Freddyho smrt - Poslední noční můra

• slovenský

Freddyho smrť - Posledná nočná mora

Horor / Komedie / Mysteriózní

USA, 1991, 96 min

Jak jsem již zmínil v komentáři ke druhému dílu, je tohle velmi negativně přijímaný díl. Začátek je velmi atmosferický, ale pak už je to jen horší. Tentokrát se banda dětí pod vedením své nadřízené ocitají ve městě, ze kterého není úniku a Freddy si z něj udělal svoje Elm Street - protože tahle ulice je všude tam, kde řádí rukavice plná nožů. Film prakticky nedává smysl ale jelikož Rachel Talalay stála u téměř všech dílů, neodvedla úplně špatnou práci a legendu se snažila ukončit se ctí. Sice to místy hodně skřípe ale finále je v podstatě velkolepě ironické a Freddyho smrt si nedokážu asi představit lépe.(5.4.2015)

• Seabeast

Ve srajdování v sérii o Freddym Kruegerovi se pokračuje i v tomto šestém díle. Čekal jsem největší průser, ale kvalitativně bych Freddyho smrt - Poslední noční můra hodil do pytle spolu s druhým, čtvrtým a pátým dílem. Jímala mě hrůza, že tato část bude více komediálně laděná, což může trochu mást ve zdejším žánrovém zařazení. Ale mohu vás uklidnit, že krom pár momentek (např. úvodní lítačka na koštěti) a scéně s videohrou, se nejedná o ryze komediální horor. Tyhle momenty mají funkci jen v takovém roztodivném odlehčení či vyzkoušení něčeho nového, co nebylo předtím k vidění. V drtivé většině si Freddyho smrt zachovává vážnější charakter. Jak je trvajícím zvykem z předchozích dílů, opět masky a mňamkózní efekty jsou to jediné, co se dá vyzdvihnout. Vše ostatní tradičně bída a nucení se do sledování nudy, která nikam nevede. Možná oproti předchozí pětce se nejedná o takový šílený chaos s více funkčním scénářem, ale to jen v rámci srovnání. Sám o sobě scénář stojí za starou belu. Pokud nemáte vyloženě zájem smrknout spořádaně celou sérii, tak, jak jde za sebou, tak s klidem druhý, čtvrtý, pátý a šestý díl vynechte. Na sedmý Cravenův díl Nová noční můra se teprve chystám, tak třeba ještě nějaké zrnko naděje existuje. P.S. Po poctivém shlédnutí celé sedmidílné série mám jasno. Pokud chcete ušetřit čas a seznámit se s filmy o Freddym Kruegerovi, pusťe si první díl Noční můra v Elm Street a následně navazující třetí díl Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna. Zbylé s klidem přeskočte, protože o nic vskutku nepřícházíte. Možná tak o drahocený čas a ukousané nehty z nudy.(15.8.2017)

Za mě průměr. Bylo to dobré, ale chvílemi hrozně nelogické (bud to opravdu bylo nelogické anebo jsem usnul a jen se mi to zdálo :)). Platila tu jistá snová pravidla, která se v průběhu filmu furt porušovala a to mě sralo spolu s tím, že se freddyho skoro nikdo nebál, nikdo nebyl zaskočen a každý měl větší autoritu než on. Otřesný byl také konec, tedy završení série- | 50% |.(25.10.2008)

• lennyd

Freddy je (opět) zpátky, a tentokráte mu v žaludku leží poslední z dětí ze Springwoodu, aby bylo celé jeho dílo dokonáno - problém ale je, že toto dítě už dávno ve Springwoodu nežije (a v městečku nežije již vůbec žádné dítě). Vychovatelka z dětského domova Maggie se s několika svěřenci vydává do Springwoodu, aby zjistila původce svých (i jejich) snů - ale netuší, že poslední dítě Springwoodu přivádí Freddymu na stříbrném podnose ... Sledování tohoto filmu byla noční můra - fakt. Sestupná tendence předchozích dílů pokračuje, a jen hodně odhodlání mne donutilo u filmu setrvat a zjistit, jestli je to opravdu taková sračka, jak se zpočátku zdálo. A opravdu .. je. Zvlášť poslední čtvrthodinka je už úplně na palici (vytažení Freddieho ze snu a závěrečný souboj). Ale přesto i na tomto filmu jsem našel něco pozitivního - hrozně se mi líbila scéna s videohrou, jako bych zde viděl záchvěvy předchozích dílů...(2.4.2010)

Takhle potupit Kruegera! Takhle zdeformovat noční můru!! Podle mého jde o jakousi parodii samu sebe. Spíše než o horor na jaký jsme byli zvyklí, jde o komedii a to mi prostě nesedí, po tom, na co jsem v noční můře navyklý. Freddy na koštěti, jakésy proměny v elektrizující mlze (co to mělo jako znamenat?), jsou veice směšné, v tom horším slova smyslu. Režie se ujala ženská? Proboha až tak?? Co mě však pobavilo, byla scénka s hluchým klučinou, za kterým Freddy skákal, šaškoval a řval, ten ho však vůbec nevnímal a celkové naschvály a škádlení, třeba se špendlíkama:-) Film jako celek není horor jako takový, jelikož mě atmosféra (neatmosféra) vůbec nepohltila. Velmi slabé. 55%(31.7.2010)

• - Zpěvák Alice Cooper je první a zároveň poslední, kdo ztvárnil postavu otce Freddyho Kruegera. V žádném jiném díle se tato postava neobjevila. (DareDeer)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 18. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - První (a jediný) film v sérii, který režíruje žena (Rachel Talalay). (Karlos80)