Návrat do budoucnosti III

Back to the Future Part III

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Takže máme za sebou jednu z nejúžasnějších jízd kinematografie...co vychválit dříve? Propracovaný způsob vyprávění? Výkon Christophera Lloyda? Prostě po zhlédnutí této trilogie jsem měl pocit, že vše je možné. Zapoj do toho svůj mozek a dokážeš všechno na světě. Je vidět, že lidé, podílející se na tomto snímku, zapojili i srdce. Hvězdičkové hodnocení je praktické a dobré, ale po emocionální stránce někdy nejde vyjádřit slovy. Snad se mi to podařilo. I proto je BTTF v mých pěti nejoblíbenějších filmech.(21.2.2003)

Zakončení celé trilogie se bohužel nese v o něco menší nápaditosti kvůli absenci většího cestování časem, ale i tak nabídne několik nezapomenutelných scén či vtipných pasáží. Marty v roli Clinta Eastwooda často perlí jednu hlášku za druhou a občas i odkrývá původy běžných věcí jako je třeba frisbee. Kde to chtělo ještě trochu přepsat byla krapet nudná romantická část mezi doktorem a učitelkou. Každopádně si i třetí díl drží výbornou kvalitu. [80%] | Kino(25.10.2015)

• BadoXXII

Zvláštne. Pamatal som si to ako lepší film. To westernové prostredie malo veľký potenciál. Opať však skoro žiadna akcia a opať to nie je vobec smiešne. Scenár to má, ale stále sa to točí len okolo rodokmeňov hlavných a vedlajších postáv z jednotky a už ma to vôbec nebaví. To takto mohlo vzniknúť ešte dalších 50 pokračovaní zo stredoveku, praveku a bla bla bla... Mali však ostať len pri prvej časti. Už sa to jednoducho všetko opakuje. A čo keď sa pri natáčaní všetci bavili? Bodaj by aj nie, keď za to majú všetci zaplatené. Do úvahy beriem z tejto trilógie len ORIGINÁLNU jednotku, pokračovania sú už len parazity.(13.4.2011)

Normálně bych dal za čtyři, ale v porovnání s předchozími dvěma díly, které jsou geniální a o hodně lepší než tento, jsem se nakonec rozhodl jinak. Trojce bohužel chybí správné tempo, které je zde nahrazeno vedlejšími dějovými smyčkami, jako třeba pistolnickým soubojem či doktorovým románkem, což ve výsledku působí poněkud vleklým dojmem. Taktéž se vytratil moment jakéhokoli překvapení a už to není ani tolik vtipné. Tím nechci po tomto filmu šlapat, jen se mu prostě nepodařilo dosáhnout předešlými dvěma díly velmi vysoko nastavené laťky. A mít podruhé ten stejný flashback už v tomto případě zkrátka nebylo nic pro mě...(14.1.2007)

No tak je to trošku slabší ale na to, že je to 3 díl tak je to stále dobré.Nemám rád filmy z divokého Západu ( až na aár vyjímek ) ať už jsou pojaty vážně a nebo humorně.Ovšem toto se mi líbilo.Kdo mi tam teda vůbec nesedl byla Mary Steenburgenová.Michael J.Fox předvedl opět výborný výkon a jeho představování jako Clint Eastwood byla prostě bomba.Jedna z nejlepších trilogií!!!(5.10.2006)

• - Mary Steenburgen si už predtým zahrala úlohu ženy, ktorá sa zamilovala do cestovateľa v čase, a to vo filme Čas po čase (1979). (m.a.t.o.)

• - Pištoľ, ktorú Doc (Christopher Lloyd) v roku 1955 používa na vystrelenie signálu, keď Marty vyráža s DeLoreanom do minulosti, je tá istá, s ktorou sa bránil pred líbyjskými teroristami v prvej časti. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kdy Marty (Michael J. Fox) nacvičuje před zrcadlem tasení zbraně a říká: To mluvíš se mnou?“ odkazuje na kultovní scénu z filmu Taxikář (1976). (Aere)