Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (více)

Série(9) / Epizody(182)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiální text distributora)

char_t

Casting se fakt povedl - McGinley (Cox) a Flynn (údržbář) jsou perfektní snad v každé scéně a lepší momenty mají i ostatní. Fakt dobrá zábava, a to kupodivu po celých osm sérií. Devátou nepočítám, to je úplně jiný seriál, který by byl tak maximálně za dvě hvězdy. ()

studo

Ak som si niekedy predstavoval, ako by mal vyzerať hocijaký seriál s vnútornými pochodmi/myšlienkami hlavného hrdinu, tak to bolo presne takto :) ()

Olík

Nevím jestli se někdo přidá, ale já vidím do očí bijící paralelu s legendárním M.A.S.Hem. Ne, nejsem tak omezený, abych zavětřil bílý (zelený) plášť a hned hledal souvislosti…….ne, hlavním rovnítkem pro mne je mistrně vyvážené provazochodectví mezi lidskostí, tragikou a klaunovitostí……až se to hlavní odehrává v doktorském prostředí je jenom jedním z mála dalších společných znaků. Já vidím soudobý M.A.S.H., někdo prvky z Ally McBealové, další přirovnává Doktůrky k Přátelům a jiný zase může vzpomenout na Grey's Anatomy…..podstatné ale je, že si osazenstvo nemocnice Sacred Heart z výše zmiňovaných vzali jen to nejlepší. Za mne jeden z nejlepších seriálů vůbec. ()

Blackhawks

K tomuhle seriálu jsem se nějak náhodou dostal, a nechápu že jsem na něj "nenarzil" už dřív. Je opravdu perfektní z každého směru..vtipný, svěží, někdy i lehce dojemný a hlavně postava Dr. Johna Doriena nemá chybu.. ovšem není to jen o něm,ale Zach Braff ho stvárníl opravdu dokonale.. a jeho věčné spory s údržbářem.. :D Jeden z top seriálu vůbec !! ()

CyriC

Problém celého seriálu je jeho těžká nevyváženost co se kvality týče. Některé díly jsou výbornou humornou analýzou sociálních vztahů a některé jsou prostě klasický sitcom odpad. ()

BOURQUE

Jeden z najlepšie vydarených krátkych sitkomov (dĺžka epizódou pod 30 minút), ktorý balansuje na hrane rôznych foriem humoru (absurdný, ľahký, ťažký, atď.) veľmi slušne. To všetko v medicínskom prostredí, kde je to obzvlášť ťažký (a trochu aj nebezpečný). Zach Braff ako „JD“ alebo prekrásna „Barbie“ Sarah Chalke sú skvelí, ale nielen ich prekonáva dvojica John C. McGinley (Dr. Cox) / Ken Jenkins (Dr. Kelso), ktorá v tomto seriály podáva životný výkon. John C. McGinley v roli Dr. Coxa jednoducho žiari – je vidieť, že si užíva každú minútu. To pre diváka znamená len jedno – zaručenú zábavu! Vedľa Dr. Housa je asi najdrsnejšou postavou v histórii medicínskych seriálov. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

lemonova

Netušila som, že z prostredia nemocnice sa dá vyrobiť až takáto parádna situačná komédia. A čo je zaujímavé: koľko styčných bodov človek dokáže nájsť v americkej a slovenskej nemocnici .. až na to, že minimálne v tej seriálovej americkej to predsalen vyzerá oveľa lepšie. :-))) Ak si chcete pozrieť niečo, na čom sa budete smiať od pľúc aj od srdca, pustite sa do Scrubs. ()

dainio

...aneb komedie v nemocnici. Ale nenechte se zmást -- seriál vzhledem k faktu, že je točen v nemocnici má řadu dramatických dílů při kterých se ukáže na vašich lícech "ne jedna" slzička. ()

Mashak

Tohle je má láska! Jsem i dokonce vděčný za nyní probíhající 9.sérii! Prostě parádní gagy dvou hlavních představitelů, dlouhé Perryho monology, dvě úžasné kočky, jeden dvoumetrový údržbář, roztomile zoufalý právník a táta primář. A další a další! Velký potlesk pro Scrubs! ()

raelz

Vážně nevím, proč tu všichni tak srovnávají s Friends. Tedy, viděl jsem zatím jen tři díly, takže se můžu ještě hodně plést, ale Scrubs je humorem o hodně jinde. Občas se přibližuje k tomu britskému humoru, a velice často mi zase připomíná Ally McBeal vyvedenou do extrémů (jen v dobrém slova smyslu). Rozhodně koukám dál. ()

Skleni

Podal mňa jeden z naj seriálov vôbec. Nehovoriac o tom, že je to jednoznačne špička v komediálnom smere. Dlho som hľadal seriál, ktorý by bol založený na vizuálnom interpretovaní ľudských byzardných myšlienok a to práve tento seriál je. A to je aj chrbtová kosť seriálu. Dal by som viac než 90%, ale bohužiaľ pre častú opakovateľnosť vtipu, ktorú mám po tretej sérii nemôžem. To ma asi jediné sklamalo. A to myslím že je aj zároveň fakt jediná vec ktorá ma sklamala na tomto seriály. Ďalším veľkým plus je rozmanitosť postáv a ich osudy. V porovnaní s Priatelmi má tento seriál zmysluplné osudy postáv a aj nejaké tie odkazy. Nielen trápne a nereálne komické scény bez ´ďalšieho rozvoju. V Scrubs proste všetko na seba nadväzuje, ale nie tak aby ste museli pozrieť všetko a vy ste vedeli o čom bude ďalšia časť. A ešte musím vyzdvihnúť herecké nasadenie a celkovú rolu doktora Cox-a. To je proste krása čo dáva ten chlap. To je asi všetko. 87%. ()

illy.cz

Skutečně skvělý sitcom z nemocničního prostředí, kde se moc neprobírají problémy a nemoci pacientů, ale spíše vztahy mezi jednotlivými postavami. Neznám jiný seriál, který by tak moc těžil ze skvělých vedlejších postav, které chvílemi dokonce zastiňují hlavní charaktery. Časem si oblíbíte určitě všechny, no u mě na plné čáře vyhrál údržbář, který je vedlejší postavou dovedenou k dokonalosti. Hned v těsném závěsu je určitě dr. Cox, který ale spíše spadá mezi ty hlavní postavy a je z nich určitě nejvýraznější. Hlavní postava, a sice věčný snílek JD, který má schopnost plácnout v jakékoliv situaci tu nejnevhodnější frázi, je často opravdu srandovní a velmi dobře mu sekunduje potrhlá a trochu neurotická doktorka Elliot Reid, stejně tak jako bratr ve zbrani, černý chirurg Turk. Tahle partička opravdu umí pobavit a 20 minut každé epizody uběhne jako voda. Někdy se sice hraje taky na vážnější notu, ale ty humorné situace naštěstí převládají. Hned dvě postavy by si určitě zasloužily své místo v pomyslné síni slávy sitcomů, a sice dr. Cox a údržbář. Samozřejmě jsou zde i postavy, které trochu nudí a někdy působí tak trochu trapně, například vtípky chirurga Todda jsou často ohrané a po pár dílech přestanou bavit. Trochu mi taky vadily ty ,,cartoonovské" zvuky, kterých ale časem naštěstí ubývá a ubýt by mohlo také představ JD, jakkoliv jsou někdy zábavné a pokaždé úplně absurdní. Hodně epizod je ozvláštněno také speciálními účastníky v podání známých herců a mihne se tu například Brendan Fraiser, Tara Reid, Ryan Reynolds nebo Colin Farrell. Nade všemi ale vždy vyčnívá John C. McGinley a Neil Flynn, jejich postavy válí vždy a za jakýchkoliv okolností. ()

Tryman

Perfektní seriál na usínání, vyplnění dlouhé jízdy autobusem apod. Do jisté míry originální, ale na druhou stranu nic závratného... Rozhodně však neurazí. ()

Fat'Fatal

Viděl jsem všechny díly a musím říci, že napoprvé mě to úplně odrovnalo. Seriál Scrubs byl jako blesk udeříc zničehonic, dr. Cox si vodil House, Chandlera i Cartmana, a ostatní postavy dokonale zapadaly do lékařského prostředí a tvořily tak steak nejlepší kvality. Opravdu výborně jsem se bavil od začátku do konce, Turk, JD, Carla, Janitor a další hlavní postavy mi nikdy nebyly nesympatické nebo nedejbože kaziči seriálu, naopak. Na nezúčastněný smích jsem si zvykl hned po první epizodě a nechyběl mi až do té poslední. Bill Lawrence prostě udělal obrovskou konkurenci pro mou nesesaditelnou jedničku, Přátele. Jenže při druhém shlédnutí všech dílů už mi to tak bomba nepřišlo, což se mi u zmíněných Přátel nestává, proto musím jít s hodnocením o hvězdičku dolů. Přesto, pokud jste byli dosud nezasaženi tímto seriálem, sežeňte si ho. Nebudete litovat. Napoprvé se budete více jak královsky bavit. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake