V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

Trailer

Shakers

Slabšie ako predošlé diely, ale v rámci zábavnosti stále vtipné a štýlové. Aj na západe sa príbeh drží stále na rovnakej dobrodružnej vlne, ale už to nemá ten šmrnc ako v predošlých dieloch. Inak slušné efekty na tu dobú, opäť skvelá hudba Silvestriho a s celkového hľadiska sa jedná o jednu s najlepších trilógii. Obľúbený soundtrack: End Credits. 80% - 4* ()

Stanislaus

Po zhlédnutí celé Zemeckisovy trilogie mohu říct, že mi přišly všechny části kvalitativně srovnatelné a každá si mě něčím dokázala získat. Po průlomové jedničce a časově vrstevnaté dvojce přišel na řadu třetí díl, jenž se téměř celý odehrává sice na Divokém Západě roku 1885, přesto mě dokázal pobavit a napnout stejně jako jeho dva předchůdci, kteří si hráli s časovými rovinami o něco více. Opět chválím výtvarnou stylizaci konce 19. století a nejednu humornou narážku (Eastwood, Frisbee). Závěrečný "zápas o čas s vlakem" byl vskutku napínavý a na svou dobu neuvěřitelně skvěle natočený. I když jsem se k trilogii dostal teprve nedávno a její kultovní status mě tím lehce minul, tak se mi při závěrečných titulkách lehce postesklo, jelikož jsem věděl, že jde o poslední "dobrodružství Martyho a šíleného doktora". ()

B!shop

Je fajn, ze se tvurci nechteli opet babrat ve stejnych casech jako v prvnim a druhem dile a situovali film uplne jinam. Ale presto film primo navazuje na druhy a nektere situace z druheho jsou zakonceny az tady. Napad s divokym zapadem je hodne dobrej a opet tu vystupujou stejni herci, jako v minulych dilech. Navic nektere parodie na Dolarovou trilogii nemeli chybu. Navic se tu opet objevi Thomas F. Wilson jako Tannen a James Tolkan jako Strickland, kteri jsou naprosto perfektni. Wilson je ve vsech trech dilech vynikajici zaporak a Tolkan je taky vybornej, i kdyz v tretim dile ma jeste mensi roli nez obvykle. Opet tu plati to co v minulych dilech, tj. vynikajici scenar, herci a hudba a slusny triky a pro me je to asi nejoblibenejsi dil trilogie. ()

Trajektt

Ve třetím díle této úspěšné trilogie jsme se mohli přenést společné s hrdiny na Divoký západ a spíš než na sci-fi snímek se díváme na podařenou parodii na westernové filmy,včetně vtípků a la Clint Eastwood.také se zde dostáváme na lokace.které jsme mohli vidět v řadě úspěšných westernů natáčené na prériích americké Kalifornie a Arizony.Setkáváme se zde i s příbuzným Biffa Tannena Bufordem,který hraje klíčovou roli v této komediii.Také zde můžeme vidět řadu nových postav,včetně Doktorovy lásky Clary Claytonové a jejich společný zájem pro vědu a Julese Verna.Za úctyhodné zakončení této trilogie musím dát 100%. ()

kingik

Třetí pokračování bláznivých dobrodružství cestovatele v čase Martyho McFlye nás tentokrát přenese na Divoký západ a je ze všech dílů nejpřímočařejší a také se nese ve výrazně parodické rovině. Ušetřeni tentokrát nezůstanou Clint Eastwood nebo i klasika žánru Tenkrát na Západě, ale už je znát, že sérii pomalu docházel dech i nápady. ()

• Lokomotiva, která přenese Martyho (Michael J. Fox) a Doktora (Christopher Lloyd) do budoucnosti, je Sierra Railway no. 3. Byla vyrobena v roce 1891 v Jamestonu v Kalifornii a její maximální rychlost je pouhých 51 mph, tedy 82 km/h. Jedná se o jednu z nejslavnějších filmových lokomotiv Hollywoodu, objevila se v několika desítkách filmů. Jejím prvním filmem byl již v roce 1919 film The Red Glove a do začátku války stihla účinkovat ve čyřech dalších. V roce 1946 měla být zničena ve filmu Duel in the Sun. K tomu ale nedošlo, místo toho byla zrekonstruována a během dalších let účinkovala v dalších filmech. Nejslavnějším bylo V pravé poledne v roce 1952 a Nesmiřitelní v roce 1992. V roce 1995 byla vyřazena z provozu, ale v roce 2000 začala její další rekonstrukce, kde finanční sbírku podpořil Clint Eastwood a popsal lokomotivu jako „starého, drahého přítele“. Rekonstrukce trvala pět let a stála 1 200 000 amerických dolarů. Dnes je k vidění v historickém parku Railtown 1897 v Kalifornii. (xisp)
  • První železniční samočinné spřáhlo bylo patentováno až v roce 1903, tudíž jeho použití na tehdejší lokomotivě je z historického hlediska čirý nesmysl. (Lasskoun)
  • Poté, co se Marty (Michael J. Fox) převleče do „kovbojského“ a odkazuje na Clinta Eastwooda, visí hned vedle něj plakát k filmu Pomsta netvora z roku 1955, kde si Clint odbil jednu ze svých prvních rolí na plátně. (Zdroj: ČSFD)