Návrat do budoucnosti III

• slovenský

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

V celé trilogii jsou samozřejmě určité nesrovnalosti, co se týká cestování časem, a tento poslední třetí díl tomu jen přidal, nemluvě o tom, že konec mi přišel trošku nesmyslný vzhledem k tomu, že Doc celou dobu trval na zničení stroje času, aby už nikdo nemohl přepisovat budoucnost.... no ale, ono o to vlastně vůbec nejde, že to není logicky úplně přesné. Je to zkrátka kultovní záležitost, na kterou je tak jako tak radost pohledět, a i když třetí díl už je svým způsobem o kousek slabší, stále hýří množstvím nápadů a skvělých scén, a hlavně završuje celý příběh. Po třech filmech musím navíc říct, že mladý Michael J. Fox si mě naprosto získal - obdivuju takhle pohybově nadané lidi. ~(4,2)~(26.11.2015)

Poslední díl této trilogie se odehrává na divokém západě. Martymu přijde dopis od profesora, který je 70 let starý. Do té doby ho totiž poslala ona bouře. Vydá se tedy do roku 1885, aby ho zachránil. Tam už si profesor zvykl na místní život a vymýšlí plán jak se dostat zpět do své doby. Nakonec jim pomůže lokomotiva. Nejlepší hláška je asi: "Jak se jmenuješ? Clint Eastwood." :D(25.1.2013)

Moja najobľúbenejšia časť. Má to divoký Západ. Viacej doktora a medzičasovú romancu. Čo viac si taký sci-fi geek ako ja môže želať. Jedna z tých večných trilógií na, na ktorých nedokážem nájsť žiadnu chybu a ktoré si pozriem vždy, keď mám možnosť. Geniálny Silvestri podáva svoj vrcholný výkon. Jeden z tých filmov, ktorý vo mne prebudil lásku k filmu a k príbehom.(4.1.2014)

Třetí díl, který se točil téměř ve stejnou dobu jako díl druhý má opět výborný scénář. Originální pohled na divoký Západ si mě získal téměř stejně jako první díl. On návrat do minulosti, kde je možné se opřít o známá fakta vyznívá přeci jen víc vtipně a věrohodně než nepředvídatelná budoucnost. Zemeckis tady navíc využil známé situace z natočených westernů, z nichž se mi nejvíc líbí pocta Leonemu s nájezdem kamery přes střechu nádraží na město (Tenkrát na západě - příjezd Cardinálové). A taky Clint Eastwood je dost dobrej :)(17.1.2004)

Poslední díl nezapomenutelné trilogie a příjemné rozuzlení. V závěru možná už trochu ztrácí dech, ale na 90% to určitě ještě stačí.. Perfektní zpracování tématu cestování v čase a problémy s ním spojené se v této třídílné adaptaci určitě zapsalo mnohým hluboko do paměti. Pro mě jedna z nejoblíbenějších vícedílných sérií.(11.11.2009)

• - Thomas F. Wilson sa pri stvárnení úlohy Buforda Tannena inšpiroval westernom Muž, ktorý zastrelil Libertyho Valancea (1962), konkrétne postavou Libertyho Valancea, ktorého si zahral Lee Marvin. (m.a.t.o.)

• - Marty se ve filmu představí jako Clint Eastwood. Ve scéně, kde je Marty postřelen, použije na obranu poklop od kamen zakrytý ponchem podobně jako samotný Clint Eastwood ve filmu Pro hrst dolarů (1964). (facojurka)

• - Posledná filmová úloha pre Pata Buttrama (štamgast v salóne). Neskôr sa venoval už iba dabingu. (m.a.t.o.)