Návrat do budoucnosti III

• Československo

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Třetí díl, který se točil téměř ve stejnou dobu jako díl druhý má opět výborný scénář. Originální pohled na divoký Západ si mě získal téměř stejně jako první díl. On návrat do minulosti, kde je možné se opřít o známá fakta vyznívá přeci jen víc vtipně a věrohodně než nepředvídatelná budoucnost. Zemeckis tady navíc využil známé situace z natočených westernů, z nichž se mi nejvíc líbí pocta Leonemu s nájezdem kamery přes střechu nádraží na město (Tenkrát na západě - příjezd Cardinálové). A taky Clint Eastwood je dost dobrej :)(17.1.2004)

Třetí díl mi přijde, co se kauzality týče, nejméně vychytaný. Neříkám, že by byly předchozí díly bezchybné, ale tady mi to celé už tolik neštymuje. Ale je mi to upřímně fuk. Proč? Protože třetí díl je nejen stejně zábavný, jako jeho předchůdci, ale zároveň má naprosto bezchybnou westernovou atmosféru. Nevím, jestli bych označil třetí díl za nejpovedenější, ale rozhodně je můj nejoblíbenější...(27.11.2005)

Třetí díl rozhodně nezaostává za předchozími díly. Naopak vyniká velmi originálním a jako vždy propracovaným scénářem a hodně zábavným pohledem na divoký Západ. Robert Zemeckis společně s Michaelem J. Foxem a Christopherem Lloydem báječně zakončili jednu z nejlepších sérií, která kdy měla možnost spatřit světlo světla.(11.12.2007)

Je to zvláštní, když se člověk dívá na trilogii, kde je kvalita všech tří snímků zhruba stejná. Když pominu sérii o Jasonu Bourneovi, která má vestupnou tendenci, nebo originální Star Wars, kde není vítězů ani poražených, ta nám toho moc nezbývá. Ale mezi opravdu kvalitní trilogie Návrat do budoucnosti rozhodně patří, jak dokazuje třetí díl.(5.3.2009)

Měl jsem čtyři hvězdy původně, ale nakonec jsem to změnil, protože to do příběhu neodmyslitelně patří jako zbytek trilogie a zaslouží si to tudíž plný počet. Sice Divoký západ je trochu zruky, ale i tak je to důstojné zakončení celého příběhu a zábava stále dobrá. Kéžby takové filmy s tak dokonalým příběhem vznikali i dnes... --- A co jí řeknete? Že se máte vrátit do budoucnosti? Tomu nebude rozumět! Já v tom jedu s váma a taky tomu nerozumím!(22.8.2008)

• - Parná lokomotíva použitá vo filme je Sierra No. 3, no tento typ lokomotív sa začal vyrábať až v roku 1896. (m.a.t.o.)

• - Dr. Brown (Christopher Lloyd) tvrdí, že pôvodne sa jeho rodičia volali von Braunovci, čo je odkaz na Wernhera von Brauna, slávneho vedca, ktorý po 2. svetovej vojne imigroval do USA, kde pracoval pre NASA. (m.a.t.o.)

• - Ve filmu se jako hudebníci z roku 1885 objevila skupina ZZ Top. Skládali dokonce i část hudby k filmu. (Kulmon)