poster

Společnost mrtvých básníků

 • USA

  Dead Poets Society

 • slovenský

  Spolok mŕtvych básnikov

Drama

USA, 1989, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • charlosina
  ****

  Film, který oslavuje individualitu jedince, krásu neobyčejnosti a život samotný. // Poté, co Robin Williams zemřel, to vypadá, že postava Johna Keatinga byla jeho životní rolí. A já měla za to, že to byl Král Rybář.(7.9.2007)

 • Gemini
  *****

  Dechberoucí příběh konfliktu svobodného ducha se zatuchlým konzervatismem děsícím se nezávislého myšlení, v hlavních rolích Robin Williams coby každým coulem sympatický inteligent a otevírač očí a Robert Sean Leonard jako probuzený dramatický talent zoufale křičící svou touhu do hluchých uší svého otce. Výtečně gradovaný snímek Petera Weira, s nádhernými "krajinkovými" záběry a formou vůbec, stejně jako s mocí pohnout diváka až k slzám. Nejen díky skvělé poezii povznášející snímek, jeden z těch, pro které stojí za to žít. 100%(26.4.2008)

 • Pumiiix
  *****

  Snímek, který dlouho nedostanu z hlavy, výjimečný film, který mě hluboce zasáhl! Robin Williams a jeho geniální výkon, doplněný skvělými výkony všech studentů bez výjimky. Už od prvních minut jsem vycítil, že se nedívám na obyčejný film a že je právem v TOP200 na CSFD i když bych si ho prozatím dokázal přestavit i více nahoře. V poslední scéně jsem měl doslova husí kůži po celém těle. Výjimečný filmový zážitek. Samozřejmě musím pochválit i výbornou hudbu. 10/10*(23.10.2008)

 • Malarkey
  *

  Asi nejsem básník, abych tu genialitu filmu pochopil. A pokud bych byl, po skončení bych byl nejspíš mrtvej, jelikož bych se dostal do společnosti básníků, kteří už jsou dávno mrtví.(30.3.2010)

 • flanker.27
  *****

  Vzpoura proti konformitě, která má skutečně smysl, náboj, obsah. Vzpoura touhy snít, mít ideály, prožívat naplno. I když to je vedle odvahy a síly přijmout pokoření jen jedna ze složek silné osobnosti, je to právě ta, která lidem dává to nejcennější, radost ze života a naději. Společnost mrtvých básníků nebouří drogami ani adrenalinem, ale zušlechťováním. Weirovo oblíbené téma jedinec - pravidla - povinnost - společnost. Konec je nádherný: "Ó kapitáne, můj kapitáne.."(14.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace