Odsouzená

• Polsko Skazana
Polsko, (2021–2023), 16 h 54 min (Minutáž: 42–45 min)

Agata Kulesza, Michał Czernecki, Bartłomiej Topa, Martyna Byczkowska, Aleksandra Adamska, Tomasz Schuchardt, Marta Malikowska, Marta Ścisłowicz (více)

Série(3) / Epizody(23)

Soudkyně Alicja, neprávem uvězněná za vraždu, kterou nespáchala, se snaží pomstít těm, kdo ji obvinili, a žije mezi ženami, které kdysi odsoudila. (HBO Max)

Recenze uživatele sochoking k tomuto seriálu (3)

Odsouzená (2021)

Seriál o sudkyni (Agata Kulesza), ktorá sa nespravodlivým konaním polície dostane do väzenia, v ktorom bude musieť prežiť a teda sa bude musieť zákonite stať úplne inou osobou. Prvé štyri časti boli neuveriteľne namakané. Dynamické s kvalitnými väzeňskými kecami a akciou. Potom to však trochu dramaticky ochablo a dosť sa kecalo. Hoci tvrdia, že je to podľa skutočných udalostí, pri pozeraní cítiť, že veľa situácií akosi podozrivo zdarne vychádza a presne pasuje do deja. To však vôbec nevadí. Výborne herecky zahraté s príjemným prekvapením pre mňa osobne v podaní Aleksandry Adamskej čoby tvrdej drsňáčky Pati. 75% ()

Série 2 (2022) (S02)

Sklamanie. Druhá sezona je hlúpa telenovela, v ktorej si každý chodí do basy a von z basy tak, ako sa mu zachce a zapáči. Navyše to rozmaznané decko Hanka, okolo ktorej sa to všetko krúti a ktorej som želal len to najhoršie, som nemohol vystáť rovnako, ako tú neznesiteľnú vyfetovanú piču Amfisu, ktorej tvorcovia preistotu venovali celú poslednú epizodu a u ktorej ma skoro šľak trafil! Je jasné, že nás čaká trojka , ale tá nech sa radšej odohráva vonku, mimo stien väzenia. Aj tak to nemalo bohvie aký vplyv na dej. Do šiestej epizody som bol na štyroch hviezdach, posledné dve moje hodnotenie zhodili. 50% ()

Série 3 (2023) (S03)

Po slabej dvojke prichádza jednoznačne najsilnejšia a najlepšia tretia sezona. Rozbieha sa psychologická hra, kde Hepner, ktorý sa má stať najvyššou šaržou všetkých velitelov väzníc, manipuluje ako sa dá. Záver sa vytasí s nečakanou peckou! Je len na mieste povedať, že štvorka je už za dvermi. P.S. Na Pati čaká prekvapenie, ale to pochopia len tí, ktorí videli samostatný seriál Pati (2023). ()