Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (více)

Série(9) / Epizody(182)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiální text distributora)

Kvasekus

Seriál který neurazí, ale nedrží si kvalitu. Jeden díl je dobrej druhej je nesmyslně trapnej. Navíc jsou tam hrozný rozdíly v hereckých výkonech. Prostě už bylo dost seriálů z lékařského prostředí, který nastavili laťku hodně vysoko a scrubs jí nepřeskočili. 5/10 ()

ecis

Mam za sebou 1.seriu a zatial som na vazkach. V niektorych momentoch velmi kolisave a nevyrovnane; skvele branicu trhacie scenky stredaju prazdne a az trapnejsie momenty. Celkovo ale lahko pozeratelne, chytlave, atypicke. #Po videni vsetkych deviatich serii mozem udelit jasnych 5 hviezdiciek. Tie blaznive postavicky ma uplne pohltili. ()

teddinka1

Videla jsem vsechny rady (az na Interns) a i kdyz ke konci nektere postavy byly uz predmenzovane, stale to melo stavu a stalo jsem se chtela na to dodivat az do konce. Dekuji tomuto serialu za velmi prijemne straveny cas. ()

Candid

Tak až teď mi dochází, že Dr. House a HIMYM nejsou nic nového pod sluncem. Bohužel jsem Scrubs objevila později a tím pádem už pro mě zůstane číslem dvě (vím, není to fér). To ale neznamená, že se u Scrubs nezasměju... Bez diskuse nejzábavnější je doktor Kelso, postava doktora Coxe mu šlape na paty a scény se správcem jsou taky většinou k popukání. Paradoxně největší problém mám s hlavní postavou- Johnem Dorianem- který je mi z celé skupinky nejvíc nesympatický (+ osobní poznámka- působí na mě naprosto asexuálně). Jinak ale dobrá zábava, když zrovna člověk nemá do čeho píchnout. ()

shakein

Americký seriál z nemocnice, ale tak trochu jinak. 20 minut srandy, sem tam napětí i romantiky. Navíc Doctor Cox, The Janitor, Chief of medicine Kelso – vedlejší postavy, ale právě kvůli nim si seriál zamilujete. Někteří možná navrhnou, že se postavy chovají stále stejně a v pátém díle už víte co od nich čekat. U mě to však bylo jinak. V pátém díle jsem se nemohl dočkat až se tak znovu zachovají. Prostě vám přirostou k srdci. Jen pozor na nebezpečí závislosti. (21 dílů během dvou dnů už není příliš zdravé) ()

BC

Úžasná sranda, úžasné dialogy, úžasné hlášky, oddechový seriál a pak prásk! a někdo umře. ()

VeeDee

Vzhledem k mé závislosti na seriálu musím dát pět hvězd! Vtip, vztahy, mí vrstevníci, ve kterých se v podstatě vidím (ano, jsem taky trhlá)... ani si neumím vybrat nejoblíbenějšího hrdinu... údržbář, Ted, Dr. Reide nebo mrcha Jordan? Už jsem dokoukala všechny série a obávám se, že pojedu znova zase od začátku! PS: Devátou sérii k seriálu nepočítám. Stejně jako zpěvák v předělané úvodní písni zpívá, jako kdyby neměl koule, ani nastavované pokračování nemá koule. Přehnané omílané vtipy dokola?? Hlídači?? Hlavní studentka medicíny rádoby JD?? Už jen věčně urážející Dr. Cox?? V nejlepším se má raději přestat! :-( ()

Petula009

Na Srubs mě navedl přítel a jsem za to ráda. Je to naprostá oddychovka s chytrým humorem, nenásilně spojeným i s běžným životem doktora, který zachraňuje životy. Člověk si u toho i popláče. Já říkám víc takových seriálů, protože v té dnešní změti zombíků a středověkého zabíjení, jich není nikdy dost. ()

FantomASS

Je to u mna vyrazne nadpriemerny serial, o com svedci aj fakt, ze som videl vsetkych 9 serii :) Medzi "top" serialy ho vsak neradim. Najoblubenejsia postava: Dr.Cox, zatial co hlavny hrdina J.D. byval pekne otravny (co vsak, na druhej strane, udava hlavnu prichut serialu). ()

PerToon

První díl jsem náhodou zkusil na Prima Cool, druhý den už jsem odkoukal většinu první řady. Paradoxně mi není příliš sympatický JD (respektive Zach Braff, kdykoli ho sleduju, mám pocit, že mám ucpaný nos) a v HIMYM jsem neměl rád Sarah Chalke. Žádná z postav ale přímo nevadí, Dr. Cox a Janitor patří mezi nejlepší postavy co jsem poslední dobou v seriálech potkal. 9. řadu bych zrušil a zakázal, ne že by byla tak špatná, ale finále 8. řady je finále se vším všudy. Solidní 4*, pochopitelně je to občas slabší, ale těch prvních 8 řad to překvapivě drží dost dobrou úroveň. [originál] ()

Jonatána

Výborné, jsem na Scrubs závislá, pod tři díly v jednom tahu snad nedokážu jít. Zbožňuju Coxe, údržbář nemá chybu, Todd je prostě...Todd, Elliot, JD, Turk, Carla. a pochopitelně Laverne - to vysvětli Ježíšovi :-). a pravidelně přiblble žvatlám a rozplývám se, kdykoli se objeví malý Jack, dítě dr. Coxe a Jordan. A nelze zapomenout na úžasně ďábelského dr. Kelsa a chudáka právníka Teda. Prostě super záležitost. ()

Matt007

Doktůrky mám opravdu rád, JD a jeho představy, vztah JDho a Turka:) Nejvíc se mi však líbí Sarkasmus Dr. Coxe a zlomyslný Dr. Kelso. ()

Nocturno culto

Je to zábava - J.D, Turk ale i Dr.Cox, Kelso..perfektní postavy jsou i ty vedlejší - údržbář, nemocniční právník a několik dalších ..Po delší době seriál který mě opravdu zaujal a baví mně :) ()

Sweat55

Takhle milej sitcom už v telce asi nebude. U každýho dílu se od srdce zasměju. Je skvělé jak je vtip vyváženej s nemocničním dramatem. ()

AdiegoA

Výtečný seriál, který ovšem s každou další epizodou a řadou dokázal překvapit méně a méně. Celá hlavní linie se za 8 řad stačí protočt asi tak 4x a minizápletky z jednotlivých epizod se opakují třikrát do série. Přesto mi Scrubs přirostl k srdci a loučení bylo smutné a těžké. Za pár let, až znovu projedu kompletní Přátelé, Všichni starostovi muži a MASH si dám s bandou pod vedením JDho druhé dostaveníčko. Těším se už teď. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake