Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

Nolanofil

Buď nemám zmysel pre humor, alebo nemám dosť rokov nato, aby som chápal a bol mi blízky humor Kevina Smitha. Druhu šancu mu dám, ale až za pár rokov. ()

Gulde

Tak tohle Smithovo dílo mě nijak zvlášť neoslnilo, hodně pokulhává za Clerks. Má to svoje světlý chvilky, ale chybí tomu ty nápaditý dialogy co mě tak zaujaly v Clerks. Působilo to spíš jako klasická ničím nevybočující komedie, což je škoda. ()

Honza dAve

Spolu s Hledám Amy asi nejlepší Smithův film. Smích od začátku až do konce. Nikdy bych neřek, že Shannen "Brenda" Doherty je taková kočka. Plus za krásně udělané úvodní titulky. Za chvíli se pojedu vyhulit do obchoďáku, jde někdo se mnou ? :o) ()

KOZEL84

Jedna z nej komedií.Žádný shit jako dneska-3 vtipné momenty za celý film.Jason Lee ve vrcholné formě.Nikdo netočí lepší komedie než Kevin Smith.Všechny ty borce z Jersey miluju(mohl tam nacpat ještě Andersona).BRENDO?:-). ()

troxor

Druhý Smithův film. Režisér ponechal osvědčené přísady - Jaye a Silent Boba, nekorektní témata, vypečené vtípky a tuny popkulturních citací. Přibyla barva, noví hrdinové, na pár momentů se objevil i sám Stan Lee (slavný autor comicsů - kdo ho nezná, ve světě literárního braku jakoby nežil) a určité podlézání vkusu popcornového diváka - nejvíc je patrné ve zmršené závěrečné šou - ta jakoby vypadla (až na ty sprosťárny) z průměrného teenager slaďáku... I když nevtipnost závěru samotného není tak na škodu, protože slabší nátury by už další nápor gagů nemusely snést! O co přijdete, pokud na Mallrats nepůjdete? O věštkyni, která věští třemi prsními bradavkami, dívky opovrhující Segou, svatbou před Čelistmi v Disneylandu, Bobovo využití temné strany síly a 15letou autorku studie o sexuálních zvycích mužů(zdroj : její vlastní "vědecké-výzkumné" zkušenosti) a spoustu jiné vkusné :) filmové zábavy. Mallrats překvapivě v kinech propadl. Kevin Smith se však nenechal od filmování odradit. Naštěstí! ()

atmen

Přemýšlel jsem, proč nekriticky obdivuji a zbožňuji filmy od Kevina Smitha. S jeho filmovýma postavami nemám nic společného. Nemám rád Stars Wars, trávu nehulím, chodím řádně do práce, kterou mám rád, v životě mám rád určitý stereotyp. Dá se říci, že jsem protipólem každé jeho postavy. A možná právě proto v podvědomí obdivuji tuhle celoživotní anarchii… a tak naši dva hrdinové, poté, co se s nimy jejich přítelkyně rozejdou, mohou celý den proflákat v obchodním domě, kde se potkávají s prapodivnou směsicí podobných „individuí“ a řeší zdánlivě neřešící… ()

mala_kea

Dělat si srandu sám ze sebe tak excelentně um vážně jen Kevin Smith. Jeho Clerks byly fajn, ale tohle je prostě genialita. Tak scénářově nabitou komedii jsem jaktěživo neviděl. Jen škoda klasického patetického konce a nepříliš rozsáhlého prostředí. ()

Napospas

Při sledování Chasing Amy jsem se do Kevina Smithe beznadějně zamiloval a Flákači náš vztah definitivně stvrdili. Je neuvěřitelné, že zápletka je víceméně romantická teen komedie, ale přitom je plná sprostých vtípků, narážek a Stana Leeho, což z filmu dělá naprostou lahůdku pro geeky, jako jsem já. Jestli máte rádi komiksy, zevling, hlášky a Bena Aflecka, nevím o lepším filmu, který bych doporučil. ()

Lyžař

Konverzačně a příběhově docela dobrá komedie. Jay a mlčenlivý Bob zase jednou vynikají a Shannen Doherty taky není k zahození (pro mě byl jeden z nej vtípků filmu ten, kdy Shannen řekli "Brendo"). Bohužel ale nic víc. Zvolení herců do rolí se mi zdálo nevhodné - třeba Ben Affleck - od kdy je to rváč?? A tentokrát to u mě nevyhrála ani hudba. Snad jenom jediné mnou může bt kladně hodnoceno. A to vyprávění, jak chtějí kluci zpět své holky. Bohužel to nestačí. ()

BOURQUE

Film, ktorý sa podľa mňa snažil naviazať na úspech Clerks. Avšak podľa mňa kvalita teraz klesla minimálne o 30%. Scenár je trošku slabší no napriek tomu réžia je na celkom slušnom úrovni. Jay a Silent Bob tu nebodujú tak, ako vo filmoch Clerks 1 a 2. Je to divné, ale podľa všetkého sa jedná o popcornovú záležitosť, než o paródie predavačov resp. ľudí v supermarketoch. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

zuzanocka

Zábavný film.. =) Príbeh z obchoďáku o dvoch chlapíkoch, ktorí chcú získať späť svoje bývalé priatelky.. =) ale čo všetko sa okolo toho stane.. =D Príjemné herecké obsadenie.. potešil ma Jason Lee a Ethan Suplee, kedže je seriál Volajú ma Earl jeden z mojich najoblúbenejších .. =) Taktiež Jay a Silent Bob nemali chybu .. =D koniec filmu skvelý - Willam uvidel plachetnicu .. =D ..a dieťa na eskalátore.. =D ()

čmelda5

Jak je možné, že jsem na tuhle úžasnou komedii narazila až teď? Kevin Smith jako režisér je pro mě neznámý, takže nemůžu porovnávat s jeho jinými filmy, ale tohle byl fakt nářez- skvělý herci (ano, hlavně Jason Lee), suprový hlášky (Ethan Suplee se svou plachetnicí), neuvěřitelné až absurdní situace. Na odreagování po těžkým dnu a hlavně pro zasmání je to trefa do černého. Určitě se chystám poznat jeho další filmy :) ()

GOREGASM

Typická "Smithovka" se spoustou přímočarých i geniálně uschovaných odkazů na komiksovou a Star Wars popkulturu, megatunou vtipných vulgarizmů, supervtipných a chytře napsaných dialogů a samozřejmě je tady i Jay a Silent Bob, kteří sice jenom baví a na moudra ještě prostor nemají, přesto je jejich potenciál jasný. Příjemnému zážitku přispívá také sympatická herecká sestava v čele s Jasonem Leem, kterému ve vedlejších rolích velmi zdatně sekunduje Michael Rooker, nebo správně namachrovaný Bennie Affleck. Kdo Smithovky zná, dobře ví, že jeho filmy jsou herecky doslova prosáklé jeho kamarády, popřípadě hvězdnými camey v malých a někdy i větších roličkách a Mallrats v tomto nejsou výjimkou a i díky tomu jde o komedii, která přežije několik generací a vždycky se u ní dobře pobavíte. 90% ()

AnanAss

Do obchodních center jdu jen v nejnutnějších případech a stejně se z nich snažím co nejdříve vypadnout. Proto mě udivují některé moderní famílie, které jsou schopny v nich dobrovolně a s nadšením trávit celé víkendy, místo toho aby podnikly něco smysluplnějšího. Avšak poflakovat se v obchoďáku Kevina Smithe, to by byla jiná. S Jayem a Bobem bych se snažil překazit natáčení televizního pořadu, Stan Lee by mi dal rady ohledně osudové lásky a upozornil mě nad nevhodností přílišné fixace na pohlavní údy superhrdinů, vědma nahoře bez by mi předpověděla budoucnost, ve skryté malbě by se mi možná podařilo spatřit plachetnici, od Bena Afflecka bych dostal do držky a s trochou štěstí bych narazil na Brendu ve výtahu. Sakra, takto strávený den bych si nadmíru užil… a určitě bych si nepodával ruku s Jasonem „Earlem“ Leem. Geniálně napsaná a vypointovaná Smithova konverzačka o životě, vztazích, popkultuře a smrtelném nebezpečí při jízdě na eskalátorech. Vzhledem k režisérově současné tvorbě jeho nejlepší dílo, které již nepřekoná. ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2