johnny01

Ve své době to možná originální film byl, ale téma cestování v čase od té doby již bylo zpracováno mnohokrát a leckdy i lépe (např. Návštěvníci). Rozdíl mezi 50. a 80. léty není (alespoň z dnešního pohledu) příliš výrazný. Film drží především roztržitost doktora (skvělý herecký výkon!) a částečně i zápletka se seznámením. Povedl se závěr. ()

Rutger

Geniální komedie s životním výkonem skvělého Michaela J. Foxe a roztržitého Christophera Lloyda. Cesty v čase nebyly nikdy tak zábavné. Nikdy nezapomenu na užasný dabing v kině, který je bohužel nesehnatelný. ()

Hawaj

Asi Americký Návštěvníci, nebo co. Už v roce 1985 mě zpracování tohodle filmu nijak nebralo. Oproti 8 let starším Hvězdným válkám, které přeoraly celý Hollywůd nebo vedle Blade Runnera to byla, co se týče výpravy jen taková dětská splácanina ze staré školy, kde vědu zastupuje to největší filmové klišé a sice rozcuchaný bělovasý potrhlý šílenec v nesmyslných oblecích. Speciálně voproti o 3 roky staršímu Blade Runnerovi je todle jak křiklavá pouťová atrakce, sice zábavná ale výpravou a zpracováním předpotopní někde na úrovni 50. let kdy počítač musela bejt ohromná blikající věc se spostou žárovek a čuflíků a roboti se vyráběli z hrnců a rour vod kamen. Celý je to zpočátku takový zmatený, postavy se pořád potácejí, neumějí jít rovně, dělají piruety, koukají úplně jinam než mají, úplně jak když vypili deset kafí a teď nevědí co se sebou. Zápletka je fajn, ale ta zpovykanost není zábavná, ale jen uhozená. Co je asi na filmu nesilnější je příběh, dalo by se říci skoro klasické story o lásce a naději v lepší budoucnost. Oboum hlavním představitelům padne role jak ušitá a zbytek castingu je taky dobře trefenej. ()

Mkartaylas56

Po všech stránkách dokonalá zábava, která funguje jednak jako maximálně poctivý blockbuster do nepohody, který mi pokaždé zařídí skvělou náladu a jednak jako čirá esence 80. let. Divím se, že jsem tomu naplno nepodlehl hned napoprvé, každopádně si v současném rozpoložení nedovedu představit mnoho lepších a hřejivějších filmů. Naprosto právem nestárnoucí kultovní klasika a v bodovém hodnocení jednoznačně desítková záležitost. ()

mrclTV

Jeden z tých filmov, ktorým nerozumiem prečo sú kultovky. Rovnako ako Pulp Fiction ani Návrat do budúcnosti pre mňa nie je ničím výnimočným. Filmy s cestovaním v čase tu boli aj pred tým, boli aj potom, len tento je typický svojou vtieravou reklamou na neúspešný DeLorean, prihlúplou Martyho rodinou a jednoduchým rozprávkovým dejom. Rukopis Stevena Spielberga je bohužiaľ dosť čitateľný. Takéto rodinné filmíky mi idú hore krkom. ()

iz67

Kvalitni rodinna serie s konstantni kvalitou vsech dílů a s precizne zvladnutou logikou cestovani v case. ()

OJan

Vždy jsem si myslel, že je to strašná blbost, ale když jsem teď konečně našel odvahu se na to kouknout, tak jsem změnil názor. |95%| ()

JosefTomas

Tak jsem si doplnil filmové vzdělání a pustil si tuto klasiku. Můžu říci, že i po tolika letech to má všechno, co má kvalitní film mít. Dobrodružná jízda, která nenechá ani na chvíli vydechnout, plná skvělých zvratů a cestování časem je natolik vychytané, že se to nikdy nikomu nepovede stejně. Těším se na dvojku. ()

Standaa

Legenda, která nikdy nesmí být zremakeována. Amerika, 80. léta, pak 50. léta, dobrá zápletka, skvělej soundtrack, nesmrtelný fórky který se ztratily v překladu (give me a tab, give me pepsi free). A asi nejkreativnější ztvárnění převrácenýho oidipovskýho komplexu, co se dá vymyslet. Btw. zajímá mě, jestli se někdy dočkáme té nedodělané verze s Ericem Stoltzem. Dvojka dějově ještě zamotanější a kvalitou schopná vyrovnat se prvnímu dílu (btw. hrozně se mi, když jsem to viděl poprvé, líbilo to kreativní dějový propojení obou dílů). Mrzí mě trochu jen to ztvárnění budoucnosti, kde místo aby se tvůrci snažili o nějakou víc realistickou představu toho, jak bude rok 2015 vypadat, tak si z toho (jak sami přiznali) udělali spíš trochu srandu. Westernovská trojka byla z celý trilogie vždycky moje nejméně oblíbená, ale pořád špičkovej film. ()

scopip

Nostalgia, ktorú vychutnávam plnými dúškami. Jeden z mála filmov 80 tych rokov na celom striebornom nebi, na ktorý pozerám ako na niečo, čo viem, že sa nikdy nezopakuje. Nápad a spracovanie tejto SCI-FI komédie je čeršničkou na torte, ktorá sa volá scénar a réžia. ()

hasacisko

Preparacovany scenar a skvela praca rezisera dava tomuto filmu ten pravy naboj. Snimka, ktoru mozem zhliadnut kolko krat chcem a nikdy ma neomrzi. Vyzdvihol by som aj vykony oboch protagonistov, mladika M.J. Foxa a excentrickeho vedca Christophera Lloyda. ()

worm14

Na to, že má tenhle film už 23 let tak jsem se k němu dostal až ted (2008). A konečně chápu nadšené ohlasy, protože tenhle film je opravdu vynikající i po těch letech. Třeba hudba - ústřední písnička The power of love byla ve sve době hit a i dneska, když to slyším snad poprvé, ji můžu poslouchat pořád do kola... Michael J. Fox je sympaták a nedovedu si v jeho roly představit nikoho jiného. Když vidíte jak se žilo v 50. letech tak je dokonalé srovnat to s 80. léty kdy film vznikal a pak ještě s dnešní dobou což je pokaždé obrovský rozdíl. Pak člověka napadá co bude za dalších 20 let...kdo ví ale každopádně já se za 20 let klidně na návrat do budoucnosti rád podívám a nudit se nebudu. Jestli někoho z vás tenhle film minul tak jako mě tak byste to měli rychle napravit. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi