Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (více)

Série(9) / Epizody(182)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiální text distributora)

TMaR

To, že mě spolubydlící musely několik týdnů nenávidět, protože jsem byla schopna se dívat dlouho do noci a při tom zažívat hlasité záchvaty smíchu, je, abych tak řekla, res ipsa loquitur(:D)... Kdysi jsem měla bláhovou představu, že HIMYM nikdy nic nepřeková... Jenomže představte si o stupeň lepšího Teda (JD), Lily + Marshalla (Carla + Turk) a Barneyho (Todd), doplňte o Údržbáře, Dr. Kelsa, Dr. Coxe a jeho milovanou manželku a dostanete... nevím, co, ale já určitě svůj nejoblíbenější seriál:p ()

Fionor

I když mám obdobný seriálový formát rád, první díly, které jsem viděl, na mě nefungovaly... K postavám jsem si nevytvořil žádný vztah (což je tragédie) a humor mi přišel spíše trapný než vypointovaný. Možná tomu dám časem druhou šanci, až se budu hodně nudit, ale do té doby jsou to horší ** ()

Spiz

Z doktorského prostředí zase trochu jinak. Sympatický hlavní hrdina a skvělá postava jeho mentora v podání Johna McGinleyho, podle mého jeho nejlepší role. :) ()

dalziel

S pribúdajúcimi seriami bohužiaľ kvalita ide dole.Prvé dve serie sú ale fakt skovostné.Dr.Cox a Dr.Kelso spolu s Údržbárom však válajú na 100% stále. ()

sarkareifova

Při prvním dílu sem si řikal, že na to koukat už nebudu, ale teď jsem na to doslova závislá. Není jedinej díl u kterýho bych se netrhala smíchy. Po Přátelých je to můj nejoblíbenější seriál. Jednoznačně na prvním místě je pro mě Dr. Cox, co se oblíbenosti týče. Jeho humor je naprosto jedinečný a to jak jedná s ostatními, jak on říká "zobáky" je neskutečné. "JD" Dorian je typickej nováček, který se zaučuje. všechny díly si zaslouží plný počet hvězdiček. ()

chrispe

Nějak mě ten seriál minul... zapnu ho, podívám se na díl, ale nejspíš bych těch 24 minut využila lépe, kdybych spala. Bohužel mi není žádná z postav sympatická. Dokonce bych řekla, že mi JD (Zach Braff), Elliot (Sarah Chalke - mimochodem neměla jsem ji ráda ani jako Stelu v HIMYM), Chris, Carla... moment... asi bych je vyjmenovala všechny... jsou vážně hodně nesympatický. Takže asi tak. Btw: ty jejich jména si nepamatuju, vyčetla jsem je tady v obsahu. ()

studo

Ak som si niekedy predstavoval, ako by mal vyzerať hocijaký seriál s vnútornými pochodmi/myšlienkami hlavného hrdinu, tak to bolo presne takto :) ()

rainman93

Lékařské poslání je snad nejseriálovější jaké můžete potkat, snad po policejním. Scrubs na to jdou trošku jinak. Vcelku se dá říct, že rezignují na srdce drásající scény a záchraně života a filozofické úvahy o smrti a tak vůbec. Autoři vytvořili z nemocnice šapitó, zaplnili ho skupinou klaunů a bláznů a nechali je vyvádět skopičiny. A vcelku to funguje. Co se nám seriál snaí říct? Že dělat tohle řemeslo je pěkná řehole, že lékaři nemají daleko k bláznům, a že jedině s humorem se nejen tenhle život, ale všechny dá přežít až do smrti. ()

tranquill

Z mého hodnocení vyřazuji 9.sérii, která už byla zbytečná, bez Doriana už není svět takový, jak býval :-) Jinak mne ale tento sitcom oslovil svým zpracováním. Způsobem vyprávění se liší od většiny ostatních, postavy mají výrazné charaktery. A není to jen o šílenostech mladých doktorů, většina dílů končí nějakým poučením, což, jak už jsem v dřívějších komentářích zmínil, mi nevadí, naopak. Přitom se zde setkáme i se smutnými situacemi, protože smrt se většině sitcomů vyhýbá, jako by neexistovala anebo je pouze nějakou humornou vsuvkou. Takže dle mne se jedná o bláznivý ale citlivý seriál a řekl bych, že ho mohu nazvat i kultovním :-) ()

PlutisMovie

Mám za sebou 2 série a není díl kde bych se smíchy nepopadal za břicho! Jeden z nejlepších komedialnich seriálu a nejlepší výkony herců ()

FanKalEl

Suprový seriál so sympatickými hercami a so skvelým scenárom napriek tomu že to sledujem v českom dabingu. Prvá séria je bláznivá a druhá séria je taká istá len tej šialenosti je tam ešte viac, čo je pre mňa plus. (100%) ()

Torgal

Najväčšia bromance v histórii televíznej zábavy zasadená do nemocničných kulís. Do jednej geniálne postavy, obzvlášť tie vedľajšie (hlavne Údržbár a Kelso) a hlavne si to celých osem sezón dokázalo udržať skoro takú istú úroveň kvality. Piatu hviezdu nedávam len kvôli tomu, že na môj vkus to bolo celé predsa len o niečo viac uletené, než je mi sympatické (a tiež, kvôli vychcenej deviatej sérii ruinujúcej parádny záver seriálu). 8+/10 ()

annickka

Rozhodně nejlepší ze všech doktorských seriálů. Nejde tak o pacienty, jako o vztahy, problémy a legrácky všech přítomných mediků. Jsou tu vážnější témata jako dilema v péči o pacienta, milostné city ke kolegyni, řešení partnerských krizí, apod., ale důležitější je sranda. Dr Jan Itor alias Údržbář vymlátí smích i z té nejznuděnější bytosti, Dr Todd se svými high fives boduje ve všech situacích a JDovy denní imaginace prostě nemají konkurenci. Přidejme ještě hudební doprovod, který patří ke stěžejním částem seriálu a vznikne nám jeden z nejvtipnějších, nejcitlivějších a nejopravdovějších seriálů součastnosti. ()

Respex

Odzbrojující sitcom z nemocničního prostředí. Ukázka kreativity a chytlavého zpracování. Herecky velice kvalitní! Zach Braff je nejen skvělý herec, ale i scenárista a režisér. Kdo neuvidí, nepochopí. Za mě 5*. ()

Bestik

Pro mě nejlepší seriál všech dob. Na tento seriál můžu koukat znovu a znovu a nikdy neomrzí.Skvělý obsazení herců skvělý Zach Braff, užásná Sarah Chalke, Donald Faison McGinley a samozřejmě nesmím zapomenout na DR. Jan Itor :-D v podání Neila Flynna. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake