Návrat do budoucnosti III

Back to the Future Part III

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Poslední díl trilogie je přece jen o chloupínek slabší než předešlé dva, i když námět přenesení děje na Divoký západ je velmi dobrý. Vzhledem k velkému posunu v čase jsou tentokrát některé scény ještě více potrhlé, než v jedničce a dvojce, přesto si film zachovává svou standartní nenásilnou úroveň humoru, který se líbí drtivé většině lidí.(22.7.2002)

"Teď, když vím, že strávím budoucnost v minulosti, začínám se pomalu těšit na důchod." Divoký Západ je krásné místo pro cestování v čase, tedy pokud Vás nechce nějaký debilní Biffův prapředek střelit do zad. A to se právě děje, takže 19. století má šanci poznat frisbee, hoverboard či raketové poleno. Mě tedy bavil bláznivě zamilovaný doktor, záměna přepadení za vědecký experiment a samozřejmě obludně optimistický konec. Ten k tomu patřil jako tenisky Clinta Eastwooda do westernu.(26.4.2018)

Poslední pokračování velmi vydařené trilogie. Zasezení děje do roku 1885 byl určitě zajímavý tah a ono se to i povedlo. První díl přináší ale přeci jen něco nového takže je jednoznačně dílem nejlepším. Další dva už pouze vydělávají na úspěchu jedničky. Ale i tady bylo hodně zábavy. Thomas F. Wilson ještě lepší než dříve, jeho role neměla chybu. Jinak to byl několikrát ohraný, ale velmi povedený stereotyp. * * *(15.6.2011)

Možná, že se mi Návrat do budoucnosti III líbil více než druhý díl. Prostředí starého západu patřičně okořenilo Zemeckisův počin a vneslo do celé trilogie jiný, docela svěží vítr. Za klad lze považovat také romantickou linii mezi doktorem a učitelkou. Obecně můžeme s potěšením říct, že všechny tři díly jsou kvalitativně velice vyrovnané, což se ne každému tvůrci podaří.(2.2.2017)

Takže máme za sebou jednu z nejúžasnějších jízd kinematografie...co vychválit dříve? Propracovaný způsob vyprávění? Výkon Christophera Lloyda? Prostě po zhlédnutí této trilogie jsem měl pocit, že vše je možné. Zapoj do toho svůj mozek a dokážeš všechno na světě. Je vidět, že lidé, podílející se na tomto snímku, zapojili i srdce. Hvězdičkové hodnocení je praktické a dobré, ale po emocionální stránce někdy nejde vyjádřit slovy. Snad se mi to podařilo. I proto je BTTF v mých pěti nejoblíbenějších filmech.(21.2.2003)

• - Když Tannen (Thomas F. Wilson) hodí Martymu (Michael J. Fox) smyčku okolo krku, aby ho oběsil, má Marty provaz obtočený jednou okolo krku. Když ho Tannen zvedá, má provaz třikrát okolo krku. (Bloodsnake83)

• - V tejto časti vykonala DeLorean svoju najdlhšiu cestu v čase. Vracala sa o 100 rokov, 1 mesiac a 20 dní do budúcnosti, zo 7. septembra 1885 do 27. októbra 1985. (m.a.t.o.)

• - Pištoľ, ktorú Doc (Christopher Lloyd) v roku 1955 používa na vystrelenie signálu, keď Marty vyráža s DeLoreanom do minulosti, je tá istá, s ktorou sa bránil pred líbyjskými teroristami v prvej časti. (m.a.t.o.)