V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

Masrii

V zakončení trilogie mi trochu pokulhává děj, který zde nemá takovou svižnost po celou dobu jako tomu je v předchozích dvou částech. Divoký západ je sice ztvárněn opět na jedničku, ale příběh už nemá takový spád a chvílemi se možná budete i nudit. Nicméně si myslím, že po tak dobrých dvou dílech ten třetí není zas taková ostuda a důstojně uzavírá celou trojici. 80% ()

obivan568

Třetí díl má oproti předchůdcům pomalejší tempo a jednodušší scénář. Ale i tak je to opět skvělý film a skvělé zakončení úžasné trilogie. ()

Jello Biafra

Marty McFly sa tentoraz vydáva do roku 1885 na divoký západ aby zachránil doktora Browna a následne sa s jeho pomocou konečne dostal späť do roku 1985. Tretí a záverečný diel si tento raz berie skvelý retro nádych Westernových filmov a jedná sa o dôstojné zakončenie tejto kultovej série. ()

Smileface

Slabší díl, ale dobré zakončení trilogie. Divoký západ je přecejen už velký rozdíl od ostatních posunů z minulých dílů, město tedy nelze skoro poznat, až na radniční hodiny. ()

Rousse

Většinou se říká, že když má film pokračování (druhý díl) a pak ještě další (třetí díl), tak kvalita úměrně tomu klesá. Já mám ale pocit, že to neplatí v každém případě - určitě teda ne u Návratu III. Ten mám ze všech 3 dílů nejradši. Určitě to je tím, že mám ráda westerny a originální verze divokého západu je prostě fantastická v tomhle filmu. Opět skvělý scénář, kamera a herecké výkony Martyho a doktora Browna podržely celou sérii, která jako jedna z mála filmových sérií za něco stojí a nerozpadá se (jako např. Matrix). ()

Thurin

Můj asi nejoblíbenější díl celé série. Výborné zakončení celé trilogie. Robert Zemeckis udržel vysokou kvalitu po všechny tři díly a zato mu patří můj obdiv.:) ()

Cejny

Uzavření této trilogie je perfektní. Z počátku jsem si říkal, že přesun na westernový západ asi není tím pravým ořechovým, protože westerny mě nikdy moc nezajímaly, ale tady se to opravdu povedlo. ()

SG-1

"Je spousta horších míst, než je divoký západ. Například doba temna. Tam by mě docela určitě upálili pro kacířství." -Emmett Brown- ()

Maynard.

Završení jedné z nejlepších filmových trilogií, lepší už pouze Lord of Rings. Bohužel mi k absolutní spokojenosti kousíček chyběl. Je to tím, že sem se ve dvojce namlsal krásné vize budoucnosti a z ní to byl na mě až přehnanej skok do westernu. A taky škoda, že se v tomto prostředí zdržela celý díl, prostě škoda. Přecijenom Zemeckis není Sergio Leone (westernový mág a král). Nicméně je i tento díl o krok na před oproti většině filmům, ve kterých se cestuje časem. Zde mi navíc i vadí doktorova přítelkyně, kterou prostě už od malička nemusím, páč si ji pamatuju dál jako nesmypatickou právničku z Philadelphie. No, ale abych jen neremcal, tak ZZtop a jejich vystoupení na westernové zábavě se páčí. A vůbec, je to prostě super film, kterých je na Světě pomálu. Jen si tak říkám, že mít tak stroj času, to by se děly věci. Hnedka takle z hlavy vím o dosti věcech a to i důležitých věcech, který bych v životě udělal uplně jinak. Jojo, ale to je samý možná kdyby aby a by :o). ()

tempus

Spoiler:Westernový díl sází na vývoj hlavních postav, přičemž největším vývojem prošel Marty (na konci), když odmítne se postavit Tanenovi (poté, co ho oslovil srabem). Největší mínus byla náchylnost Biffa (nebo jeho příbuzného) k hnoji. Ale stejně ze všeho nejvíc jsem si odnesl atmosféru po poslední cestě v čase De lorainu, jak byla nádherně rozlučková, posmutnělá, ale přesto optimistická. Opět vidíme 85. rok, tak jak jsme ho viděli před 1. obeznámením Martyho se cestováním v čase . ()

Sdoom

Výborné zakončení legendární série! Umístění děje na Divoký západ není sice ideální, ale ani úplně špatné, oproti dvojce zas ale přibylo humoru, a tak je o zábavu postaráno. A závěrečná jízda na lokomotivě je legendární! (HD, orig.) Edit 3.9.2020: Tak nakonec musím říct, že trojku asi budu mít aktuálně výše než dvojku. Bavilo mě to od začátku do konce, nejsou tu hluchá místa a Divokej Západ je prostě dycky cool. Neskáče se tu tolik časem, je to méně komplikované, ale na škodu to rozhodně není. (Blu-ray, orig.) ()

Kejdlo

Sice už ne tak strhující a rafinované jako první dva díly, přesto je to pořád na výsost důstojné ukončení trilogie. Trojka už zkrátka nepřekvapila, ale v jistých scénách (Clint Eastwood) opět skvěle rozveselila. 9/10 ()

Circumscriptor

Robert Zemeckis ukončil túto trilógiu divokým západom. Veľmi podarený film s obrovským množstvom prvkov, ktoré dokáže fanúšik prvých dvoch filmov nadmieru oceniť. Tejto trilógií môže konkurovať už len Peter Jackson s jeho Pánom Prsteňov (čiste hypoteticky). ()

Lukoboss

Je to takový pořád dokola, sice se změní prostředí, ale ve principielně je to stále ta stejná šablona. Zbytek komentáře, viz koment k jedničce. ()

kenkaku

Opět máme přímé navázání na předchozí film, a závěr je doslova dokonalost (v provázanosti na scény s Jennifer). A to co je mezi? Western, kde se otírá o Clinta Eastwooda jak může už nemohl být lepší. I když není ani zdaleka tak promakaný ohledně časových smyček (a doslova mě rozčilovalo, že nebylo hned jasné, že když už je někdo “historicky mrtvý”, rozhodně to že odcestuje časem do budoucna, žádné kontinuum nenaruší), je to můj zdaleka nejvíce oblíbený díl trilogie. A to obecně vzato “trojky” bývají tragédie… o to víc mě to těší. ()

Kanibal

Zemeckis zde své hrdiny posunul zase o něco dál, než v předchozích dílech. Martymu se na závěr filmu podaří nereagovat na posměšek, že je zbabělec a profesor se po uši zamiluje. Třetí díl si říkal o vyvrcholení, kterým nepochybně je uvedení všeho do normálu a zničení Delorainu. Když v závěru profesor přijede na lokomotivě, která je strojem času i s celou svou rodinou, máte pocit, že skončila série, na kterou nikdy nezapomenete. ()