Dobrodruzi z vesmíru

• Japonsko Učúsen Sagittarius (více)

Epizody(77)

Kreslený japonský seriál, v ktorom hlavní hrdinovia Topy, Rana, Sibet, Gerard a Anna (Sibeta si možno niekto pamätá ako PIPA) putujú vesmírom v kozmickej lodi Strelec a prežívajú rôzne dobrodružstvá. V seriáli vystupujú rôzne civilizácie, planéty a postavy. Na svojich cestách sa stretávajú s nebezpečnými pašerákmi, vojakmi a samozrejme s mimozemskými príšerami... (elCampo)

PKD

Po kazdem dile jsem dostal silenou! chut, na zapekane nudle. Asi to budou nase flicky. Asi. :-))) P.s. K Addamosovi21, ja mel vzdy za to, ze to je kaktus. Nikoli, kiwi. :)))) Cituji wikipedii...antropomorfní rostlina, která připomíná kaktus.;-) Byla nehorazna prdel, sledovati ve 13ti, japonsky tv s. aka anime, s francouzskou zvukovou stopou, kterou vicemene prekryvala ta nase. :)) To dnes nikdo mladsi 40let, neda.:) A jak se tam na detsky tv s. resi socialneekonomicke problemy, to je total pridana hodnota. Neskutecne! ()

blackrain

Můj první japonský animovaný seriál a taky nezapomenutelný. Mám na něj krásné nostalgické vzpomínky stejně jako všichni ostatní, co tady k tomu už napsali nějaký komentář.Takže, bych se vlastně jen opakovala. Přidám jen, že moje nejoblíbenější postavy byly Rana, ten co vypadal trošku jako žabák, mluvil ho Michala Pavlata (nevím to jistě) a mimozemská, chlupatá, zelená koule Sibep, která hrála na loutnu. ()

Lischai

Téměř si to nepamatuji (takže trochu z cesty hodnocení), ale jako dítě jsem to miloval. Vzpomínám na jakýsi díl, kde bojovali proti nesmrtelné příšeře, která se nakonec rozplakala. ()

Adaamos21

Miloval jsem Sibep, tu ufounskou kámošku Dobrodruhů, co vypadá jak kiwi. Krásný sci-fi seriál pro děti, velmi kvalitní. Kde jsou ty časy... ()

Fallen_One

Jako malý jsem tyhle potvory žral. Přišli ještě před Kačerama, tudíž mně zaujali. Okamžitě. Stačil jediný díl, to si moc dobře pamatuju. Pak přišli Kačeři a strhli na sebe celý můj svět, ale to už je jiný příběh... ()

eye candy

plný počet, vy jste blázni :D no já si náhodou nedávno z nostalgie pár dílů sosl a můžu jen vřele nedoporučit :))) ()

Kri-kri

Okomentovat tento jedinečný seriál není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o můj nejoblíbenější animovaný seriál, bylo by hříchem k němu nenapsat komentář. Dobrodruzi z vesmíru jsou první Anime, které jsem kdy viděl a dodnes je považuji za raritu mezi animovanými seriály. V letech 1991-93 prolétli postupně TV stanicemi OK3, ČT i STV. Seriál byl sepsán a natočen tak, aby zaujal diváky všech věkových vrstev. Dětského diváka uchvátí poutavé a napínavé příběhy, které na různých planetách zažívá posádka kosmické lodi Střelec. Nespornou výhodou seriálu je, že každý příběh má dějovou linii v trochu jiném žánru a každý si tu najde to své. Střídají se zde příběhy akční, sci-fi, dobrodružné, ale i romantické a humorné. Dospělý divák zas pochopí a ocení hlubší myšlenku a poselství, obsažené v jednotlivých příbězích. V seriálu je kladen silný důraz na přátelství, lásku, mezilidské vztahy a skutečné hodnoty. Hlavní hrdinové, ale i epizodní postavy mají bravurně propracované charaktery se všemi pozitivními i negativními lidskými vlastnostmi. Jsou zde srozumitelnou formou probírána vážná společenská témata, jako např. protiválečná a protizbrojírenská politika, touha po absolutní moci a jiné rozmary vladařů, sociální rozdíly a kastovní systém, drogová závislost, otroctví, ale i to, že svět a lidstvo nelze vnímat pouze černobíle. Proto není divu, že Dobrodruzi jsou trnem v oku kapitalistickému vedení ČT i ostatním našim TV stanicím a je tudíž 100% jisté, že reprízy se na českých ani slovenských TV už nikdy nedočkáme.:( Přestože prvních cca. 10 dílů působí celkem nudně a leckterého diváka mohou odradit, postupně se děj stává napínavější. Každý další samostatný příběh srší originalitou a nápaditostí. Z hlavních hrdinů jsou mi nejsympatičtější Sibep a Topy (nejspíš proto, že jejich charaktery považuji za nejčistší). Z vedlejších postav samostatných příběhů mě nejvíc zaujala princezna Parbara (epizody 14-19), Pinta (ep. 25-26), Mína (ep. 50) a Lily (ep. 65-67). Dobrodruzi z vesmíru jsou nadčasový seriál, pro který je i 5 * málo a rozhodně má na mnohem víc, než současných 80%. Výstižný komentář napsal uživatel Trinculo. 100%Možnost hodnocení a komentování jednotlivých epizod! ()

Compadre

Animovaný seriálek z dob přímo pravěkých....když si na to dneska vzpomenu...vlastně si vzpomínám už jen na tragický okamžik, kdy zemřel PIPA a mě to tenkrát málem taky zabilo. Šance na opakování na naší televizi? Myslím, že nulová. ()

Castrator

Být Dobrodruzi více dospělejší a do opravdové sci-fi laděnější, šlo by o kvalitní seriál bez ohledu na to, že je animovaný a vystupují v něm divné zvířecí ksichty, ale bohužel, dospělý není téměř vůbec a tu opravdovou vědeckou fikci aby člověk hledal pod mikroskopem. Ale nostalgie a vzpomínky na doby, kdy jsem seriál sledoval na OK3, dělají své a s Dobrodruhy se tak jednou za pět let rád shledám a podívám na pár dílů. Na pět hvězd to ale není. ()

MrMar

Ach jo, z tohohle seriálu si skoro nic nepamatuju, jen posedlost jednoho člena nudlemi a hlavně to, že se mi fakt moc líbil... ()

DocBrown

Ach ta nostalgie. Bohuzel jsem nevidel posledni dily a uz asi nikdy neuvidim. Dodnes si ale jasne pamatuju Ranuv hlas - dabera Pavlaty. ()

Burdock

Po odkoukání asi 10 dílů dnes, po dvaceti letech, co sem na to koukal jako malý prcek, mi to přijde pořád docela dobré. Dnes mi to sice připadá dost naivní a hrozně přeslazené, a ten český dabing je docela ukřičený a nepříjemný na poslech, jinak ale stále pěkné. Takže hodnotim nostalgicky za 4*, i když by se hodilo tak 3* http://www.volny.cz/tthomas/dobr/ ()

peetriss

Jejda, jak já to jako desetiletý na OK3 a ČTV žral :-D Svým způsobem bláznivina made in Japan, ale srdeční záležitost a vzpomínka na dětství, na to napětí, vesmírné příšerky, putování vesmírem... Nostalgie jako blázen! ()

rossi001

nj bylo mi 7 a hodne jsme na tom jel dneska uz bych se na to nepodival,koukal jsme na youtube a sem tam mi zni uvodni intro ve francouzstine,takze neco to ve me zanechalo :-) ()

kebom

Vesmírne dobrodružstvá na OK3 (nebol to aj neskôr na TA3? Nemyslím tej dnešnej). Na uletený slovenský dabing sa nedá zabudnúť, pamätám si, že najčastejšie tam bolo počuť Andyho Hrica, Iva Gogála a pôvodné "prebíjané" francúzske znenie. ()

mira007

První japonský anime, který sem dorazil po revoluci 89. Jako malýmu mi to přišlo v některých momentech jako sci-fi pro dospělé, ale viděno dnes je to spíš jako kuriozita . Čtyři nostalgické hvězdy. ()