Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (více)

Série(9) / Epizody(182)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiální text distributora)

mpet

Je to strašná blbost, která mě ale vždycky dostane do kolen. Když se chce člověk zasmát tak tohle je to pravé. ()

Kuzco

Svý mouchy to má, ale tím, že každou JDho představu dotáhnou až do konce a všechny postavy jsou v podstatě cvoci to vytváří skvělej nadhled a člověk se prostě jen baví. Přeci jen je to komedie a tak to má být. A díky za minimum lékařských termínů, nechápu ani 10% z nich a už vůbec nechápu, proč bych je měla chápat, když koukám na komedii. ()

pedolka

Dr. Cox: Všichni máte povolení opustit dnes medicínu. Vaši rodiče udělají líp, když peníze nacpou do rakety a vystřelí jí na slunce :D Scrubs je geniální sitcom, viděla jsem všechny série už několikrát a vždy se pořádně nasměji... Začnete se smát u prvního dílu a skončíte u 13_tého dílu deváté série v záchvatech smíchu. Všechny postavy jsou perfektně promyšlené a dohromady dávají symfonii toho nejlepšího sitcomu všech dob. ()

failik

Netradiční serial z doktorského prostředí, který dokázal vyčnívat díky zajímavému způsobu vyprávění. Vtipy až skoro na hraně parodie, sehraná skupina herců a někdy i dramatické momenty. ()

Magnomous

Po 15 dieloch - dost. Absolutne nesympaticky "JD", na ktoreho ksicht som uz alergicky. Co sa samotneho serialu tyka - primitivny, lahko predvidatelny humor, vacsinou taziaci z trapnosti, na konci dielu zvyknu byt lacne "zivotne mudrosti". Velmi nadhodnoteny serial. ()

anicca

Nie...Ja neviem čím to je ale u mňa nie. Pritom milujem komediálne seriály, aj také ktoré sú uletené, ale tu mi čosi chýba, čosi mi tu nefunguje, neviem to opisat, ani jeden diel som nebola schopná dopozerať do konca, z hlavných postáv mi k srdcu akosi neprirástla ani jedna...Odpad to určite nie je, seriál má svoje kvality, ale nie je to moja šálka kávy ()

mich.chudy

Skloubit vážná témata s humorem není vždycky jednoduché, tady se to daří v každé epizodě. Není to ani tak o doktořině jako o životě. Jeden z mála seriálů, který mne dokáže rozesmát nahlas... Pecka... ()

justaboy

Divím se, že z verbala nevypadlo opět nějaké kanální moudro při jeho hodnocení. Každopádně seriál je trochu "goofy", ale taky upozorňuje na spoustu problémů ve zdravotnictví nejen v USA. Humor a herecké výkony jsou super a nemůžu hodnotit jinak než 5*. ()

VsetkoVsade

Lekári to obzvlášť v dnešnej dobe nemajú vôbec jednoduché. Ich povolanie síce spolu s čašníkmi či dílermi oddávna patrí k tým, na ktoré priemerný zákazník nie je ochotný čakať dlhšie než jednociferný počet minút, no s pokrokom doby ich záslužná činnosť už nejaký čas nie je zďaleka tak nepostrádateľnou ako kedysi. Kým pred pár storočiami bez nich bol aj taký soplík chorobou doslova smrteľnou a to nie len pre mužov, dnes si už každý absolvent školskej družiny zvládne bez väčších problémov diagnostikovať stredne ťažkú depresiu a nariadiť okamžitú liečbu pomocou alkoholu, psychotropných látok a množstva tabletiek tak vysokého, že to ani kompletný rodokmeň pokusných králikov v priemernom farmaceutickom laboratóriu nevidel. To však na druhej strane nič nemení na tom, že pri dennom uspokojovaní cudzích potrieb je realitu zdravotníkov neraz ochotný vnímať len málokto, a v kombinácii s vyššie uvedenými faktormi či vlastným súkromným životom je plne pochopiteľné, že nadhľad nad tým všetkým si často udržia len vďaka humoru černejšiemu než dno priemerného kotla na uhlie v pekelnej dielni. Ten síce podľa mojej mienky ďaleko lepšie vystihuje ich kolega z brandže House, túto TBBT z oblasti medicíny som vydržal pozerať tri minúty a dvadsať sekúnd, z toho tri minúty a devätnásť sekúnd preto, že mi zamrzla šípka na monitore a následne som preventívne dvakrát zhliadol Srpski film a osem kompletných sérií South Parku pre uistenie, že spomínaná udalosť nebude na môj doterajší pohľad na život ani minimálny dopad, moje dojmy z tohto počinu však do istej ovplyvnila aj skutočnosť, že hlavná postava v sebe snúbi mnohé moje nepripustené neistoty a negatívne vlastnosti, objektívne, spomedzi produktov v kategórii označenej slovami "americký" a "sitkom" zďaleka nepatrí k tomu najhoršiemu. ()

Falanx

75%. Bylo mi potěšením. Je to čurina, chvílemi dost dětinská, chvílemi i maličko k zamyšlení. Skvěle se hodí k výplachu mozkovny. Proč NE? Dávám 4 stálice a nenáročně si užívám... ()

leafroller

Jeden z bezkonkurenčně nejlepších prvních dílů, jaké jsem u sitcomu vůbec zaznamenal. Salvy smíchu. Scéna s Paralenem přebije i E.T.ho. A i když laťka samozřejmě nevydrží po celou dobu seriálu na stejné výši, klesne opravdu jen trošičku. Elliot je roštěnka, žádný umělý smích v zákulisí a žádné zbytečné prodlužování jako tomu bylo třeba u Friends. Za mě 100% zážitek a to i po čtvrté. ()

Frankkie

Scrubs alias dokturci je serial na ktery se muzu koukqt kdykoliv a stale me to bude stejne bavit jak v anglictine tak i v cestine.. srdcovka !! ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake