Brain-D

Výborné akční sci-fi, akcí podobné především Matrixu. Nápad o tom, že si všichni dobrovolně píchají drogu, která potlačuje city je opravdu kulervoucí. Ale Bale roli zvádl na jedničku a filmu dávám o fous 4* ()

Beatle

Dějově asi za tři, za hudbu a šťěnátko čtyři. Zajímavý film, zajímavá hudba. Tak akorát koukání s lehkou dávkou zamyšlení se nad smyslem života a vůbec. Rovněž sympatické souboje se zbraněmi. Pominu-li to, že jsem celou dobu ve slušivém kostýmku hledala Keanu Reevese, tak to fakt nebylo zlé :) ()

ella

Když se za Emily Watson zavíraj dveře spalovací komory, mám husí kůži i na konci prstů. Velmi nelítostná a chladná budoucnost. I tak vzbuzuje emoce. ()

Narya89

Námět určitě zajímavý, co se týče připomínek ohledně dobrovolného braní "léku" na potlačení emocí, kdoví kam lidská humanita dospěje. Každopádně nějaký extrém to asi bude a nedivila bych se, kdyby díky rapidnímu technickému pokroku byly v budoucnu emoce na obtíž. I když v tak pokročilé době mohli vymyslet něco na tlumení agresivity, aby se vyhnuli válkám, ale rozhodně ne všech emocí, bez nich je pak opravdu život jenom tikání hodin... ()

Andreas83

Celkem podstatná část je plná nelogických úsudků a chovaní lidí, pokud se přes tohle všechno přenesu tak zbyla celkem koukatelná Sci - Fi střílečka, 50 % ()

Wade

I když jsem už během prvních 20-30min věděl na 90% jak film skončí, vůbec mi nevadilo. Equilibrium má úplně všechno. Pěkný vizuál ať už oblečení nebo okolí nebo překvapení v podobě scény se synem hlavního hrdiny až po roztomilost, kterou představuje štěňátko. A dvě hlavní věci akci ,která je sci-fi ale ukrutně zábavná a skvěle se na ní kouká a jako třešnička na dortu je Christian Bale a jeho herecký výkon, který je excelentní. Zábavný akční sci-fi nářez to je Equilibrium. 92% ()

hroubek

Mám rád filmy, ve kterých je zobrazována totalitní budoucnost, kde lidi už nejsou tím, kým jsou. Nemůžu říci, že se mi nápad Equilibriumu nelíbil, jen jsem celou dobu čekal, že se půjde více na dřeň. Ve většině filmů, vždy máme pohled na nějaký společenský život, abychom si udělali obrázek o tom jak to v daném světě nebo společnosti funguje. A tady nám ukazují jenom spodinu a ne jak jako funguje v daném městě, ve školách atd. Stačilo by několik scén nebo záběrů a celý fiktivní svět, by byl rázem realističtější. Oceňuji, že si Kurt Wimmer pohrál s atmosférou a se stylizací, která v několika momentech připomíná Matrix. Dále také s výstavbou příběhu, kdy se věci nejsou tím čím se zdají být. Velmi dobře zde fungují i emoční scény jako ta s pejskem. Christian Bale táhne celý film na svých bedrech a mít tady někoho méně charismatické, tak by mě film tolik nebavil. Akční scény jsou hodně fajn a vždy mě překvapily svojí choreografií. Co na tom, že logika a fyzika, tady nemají místo, hlavně že to vypadá cool. Equilibrium je zajímavým sci-fi filmem, který toho nabízí mnohem více, než jen akční scény. ()

romajz15

Námět hodně podobný novému filmu Dárce, ale je zde zbytečně brutality. Akčních scén je tu i na akční příliš mnoho, a jsou hrozně nereálistické i na to, že je to sci-fi. Film navíc nepřináší žádnou zvláštní pointu nebo nápad. ()

lykan9

Film o chladným světě, kde se snaží o mír tím, že udělají lidi bez citu. Chladný a bez citu mi přišel celý film. Byl nudný a ani k jedné z postav jsem si žádný vztah nevydobyl. Jediné pozitivum, který film měl, byly akční scény.Ty se jim povedly. ()

VanTom

Prvoplánová (ale až na pár výjimek nesměšná) efektnost totalitní betonové dystopie a zbraňovo-bojového stylu "gun kata" má oporu ve funkčním scénáři, takže dokáže vtáhnout nejen povedeným vizuálem a elektronicko-chorální hudbou Klause Badelta, ale též atraktivním probouzením potlačované citovosti vedoucí k poznání a odporu proti systému. Co na tom, že z logických děr by se dal vyrobit cedník. Velkou výhru pro všechny představuje výborný Christian Bale v hlavní roli (i kvalitní obsazení těch vedlejších), ono to na akci ve výsledku nestojí. [Po letech zvedám na 4 *.] ()

Jacob23

Skvele prekvapeni s dobrym nametem,ale B-eckovym zpracovanim a vypravou,s par velmi povedenymi emocionalnimi scenami(hlavne ten Beethoven-teda myslim,ze to byl on.)Ch.Bale je zajimavy,rovney jeho tmavy kolega.E.Watson to necekane moc slusi. ()

Spock

První setkání s Kurtem Sommerem dopadlo rozhodně lépe než to druhé, viz. Ultraviolet. Atmosféra státu bez emocí není úplně beznadějná a hlavně hlavní hrdina mi byl dost sympatický, ostatně mám Christiana Bale rád už dlouho. Přesto si v globálu nemyslím, že by šlo o dobrý film, je tak trochu laciný, ale má to štěstí, že se přetvařuje a daří se mu to. ()

ganz

Prvně jsem si myslel že koukám na parodii, poté na čtvrtý díl matrixu a když se začaly kupit další filmy už jse to vzdal. U gun katy jsem umíral smíchy (a stále nechápu jak tohle mohlo být myšleno vážně), rádoby filosofické pojetí se nevyvedlo v žádné části a celková pojetí ztráty citů nebo emocí bylo děravé a absolutně nedomyšlené. Jediné co mě na filmu zaujalo byl výkon Christiana Bale . ()

huli601

Jeden z mojich naj. akčných filmov, pretože popri skvelej akčnej zábave sa odohráva veľmi pútavý a zaujímavý príbeh! ()

Guzo

Úžasně zpracovaný film vpodstatě podle námětu 1984. Svět ovládá skupina lidí, kteří zbavili člověka emocí a tím vymýtili války. Cena za vykoupení je ale větší než se zdá, protože lidé nejsou schopni milovat ani cítit smutek.. Na scénu ale přichází Christian Bale v podobě jednoho z kleriků bojujích proti emocím, který ale sám začíná cítit lásku. ()

strelenaL

Tenhle fim je naprosto vynikající...skvělé akční scény, námět a herci. Pokud bych mohla dodat tak mi příjde, že bych našla podobný prvky ba i možná podobný námět ve filmu V jako Vendeta. Ale to si možná myslím sama... Není pochyb, že Christian Bale je pozoruhodný a dobrý herec. Filmy s tímto hercem mě vždy osloví a baví. Jak jinak než hodnotím plným počtem *. ()

D28

Asi donekonečna sa budem pýtať,prečo vlastním originál tohto filmu, a keby len to! Dokážem sa naň opakovane pozerať...Nás 3 a viachviezdičkových dostali rôzne "veci"-niekoho umenie gun-kata,nápad zabiť emócie,iného recitujúci Errol, sugestívna Mary, roztomilý Ludvig...Faktom ale je, že nás všetkých dostal Preston.Nie, opravujem,nás-mimo Libriu-dostal Bale. ()

-ELFKA-

Eqiulibrium si zrejme splnil svoj účel - priviedol ma do stavu absolútnej skľúčenosti. Film má na človeka zapôsobiť. Nebol možno až tak prepracovaný ako mohol byť, ale svoje publikum si určite nájde. Nejaké nelogické nedostatky sa nájdu, niektoré udalosti sú ľahko predvídatelné, ale na druhú stranu sa objaví aj zopár prekvapivých okamihov. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda