Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do nepřehledných vztahů pražského podsvětí přicházejí noví lidé, kteří si chtějí urvat kus města pro sebe. Číňané si vyřizují spory mačetou, Albánci a Arméni po sobě střílí kvůli malicherným hádkám, čeští kriminálníci si posílají poštou výbušná zařízení... Má policie spolupracovat s podsvětím, které nabízí informace vedoucí k odhalení zločinů? (Česká televize)

(více)

Recenze (79)

Dobry_clovek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zacinam si na nove herce zvykat, take scenaristky se mi tento dil zda zatim nejlepsi. Ovsem prestoze vsechny ty pripady znam docela podrobne, obcas se v mnozstvi postav ztracim. Prekvapive dobry byl i Slezacek, do ktereho bych to nikdy nerekl. Je videt, ze scenar psal policista, protoze vypoved prostitutky obsahuje presne ty same kecy, ktera tato sorta lidi pouziva dodnes. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No páni, atmosféricky našlapaný díl. Že už si nedám pokoj, díl co díl jen žasnu, jak dobře se dá natočit krimoška, aniž by herci strojeně citovali paragrafy a pachatele by našli pomocí deus ex machina. A ten scénář! "Jestli tu šlapku chceš vidět, tak jí normálně zavolej a neotvírej kvůli tomu uzavřený případy." ()

Reklama

no2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

8/10 - Po minulém díle, kde se vyřádil Novotný alias Jonák, jsem měl obavy, zda laťka nebyla nasazena příliš vysoko. Moje obavy se naštěstí ukázaly jako liché. Ve třetí epizodě Devadesátky sviští dál. Pokračujeme ve starších případech a přibývají i nové, taková prostě byla 90. léta. Ústřední trio Finger, Sokol a Bartoš mě baví čím dál víc na úkor ostatních členů policejního týmu. Jonák je sice fuč, ale zpestřením je zajisté nová postava hraná Bořkem Slezáčkem. Kdykoliv se objevil na scéně, musel jsem se smát (na čemž má asi podíl i to, že v práci po telefonu občas mluvím s pár lidmi s podobným přízvukem). A ještě do toho ta začínající "romantická" zápletka s půvabnou kurtizánou z Jindřichova Hradce - mňo, myslím, že se máme v příštích dílech na co těšit... ()

quokam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemam co bych vytkl. Prave naopak. V atmosfere 90tky nad 1. odd uz i vedou, neznaly clovek by si az pomyslel neco o velke zahranicni produkci. Tady se hodne kritizuje Sokol, mozna proto, ze ho ma kazdej zafixovanej z particky ci z tvare. Osobne jsem na particku nekoukal, na tvar jo, ale uz je to zaky dlouho, tak mi jeho minulost nezavazi. . Zde hraje velice dobre, civilne,  dilematum jeho postavy verim. Z hlavni trojice vede, hraje nejvyrazneji. Fridrich tentokrat nedostal moc prostor, jinak jim odvedena prace ma take vynikajici uroven. V prubehu doby se zvedaj i plisek s kozlem, nebo si mozna na ne zvykam. Za mne nevytykacich sto pro. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Temné polistopadové časy dál ožívají. Jízlivý tón zůstává. Základem jsou reálné kauzy a studnice informací v podobě Josefa Mareše, toho času policisty v aktivní službě. Takzvaní Orličtí vrazi, kteří nezavařují čerstvě sklizené okurky, ale své oběti do sudů s louhem, jsou naplno na scéně. Jenže do toho všeho si vyřizují účty Číňané, Arméni také nejdou pro vytažení bouchačky daleko. Holt je z pánů cítit naprostá absence úcty k lidské důstojnosti a životu. Každopádně dobrý informátor z podsvětí může s několika neznámými pomoct, o čemž se přesvědčí Franta Tůma. Ovšem jestli on si neukousnul příliš velký krajíc... Právě mafiánská figura Bořka Slezáčka je další castingovou trefou. Na Kryštofa Bartoše, který ztvárnil Marešovo alter ego, jsem si postupně zvyknul. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (14)

  • Zmiňovaný Aleš Skuherský byl ve skutečnosti Aleš Katovský, podnikatel zastřelený orlickým vrahem Ludvíkem Černým během jízdy v autě, když Katovský řídil. Šlo o první oběť orlických vrahů. Z Orlické přehrady byl ale vytažen až jako poslední, zabalený v pletivu. (Frontier)
  • Střelba v klubu Kleopatra se ve skutečnosti udála v říjnu 1998, tedy již poté, co byli orličtí vrazi dopadeni a odsouzeni. (Brain)
  • Na začátku scény s plk. Zelňákem (Pavel Batěk) je záběr na fotografii prezidenta Havla s ochrankou. Jedná se o skutečnou fotografii, na které byl ale vyměněn obličej a účes tehdejšího šéfa Havlovy ochranky, Františka Kollmana (muž v bílé šále). (aAmbi)

Reklama

Reklama