Reklama

Reklama

Freddyho smrt - Poslední noční můra

  • USA Freddy's Dead: The Final Nightmare (více)
Trailer

Hned v první minutě se ocitnete uprostřed zlé můry nesoucí Freddyho zřetelný rukopis, a pak už se řítíte takovým množstvím děsivých snů, jako v Elm Street nikdy dřív. Navíc snů připomínajících vaše skutečné noční můry. Nekonečné pády, smyčky neustále opakující tutéž situaci, nesmyslné návraty na totéž místo bez možnosti úniku, všední úkony dosahující stále absurdnějších rozměrů. Jejich prostřednictvím vstupuje divák do dalšího děsivého příběhu o Freddy Kruegrovi, přízraku, který má zvláštní zálibu v rukavici opatřené ostrými břity a bizarními vraždami vyhlédnutých obětí. Tentokrát se prostřednictvím děsivých snů snaží přilákat do Springwoodu mladou vychovatelku dětského domova Maggie, která se s pomocí svého kolegy Doca a několika postižených teenagerů pokouší vypátrat význam svých snů. Maggie v doprovodu mladíka Johna a trojice černých pasažérů, kteří se pokouší z ústavu uprchnout, odjede do Springwoodu, protože se domnívá, že tu najde klíč k chlapcovým nočním můrám. V městečku je pouť, jsou na ní však samí dospělí, žádné děti. Také škola je prázdná, v jedné z tříd Maggie objeví pomateného učitele s knihou plnou výstřižků o Freddyho zločinech, zatímco Freddy svými krutými hrátkami vraždí jednoho z mladých lidí po druhém. Vyjde najevo, že svou sílu dostal Freddy od démonů snů, kteří si vždy vyberou toho nejzkaženějšího člověka a dají mu schopnost měnit sny v realitu. Maggie navíc zjistí, že ona sama je Freddyho dcerou, kterou mu ještě jako malou odebrali a dali na vychování do sirotčince. Ona je také jediná, kdo ho může dostat z města, které již porazil. Maggie, Doc a dívka Tracy, která jediná přežila výlet do Springwoodu, se dohodnou, že Freddyho vylákají ze snu do reality, aby ho mohli zabít. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (237)

pankreminek 

všechny recenze uživatele

Já vim, že je to asi fakt hroznej film, ale když jsem se na to po nějaký tý době podíval znovu, tentokrát v angličtině a na blu-rayi, tak jsem se skvěle bavil. Freddy má super hlášky a docela se tam i vyřádil. :) Což je více méně všechno, co bych od tohohle dílu čekal. Jenom to mohlo bejt braný víc vážně, ale hlášky jako: "Every town has an Elm street" to prostě zachránily. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Po trochu těžkopádné pětce série potřebovala svěží vítr do plachet a změnu konceptu, a tak tvůrci přišli s ultimátním zakončením, které už je prakticky bláznivou komedií. Hororové scény balancují na hraně grotesky (možná jí dokonce už jsou) a mně to upřímně vůbec nevadilo. Freddyho smrt nalila do franšízy velkou dávku humoru a neměl bych s tím vůbec problém. Má to ale jedno velké ALE. Tvůrci si v celkovém tónu snímku neudělali úplně jasno, a tak je z toho ve finále dost roztříštěná podívaná, která jde z jednoho extrému (slapstick komedie) do druhého extrému (vážně míněné flashbacky). Přidejte k tomu nejhorší herecké výkony z celé série, šílené cameo role (Tom Arnold a Roseanne Barr, WTF), ne úplně uspokojivě strukturovaný příběh a velmi zastaralé scény přizpůsobené 3D formátu a máte z toho velmi rozporuplný film, který je sice svým způsobem velmi zábavný, ale není moc hoden postu zakončení legendární hororové ságy. Naštěstí o pár let později přišel Wes Craven se svou Novou noční můrou, která ten post zabrala s mnohem větší důstojností. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Nie je to taká tragédia ako všetci tvrdia. Nápad s Freddyho potomkom alebo spôsob jeho fakt definitívnej smrti je celkom dobrý. Dozvieme sa zase niečo viac o Freddyho minulosti. Najväčším problémom je samotné spracovanie. Tento námet by potreboval oveľa serióznejší prístup. Či už v dramatických scénach, keď ešte Freddy žil, ktoré by im dodali potrebnú hĺbku, tak aj v snových scénach, ktoré mali byť desivejšie namiesto komediálneho prístupu, ktorý hraničil s paródiou. To je tak, keď z producentky urobíte režisérku. Škoda, že nevyšiel pôvodne zvažovaný Peter Jackson. Prvá polovica filmu je proste divným mixom parodických scén úmrtí a psychedelickej atmosféry v divnom mestečku bez detí. Nepôsobilo to nepríjemne ale skôr nezmyselne. Druhá polovica filmu je už oveľa lepšia. Dostane sa k slovu skutočná hlavná hrdinka tohto dielu (nádherná Lisa Zane), takisto dôjde k slovu aj nejaká taktika pri boji s Freddym a jeho smrť pôsobila fakt definitívne jak to producenti zamýšľali, dokiaľ ich mamon nedonútil zmeniť zámery. Čo sa týka trikovej stránky, tak je to také rozporuplné. Sú tu celkom pôsobivé scény ale aj totálne WTF. Dokonca v tomto diely použili aj nejaké CGI, ktoré vyzeralo fakt hnusne. Otravne dnes pôsobia v posledných minútach scény, v ktorých kvôli predpotopnému 3D, postavy neprirodzene natáčajú rôzne predmety do kamery. Takže celkovo aj keď to príliš súdržne nefunguje, tak tá myšlienka definitívne skoncovať s Freddym nebola úplne zlá. Za jedno pozretie tento diel stojí. 4/10. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Mňa (skoro) záverečná časť dosť sklamala . To už takmer hraničí s komédiou chápem že Freddy mal vždy silný zmysel pre humor , ale toto bolo už moc. Johnnyho Deppa som takmer ani nespoznal. Film som videl ako 17 ročný na maďarskej stanici RTL Klub pamätám si že každý týždeň išla jedna časť o 3 ráno 2 mesiace som filmy sledoval , ale nakoniec som sa nedozvedel ako freddy Kruger zomrel lebo tí sprostý maďari odstrihli 5 minút s konca kde mala byť freddyho smrť nemal som vtedy internet tak som sa to dozvedieť ani nemohol, a to ma dosť naštvalo. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Tenhle díl je hrozně nahoru-dolů, ale nevidím to s ním až tak bledě. Horor jde stranou a příběh je na jednu stranu fakt stupidní, ale na druhou i docela zajímavý. Zápletka stručně: Freddy má problém, došly mu děti ve Springwoodu. Takže posledního přeživšího použije jako návnadu a pošle ho mimo město... Motají se sem sračky jako ‚dream people‘ – nějací démoni nočních můr, kteří našli největšího možného chlíváka právě ve Fredovi a to díky nim získal ony nadpřirozené schopnosti. A dost přitažený za vlasy mi přišlo vyvraždění mládeže celého městečka, aniž by se o tom doslechlo blízké okolí... Ale tak co no. Naopak k zahození nejsou náhledy do jeho minulosti (žena, dítě), i když to už je asi moc Roba Englunda bez masky (která mi teda tentokráte přišla podezřele gumová). Z Kruegera už je tady vyložený komik a sviňák v jednom. Hrátky s nahluchlým typem, videohry s jiným, létání na koštěti (krátký, ale náhodou stylový!), machrování že ho nic nezabije... – to vše je dobrá sranda. Nepovedlo se obsadit dva hlavní charaktery (John, Maggie), ovšem zase tu jsou dvě povedená camea (Depp, Cooper). Je to slátanina, některé efekty nestojí za nic (asi kvůli 3D), a k ‚true‘ to má daleko, ale prostě nevidím důvod proč to poslat do sraček – místy jsem se štval, místy (častěji) jsem se bavil. Druhý díl pro mě zůstává nejhorším, a to ani ten nebyl nijak katastrofální. 5,5/10. „Every town has an Elm Street.“ ()

Galerie (88)

Zajímavosti (17)

  • Celosvětová premiéra proběhla 5. září 1991 v Německu. (Varan)

Související novinky

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)

Reklama

Reklama