poster

Návrat do budoucnosti III

 • USA

  Back to the Future Part III

 • Slovensko

  Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ***

  Jediný western (se sci-fi prvky), který se mnou byly ochotny shlédnout i mé děti :) Vlakové scény byly nabité adrenalinem a Clint Eastwood musel mít ze svého jmenovce i z názvu údolí určitě radost. Jinak mi už chvílemi Návrat do budoucnosti III začínal připomínat 3x převařený čaj, a je tedy dobře, že je i zakončením vtipné série. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10130-navrat-do-budoucnosti-iii/videa/(6.2.2012)

 • cheyene
  *****

  Možná, že se mi Návrat do budoucnosti III líbil více než druhý díl. Prostředí starého západu patřičně okořenilo Zemeckisův počin a vneslo do celé trilogie jiný, docela svěží vítr. Za klad lze považovat také romantickou linii mezi doktorem a učitelkou. Obecně můžeme s potěšením říct, že všechny tři díly jsou kvalitativně velice vyrovnané, což se ne každému tvůrci podaří.(2.2.2017)

 • Malarkey
  *****

  Měl jsem čtyři hvězdy původně, ale nakonec jsem to změnil, protože to do příběhu neodmyslitelně patří jako zbytek trilogie a zaslouží si to tudíž plný počet. Sice Divoký západ je trochu zruky, ale i tak je to důstojné zakončení celého příběhu a zábava stále dobrá. Kéžby takové filmy s tak dokonalým příběhem vznikali i dnes... --- A co jí řeknete? Že se máte vrátit do budoucnosti? Tomu nebude rozumět! Já v tom jedu s váma a taky tomu nerozumím!(22.8.2008)

 • Anderton
  *****

  Nebudem znižovať hodnotenie iba z toho dôvodu, že western nepatrí moje najobľúbenejšie žánre. BTTF 3 je rovnako svižný, nápaditý a zbesilo plynúci, ako jeho predchodcovia a ponúka množstvo narážok pre znalcov westernu. Chcem znova upozorniť na fakt, že sa dvojici Zemeckis a Spielberg podarilo nakrútiť trikové akčné filmy, ktoré sa zaobídu bez zbytočného násilia a bez zbytočných úmrtí. Dnes by to už asi tak nešlo. Ak trikový veľkofilm, tak opulentná výprava a brutálne násilie. Možno starnem, ale dnes cítim podobnú tvorivú radosť z mainstreamu iba v dielach Pixaru, čiže na poli animácie. Toto je asi jediný western, kde nikto neumrie! A patrí hneď k tým najlepším. Jedinou vadou na kráse je záverečný sci-fi záber, to už večné deti, náš režisér a producent, trochu prehnali.(3.12.2012)

 • novoten
  *****

  Komentáře o nejslabším dílu série nechávám mimo sebe, protože BTTF jsem vždycky bral jako jeden ucelený příběh. Skoro až nejde věřit, že Zemeckis a Gale vůbec neplánovali trilogii a otevřený konec jedničky původně ponechali jen jako prostor pro fantazii diváků, protože takových nápadů a point, kolik dali do tří filmů, jiní scénáristé potí celou kariéru.(1.5.2006)

 • - Ve filmu se vyskytuje historická nepřesnost. První železniční samočinné spřáhlo bylo patentováno až v roce 1903, tudíž jeho použití na tehdejší lokomotivě je z historického hlediska čirý nesmysl. (Lasskoun)

 • - Vlak, ktorý narazil na dno rokliny, bol v skutočnosti iba model. (m.a.t.o.)

 • - Prvý film, na začiatku ktorého bolo použité nové logo spoločnosti Universal. To sa používalo až do roku 1997. (m.a.t.o.)