Návrat do budoucnosti III

• USA Back to the Future Part III (více)
Trailer

V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

Trailer

Tosim

Takže máme za sebou jednu z nejúžasnějších jízd kinematografie...co vychválit dříve? Propracovaný způsob vyprávění? Výkon Christophera Lloyda? Prostě po zhlédnutí této trilogie jsem měl pocit, že vše je možné. Zapoj do toho svůj mozek a dokážeš všechno na světě. Je vidět, že lidé, podílející se na tomto snímku, zapojili i srdce. Hvězdičkové hodnocení je praktické a dobré, ale po emocionální stránce někdy nejde vyjádřit slovy. Snad se mi to podařilo. I proto je BTTF v mých pěti nejoblíbenějších filmech. ()

golfista

Třetí díl, který se točil téměř ve stejnou dobu jako díl druhý má opět výborný scénář. Originální pohled na divoký Západ si mě získal téměř stejně jako první díl. On návrat do minulosti, kde je možné se opřít o známá fakta vyznívá přeci jen víc vtipně a věrohodně než nepředvídatelná budoucnost. Zemeckis tady navíc využil známé situace z natočených westernů, z nichž se mi nejvíc líbí pocta Leonemu s nájezdem kamery přes střechu nádraží na město (Tenkrát na západě - příjezd Cardinálové). A taky Clint Eastwood je dost dobrej :) ()

Galadriel

Podle mě je tohle kritikou nespravedlivě označováno za nejslabší díl. Nebo jinak - ano, poslední díl je o něco malililinko slabší než díly minulé, nicméně to ho ale nesráží dolů z vysoké ligy. Stále jde o inteligentní a hlavně zábavnou sci-fi podívanou okořeněnou prostředím divokého západu, na který se navíc dívá tak trochu jinak, než je ve filmech obvyklé. ()

Radyo

Poslední díl trilogie je přece jen o chloupínek slabší než předešlé dva, i když námět přenesení děje na Divoký západ je velmi dobrý. Vzhledem k velkému posunu v čase jsou tentokrát některé scény ještě více potrhlé, než v jedničce a dvojce, přesto si film zachovává svou standartní nenásilnou úroveň humoru, který se líbí drtivé většině lidí. ()

Tom Hardy

Třetí díl mi přijde, co se kauzality týče, nejméně vychytaný. Neříkám, že by byly předchozí díly bezchybné, ale tady mi to celé už tolik neštymuje. Ale je mi to upřímně fuk. Proč? Protože třetí díl je nejen stejně zábavný, jako jeho předchůdci, ale zároveň má naprosto bezchybnou westernovou atmosféru. Nevím, jestli bych označil třetí díl za nejpovedenější, ale rozhodně je můj nejoblíbenější... ()

• Dr. Brown (Christopher Lloyd) tvrdí, že pôvodne sa jeho rodičia volali von Braunovci, čo je odkaz na Wernhera von Brauna, slávneho vedca, ktorý po 2. svetovej vojne imigroval do USA, kde pracoval pre NASA. (m.a.t.o.)
  • Toto je jediný diel trilógie, v ktorom sa Dr. Brown (Christopher Lloyd) stretne s niekým z rodiny Tannenovcov. (m.a.t.o.)