Návrat do budoucnosti III

Back to the Future Part III

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Absolutní ztřeštěnost, hyperaktivita, tuny nápadů kašlajících na otázky logiky, geniálně pošukoidní Christopher Lloyd, věčně vyjevený Michael J. Fox a především nekonečná zábava. Potřetí. A přestože zběsilost už po předchozích dílech nepřekvapí, atraktivně ztvárněný Divoký západ vše spolehlivě zachraňuje. V posledních vteřinách už byli tvůrci absolutně nepříčetní - poskytli tak divákům milé a nejlepší možné rozloučení s jednou slavnou trilogií.(27.12.2006)

Třetí a opět skvělé cestování v čase. Opakuje vzorec prvního filmu, jen ho posunuje o století zpět, což se samo o sobě stává bohatým zdrojem vtípků a narážek. Vynikající Christopher Lloyd dostal konečně pro svou životní roli dostatečně velký prostor, ubylo sice cestování v čase tam a zpět, o to víc času je na to pořádně si vychutnat dobové reality, popkulturní odkazy na slavné westerny a vtípky odkazující k předchozím dílům. Opět se podařilo vytvořit zábavný, přitom napětím nabitý a výtečně gradující příběh, kterému nechybí ani sympaticky romantická přísada, tentokrát s prohozenými aktéry. Jediným kiksem je pro mě Lea Thompson nelogicky obsazená do role Maggie McFlyové, to je ovšem vada pouze kosmetická, která mi ani v nejmenším nebrání vychutnat si třetí Martyho cestu na plný pecky. Podtrženo a sečteno i s oběma předchozími díly, patří Back to the Future k nejlepším filmovým sériím v dějinách kinematografie.(18.12.2011)

z prostředí divokého západu jsem měl původně obavy, ale vůbec to nebylo třeba.. Zemeckis totiž i napotřetí servíruje ukrutně zábavnou podívanou, při jejímž sledování vůbec není prostor ke koukání na hodinky.. celou trilogii pak skvěle zakončuje napínavé akční finále s parádní tečkou úplně na závěr.. "Eastwood. Clint Eastwood." :)(2.12.2012)

Třetí díl mi přijde, co se kauzality týče, nejméně vychytaný. Neříkám, že by byly předchozí díly bezchybné, ale tady mi to celé už tolik neštymuje. Ale je mi to upřímně fuk. Proč? Protože třetí díl je nejen stejně zábavný, jako jeho předchůdci, ale zároveň má naprosto bezchybnou westernovou atmosféru. Nevím, jestli bych označil třetí díl za nejpovedenější, ale rozhodně je můj nejoblíbenější...(27.11.2005)

Historie se opakuje a s ním i přítomnost, budoucnost a tím pádem i Návrat do budoucnosti. Stejné šablony, stejné barvičky a jen trochu jiný obrázek, který ovšem alespoň vypadá příjemně familiárně. Prostě tahle série je trochu jako seriál, kde u každého dílu předem víte, co máte čekat a přesně podle očekávání se také vždy výborně bavíte.(9.11.2008)

• - Spoiler: V každém díle filmové trilogie skončí jedna z postav v hnoji. Stejně tak se Marty (Michael J. Fox) pokaždé vzbudí a myslí si, že to vše byl jen sen. (vyfuk)

• - To, že sa film odohráva v roku 1885 bol čiastočne nápad Michaela J. Foxa (Marty), ktorý pred producentmi spomenul, že by bolo zábavné, ak by si raz mohol zahrať vo westerne. (m.a.t.o.)

• - Clint Eastwood bol požiadaný o povolenie, aby Marty (Michael J. Fox) vo filme mohol používať jeho meno. Eastwood súhlasil a povedal, že to preňho bude veľká pocta. (m.a.t.o.)