Do nepřehledných vztahů pražského podsvětí přicházejí noví lidé, kteří si chtějí urvat kus města pro sebe. Číňané si vyřizují spory mačetou, Albánci a Arméni po sobě střílí kvůli malicherným hádkám, čeští kriminálníci si posílají poštou výbušná zařízení... Má policie spolupracovat s podsvětím, které nabízí informace vedoucí k odhalení zločinů? (Česká televize)

dandy11

Kam se hrabe City of Lost Heaven. S nově nabytou svobodou po revoluci tady bylo možný snad úplně všechno. Doba kontroverzních "podnikatelů", bomby pod autem, nájemní vrazi, propojení politiky s organizovaným zločinem, Orlík zabordelenej sudama s mrtvolama, bomby se přes poštu posílaly jak čumkarty...vše doplněno super dobovou muzikou :)) Po Ochránci další povedený projekt z produkce ČT ()

Pepi74

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na jednu stranu mi to přišlo strašně dlouhý na druhou jsem chtěl aby to bylo ještě delší. V druhé půli jsme se s přítelkyní přistihli, že detektivům držíme palce!! Čili nic co bych zaspal v polovině. Jediné co to sráží je zmiňovaná kamera. Když jsem dostal svou první taky jsem se lekl zoomu co všechno umí. Ale tady pan kameraman zoom využívá tak, že jsem se občas lekl, že se v letu rozplácnu o něčí zátylek. Ale i přesto 5*! ()

strom-z

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ztrácim se konstantně v postavách a komplikovanejch dějích, ale tím chci říct hlavně to, že se na Devadesátky budu muset ještě podívat jednou, což s chutí určitě udělám :-) Touhle dobou už proběhlo příjemný seznámení s postavama (včetně Vaška, jehož přerod v dobráckýho sympoše Bolka Polívku jako jedinej nevěřim, ale to neni kritika ani jednoho z herců, každej ho prostě pojal trochu jinak), je to furt poctivý, devadesátky z toho jsou cejtit výborně, herci se mi líběj všichni. Ještě bych si dal líbit nějakou luxusní hromadnější scénu třeba z velkýho devadesátkovýho supermarketu - ale chápu, že finanční možnosti ČT nejsou na úrovni BBC, HBO, Netflixu a dalších :-) ()

topi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Již od prvního dílu bylo jasné, že se nebude jednat o uzavřené kapitoly, ale že těch 6 epizod bude celistvým příběhem. A je to super! Sledovat postupně celej gang kolem Černého a Kopáče, přes kterého se kriminalisté dostanou až k orlickým vraždám je fakt intenzivní zážitek. Velký podíl na tom má Josef Mareš, kterýžto ty případy a vraždy sám vyšetřoval a podle skutečných spisů vytvořil scénář. Je to sakra poznat, že to není žádná nesmyslná blbina, ale sugestivní autentická záležitost. Mám nakoukány skutečné dokumenty (Legendy kriminalistiky), ve kterých vystupuje sám Josef Mareš, odhaluje přípravy a postupy při zatýkání a proto mohu srovnávat. A ono se to takhle všechno opravdu odehrávalo, včetně výpovědí svědků, jakýchkoliv stop a podobně. Co se však taky naprosto dokonale povedlo je obsazení. Dvojka kriminalistů Martin Finger (ten mě dostává čím dál víc) a Ondřej Sokol spolu s mladým uchem Kryštofem Bartošem ladí perfektně. V tomhle díle mě rozsekal Bořek Sedláček v roli jednookého Albánce Alexeje, já ho zprvu nemohl ani poznat! Zdá se, že devadesátky budou nejlepším televizním počinem za rok 2022. ()

tata22

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já tedy nevím ale pořád se v tom ztrácím a marně vzpomínám kdo je kdo. Uznávám, že oproti jiným kriminálkám je to úplně někde jinde ale stejně se nemohu zbavit pocitu, že se to mohlo udělat lépe a přehledněji. Nesdílím rovněž názory většiny recenzentů, že herci jsou skvělí. Já naopak jejich výkony považuji za slabinu. Sokol i Finger  mi přijdou děsní a pořád s nostalgií vzpomínám na hereckou partu z I. oddělení. To bylo vážně úplně jiné kafe. Možná po nich chce režisér aby tak nějak "civilně" hráli ale obzvlášť Sokol snad ani nehraje, jen tam chodí a háže repliky. Nevím, nevím ale dost mi to bolí... Ale jedno musím uznat. Je vidět, že o psal profík, který toho o policejní práci ví opravdu hodně. Nejde mi do hlavy proč autoři jiných kriminálek se nenechají inspirovat a také se někoho nezeptají. Každý normální kriminalista by jim určitě řekl, že to co natáčí jsou úplné hlouposti. Nemohou se pak divit, že jim to lidé nevěří, a že jsou často znechuceni. A při tom je to tak jednoduché. Víte proč se divákům pořád líbí Nemocnice na kraji města ? Je napsána ze znalosti pobytu autora právě v té nemocnici. Je to opravdu prosté. Prosím, řekněte jim to už konečně někdo, třeba na FAMu... ()

• Při flashbacku Chodounského o vraždě Lehoveciho Ludvíkem Černým, který nad jeho mrtvým tělem skočí do vzduchu, není nahodilá manýra, ale zajímavý detail, který o něm při výpovědi pověděl jeden z podezřelých. Existuje i video reálného Černého, kde toto zvláštní pohupsnutí sám od sebe udělá – a to v seriálu Legendy kriminalistiky (od r. 2017). (kriplozoik)
  • Zmiňovaný Aleš Skuherský byl ve skutečnosti Aleš Katovský, podnikatel zastřelený orlickým vrahem Ludvíkem Černým během jízdy v autě, když Katovský řídil. Šlo o první oběť orlických vrahů. Z Orlické přehrady byl ale vytažen až jako poslední, zabalený v pletivu. (Frontier)
  • Střelba v klubu Kleopatra se ve skutečnosti udála v říjnu 1998, tedy již poté, co byli orličtí vrazi dopadeni a odsouzeni. (Brain)