Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

filmmovier

Dvojka se mi snad líbí ještě víc než jednička... Kvalita neklesla, opět je to mega zábavné a skvěle obsazené. Ten obraz a ten zelenej sliz u mě fakt vždycky stál za to... 85%. ()

chelseaman22

Zápletka je tak hrozná, že přehluší úplně vše. Dinosauři si to mastí po ulicích, zatímco zelený sliz v kanalizaci reprezentuje něco na způsob TNT. BILL MURRAY opět tragický. 15% ()

Honzíno

Důstojné pokračování jendičky. Završení mojí nejoblíbenější dualogie:) s jendou z nejvychytanějších průvodních poppísní všech dob. Chodící Statue of Liberty, hromada slizu, to jsou zážitky. Bohužel tan příběh trochu klasicky dvojkově ztrácí. Jenže dávka napětí a legrace je stále na vysoké úrovni. Samozřejmě, jednička byla lepší, ale bavil jsem se též královsky (pokaždé). Zaujal mě démonický výkon Petera MacNicola, kterého se při každé projekci lehce bojím (což pomalu s léty uvadá:) ) a hlavní záporák je strašidelný až hamba! Ten jeho pohled z obrazu... Jako malý hoch jsem oba díly Krotitelů hltal každým coulem. Zbožňuju dobré sci-fi komedie a k tomu i Billa Murrayho, takže to je pro mě smrtelná kombinace. 90% ()

kinghome

Nikdy jsem neměl potřebu tuhle blbost vidět, ale když už jí dávali v televizi, tak jsem si řekl, že na to kouknu. No a udělal jsem blbost. To byla taková kravina. Jak to může mít tak vysoký hodnocení? Kdyť šlo o slabou komedii, s příšernými hereckými výkony. Jednu hvězdičku za Murraye a druhou za těch pár momentů, kde jsem se usmál, ale že jich nebylo moc. ()

LUKICKK

V určitých věcech mě to bavilo více než jednička a v určitých zase méně, v čem přesně ani sám nedokážu říct, dokážu říct jen to, že mě to určitě bavilo přibližně stejně jako jednička. A koneckonců to beru stejně jako jedničku jako nostalgický film, který určitě pustím dětem. Jak tak více přemýšlím nad tím, jak jsem tento film vnímal když jsem se koukal poprvé, tak když tam byly scény v galerii nebo muzeu, nevím teď přesně co to bylo, tak jsem měl málem nasráno v gatích z toho jak se tomu obrazu hýbaly oči, co se týče tajemné a strašidelné atmosféry, tak to určitě překonává první díl. ()

xerno

Dobře, že do druhýho dílu nedali jinou režii, díky tomu má film opět co nabídnout, viz. Ghost Busters 1, můj koment... ()

Beky

Jednou větou: Příliš povídání a málo duchů, sněhulák:) z jedničky nepřekonán!! Bill M. je ale výbornej!! ()

anli

Pokracovani ducharskeho hitu prakticky se stejnym tymem.K hercum pribyl vynikajici Peter MacNicol a jeho kreace je uzasna.Myslim,ze druhy film nijak vyrazne nezaostava za prvnim a ve vetsine filmu se mu vyrovna.Opet vyborny a vtipny scenar,zrezirovany s patricnym ducharskym vkusem.K tomu vynikajici ustredni trio,ktere hraje,i kdyz nehraje a opet se na to divame znovu a zas.Socha svobody skvela,na svou dobu obzvlast.Snad malinko preamerikanizovany konec,ale zas nijak zvlast me nevadil a nutno rict,ze znam mnohem,mnohem horsi.Takhle dobrych ducharskych komedii je vskutku velmi malo.Takze davam jasne ducharskych 85%. ()

lennyd

Kšefty už nejdou tak dobře jak dřív, a zbývající z Krotitelů duchů si už jen přivydělávají vyprávěním strašidelných historek v mateřských školkách. To vše až do okamžiku, kdy se pod městem objeví řeka podivného slizu, která míří k městskému muzeu. Všichni, co se slizem přijdou do styku, se okamžitě stávají agresivními ke svému okolí. A nyní je opět ten správný čas, aby se Krotitelé duchů dali dohromady, a celé záhadě přišli na kloub ... Dvojka Krotitelů je přece jen o chloupeček lepší, než jednička (ale o velmi malý chloupeček). Před lety to samozřejmě byla filmová bomba, ale z dnešního pohledu už film až tak moc nenabízí - vizuální efekty odpovídající době natočení, herecké obsazení nachlup stejné jak v jedničce (a o nic moc víc nepředvádí, snad jen Bill Murray "dospěl"). Reitmanovi se ale podařil dobrý obchodní trik, kdy jako jednu z hlavním kladných postav do filmu vrazil Sochu svobody - to mají v Americe moc rádi... ()

Master19

Dvojka se povedla minimálně stejně dobře jako jednička. V některých směrech, jako ve zvláštních efektech (logicky - je tu téměř 5 let rozdílu) nebo hereckých výkonech, je dvojka dokonce lepší. Celkově jsou oba díly legendární a neztrácejí nic ze své vyjímečnosti, i když byly nedávno v televizi uváděny jako "filmové návraty". ()

Madadajo

První díl je vyjímečný, ale druhý už pouze těží z námětu a sám nic inovativního nepřivádí. Pokračování slavného filmu to nikdy nemá lehké, ale pro producenty znamená jedno- nahrabat dolary na dobrém jménu prvního dílu. Jeho osud je poměrně předurčen, vydělá buď aspoň něco nebo hodně, bude ostudou prvního dílu nebo se mu směle vyrovná(či jej dokonce překoná, což je ale velmi unikátní). Tento film vydělal apoň něco, ale nyní, budiž mu země průměrnosti lehká. Amen ()

Danny F.

Neméně perfektní pokračování duchařské komedie s dostatkem humoru. Avšak v tomto dílu tempo o trochu polevilo. 80% ()

JohnSmith

O poznání lepší triky než v prvním díle a několik opravdu vtipných situací. To je ale vše. druhý díl krotitelů je o dost slabší než první díl a upřímně Murrayova postava mě štvala ještě víc než v prvním díle. ()

lykan9

Já osobně nevidím sebemenší rozdíl mezi jedničkou a dvojkou z pohledu kvality, a proto nevím, proč bych dvojce měl dávat menší hodnocení. Všechno je opět na nejvyšší úrovni a člověk se u pozorování filmu ani chvíli nenudí. ()

VanTom

Pokračování hitové jedničky postrádá moment(y) překvapení i skutečný tah na bránu, nicméně ve výsledku si stále drží úroveň. Nemusí se nijak zaobírat představováním, tudíž rovnou vrhá na NY (a radnicí odepsané krotitele) nová ohrožení: duchy, šílence v obraze a "náladový" sliz. Tvůrci si jsou jistí v kramflecích, sypou povedené hlášky (přezíravý Bill Murray už ale skoro solitérně exhibuje) a skvělé triky ustály souboj s časem. Jen je to holt podruhé nemlich to samé. 7/10 ()

hroubek

O hodně slabší, než jednička. Opět jsem si pouštěl film po x letech a popravdě jsem si z něh nic nepamatoval. O to více jsem k němu mohl přistupovat jako k nepopsanému listu. Stále přemýšlím, kde se stala chyba, jelikož film postrádá lehkost a kouzlo jedničky. Můžou za to herci a jejich ega, změna tónu filmu, nebo špatný scénář. Případně něco jiného. Tak jako tak, kdyby tam nebyly dobré triky a finále se sochou, tak by to byla velká nuda. ()

cross

V podstatě platí totéž jako o prvním díle. Akorát je to podruhé a bohužel s trochu slabším dějem. Ale sranda je to zhruba stejná... ()