poster

Společnost mrtvých básníků

 • USA

  Dead Poets Society

 • slovenský

  Spolok mŕtvych básnikov

Drama

USA, 1989, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ***

  Tak tohle je dosti přeceňovanej film. Kouká se na to docela příjemně, o tom žádná, ale nato, že to trvá přes dvě hodiny, se mi tam toho zdálo hrozně málo. Postavy, jejich problémy a proměny mi nepřišly moc dobře exponované, Weir mě na spoustě míst napnul, ale pak to nějak odbyl, zkrátka celý scénář mi přišel jen tak lehce, nahrubo nahozený. Navíc kdybych si měl vybrat ze škatulky "dojemné a inspirující drama s Robinem Williamsem" svůj nejoblíbenější kus, vždycky sáhnu po Gilliamově KRÁLI RYBÁŘI. Stejně tak Peter Weir má na kontě lepší filmy, konkrétně TRUMAN SHOW.(21.10.2006)

 • psy.cho
  ***

  Film nebol moja šálka čaju. Slabý začiatok, ktorý bol premňa až príliš naťahovaný a nudný. Celkový dojem filmu mi ale napravila druhá polovica filmu.(23.5.2011)

 • H34D
  ****

  Chlapecká akademie je místo plné chytrých lidí, vířících se vědomostí a také disciplíny. Podzimní, čisté a nezkažené prostředí se zdá takřka idylické, jenže vše k sobě potřebuje protipól, jinak bude narušena harmonie. Brzy se ukáže, že právě přemnoho disciplíny plodí roboty, s čímž se lidská nátura jen tak nespokojí a bohužel oběti se najdou zrovna mezi těmi, kdo si to nejméně zaslouží... Moc pěkný, kultivovaný a morální film. 8/10(27.9.2014)

 • Malarkey
  *

  Asi nejsem básník, abych tu genialitu filmu pochopil. A pokud bych byl, po skončení bych byl nejspíš mrtvej, jelikož bych se dostal do společnosti básníků, kteří už jsou dávno mrtví.(30.3.2010)

 • Madison
  *****

  Príjemne plynúca komorná dráma zo školského prostredia, kde bol pozitívny prístup k vzdelaniu tou najlepšou možnou alternatívou do života. Robin Williams je prototyp spontánneho a dobrosrdečného učiteľa, po akom neraz celé generácie túžia a predsa jeho svojské metódy výučby, schopné vyvolať u žiakov úprimný obdiv k sentimentálnym básnikom, sa neprávom stávajú tŕňom v oku mnohých neprajníkov. Záverečná scéna ma donútila pridať piatu hviezdu a povzdychnúť si nad nevyhnutnými, no predsa bolestnými tragédiami.(24.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace