poster

Společnost mrtvých básníků

 • anglický

  Dead Poets Society

 • slovenský

  Spolok mŕtvych básnikov

Drama

USA, 1989, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madison
  *****

  Príjemne plynúca komorná dráma zo školského prostredia, kde bol pozitívny prístup k vzdelaniu tou najlepšou možnou alternatívou do života. Robin Williams je prototyp spontánneho a dobrosrdečného učiteľa, po akom neraz celé generácie túžia a predsa jeho svojské metódy výučby, schopné vyvolať u žiakov úprimný obdiv k sentimentálnym básnikom, sa neprávom stávajú tŕňom v oku mnohých neprajníkov. Záverečná scéna ma donútila pridať piatu hviezdu a povzdychnúť si nad nevyhnutnými, no predsa bolestnými tragédiami.(24.7.2010)

 • charlosina
  ****

  Film, který oslavuje individualitu jedince, krásu neobyčejnosti a život samotný. // Poté, co Robin Williams zemřel, to vypadá, že postava Johna Keatinga byla jeho životní rolí. A já měla za to, že to byl Král Rybář.(7.9.2007)

 • viperblade
  *****

  WAU! První moje slovo, když skončil tento film. Williams ve své životní roli představuje profesora, kterého by snad chtěl mít každý. Vážně úžasný film.(5.1.2008)

 • Anthony
  *****

  Ano Robin je tu úžasný, Peter Weir také, ale to nejlepší z filmu je scénář. Především hodiny Keatinga jsou fantasticky napsané. Ač nejsem příznivec poezie po zhlédnutí filmu bych ji snad začal sám psát. A závěr je nesmírně dojímavý - O kapitáne, můj kapitáne - a já jdu do kolen. Mimochodem k té závěrečné scéně hraje krásná hudba Maurice Jarreho.(7.6.2003)

 • Skejpr
  *****

  Můj první Weir nezklamal a ihned po jeho skončení jsem měl velmi silné nutkání jít si pustit něco dalšího. Úžasně přirozené, vtipné i mrazivé... A už vím, kde se nejvíc inspirovala Rowlingová při psaní série o HP. A čemu že to Cuarón ve třetím díle tak krásně skládal poctu...(19.5.2008)

 • - Text, který se recituje při zahájení každé schůzky Společnosti mrtvých básníků, je ve skutečnosti mírně upravený citát z autobiografické knihy Walden od Henryho Davida Thoreaua. (gjjm)

 • - Herci Liam Neeson a Dustin Hoffman mohli hrát oba hlavní roli, ale odmítli. V případě Neesona šlo spíš o ústupek, protože režisérovi Petru Weirovi se nezamlouval a naznačil mu, že by spolupráce mezi nimi nemusela fungovat. (don corleone)

 • - Základní dějová linka inspirovala indický film Mohabbatein (2000). (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace