Návrat do budoucnosti III

Back to the Future Part III

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Asi najslabší film tejto skvelej trilógie a napriek tomu má svoje miesto v nadpriemernom umiestnení v mojej filmotéke. Asi to bude tým, čím ďalej späť do minulosti, tým sa stráca čaro. Ale opäť mi dych vyrážala prepojenosť a poprepletanosť a nadveznosť všetkých scén a časov, ktoré do seba logicky dokonale pasujú! Skvelý scenár, výborná zábava, originalita bez hraníc. 80%.(23.4.2006)

Měl jsem čtyři hvězdy původně, ale nakonec jsem to změnil, protože to do příběhu neodmyslitelně patří jako zbytek trilogie a zaslouží si to tudíž plný počet. Sice Divoký západ je trochu zruky, ale i tak je to důstojné zakončení celého příběhu a zábava stále dobrá. Kéžby takové filmy s tak dokonalým příběhem vznikali i dnes... --- A co jí řeknete? Že se máte vrátit do budoucnosti? Tomu nebude rozumět! Já v tom jedu s váma a taky tomu nerozumím!(22.8.2008)

Možná, že se mi Návrat do budoucnosti III líbil více než druhý díl. Prostředí starého západu patřičně okořenilo Zemeckisův počin a vneslo do celé trilogie jiný, docela svěží vítr. Za klad lze považovat také romantickou linii mezi doktorem a učitelkou. Obecně můžeme s potěšením říct, že všechny tři díly jsou kvalitativně velice vyrovnané, což se ne každému tvůrci podaří.(2.2.2017)

Třetí pokračování bláznivých dobrodružství cestovatele v čase Martyho McFlye nás tentokrát přenese na Divoký západ a je ze všech dílů nejpřímočařejší a také se nese ve výrazně parodické rovině. Ušetřeni tentokrát nezůstanou Clint Eastwood nebo i klasika žánru Tenkrát na Západě, ale už je znát, že sérii pomalu docházel dech i nápady.(28.2.2009)

Vše zapadá do sebe jako puzzle. Od prvního k poslednímu. Zemeckis si tohle vzal do hlavy, protože když člověk vkládá poslední dílek do skládačky. Rozbuší se mu srdce a je nadšenej. Stejně jako divák při sledování tohoto snímku. Divoký západ byl výborný nápad a ještě větší nápad byl do toho dát moderní dobu (sniperka, Clint Eastwood atd.). Menší lovestory, která způsobuje větší problémy, tak jak to bývá. A závěr s vlakem vás udrží v Hitchcookvském napětí. :o)(21.1.2004)

• - Film mal v USA premiéru 25. mája 1990, teda presne v deň 39. narodenín scenáristu Boba Galea. (m.a.t.o.)

• - Posledná filmová úloha pre Pata Buttrama (štamgast v salóne). Neskôr sa venoval už iba dabingu. (m.a.t.o.)

• - Toto je jediný diel trilógie, v ktorom sa Dr. Brown stretne s niekým z rodiny Tannenovcov. (m.a.t.o.)