Hrdinou filmu režiséra Bořivoje Zemana je nejoblíbenější postava českých pohádek Honza, který se vydá do světa za štěstím. Ovšem není to hloupý Honza, nýbrž chytrý a veselý mládenec, který má rád lidi a nesnáší nespravedlnost, ať už se děje lidem nebo zvířatům. Netouží po království, ani po princezně, ale usiluje o prosté lidské štěstí, které se dobývá rozumem a prací. Honza nebojuje s nadpřirozenými vlastnostmi, ale s lidskou zlobou, závistí, lakotou a omezeností. (Česká televize)

Skunkiee

Postupem let je u mě tahle dnes už klasická pohádka čím dál oblíbenější. Má stále to kouzlo starých pohádek a i když ji dávají na Vánoce každoročně, rád se na ní vždy znovu podívám a vrátím se aspoň na chvíli do dětských let. ()

Alvin

Dneska už klasika, která mi nevadí ani po desátém opakování. Je docela obdivuhodné, že ten Zeman dokázal tři dekády po sobě natočit pokaždé takovou povedenou a nestárnoucí pohádku. ()

Tezuka

"Jen ji nalož. A pořádně! “ Chudák Jorga Kotrbová, snad se Jirka Korn při natáčení krotil, protože dostala slušnou šlehačku :D. Myslím si, že kdyby Jorga před Honzou vypadala jako ve své roli Zlatovlásky, asi by ji těch ran ušetřil. ()

draxxi

Jedna z těch opravdu parádních pohádek, ce se u nás točily. Korn sympaťák, Konvalinková překrásná holka a ostatní obsazení taky parádní. Krásný lokace, veselý příběh.... prostě pohodička.... 14/6/2020 85% ()

remotrumpet

Najlepšia sekerková polievočka na sekeru. "Pak se ukáže, co dokáže, nebo nedokáže." - "Co se vleče, neuteče..." Btw, ak by tam bolo aj toľko bassov ako drumov, tak celkom fajn dramáč. ()

soukyd33

Honza málem králem Stará česká pohádka, kde si hloupý Honza doslova dělá co chce s každým, koho potká. 😄 Akce je tu dost, a humoru též. Divák si přijde na své. Příběh dobrý. Herecké výkony dobré. Herecké obsazení super. Hudba (Známe české písničky.) Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

vinducha

Zlatá éra předabovávání . To je sloveso . Michal Pavlata si tedy díky téhle akční pohádce taky užil svůj díl slávy. ()

Nick321

Naprosto skvělá a kupodivu apolitická pohádka, u které se člověk vždy dost nasměje, i ho děj potěší. :-) Je zde spoustu komických prvků- Honza během putování vytváří vtipné situace, když přelstí vychytralé obyvatele království ale sám z té vyhrané situace vlastně nic nemá, nebo houf zbrojnošů, kteří se vehementně snaží Honzu dopadnout a přitom nadělají víc škody než užitku. Být členem královského dvora je spíš za trest, když si to tam rázuje spratkovitá mlčící princezna s nůžkama neustále po ruce. :D "Buďte rádi, že vám král ty vaše loupežné rejdy trpí" ()

evangelik

Vydržel jsem 25 minut, přišlo mi to neskutečně trapné. Patrně z důvodu, že jsem se tomuto filmu (co by čerstvý důchodce) od doby jeho natočení až po 2.1.2032 úspěšně vyhýbal... ()

smalda

Krásná pohádka. Potěšil i herecký výkon J.Korna,jediné co mě mrzí,že ho daboval tuším Pavlata. Petr Nárožný opět vtipný. ()