento človek vás to jednoznačne naučí. Zobral to až trošku zhurta a človek žije len raz. Val kilmer by si zaslúžil za tento výkon aj nejaké pekné ocenenie!!! ()

vojo

Jim Morrison bol beatovým básnikom, ktorého básne vychádzali z podvedomia živeného snáď všetkými dostupnými drogami, bol ako zranený vták čo sa vrhá neustále proti mrežiam klietky v ktorej sa ocitol, alebo v duchu najznámejšej piesne chcel sa nechať rozpáliť no zabudol, že je snehová guľa. Val Kilmer vo svojej životnej úlohe a Oliver Stone, ktorý dokázal dokonale vykresliť stavy rozdrásanej Morrisonovej duše. Film obsahuje niekoľko nezabudnuteľných scén. Začínajúc hneď v úvode... ()

strikeman

Chvílemi se vám bude točit hlava, chvílemi se budete cítit jako sjetí. Zjistíte, že film nesledujete, ale že jste přímo součástí děje, že jste součástí neskutečné divoké jízdy. Budete mít neskutečnou chuť souložit... ()

Puol

Kontroverzný režisér, prezývaný aj svedomie ameriky, sa pustil do sfilmovania životopisu kontroverzného speváka J.Morrisona. Tenkrát bol ešte vo forme aj Val Kilmer takže výsledok je celkom zaujímavý a navyše hudba a texty The Doors nestárnu . Subjektívne tak 3,5*. ()

Radek.SCH

Nebýt písniček od The Doors za moc by to asi nestálo. Byly to právě ony, co to držely ve výborném tempu a náladě. Ale ty pseudofilozofické kecy si mohli odpustit. Já vím, Jim tak nejspíš skutečně mluvil, ale strašně to nudí. ()

wErniK

Kapela The Doors pro mě znamená hodně, její hudbu shledávám dokonalou, hlubokou. Samotný film mě dojal. Na začátku mě vtáhl a nepustil - díval jsem se na něj v opojení. Herecké výkony byly výborné, zejména výkon Val Kilmera. Jeho příprava na roli Jima musela být náročná a rozhodně vyžadovala určitou obět, která ovšem sklidila ovoce. Hudba, ať už originálních Dvéřek v pozadí nebo Kilmerova, byla skvělá, nemluvě o dvou skladbách od The Velvet Underground, které zazněly v jednom z klubů. Toto dílo také výborně vyobrazuje hudební scénu 60tých let obecně. Hvězdičku dolů dávám za fakt, který mě na snímku velice zamrzel. Jde o přehnaně bulvární a temné ztvárnění postavy Jima, které by mohlo mít na nezainteresovaného diváka velmi negativní efekt - reakce ostatních členů kapely na toto téma mluví za vše. Celkově si ovšem myslím, že si Jim, Ray, Robby a John tento film rozhodně zaslouží, ne-li ještě více. The Twenty Seven Club navždy! ()

Wolvie

Jeden z nejlepších filmů Olivera Stonea a nejlepší hudební životopis vůbec.Možná je to kvůli fakt,že hudba Doors je mému srdci opravdu hodně blízká,ale cítím to tak.Výkon Vala Kilmera je neskutečný. ()

Drink4Fun

Skvělý životopisný film, který je navíc úžasně podbarvený hudbou. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že se možná až moc zaměřoval na Jima Morrisona a ostatní členy házel na stranu. Já osobně jsem se nic moc novýho o nich nedozvěděl, ale pro ty, co je znají pouze z jejich desek, je skvělí. ()

agassi68

Radím sa do skupiny, ktorá niektoré piesne pozná, ale nie je fanúšikom kapely. Naopak, som fanúšikom Olivera Stone, teda najmä jeho tvorby v minulom storočí. Táto jazda je neskutočným tripom s excelujúcim Kilmerom a mojim obľúbeným Wesom Studim v roli šamana zjavujúceho sa Jimovi Morrisonovi.. ()

Heroine odpad!

Tak tohle je ostuda! Trapný, blbý, a celkově pojatý jako od pitomé pubertální holky, která si vyžívá v rádoby šokujících skandálech. I když Val Kilmer mi nepřišel na Morrisona až tak špatný, je to jediná věc nad kterou jsem se ještě pozastavila. Zbytek je čistě odpad. ()

GOREGASM

Vynikající dobový hippie feeling, na němž se tahle psychedelická biografie The Doors nese, plus jako vždy precizně strukturovaný scénář tvoří společně s opoj(e)nými herci (Val Kilmer válí v tom nejryzejším Morrisonovském slova smyslu) nezapomenutelný zážitek nejen pro skalní fandy téhle legendární grupy. Stone potvrzuje svůj neochvějný talent adaptovat téměř cokoliv se stoprocentním výsledkem, přičemž do svých 140 ti minut dokáže vměstnat opravdu intenzivní destilát z divokého Morrisonova odkazu. 100% ()

Luk Skywalker

Čekal jsem více o kapele The Doors, měli by tento film přejmenovat, když je hlavně o Morrisonovi, i když s ním stál i padal úspěch kapely. Herecké výkony jsou strhující hlavně Vala Kilmera a Meg Ryan a pokud to opravdu zpíval všechno Kilmer, tak po natočení filmu se měl stát zpěvákem této kapely. Ve filmu je bohužel dost hluchých míst a dost psychedelických scén (hlavně s Indiány) ale i při stopáži 2 hodiny 20 minut, jsem neměl nutkání film vypnout a nebo scény přetáčet. Takže hodnotím čtyřmi hvězdami, ale mohlo to být lepší a taky vzhledem k názvu dokončit historii kapely aspoň o ty necelé dva roky, které kapela ještě fungovala bez Morrisona. EDIT: Po zhlédnutí dokumentu The Doors - When You're Strange z roku 2009 je vidět, že si filmaři nastudovali dostupné video záznamy s kapelou bo některé vystoupení jakoby byli jen přehrány a vypadají stejně, takže další plus pro film. ()

Evander

Dokumenty o hudebních kapelách nikdy nebudou mým šálkem kávy. The Doors je však filmařsky znatelně lepší než jemu podobné. ()

BOURQUE

Bezpodmienečne nadpriemerné „životopisné“ dielo o skupine The Doors, ale predovšetkým o lídrovi J. Morrisonovi. Hudba je citom vybraná (len tie najlepšie od spomínanej skupiny) a scény sú veľmi dobre natočené. Klobúk dolu pred V. Kilmer, ktorý rolu J. Morrisona zvládol veľmi dobre (dokonca i tá podoba je perfektná). Ale v niektorých prípadoch cítim, že je to trošku prehnané. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Rockerman

Hnutí hippies mě minulo ze dvou důvodů. Za prvé proto, že jsem žili v zadrátované zemi a strana a vláda by něco takového nedovolila. Za druhé proto, že jsem byl koncem šedesátých let příliš mlád. Občas samozřejmě něco i přes železnou oponu prosáklo, protože "hipíci" mohutně protestovali proti válce ve Vietnamu a to se "komančům" líbilo. Později jsem je prokouknul a nebyli mi proto dvakrát sympatičtí. Film je to ovšem strhující a Val Kilmer je v roli snílka, bohéma a vůbec kontroverzního člověka Jima Morrisona dokonalý! Sex, drogy a rokenrol jsou však v hlavní roli! ()

Pat_rick_fan

Vizuálne aj obrazovo podmanivé, sugestívne, dobre odsýpajúce a relatívne slušne zahrané. A prázdne. Rebeli bez príčiny, ktorým som čosi celý čas neveril, aj keď som chcel, lebo hudba je skvelá. Dalo by sa možno vyhovoriť na zlé zostrihanie scén, ale videl som Directors Cut, takže toto neobstojí. ()

Meiers

Vždycky sem měl Val Kilmera tak trochu za béčkového herce, ale tímhle filmem mi kdysi dávno vytáh kudlu z oka. Nejlepší Stoneův film s parádním Kilmerem, kterej za to měl dostat oscara, protože tohle dámy a pánové byl Jimm Morrison v plné kráse a zhýralosti. Režie, kamera, Val + famózní hudba, která mě zasáhla před pár lety a pochybuju že někdy přejde.12/10 P.S...Come on, come on, come on,Come on now touch me, baby ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix