Návrat do budoucnosti III

Back to the Future Part III

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Skvělé zakončení série využívající stejné motivy jako dvě předchozí části, jen opět v novém světle. K retru 50.let, nablískané budoucnosti a orwelovské alternativní realitě se přidalo nejen období divokého západu, ale i esence steampunku a okouzlení Julesem Vernem. Vytknout se tomu nedá prakticky nic (snad kromě toho, že Martyho praprababička už by prostě nemohla vypadat stejně jako jeho matka).(13.12.2009)

Poslední díl této trilogie se odehrává na divokém západě. Martymu přijde dopis od profesora, který je 70 let starý. Do té doby ho totiž poslala ona bouře. Vydá se tedy do roku 1885, aby ho zachránil. Tam už si profesor zvykl na místní život a vymýšlí plán jak se dostat zpět do své doby. Nakonec jim pomůže lokomotiva. Nejlepší hláška je asi: "Jak se jmenuješ? Clint Eastwood." :D(25.1.2013)

Třetí díl se k mé radosti navrátil k prvnímu, myslím tím co se humoru a pohodovosti týče. Westernové prostředí bylo výborně využito, hlavně filmová pocta Clintu Eastwoodovi se moc podařila (stejně tak vtipná vsuvka s Jacksonovým moonwalkem). Jinak film formou i obsahem navazuje na předchozí 2 díly, z nichž obou si bere to lepší. Dojemný konec potěší a já tvůrcům moc děkuju za výborný zážitek u sledování této trilogie. ""Jak jsem řekl. Odprásknu tě zejtra!" - "Zejtra chceme vyloupit v Pine City banku." - "Co v pondělí? Děláme něco v pondělí?"- "Pondělí je volný. Můžeš ho zabít."(3.12.2011)

No tak je to trošku slabší ale na to, že je to 3 díl tak je to stále dobré.Nemám rád filmy z divokého Západu ( až na aár vyjímek ) ať už jsou pojaty vážně a nebo humorně.Ovšem toto se mi líbilo.Kdo mi tam teda vůbec nesedl byla Mary Steenburgenová.Michael J.Fox předvedl opět výborný výkon a jeho představování jako Clint Eastwood byla prostě bomba.Jedna z nejlepších trilogií!!!(5.10.2006)

Zřejmě nejlepší a nejčistší z celé série. Přenesení na divoký západ a lehké zklidnění tempa filmu jenom prospělo. Konečně to není tak šílená, až nesmyslná taškařice, ale kvalitní scifi plné zvratů, prekérních situací s dostatkem solidního humoru a obrovské dávky nadhledu. Technicky určitě nejzručnější díl, za což samozřejmě vděčíme roku vzniku. I tak je ale tahle série pro mne spíše utrpení a to hlavně z přílišné roztříštěnosti a nekonzistentnosti v rámci žánru. Úmyslně ? Chápu, ale ne můj šálek čaje.(6.9.2012)

• - Toto je jediný diel trilógie, v ktorom sa Dr. Brown stretne s niekým z rodiny Tannenovcov. (m.a.t.o.)

• - Film mal v USA premiéru 25. mája 1990, teda presne v deň 39. narodenín scenáristu Boba Galea. (m.a.t.o.)

• - Redaktor novín Hill Valley v roku 1885 sa volá "M. R. Gale", čo je odkaz na scenáristu trilógie Boba Galea. (m.a.t.o.)