Návrat do budoucnosti III

Back to the Future Part III

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Třetí díl mi přijde, co se kauzality týče, nejméně vychytaný. Neříkám, že by byly předchozí díly bezchybné, ale tady mi to celé už tolik neštymuje. Ale je mi to upřímně fuk. Proč? Protože třetí díl je nejen stejně zábavný, jako jeho předchůdci, ale zároveň má naprosto bezchybnou westernovou atmosféru. Nevím, jestli bych označil třetí díl za nejpovedenější, ale rozhodně je můj nejoblíbenější...(27.11.2005)

Historie se opakuje a s ním i přítomnost, budoucnost a tím pádem i Návrat do budoucnosti. Stejné šablony, stejné barvičky a jen trochu jiný obrázek, který ovšem alespoň vypadá příjemně familiárně. Prostě tahle série je trochu jako seriál, kde u každého dílu předem víte, co máte čekat a přesně podle očekávání se také vždy výborně bavíte.(9.11.2008)

Je to zvláštní, když se člověk dívá na trilogii, kde je kvalita všech tří snímků zhruba stejná. Když pominu sérii o Jasonu Bourneovi, která má vestupnou tendenci, nebo originální Star Wars, kde není vítězů ani poražených, ta nám toho moc nezbývá. Ale mezi opravdu kvalitní trilogie Návrat do budoucnosti rozhodně patří, jak dokazuje třetí díl.(5.3.2009)

Třetí pokračování bláznivých dobrodružství cestovatele v čase Martyho McFlye nás tentokrát přenese na Divoký západ a je ze všech dílů nejpřímočařejší a také se nese ve výrazně parodické rovině. Ušetřeni tentokrát nezůstanou Clint Eastwood nebo i klasika žánru Tenkrát na Západě, ale už je znát, že sérii pomalu docházel dech i nápady.(28.2.2009)

z prostředí divokého západu jsem měl původně obavy, ale vůbec to nebylo třeba.. Zemeckis totiž i napotřetí servíruje ukrutně zábavnou podívanou, při jejímž sledování vůbec není prostor ke koukání na hodinky.. celou trilogii pak skvěle zakončuje napínavé akční finále s parádní tečkou úplně na závěr.. "Eastwood. Clint Eastwood." :)(2.12.2012)

• - V tejto časti vykonala DeLorean svoju najdlhšiu cestu v čase. Vracala sa o 100 rokov, 1 mesiac a 20 dní do budúcnosti, zo 7. septembra 1885 do 27. októbra 1985. (m.a.t.o.)

• - Když Tannen (Thomas F. Wilson) hodí Martymu (Michael J. Fox) smyčku okolo krku, aby ho oběsil, má Marty provaz obtočený jednou okolo krku. Když ho Tannen zvedá, má provaz třikrát okolo krku. (Bloodsnake83)

• - Nakrúcanie oboch dielov trvalo jedenásť mesiacov, pričom medzi natáčaním druhej a tretej časti bola iba trojtýždňová prestávka. (m.a.t.o.)