Dobrá sestra

Přetížená sestra z jednotky intenzivní péče bere obětavého nového kolegu jako oporu v práci i v soukromí. Nečekaná smrt pacientky na něho ale vrhne stín podezření. (Netflix)

PROCESOR

Film byl skvěle zahraný a neměl jsem s ním problém, tedy až do závěru. Takže nechci spoilerovat, ale to nejzásadnější proč? Se někam vypařilo. Ono kdyby zabíjel jenom ty, co mají nesnesitelné bolesti a každý výdech je pro ně už jenom utrpení, tak by se snímek posouval do zcela jiné roviny. Takhle to sklouzává jenom do děravého přetíženého zdravotního systému, kde může řádit libovolně, kdoví jaký psychopat, tak dlouho, dokud mu to systém dovolí. A to je myslím škoda, protože se z toho dalo vytřískat mnohem více. ()

zette

Vztah sestry a noveho kolegy je zajimavy. Na rozdil od vysetrovani policistu. Nevim, jak to probihalo ve skutecnosti... Ale uplne mi americke prvni oddeleni nesedlo. Jessica Chastain dobra, podobne Redmayne. Jako televizni film na jedno podivani v pohode. ()

rasttea

Hlavní představitelé jsou zárukou kvalitního zážitku. Příběh o to hrozivější, že předlohou byly skutečné události. Tu bezmoc si nedokážu představit. Uvažovala jsem o pěti hvězdách, které by měl film zaslouženě. Většinou se snažím nemít žádná očekávání, ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že jsem přeci jen z principu anotace příběhu čekala trochu vygradovanější hru kočky s myší a pak hon na kočku. Na kvalitní podívané to ovšem nic nemění. ()

UhLee

(6/10). The Good Nurse byl jeden z filmů, u které jsem neměl absolutně ponětí, že byl vydán. Narazil jsem na něj náhodou na NETFLIXU a jelikož tam hrála moje milovaná Jessica Chastain, tak jsem si tento film hodil do Wachlistu a ten tam na mě nějakou dobu čekal. Jelikož se jedná o poměrně nový film, tak mě přednost před ostatními staršími kousky. Z mého pohledu se jednalo o docela průměrný mrazivý thriller, který neurazí, ale taky ani neuchvátí. Nejsilnější se mi zdál zpočátku, protože divák vstupuje do neznámé řeky. Jediné co ví, tak jsou malé střípky a síla očekávání u filmů podle skutečné události, je u mě vždy velkým aspektem. Škoda, že divák už od první vraždy tak trochu tuší, kdo za tím vším stojí. Jedinou satisfakcí, kterou při takovýchto odhaleních dostáváme jsou motivy vraha a způsob, jakým zabíjel. Bohužel jsme dostali pouze jednu z odpovědí, protože ani v reálném případu vrah neodhalil, proč to všechno dělal. Kdyby si tam tvůrci vymysleli svoje důvody, tak by to bylo přece jenom trochu prapodivné. Eddie Redmayne se do role narušeného člověka výborně hodil a jeho herecký výkon kvalitu snímku vyzdvihuje na vyšší metu. Je mi Jessicy přece jenom trochu líto, protože má poslední dobou docela smůlu na výběr projektů. Po jejím dalším filmu v roce 2022, který nesl název The 355 se jedná o další průměrný snímek. Nemá asi zkrátka šťastnou ruku jako třeba Margot Robbie, která propadák Amsterdam naštěstí vyvážila jistým Babylonem. ()

Johnny.ARN

Chceli to strašne postaviť na emóciách a atmosfére, dosiahli akurát to, že je to nezmyselne natiahnuté a feeling je ten istý. Dobrý príbeh, obsadenie zbytočne prestrelené. Len z milosti 3 z 5 ()

Pavlínka9

Skvělý Redmayne a úžasná Chastain..Za mě velice náročné prostředí, protože je tam ukázáno, jak je to náročné a také, jak snadno a hlavně safra proč? se něco takového děje...Líbili se mi dlouhé, beze slove, záběry, kdy jen sledujete, jak postavy sledují...Bylo to pro mě poměrně těžké, ale právě to, na tom bylo to skvělé... ()

rockwoman

Je fakt, že Redmayne přesně pasuje do rolí takových podivínů jako byl tenhle zdravotní brácha vo tom žádná, ale to je asi tak všechno. No nemůže být každý den posvícení. ()

elanius

(3/2023) / Veľmi silná téma zapadla v ponurom a sterilnom spracovaní. Psychologicky takmer nulové s nexistujúcou gradáciou. Príbeh odporúčam radšej vypočuť v podcaste Vražedné psyché, epizóda 7, Nemilosrdný ošetrovateľ. (4/10) ()

oveckaoa

Charles Cullen byl americký vrah co zabíjel lidi v nemocnicích.  Film je natočen podle knihy Dobrá sestra proto i ten název. Chlápek dělal v 9 nemocnicích a tam zabíjel lidi v těch nemocnicích ho z toho podezřívaly (kamery asi nikde nebyly) , ale neměly důkazy tak ho vyhazovaly a on chodil do dalších až v jedné ho vyhodily a pak jedna sestra co se s ním baví ho ´´přinutila,, mluvit a on dostal doživotí.  Říká se, že zabil až 500 lidí (to je podle mě moc to vychází na více jak 60 lidí na jednu nemocnici) , ale přiznáno mu bylo 29.  Film je to dobrý bohužel opět obsahuje tentokrát feministickou propagandu kdy ženské řeší , že žádný chlap nemá právo dělat soudce, že to může dělat jen ženská  (takhle to přesně nezazní, ale vyzní). Hlavní herec v pohodě vypadá úplně jak ten vrah  a film lepší průměr. 80 procent Kdyby si někdo chtěl počíst tak tady https://zoom.iprima.cz/zajimavossti/seriovy-vrah-charles-cullen-191995 ()

hroubek

Zklamaní. Na film jsem se těšil, jelikož měl všechny předpoklady, aby z toho byla velká pecka. Zajímavý a opravdový příběh, výborný herci v hlavních rolí a Tobias Lindholm, který je scénáristický genius. Co by se mohlo pokazit?? Film sám osobě není špatný a objektivně nelze o něm mluvit špatně, protože má spoustu kvalitní filmaři. Můj největší problém je, že je to nudné. Čekal jsem, že s touto zápletkou a herci, bude film intenzivnější, napínavější a dostane se mi více pod kůži. A to se bohužel moc často nestalo - tedy až na poslední dvacetiminutovku. Jessica Chastain hraje dost dobře a podává soustředěný a uvěřitelný výkon. Eddie Redmayne parádně prodal svou postavu a jeho herecký výkon se mi líbil. Režisér Tobias Lindholm se rozhodl pro pomalejší tempo, šedomodrou barevnou paletu, a ponurost. Tohle rozhodnutí chápu, ale jako divákovi mi to moc nesedlo, a z mého pohledu to filmu udělalo medvědí službu. Problém je taky, že pokud znáte zápletku, tak jste ochuzený o moment překvapení. Dobrá sestra není špatný film, jen jsem od něho čekal trochu více. ()

bizz_mjc

Minimalistické chladné drama dvou výborných herců (Jessicy obzvlášť) o systémové chybě a zavíráním očí domů poslední naděje před pobíhajícím masovým vrahem jen pro dobrou pověst a úsporu dolárků v soudním řízení. Naše životy v jejich rukou. A opravdu mohou. ()

lykan9

Dobrá sestra má skvělé herci, kteří předvádí výborné výkony, napínavou atmosféru a i dechberoucí okamžiky. Škoda, že je tento film tak zbytečně dlouhý. Kvůli tomu ztratí divák na chvíli pozornost a vypadne z té husté atmosféry. Je to tak velké mínus, celkový dojem znehodnocuje až jen na hranici lehké nadprůměrnosti. Když si však uvědomím jaké výkony předvedli Jessica Chastain a Eddie Redmayne, tak nemohu dát méně jak čtyři hvězdy. ()

JohnSmith

Příběh skutečného vraha z nemocnic byl lákavý, bohužel zcela bez napětí a velice předvídatelný. Kdyby alespoň přinesl něco nového zajímavého, ale to ne. Takhle to zapadne v propadlišti dějin. ()

Bad Guy

Je to natočené tak, jako byste sledovali skutečný život. V tomto psychologickém thrilleru Chastain a Redmayne předvádí ohromující výkony, které se mohou právem řadit k těm nejlepším v letošním roce. Chastain podává v roli Amy jeden ze svých dosud nejsympatičtějších výkonů, protože odvádí excelentní práci. Nejzásadnější a nejsilnější momenty prožívá pouhým mrknutím oka. Jen díky svému jemnému výrazu v obličeji dokáže ukázat strach, soucit a pochybnost zároveň. A stejně tak si i Redmayne krade scénu částečně pro sebe. Nenuceně podává nejděsivější ztvárnění sériového vraha. Od chvíle, kdy se s Charlesem setkáváme, tak víme, že s ním není něco v pořádku. Jeho nucený úsměv je přinejmenším znervózňující. Jeho smutný hlas naznačuje temnou minulost a poté jeho stagnující pohledy, kterými jsme svědky při ohlašování špatných zprávách. Redmayne hraje Charlese s tak silnou intenzitou, že chvílemi máte pocit, jakoby byl přímo s vámi v jedné místnosti. Úplně skvělou věcí je, že snímek nepokračuje v typické šabloně kriminálních případů, kdy se snaží tvůrci jen něčím šokovat a částečně uspokojit diváckou potřebu. Dobrá sestra má co říct. Kromě skutečné události se zabývá tuctem obtížných otázek. Neúprosně například ukazuje zákeřnosti v oblasti zdravotnictví a dává nám najevo, že skutečný zločin může vypadat i jinak. Musím ještě jednou zdůraznit, že je naprosto osvěžující sledovat Dobrou sestru v době, kdy se na nás chrlí zločinecké snímky jako na běžícím páse. Tento titul však přináší promyšlenost, intenzivní hloubku a úžasné herecké výkony. Netvrdím, že se tímto jedná o nějaký zlomový bod v tomto žánru, ale rozhodně velice ucházejícím počinem se stává. ()

Dakken

Skvelo natočená, temnejšia sociálna dráma s prímesou kriminálnej zápletky. Pomalšie tempo mi vôbec neprekážalo, no napriek tomu, vo filme hluchých miest niet a pozvoľné rozprávanie snímku svedčí. Ústredné herecké duo netreba absolútne komentovať, je bezchybné a remeslo citlivo zvládnuté. Moc nie je čo vytknúť, veľmi mi to sadlo a po dlhšej dobe som si konečne nejaký film užil a nechal sa pohltiť pútavým príbehom. ()

jefff

Slušné krimi drama s prvky thrilleru v kulisách nemocnice. Není to lehké téma, navíc připomínající domácího heparinového vraha. Redmayne hraje dobře, ale víc se mi líbí Chastain, jejíž postava je zahraná nesmírně civilně a uvěřitelně. Redmayne má sice vděčnější roli, ale působí trochu předvídatelně. První půlka má hodně pomalé tempo, ale ta druhá je moc dobrá. ()

greath

Príbehovo dobré, veď to napísal sám život, ale čo sa týka spracovania tak je to ako keby ste si pustili jeden z dielov Grey's Anatomy s Áčkovými hercami. Nakoľko mi herec Eddie Redmayne vôbec nie je sympatický, tak sa mu táto rola sériového vraha celkom hodila. ()

sedm.1

Když čtu žánrové zařazení Dobré sestry, musím se jen ironicky usmívat, kde na to kdo přišel, tudíž kdo čeká nějaký napínavý, strhující thriller, navíc s nějakým tím mysterióznem (???), bude určitě zklamaný, jelikož tato podívaná je ryzím dramatem, odehrávající se ve více než poklidném tempu a kladoucí důraz především na postavy. Samozřejmě nějaká ta krimi linie tu též sice nechybí, ale přeci jen tu sehrává vedlejší roli více, než by se dle obsahu dalo očekávat. To je ovšem jen žánrové upozornění, vliv na samotnou kvalitu filmu to nemá zcela žádný. Jen je třeba prostě k tomuto snímku přistoupit asi o dost jinak, než se nejspíš očekává, a pravdou tak je, že spousta potenciálních diváků bude zklamána, a to především tedy publikum mainstreamové, a naopak, část publika, řekněme toho náročnějšího a vnímavějšího, zas mile překvapeno. Každopádně, jak už jsem zmiňoval, celý film se soustředí především na dvě ústřední postavy a jejich vzájemný vztah a za mě to v tomto ohledu dopadlo tak půl na půl. Postavy jsou tedy na jednu stranu výrazné a především výborně zahrané, což se tedy jen tak mimochodem dalo od daného castingu s téměř 100% jistotou i očekávat, nicméně bohužel na stranu druhou, jejich vykreslení, charaktery a onen vzájemný vztah tu působí velice ploše a slabě, a ani s jednou z nich jsem se za celou dobu nedokázal naprosto vůbec ztotožnit a nepůsobili na mě ani trochu přesvědčivým dojmem, ale opakuji, určitě to není vinou jejich hereckých představitelů, a to především i kvůli tomu, že tu jak Jessica Chastain, tak hlavně Eddie Redmayne nedostali příliš možností ukázat cokoliv více ze svého umění, a to kvůli asi mé nejzásadnější výtce, jelikož Dobrá sestra nabízí naprosté minimum vážně silných dramatických momentů, což je u ryzího dramatu docela velký problém. Tvůrcům se tak do filmu prakticky nepodařilo vložit jediný moment, jedinou scénu, která by se dala považovat za vyhrocenější, napínavější, či jakkoliv jinak působivější, která by prostě s divákem skutečně zacloumala, což vzhledem k náplni snímku fakt nechápu. Vyšetřování případu pak též nemá nějaké parametry, které by film nějak oživily, detektivové spíš jen celou dobu narážejí na byrokratické zdi, a v podstatě nebýt přiznání samotného pachatele, tak by nedosáhli ničeho, a tady jen tak na okraj, celé to ,,vražedné řádění,, probíhalo dost okatě a upřímně moc nechápu, jak mu to mohlo takhle dlouho procházet, a nebo je to zde prostě jen lajdácky podáno, no ale fakt jako nevím, nevím, mě to zkrátka přijde dost divný, že deset nemocnic ví, že jejich zaměstnanec vraždí pacienty, a oni se ho prostě zbaví jen výpovědí za nějakou banalitu a pošlou ho dělat to samí o barák dál? Jinak mi tu ale dále chyběly i emoce, což je další vroubek, který lze v podobném typu filmu jen stěží pominout a odpustit, atmosféra je pak též nefunkční a závěr je chladný vlastně stejně jak celý film, no zkrátka Dobrá sestra není žádná hitparáda, krom ústřední herecké dvojice nemá příliš co jiného nabídnout, či jinak řečeno, krimi drama bez dramatických situací, bez emocí, a nevěrohodně a nezáživně zpracovaného vyšetřování si lze jen stěží užít. Film bych tudíž doporučil, ale žádný výrazný zážitek rozhodně slíbit nelze. () (méně) (více)

Maynard.

Dobrá sestra -  blbej film. A to při tom mám Jessicu hodně v oblibě, dokonce i toho divnýho týpka Eddiho. Tady byl jještě divnější než obvykle. Jessica povětšinou filmu nenamalovaná, což i samozřejmě nejde vyčítat, ale zas tak uplná sexy top kočka to zde není, což je asi záměr. No, děově nuda a konec sem snad ani nedokoukal, páč sem si cca uprostřed řek, hele, dyť je to uplná ztráta času... ()

radecacek

(Kino Viff) Tobias Lindholm natočil jeden z nejlepších filmů roku 2022. Jeho americká prvotina mísí mnoho žánrů od detektivního thrilleru po sociální drama. Zároveň ale zůstává komorní a víc než na celkový případ se soustředí hlavně na rozvíjející se vztah mezi oběma představiteli. To funguje skvěle hlavně díky představitelům, kteří by si zasloužili nominaci na dalšího Oscara. Film má sice pomalejší tempo, takže některé diváky možná odradí, ale byla by to velká škoda. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD