Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do nepřehledných vztahů pražského podsvětí přicházejí noví lidé, kteří si chtějí urvat kus města pro sebe. Číňané si vyřizují spory mačetou, Albánci a Arméni po sobě střílí kvůli malicherným hádkám, čeští kriminálníci si posílají poštou výbušná zařízení... Má policie spolupracovat s podsvětím, které nabízí informace vedoucí k odhalení zločinů? (Česká televize)

(více)

Recenze (77)

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No páni, atmosféricky našlapaný díl. Že už si nedám pokoj, díl co díl jen žasnu, jak dobře se dá natočit krimoška, aniž by herci strojeně citovali paragrafy a pachatele by našli pomocí deus ex machina. A ten scénář! "Jestli tu šlapku chceš vidět, tak jí normálně zavolej a neotvírej kvůli tomu uzavřený případy." ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Temné polistopadové časy dál ožívají. Jízlivý tón zůstává. Základem jsou reálné kauzy a studnice informací v podobě Josefa Mareše, toho času policisty v aktivní službě. Takzvaní Orličtí vrazi, kteří nezavařují čerstvě sklizené okurky, ale své oběti do sudů s louhem, jsou naplno na scéně. Jenže do toho všeho si vyřizují účty Číňané, Arméni také nejdou pro vytažení bouchačky daleko. Holt je z pánů cítit naprostá absence úcty k lidské důstojnosti a životu. Každopádně dobrý informátor z podsvětí může s několika neznámými pomoct, o čemž se přesvědčí Franta Tůma. Ovšem jestli on si neukousnul příliš velký krajíc... Právě mafiánská figura Bořka Slezáčka je další castingovou trefou. Na Kryštofa Bartoše, který ztvárnil Marešovo alter ego, jsem si postupně zvyknul. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Brilantní! Radost se koukat. Makačka na bednu i pro diváka, perfektně znázorněné lopotné vyšetřování, kdy kriminalisté ještě netuší, k čemu se přes vraždu bodyguarda vlastně dostali. Jejich údiv v baru, když se majitel posilovny rozkecal, neměl chybu. Skvělé je i souběžné čtvrteční uvedení dokumentu Polosvět. Výborně se oba pořady doplňují. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Během tohoto dílu jsem konečně pochopil, na co zde hořekuje a nadává spousta méně zdatných hodnotitelů než jsem já. Já jsem na této databázi největší odborník všech žánrů, přesto musím uznat, že každý mezi jehož koníčky vyloženě nepatří zkoumání devadesátých mafiánských let v našich luzích a hájích, ta jméně zkrátka dávat nebude. Za minutu se zde objeví 50 jmen. 50 jmen postav, které jste v životě neviděli, kterým nedokážete přiřadit ksicht ani přesnější roli v celém případu. Znát všechna tato jména není sice nezbytně nutné k pochopení případu. Nicméně, jednou to je podle pravdy, člověk si sledováním doplňuje mezírky ve vzdělání a chtěl by si odnést co nejvíc. Ani po třetím dílu si nemohu zvyknout na vyšetřovatele Sokola. Jedná se však o svěží a milý závan detektivního větru. [75 %] ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Takže Albánie - Arménie 1 : 1 ''  --- Jo začíná se mi to dost líbit a všímám si skvělé hudby pana Dobrakova. Orlické vraždy jsme tu už zpracované měli a to dokonce tuším 2x, tohle je zase další z pohledů byť historická linie je jasně dána scénářem, který tehdy psali sami vrazi. Nejlepší byl stejně Honza Dolanský coby vraždící pošuk, na něj Matouš Ruml bude jen těžko mít :-). Jestli byl hvězdu předchozích dílů Michal Novotný v roli Jonáka, tak teď tu máme další mafiánskou figuru Alexeje ztvárněnou Bořkem Slezáčkem. A ten jeho přízvuk! :-))) Sokol, když jej prý viděl na place v ohozu s bradkou a účesem se prý musel schovat aby smíchem nerušil. :-). Člověk si čím dál více uvědomuje co to bylo za divokou krvavou dobu, kterou já naštěstí vnímal jen z ze zpráv. Těším se na další díly! * * * * * ()

Galerie (22)

Zajímavosti (12)

  • Když se detektiv Kozák (Kryštof Bartoš) s Plíškem (Martin Finger) dohadují o důkazech v podobě nalezení barelů v Orlíku, řekne Plíšek, že má nádrž rozlohu 27 km². Když po chvíli odchází domů Plíšek s Tůmou (Ondřej Sokol), zeptá se ho Tůma znovu na rozlohu Orlíku a Plíšek odpoví, že má 37 km². (Guilemot)
  • Na vrátnici policie je vidět informační tabule, kde je hrubá gramatická chyba – „Odbor analitiky“. (Ricci)
  • Pan Opavan zmiňuje člověka, který mu přivezl Škodu Favorit „Zkuherského“ k odvozu do Německa. Popisuje ho jako přibližně padesátiletého člověka otylejší postavy s pleší. Šlo o jiného sériového vraha devadesátých let – Ivana Roubala, který byl jakousi spojkou mezi Orlickými vrahy. Tento fakt byl zmíněn v pořadu Polosvět nájemných vrahů (2022). (Apollo_8)

Reklama

Reklama