Návrat do budoucnosti III

• slovenský

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Vše zapadá do sebe jako puzzle. Od prvního k poslednímu. Zemeckis si tohle vzal do hlavy, protože když člověk vkládá poslední dílek do skládačky. Rozbuší se mu srdce a je nadšenej. Stejně jako divák při sledování tohoto snímku. Divoký západ byl výborný nápad a ještě větší nápad byl do toho dát moderní dobu (sniperka, Clint Eastwood atd.). Menší lovestory, která způsobuje větší problémy, tak jak to bývá. A závěr s vlakem vás udrží v Hitchcookvském napětí. :o)(21.1.2004)

Absolutní ztřeštěnost, hyperaktivita, tuny nápadů kašlajících na otázky logiky, geniálně pošukoidní Christopher Lloyd, věčně vyjevený Michael J. Fox a především nekonečná zábava. Potřetí. A přestože zběsilost už po předchozích dílech nepřekvapí, atraktivně ztvárněný Divoký západ vše spolehlivě zachraňuje. V posledních vteřinách už byli tvůrci absolutně nepříčetní - poskytli tak divákům milé a nejlepší možné rozloučení s jednou slavnou trilogií.(27.12.2006)

Clint Eastwood se musel za břicho popadat. Mám dojem, že autoři se vrátili spíš do minulosti, k 1. dílu, aby na něj navázali a neudělali mu ostudu příšerným pokračováním. Ne, neudělali mu ostudu. Naopak. Stále hravé, stále šílené, stále uřvané, stále s nejrůznějšími odkazy na 1. díl a stále zábavné.(10.11.2013)

Měl jsem čtyři hvězdy původně, ale nakonec jsem to změnil, protože to do příběhu neodmyslitelně patří jako zbytek trilogie a zaslouží si to tudíž plný počet. Sice Divoký západ je trochu zruky, ale i tak je to důstojné zakončení celého příběhu a zábava stále dobrá. Kéžby takové filmy s tak dokonalým příběhem vznikali i dnes... --- A co jí řeknete? Že se máte vrátit do budoucnosti? Tomu nebude rozumět! Já v tom jedu s váma a taky tomu nerozumím!(22.8.2008)

Návrat do budoucnosti, je film o kterém říkám, že je opravdu "geniální". Ikdyž, nadruhou stranu, když se to tak vezme tak samotný název: Návrat (jako že se nějam vrátím, někam do minulosti, někam zpátky) do budoucnosti (leda že bych ještě před tím návratem do budoucnosti, někdy v té bodouscnosti byl pak jsem se tam teprve mohl vrátit, a nebo jsem byl v ještě větší budoucnosti než je ta do které se vracím...), ale nechám toho, je to přecijenom "pouhopouhý" název filmu :). Celý film se drží jedné přímočaré príběhové linie, která však skáče z období do období. Právě tyto přesuny časem pomocí stroje času (Delorein) naskytují setkání se dvěma stejným osobám (prostě hrozí, že dotyčný potká sám sebe ale v jiném čase), což by mohlo mít strašlivé následky (jen si představte že si čtete tento komentář a najednou do místnosti vsoupíte vy osobně, chtěl bych vidět to chování obou (stejných) osob :)). Tím je potom těžší zvládnout to, aby divák viděl jenom to co má a když se v jednom záběru děje to co se již stalo v minulosti a zároveň se v popředí děje něco jiného... Po prvním shlédnutí jsem si říkal že bude asi jednoduché zde najít chybu, kvůli časovým posunům si mohli něčeho nevšimnout a mohlo jim něco uniknout, ale zřejmě Robert Zemeckic odvedl prvotřídní a vynikající práci režiséra filmové trilogie "Návrat do budoucnosti". Ještě musím dodat že se ve všech třech dílech vyskytují na tu dobu nebývale dobré a povedené trikové scény... od triků scénických přez všechny možné až po perspektivní triky. Když si v dněšní době, plné počítačů ;) a vyspělé techniky tento film zas pustím tak mi vůbec nepříde nijak zřejmé že toto je model atp. Dále je zde také "vymikajícní" herecká dvojice Martyho a doktora Browna ztvárněná Michaelem J. Foxem a Christopherem Lloydem. V každém díle se dostáváme někam úplně jinam (ať už v čase, nebo v prostoru), ale vše co se tu děje je prostě "vymakané". V posledním díle se dostáváme v čase do období westernu a cowboyů a atd, a zde se děje něco dost podobnécho co již dobře známe, ale je asi zázrak jak se to vše motá okolo jediné zápletky a stále je to prostě super. Vidět trilogii Back to the Future je opravdu zážitek, přeji příjemnou zábavu (která zde samozřejmě také nebycbí) :))(28.12.2004)

• - Skrytá reklama na ropnou společnost Texaco, která se objeví v každé části trilogie, je v tomto filmu zastoupena prodejcem ostnatého drátu Johnem Warnem Gatesem, zakladatelem společnosti. Ten původně začínal jako podomní prodejce ostnatého drátu. (DeLorean17)

• - Meggie, jak se v tomto pokračování jmenuje postava Ley Thomson, se měla původně v prvním díle triolgoie jmenovat matka Martyho (Michael J. Fox). Tehdy však producent filmu Sid Sheinberg prosadil jméno Lorraine. (sluppka)

• - Město, ve kterém se film odehrává bylo pro tneto film speciálně vystaveno. Bylo to Jamestownu a bylo zničeno bleskem v roce 1996. (Kulmon)