Dobrodruzi z vesmíru

• Japonsko Učúsen Sagittarius (více)

Epizody(77)

Kreslený japonský seriál, v ktorom hlavní hrdinovia Topy, Rana, Sibet, Gerard a Anna (Sibeta si možno niekto pamätá ako PIPA) putujú vesmírom v kozmickej lodi Strelec a prežívajú rôzne dobrodružstvá. V seriáli vystupujú rôzne civilizácie, planéty a postavy. Na svojich cestách sa stretávajú s nebezpečnými pašerákmi, vojakmi a samozrejme s mimozemskými príšerami... (elCampo)

Trinculo

Lidi jsou sice v tomhle seriálu převlečeni za zvířátka, ale věci které dělají a které se jim dějí už tak mnohdy roztomilé nejsou. Na začátku je jejich společnost vyhodí, musí se dát na soukromé podnikání. Najdou sice spojence V Gerardovi, kterého žene jeho láska k profesorce Anně. Jinak chlapci a dívky v posádce nemají zrovna na růžích ustláno. Loď je vrak, hypotéky na dům je třeba platit a Vesmirný expres se neustále potácí na pokraji krachu. A ta smůla, která je postupně zavádí na velmi zvláštní planety, kde potkávají otroctví (vzpomeňte na písničku kde Sibep zpívá "Sibep musí být prodána za víc" a nakonec ji koupí vycpavač), kastovní rasistické společnosti, devastaci přírodního prostředí ale třeba také určitou formu genocidy. Na Zemi to není o moc lepší, alternativou k rizikovému podnikání je práce v továrně u pásu s hlídačem s elektrickým bičem. Byl to skvělý seriál - skvěle a pochopitelnou formou prezentoval velmi obtížná témata. Z toho důvodu 95%. ()

ElFifo

Málem bych na tento seriál už zapomněl a myslel si, že se jednalo pouze o výplod mé bezmezné dětské fantasie. Jaké bylo mé překvapení a nadšení, když jsem vygooglil úvodní znělku na Youtube a díky tomu se vrátil po časové ose o víc jak 20let. Dobrodruhy z vesmíru jsem ve své době dost žral, tak nezbývá než zamáčknout slzu a dát nostalgické času nepodléhající hodnocení. ()

Hermes

Těžko hodnotit seriál, na který si matně vzpomínám ze svých raných studentských let na ZŠ. Ale jména jako Rana, Topi, Žérárd (psano foneticky :))), profesorka Anna znám doteď. Nebo na scénu kdy Střelec opouští atmosféru, vysune se špička a díl tímto končí.... No jo, seriál, který přestože jsem o něm už nikdy neslyšel, mám v hlavě doteď :) ()

Jrk

Detsky velmi pekne kresleny serial. Je fakt ze stavu mely hlavne prvni serie. Ale i tak zadne nasili a prece velmi napinave dobrodruzstvi. ()

Nefarie

:) ked si na toto clovek spomenie, tak prvy nasleduje usmev. Kde sa na toto hrabu vesmirne strielacky typu Lost in space. Nervozna zaba, zirafa (asi) volaco ruzove a zelene (podla mna hovoriaca uhorka) su strateni vo vesmire a chcu sa vratit domov. Sice do znie vselijak, ale o nic divnejsie, ako zmutovane kung-fu korytnacky s potkanom ktore napada plechovy Afroamerican a mozog v bruchu robota. Ako mala som to strasne zrala ( spolu s Ninjami) a najviac mi v pamati utkvel diel, kedy Rana pohryzla Pipa do hlavy a ten plakal...no nepozerajte to! :) 4 hviezdy bez debaty. ()

malis.uo

Co já se tohodle seriálu nahledal!! Ono když si člověk nepamatuje název ani jména postav... Byl jsem opravdu špunt, když to u nás běželo v televizi. Určitě jsem to moc ani nechápal, ale zasáhlo to mé myšlení i názor na sci-fi a japonskou animovanou tvorbu. Od té doby mám oboje moc rád. A i po těch šílených letech jsem se u něj strašně bavil. Jasně, už to nebylo ono wow, ale i tak ;) ()