Návrat do budoucnosti III

Back to the Future Part III

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

V celé trilogii jsou samozřejmě určité nesrovnalosti, co se týká cestování časem, a tento poslední třetí díl tomu jen přidal, nemluvě o tom, že konec mi přišel trošku nesmyslný vzhledem k tomu, že Doc celou dobu trval na zničení stroje času, aby už nikdo nemohl přepisovat budoucnost.... no ale, ono o to vlastně vůbec nejde, že to není logicky úplně přesné. Je to zkrátka kultovní záležitost, na kterou je tak jako tak radost pohledět, a i když třetí díl už je svým způsobem o kousek slabší, stále hýří množstvím nápadů a skvělých scén, a hlavně završuje celý příběh. Po třech filmech musím navíc říct, že mladý Michael J. Fox si mě naprosto získal - obdivuju takhle pohybově nadané lidi. ~(4,2)~(26.11.2015)

Asi najslabší film tejto skvelej trilógie a napriek tomu má svoje miesto v nadpriemernom umiestnení v mojej filmotéke. Asi to bude tým, čím ďalej späť do minulosti, tým sa stráca čaro. Ale opäť mi dych vyrážala prepojenosť a poprepletanosť a nadveznosť všetkých scén a časov, ktoré do seba logicky dokonale pasujú! Skvelý scenár, výborná zábava, originalita bez hraníc. 80%.(23.4.2006)

Třetí pokračování bláznivých dobrodružství cestovatele v čase Martyho McFlye nás tentokrát přenese na Divoký západ a je ze všech dílů nejpřímočařejší a také se nese ve výrazně parodické rovině. Ušetřeni tentokrát nezůstanou Clint Eastwood nebo i klasika žánru Tenkrát na Západě, ale už je znát, že sérii pomalu docházel dech i nápady.(28.2.2009)

Absolutní ztřeštěnost, hyperaktivita, tuny nápadů kašlajících na otázky logiky, geniálně pošukoidní Christopher Lloyd, věčně vyjevený Michael J. Fox a především nekonečná zábava. Potřetí. A přestože zběsilost už po předchozích dílech nepřekvapí, atraktivně ztvárněný Divoký západ vše spolehlivě zachraňuje. V posledních vteřinách už byli tvůrci absolutně nepříčetní - poskytli tak divákům milé a nejlepší možné rozloučení s jednou slavnou trilogií.(27.12.2006)

Takže máme za sebou jednu z nejúžasnějších jízd kinematografie...co vychválit dříve? Propracovaný způsob vyprávění? Výkon Christophera Lloyda? Prostě po zhlédnutí této trilogie jsem měl pocit, že vše je možné. Zapoj do toho svůj mozek a dokážeš všechno na světě. Je vidět, že lidé, podílející se na tomto snímku, zapojili i srdce. Hvězdičkové hodnocení je praktické a dobré, ale po emocionální stránce někdy nejde vyjádřit slovy. Snad se mi to podařilo. I proto je BTTF v mých pěti nejoblíbenějších filmech.(21.2.2003)

• - Při scéně, kdy doktor Brown vysvětluje u mapy Martymu plán přesunu do budoucnosti, tak kromě Clary jsou v pozadí vidět známé radniční hodiny s časem 10.04. V tento čas Marty mizel do budoucnosti v prvním díle. (Dinsberg)

• - V scéne keď Marty (Michael J. Fox) vyráža do roku 1885 povie vetu "Hi-Ho Silver!". Replika pochádza z knihy Stephena Kinga "To", ktorá zaznela aj v jej filmovom spracovaní z úst Billa Denbrougha (Johnatan Brandis). Silver bol "stříbrňák", Billov veľký bicykel. (Dexter666)

• - Ve scéně, kdy Marty (Michael J. Fox) nacvičuje před zrcadlem tasení zbraně a říká: To mluvíš se mnou?“ odkazuje na kultovní scénu z filmu Taxikář (1976). (Aere)