poster

Návrat do budoucnosti III

 • USA

  Back to the Future Part III

 • Slovensko

  Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lucasion
  *****

  Michael J. Fox jako Márty McFly a Christopher Lloyd jako Doc jdou do finále. Tentokrát na Divokém Západě. Tentokrát neřeší případ, paliva na cestování časem, ale nádrž s benzínem je prázdná. A kde najít v takovéto minulosti benzínovou pumpu? A bez benzínu nedostanou Delorean na 88 mil v hodině. Je to průšvih. Ale konec dobrý všechno dobré. Ještě aby to dobré nebylo! Návrat do Budoucnosti je bomba filmová trilogie. Nezapomenutelná a úžasná doteď. Odkazy na Westernové staré filmy jsou zde téměř na každém kroku. Nejvíc co, ale fanoušky série potěší tak jsou odkazy na předchozí díly. Především prolínání třeba jistých věci z dvojky do trojky. Prostě zážitek pro "fajnšmejkry". ( 90 procent )(31.12.2011)

 • Kaka
  ***

  Zřejmě nejlepší a nejčistší z celé série. Přenesení na divoký západ a lehké zklidnění tempa filmu jenom prospělo. Konečně to není tak šílená, až nesmyslná taškařice, ale kvalitní scifi plné zvratů, prekérních situací s dostatkem solidního humoru a obrovské dávky nadhledu. Technicky určitě nejzručnější díl, za což samozřejmě vděčíme roku vzniku. I tak je ale tahle série pro mne spíše utrpení a to hlavně z přílišné roztříštěnosti a nekonzistentnosti v rámci žánru. Úmyslně ? Chápu, ale ne můj šálek čaje.(6.9.2012)

 • Shakers
  ****

  Slabšie ako predošlé diely, ale v rámci zábavnosti stále vtipné a štýlové. Aj na západe sa príbeh drží stále na rovnakej dobrodružnej vlne, ale už to nemá ten šmrnc ako v predošlých dieloch. Inak slušné efekty na tu dobú, opäť skvelá hudba Silvestriho a s celkového hľadiska sa jedná o jednu s najlepších trilógii. Obľúbený soundtrack: End Credits. 80% - 4*(7.12.2014)

 • Dudek
  *****

  * Třetí díl populární trilogie Návrat do budoucnosti není vůbec špatný, ba právě naopak, označil bych jej za nejlepší. Situování děje na divoký západ se od tvůrců ukázalo jako důmyslný tah a věnování hlavní dějové linky svéráznému doktoru Brownovi jako ještě lepší. Tvůrci si tentokrát vzali na paškál klasické westernové příběhy, které naprosto dokonale parodují nebo jim vzdávají hold pomocí kultovních scének. Nejvíce si však cením toho, že technika konečně nemá v příběhu to hlavní slovo a časový paradox nehraje tak výraznou roli, čili nevzniká tolik nelogičností. Film utíká díky absenci jakýchkoliv děr daleko rychleji než oba předchozí a závěrečná scéna je vrcholem celé trilogie. Může za to zejména její naprostý spád a promísení všech žánrů. Bravo. 100% !! ___ vtip: 4/5; napětí: 4/5; akce: 3/5(1.6.2006)

 • B!shop
  *****

  Je fajn, ze se tvurci nechteli opet babrat ve stejnych casech jako v prvnim a druhem dile a situovali film uplne jinam. Ale presto film primo navazuje na druhy a nektere situace z druheho jsou zakonceny az tady. Napad s divokym zapadem je hodne dobrej a opet tu vystupujou stejni herci, jako v minulych dilech. Navic nektere parodie na Dolarovou trilogii nemeli chybu. Navic se tu opet objevi Thomas F. Wilson jako Tannen a James Tolkan jako Strickland, kteri jsou naprosto perfektni. Wilson je ve vsech trech dilech vynikajici zaporak a Tolkan je taky vybornej, i kdyz v tretim dile ma jeste mensi roli nez obvykle. Opet tu plati to co v minulych dilech, tj. vynikajici scenar, herci a hudba a slusny triky a pro me je to asi nejoblibenejsi dil trilogie.(7.6.2006)

 • - Město, ve kterém se film odehrává bylo pro tneto film speciálně vystaveno. Bylo to Jamestownu a bylo zničeno bleskem v roce 1996. (Kulmon)

 • - Ronald Reagan původně slíbil, že zahraje starostu Huberta, ale pak to odmítl. (Kulmon)

 • - To, že sa film odohráva v roku 1885 bol čiastočne nápad Michaela J. Foxa (Marty), ktorý pred producentmi spomenul, že by bolo zábavné, ak by si raz mohol zahrať vo westerne. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace