Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (více)

Série(9) / Epizody(182)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiální text distributora)

nzTomParys

Jeden ze dvou vyjímečných seriálů z nemocnice, s naprosto jiným pohledem na věci než u House. Totálně jsem k seriálu přirostl, všechny sezóny jsou skvělé, nemůžete minout. Jako ochutnávku doporučuji 6x6 - My Musical, ten vás naprosto dostane :-) ()

DonTommy

Nakonec tomu těch 5* dám. Ono se těžko hodnotí objektivně když si k postavám vypěstujete takový vztah, nicméně alespoň to zkusím. Nuže, Scrubs jsou osm sérií stabilní kvality. To ovšem také znamená osm sérií podle velmi podobného mustru, s opakujícími se motivy a bez nějakých extra propracovaných příběhů. Což nicméně nemusí být zákonitě na škodu, neboť např. zprofanované HIMYM na snahu mít originální epizodu zase a znovu dojelo a nyní je z něj vyhořelý sitcom absurdního humoru zrozeného tvůrčí krizí. Scrubs na to jdou odjinud. Nepokoušejí se za každou cenu vymyslet něco originálního, spíše staví na nekonečných variacích podivnosti postav (JDho představy, Elliotino šílenství, údržbářovy zlomyslnosti, Perryho sarkasmu a odtažitosti atd.), které jsou i přes svou vyšinutost (skutečně, ve Scrubs není snad nikdo kdo by nebyl větší či menší pošuk) neuvěřitelní sympaťáci. Plus skvělá camea a hlášky. Přistupte na tuto koncepční jednoduchost, pusťte si JDho a spol. k tělu a dostanete vynikající oddechovku ke které se budete rádi vracet :-) P.S.: výborně sestavený soundtrack, v seriálové tvorbě záležitost velmi vzácná. ()

Euchrid

Naprostá a jasná pecka a taky moje srdcovka! To bylo nocí, kdy sem si dávál ještě jeden díl a pak ještě jeden atd...až se šlo spát tak ve 4 ráno;-) Tak ulítlý humor a sympaticky potrhlé postavy, že v okamžiku, kdy už člověk viděl všechny díly, je mu až trochu smutno, že výlet s touhle bandou končí. Dalo by se toho chválit ještě moc, ale důležité je, že (snad kromě těch úplně nových sérií) mě scrubs snad nikdy nenudily, což vám musí stačit...řek bych? ()

Kubaaaa

1. série 90%, 2. série 100%, 3. série 100%, 4. série 75%, 5. série 70%, 6. série 90%, 7. série 90%, 8. série 90%... a jasně nejlepší hláška: "Who has two fingers and doesnt give a crap? Bob Kelso, nice to meet you." ()

snebka

Myslel jsem si, že mě tenhle seriál bavit nebude, rozhodně ne tak jako HIMYM a TBBT, ale to byl omyl Scrubs jsou skvělí a za první sérii dávám 5 hvězd :) . 93/100 ()

Diable128

Kdyby se mě někdo do nedávna zeptal, jestli je lepší Friends, HIMYM nebo jiný podobný sitcom (nepočítám mezi ně TBBT), jasně bych řekl HIMYM. Po shlédnutí 8 serií Scrubs jistě mohu říci, že Scrubs nechali Barnyho a spol. daleko za sebou. Navíc mě v tom ujišťuje i mnoho společných prvků obou seriálů a vzhledem k tomu, že Scrubs je starší, tak jsem postupně začal k himym chovat zášť kvůli okopírovaným nápadům. Tak jako tak, proč Scrubs? Tam kde příběh ztrácí na intenzitě, tak nastupuje humor a s ním spojený Dr. Cox v tolika ohledech podobný Houseovi. Každý díl má tu správnou dávku vtipu, který neurazí, ale pobaví. Nechybějí romantické scény, smutné epizody. Prostě naprostá špička mezi všemi sitcomy. PS: vyhněte se 9. serii, je to splátanina, která za váš čas nestojí:)berte konec 8.serie jako konec serialu :)) ()

Armageddon

Skvelý seriál. Všetky hlavné postavy sú skvelé. Monológy Dr. Coxa sú úžasné, vždy sa na nich smejem. Elliot bola mojim miláčikom ihneď, ako som ju zbadal. Ešte chcem vyzdvihnúť Teda, ktorého mi bolo často ľúto, ale ihneď som sa začal smiať. Pozrel som iba 8 sérií, 9 som nepozrel, bolo mi to odporúčané. ()

RedRose

sice to neni HIMYM ani TBBT, ale presto to ma neco co me u toho drzi a desne me to bavi :-) osobne tipuju postavu doktora Coxe, kteremu vsichni skvele sekunduji... 71% ()

departed

Chytl jsem pár dílů v TV a přišlo mi to vtipný, takový ten ujetější humor, který neuškodí, tak jsem se začal koukat úplně od začátku. Jenže mě ale zklamalo, jak Doktůrkům poměrně rychle došel dech, co se týče vtipnosti a vytříbených hlášek. Postavy se začaly dost rychle ohrávat, JDho rádoby filosofování působilo dobře jen v některých dílech, v ostatních to byly naprostý kokotiny, songy byly po většinu času až moc slaďoušký (pokud víte co tím myslím...) a repliky občas jak vytáhnutý z hajzlu. Já vám nevím, pro mě je to dosti rozporuplný seriál. Je mi divně, když si vzpomenu jak jsem se těšil, až se na to začnu koukat pěkně v chronologickém pořadí, ale přitom jsem pak na poslední dvě řady koukal vlastně už jen ze setrvačnosti. Nejspíš se k tomu ještě vrátím, protože i přesto, že mě to až-tak-úplně nevzalo, bych rád věděl, jak příběh pokračuje. Hodnoceno: 6 sérií. ()

DaveSmith

Dlouho mi byl doporučován, dlouho jsem odolával. Pak mě pilot dostal takovým způsobem, že jsem celej seriál shlídnul ve vražedným tempu. S postupem času neztrácí nic ze svýho vtipu a u posledního (rozlučkovýho) dílu jsem si i pobrečel. 9. sérii nepočítám, i když není až tak hrozná, ale s původním seriálem má pramálo společnýho. ()

Rimland

Dostal jsem se k tomu zcela náhodou - nebýt náhodného nočního přepnutí na Prima Cool, s klidem bych Scrubs minul (jako všechny doktorské seriály). Bohudík se tak nestalo a moje bránice mohla chrochtat blahem. Sice je to protkané otřepaným vztahovým cyklem vzoru "jsou spolu, nejsou spolu", ale styl humoru v tomhle seriálu mi absolutně sedl a je úspěšně přítomen ve všech řadách (snad s určitou výjimkou deváté, ale tu stejně považuju jen za pokus o spin-off - "praví" Scrubs pro mě skončili 8. sérií - mimochodem v tomhle ohledu jeden z mála seriálů kde jsem konec považoval za naprosto adekvátní) a navíc je tu spousta situací ze života, které ani nepůsobí klišovitě. Sem tam mi sice vadila neschopnost některých postav vzít si ponaučení ze situací předešlých a změnit chování (no, i když to je možná dobře), ale ty geniální charaktery a jejich výstřelky nelze nemilovat. Občas jsem umíral smíchy. Oblíbené postavy: Perry Cox, Chris Turk, Janitor, Bob Kelso, Todd, JD, Ted Buckland, Hooch ()

fridge

Nemám obecně seriály moc rád, ale tohle stojí za to. Hlavní hrdina je většinu času donebevolající idiot, ale přesto to není ani z půlky tak křečovité jako Přátelé. Nutno vidět. ()

Hisnuklusi

Posledni serie sice naprosto dokonale shodila vše, co se před ní událo, ale bez ní jde o opravdu super serial. Všichni jsou tam moc a jde jim to. Je to takovy House bez House a v šilenem sitcomu. ()

BrianMorello

Po všech těch komerčně megaúspěšných, leč kvalitou veleprůměrných (s)hitech (How i met your mother, Big bang theory, Two and half man), jsem tak nějak postupně ztratil naději v kvalitní sitcom a začal si myslet, že lehce se pousmát 2x za díl a nahlas se zasmát každý šestý díl je již standard. Pak jsem však objevil tuto perlu a bavil se s každým dílem podobně jako kdysi s Přáteli (a zároveň zjistil, že HIMYM nevykrádalo mohutně jen je). Dílů, kdy jsem dostal záchvaty smíchu, až mi tekly slzy, byla tuna a já si užíval každou z těch sedmi hlavních a asi třiceti vedlejších postav (nemluvě o desítkách skvělých „cameí“ známých osobností), které byly skvěle napsané a ještě lépe zahrané. Navíc bez otravného umělého smíchu. Prvních 8 sezón se pohybuje prakticky bez zaváhaní na pěti hvězdách. 13tidílný spin-off s podtitulem „Med school“ vydávající se za devátou sezónu je již podstatně slabší, ale i zde se najde několik skvělých dílů. Celkově naprostá spokojenost a společně s Friends a That 70s show (další ne zrovna doceněný, leč výborný seriál), jeden ze tří nejlepších komediálních seriálů co znám. ()

Scraffy

Každý jeden diel je úplne rovnaký. Po čase sa už naučíte, čo presne ktorá postava hovorí a robí, takže keď pozeráte už presne viete, čo daná postava urobí alebo povie. Humor tam nejaký je, ale väčšinou situačný a taký ja moc nemusím. Za mňa priemerný seriál, hodný mať zapnutý ako pozadie k vareniu, ale rozhodne nie k nepretržitému pozeraniu. ()

pikacu

Co napisat? Po dvoch seriach som doslova uneseny. Nemocnicne prostredie ponuka obrovsky priestor pre cierny a cynicky humor, ktory ale vzapati vyznie velakrat az nezne a roztomilo. Tolko rozdielnych postav, kazda s inym zmyslom pre humor, a predsa k sebe pasuju. V kazdej epizode je niekolko az vela pamatnych hlasok, ktore aspon u mna vojdu do historie, napr. udrzbar hovori JDmu: "You seem unhappy. I like that." A najoblubenejsie postavy? Tazko vybrat tak, aby som niekoho neurazil, ale ked uz tak je to Dr. Kelso a udrzbar :-) ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake