Epizody(12)

Vášnivý čitateľ Ken Kaneki žije v Tokyu, kde sa medzi ľudmi potulujú aj "ghoulovia", ktorí na prvý pohľad vyzerajú ako ľudia, čo využívajú k získaniu potravy. Kaneki na to doplatí, keď sa zamiluje do dievčaťa, ktoré je ghoul, hoci on jej skutočnú identitu nepozná. Odhalí ju až v momente, keď ho dievča napadne a pokúsi sa ho zjesť, pretože ghoulovia sa živia na ľudoch a potrava, ktorou sa živia ľudia, im príde nechutná. Avšak zhodou okolností sa stane, že to ona v dôsledku nepozornosti neprežije a lekári sa pokúsia Kanekimu zachrániť život. Aby Kaneki prežil, musia mu voperovať orgány toho dievčaťa. Operácia Kanekiho navždy zmení a vyvolá v ňom nezvyčajné reakcie, ako napríklad nechuť k ľudskému jedlu... (Chinese Ashio)

Eamby

Převažují u mne sympatie jen ze strany grafické... Japončíci si v hororových anime počínali vždy mistrovsky- asi stárnu či co, ale už nic pro mne. ()

Marys

Veľmi dobré anime, hoci vedel by som si ho predstaviť aj menej šialene japonské. Charaktery ako Kaneki a Touka si človek musí obľúbiť a prežívať s nimi celý dej. Spoiler: V prvej sérii vnikneme do sveta ghúlov a obľúbime si ich. Je to asi najlepšia štvrtina seriálu. V druhej sérii sa najmä bojuje, sú v nej silné akčné scény, ktoré nás dovedú do tretej série, ktorá má zvláštny noir feeling, v deji sa posúva o pár rokov ďalej a mali by sme chcieť opäť začať fandiť ľuďom. Ak rozdelíme tretiu sériu na dve, posledných dvanásť dielov sa opäť vraciame na vlnu prvej série, kde sa všetko spája, prepletá a uzatvára. Škoda len, že pribúdajú monštrá, ktoré mi v úvode anime vôbec nechýbali, a že väčšina z tých, o ktorých sme mali dojem, že už zomreli, sa záhadne znovu objaví. Najmä za tieto dva fakty a takpovediac prvú polku tretej série to nie je odo mňa 100%. ()

Steel32

Asi jsem od toho očekávala až moc, takže mě docela mrzí, že to vlastně vůbec nesplnilo moje očekávání. Nebylo to úplně špatný, ale aby mně to nějak extrémně zaujalo, to se říct nedá. Poslední díl byl v podstatě jediný, který mě upřímně bavil a hodnotit něco na základě posledních pár minut posledního dílu se mi zdá jako blbost. Postavy byly taky takový nijaký, tak alespoň ta písnička v openingu se mi líbila. Je to škoda, myslím si, že to mělo mnohem větší potenciál a určitě se z toho dalo vytřískat víc. Jedna pomyslná hvězda navíc za ten konec. ()

HDeer

Krátke a povrchné spracovanie znamenitej predlohy. Kým manga sa viac sústreďuje na komplexnejší obraz ghoulmi zamoreného Tokya, anime sa po celý svoj čas iba pohráva sa akousi protagonistovou prvotnou dilemou, ktorá sa neskoršie javí ako nepodstatná. Príbeh pôsobí zlepene, postavy dostávajú iba štipku pôvodného priestoru a aj naj-poslednejšiu radosť v podobe ako-tak stráviteľných súbojov nám kazí nie veľmi nenápadná cenzúra. Aj napriek tomu, že patrím medzi viac medzi sklamaných, než nadšených fanúšikov a mnohé z výhrad voči seriálu úplne chápem, stále si ho dovoľujem označiť za ľahký nad-priemer. V istej miere za to môže hlavne vydarený vizuál a hudobná stránka seriálu. Škoda len toho premrhaného potenciálu. ()

Raziel_cz

Je to sice megabrutální a megaakční a megahezky kreslené, ale to Hellsing taky. A bez ukňouraného hrdiny, který by to všechno pohřbil. ()

kondor77

Čtyři a půl hodiny dlouhé čekání nato až to hlavní hrdina konečně rozbalí... . Ale stálo to za to. Pátá hvězdička za chytlavý opening. ()

loveless

Kaneki je sirotek a má jednoho kamaráda Hidea. Rád čte a tenhle společný zájem mu pomůže k rande s krásnou Rize, které změní jeho život v peklo. A to ne obyčejným způsobem, po "nehodě" se z Kanekiho totiž stane napůl ghůl, takže má chuť na lidské maso, ale uvědomuje si, že to není úplně dobrý nápad. A o tom, jak se Kaneki vypořádává s touhle šílenou situací je celá první série tohohle krvavého, avšak celkem zajímavého anime. Kresba je pěkná, ale postavy, víceméně ani ty hlavní nejsou úplně sympatické. První série je věrná předloze a malé změny, které v ní jsou se dají považovat za pochopitelné a můžou pomoci lepšímu pochopení děje. Za zmínku určitě stojí skvělý opening s písní unravel od TK from Ling Tosite Sigure, zajímavý je i ending. ()

DaweForeman

Takové celkem podivné anime - rozhodně nic pro slabý žaludky, protože je tam slušnej Gore (i když TV vydání je značně zcenzurováno). A tím bych řekl, že to končí - spousta krve a násilí, ale velmi slabý příběh. Jediný co mě zaujalo na tom byl onen rozpor v tom přeživším detektivovi a pak ten konečný vnitřní souboj mezi Kanekim a Rize. Tyhle etický otázky zasadit zrovna do tohohle prostředí (lidé - ghoulové) je ale trochu nemístné. Rozhodně vím o několika jiných dílech, kde ona etická otázka byla zpracována lépe. Svým způsobem to není klasická zombinárna, ale mohlo by se to tam do těch míst zařadit. Animace je celkem dobrá a hudba na daný prostředí celkem sedí. ()

fallanga

Tokyo Ghoul. Anime o ghoulech, kteří vypadají jako lidé, ale nemohou jíst lidské jídlo. Místo toho musí, chtě nechtě, jíst samotné lidi. Je to anime plné krve, brutálních soubojů, příběh je naprosto drsný, hlavní hrdina pojídá lidi, přestože nechce, jsou tam konflikty mezi ghouly a obzvláště důležitý je vztah mezi hlavním "ghoulím" hrdinou a jeho lidským kamarádem. Tak přesně tohle Tokyo Ghoul není. Tokyo Ghoul má naprosto otravného a ukňouraného hlavního hrdinu, který se rozjel až v posledním díle. Jinak byl po celou dobu ubrečený a čím méně se vyskytoval, tím byly jednotlivé díly lepší. Naštěstí to tam zachraňovala Touka, která byla správný drsný ghoul. Všichni kladní ghoulové jsou "vegetariáni" (rozuměj - nikoho nezabíjí, jedí už mrtvá těla), což trochu kazí celkový dojem. Ghoulové by měli zabíjet lidi, přestože nechtějí. Živit se pouze na sebevrazích ubírá seriálu jeden rozměr. Příběh prostě drhne. Je to typické klišé. Ghoulové jsou ti, kteří jedí lidi, ale ve skutečnosti jsou lidi ta skutečná monstra. Taková zápletka není úplně špatná, ale už jsem ji viděl milionkrát a od tohohle jsem očekával něco více. Lidský kamarád hlavního hrdiny je odsunut na vedlejší kolej. Zemře tam více ghoulů než lidí, atd... Ale přesto všechno je Tokyo Ghoul dobré anime. Má super souboje, pěknou kresbu a tečou tam hektolitry krve. Poslední 2 díly se opravdu rozjedou, konečně to začne být zajímavé, postavy se začnou vyvíjet (obzvláště hlavní hrdina) a celkově to prostě vypadá jako dobrý základ pro druhou sérii. Kdyby celá série vypadala jako poslední 2 díly, tak to bude za 5 hvězd. Bohužel má série pomalý rozjezd. Proto jsou to 4*. ()

Zombiepod

Skvelá krvavá rýchlovka, ktorá nesklame žiadneho fanúšika anime. Trochu mi liezla na nervy uplakaná a neschopná hlavná postava (Kaneki) a občas je to trochu nelogické a mierne postavené na hlavu, no to je u japonských animákov dnes už celkom bežné, a nemalo by to príliš odradiť. 12 rýchlych epizód, ktoré sú natlačené napätím a fantastickými súbojmi, sú pozoruhodne pútavé a zaujímavé. Trochu by to chcelo predĺžiť a okoreniť neúplný záver, no tvorcovia isto počítali s druhou sériou, na ktorú sa idem okamžite vrhnúť. ()

Kimkong

Z počátku vypadal seriál zajímavě. V podstatě klasika s upíry vyměněná za ghouly. Jen mi chyběla nějaká historie odkud se vzali, protože tady to nejsou klasičtí nemrtváci. Děj mi trochu připoměl Akame ga Kill, kdy proti sobě bojují dvě frakce, přičemž každá si myslí, že oni jsou ti správní a mají právo žít. Mezi boji jsou permanentně vsouvány, a to hlavně ve druhé sérii, vsuvky o smutné minulosti všech postav. Všechny postavy měli trpkou minulost a všechny jsou si dost podobné. Každému někdo zemřel, každý byl na scestí tíhnou ke zlu. Avšak v tomhle seriálu to vůbec nefunguje a nikdy to semnou nehlo. Kromě openingu, kdy je opravdu ukňouraný soundtrack je hudba rádoby epická, a hlavně v počátku seriálu působí fakt dobře. Jenže jeden motiv se brzy ohraje. Navíc je zde silná cenzura skrývající se za stíny a záři světel. Potenciál tady byl, ale úplně to zazdili. ()

DExUS

toto anime má svoju vlastnú atmosféru a svojrázny art style. Mangu som nevidel ale to je asi škoda. Sústavná cenzúra zpočiatku síce nevadí, pretože zakrýva malé miesta. Ale v určitých okamihoch nieje vidieť zo scény skoro nič. Tak či onak, o mesiac bude ďalšia séria. Tak po skončení upravím ako komentár tak hodnotenie. Opening je od Ling tosite sigure, Unravel. Je tak skvelý (rovnako ako opening ku Psycho-pass : abnormalize) že som si objednal celu diskografiu tejto skupiny. ()

Nikolas__

Kdysi dávno jsem přečetl 5 sešitů mangy, a i když toto anime nikdy nepatřilo mezi nejlépe hodnocené, tak já jsem s ním naprosto spokojen. Výborná anime, dobré postavy, skvělý rozběh, vztahy mezi postavami, souboje i finále. Za mě dost podvedené. První série něco malinko kus nad 90%, druhá skoro 90%. ()

Teelus

Po shlédnutí všech 12. dílu mi to nedalo a musela jsem se vrátit a svůj původní komentář trochu aktualizovat, protože jakkoli mne seriál zpočátku úplně nadchl a přiměl zhltnout mangu neuvěřitelným tempem, po jistém vystřízlivění se pár kiksů najde. Předně ale obecně - animace je krásná, hudba je naprosto skvělá. Trochu pozlobí otravná a všudypřítomná cenzura - některé scény jsou hozené do negativu, nebo třeba roztrhané části těl do stínu (už aby byla Blu-ray verze). Rozhodně to není, a ani v tištěné podobě nebyla záležitost pro malé děti. Příběh není černobílý, jak by se zpočátku zmohlo zdát. Hlavní postavy jsou jak na straně ghoulů, kteří se snaží přes svou specifickou dietu zařadit do společnosti lidí a normálně žít, tak na straně jejich lovců, kteří se ghouly snaží všechny vyhubit pro dobro lidstva a samozřejmě i z různých osobních pohnutek. Protipólem k oběma stranám pak jsou jak ostatní ghoulské gangy, tak leckdy podivínští lovci. Jednotlivé postavy se v manze přijatelným tempem rozvíjejí, jsou poměrně různorodé, zajímavé a každý si tam asi nějakou tu oblíbenou najde, ať už na straně ghoulů nebo lidí, leč je nutno říci, že se tvůrci anime rozhodli nám za každou cenu vnutit jich v seriálu co nejvíc a ignorovat posloupnost jejich nástupu v předloze. Co tomuto anime hlavně podráží nohy je dnes poměrně častý problém - první série čítá pouhých 12 dílů, no a aby se v těch pár dílech toho událo dost na získání divactva, je tam příběh takovým způsobem zhuštěn a hromada scén vynechaných, že to místy působí opravdu hloupě, zejména pak jednání postav. Samo o sobě stojící anime by bylo skvělé, ve srovnání s předlohou se však člověk neubrání dojmu, že to mohlo být mnohem lepší, a to i s přihlédnutím k tomu, že ne vše (myšlenky, flashbacky, hromada dialogů) lze stejně dobře jako na papíře převést na obrazovku. Na celkové hodnocení mi tu chybí stupně, neboť je to stále anime nad ostatními vynikající svým provedením a mělo spoustu momentů, které mne potěšily. Možná budu odsouzena jako fangirl, ale zkrátka srovnám-li momenty, co mě naštvaly s chvílemi, kdy jsem se tetelila u monitoru, tak je to stále ve prospěch anime - úžasné souboje, hudba, dokonalý dabbing (zejména hlas Rize, Jasona, Suzuyi a Mada) a především emotivní náboj seriálu - v prvních dílech hrůzné zážitky Kanekiho a celková depresivní atmosféra, později vnitřní konflikty Touky a Nishikiho, celý 8. díl a to ani nemluvím o tom závěrečném. Zkrátka a dobře, nemohu než dát plný počet, protože jen 80% si to dle mého nezaslouží i přes všechny ty chyby. Na závěr však nikterak nepopírám, že mne patrně ovlivňuje znalost předlohy, neboť mi díky tomu seriál nepřipadal tak zmatený, jako lidem mangou nepolíbeným, a tudíž nemohu zcela objektivně hodnotit návaznost příběhu. ()

Sakikura

Tleskám! Po dlouhé době anime bez harému! Nicméně hlavní hrdina je stejně přihlouplé, ufňukané děcko, které mi lezlo na nervy už od první epizody. Akční scény jsou občas koukatelné a výhodou jsou některé mužské postavy. Nicméně na to, jakou z toho Japonci dělali pecku je to dost podprůměrné. ()

ioope

Tokyo Ghoul je paráda, kterou svět potřeboval. Originální a nový příběh, který si mnozí z nás oblíbí. Snad jen ten kanibalismus mi zrovna nesedl, ale zvykl jsem si. Také bych rád zmínil kontrast mezi lidmi a ghouly. Ze začátku jsem ghoulům nedůvěřoval a přál si, aby byli vyhlazeni. Po pár dalších epizodách jsem však měl možnost dívat se na svět jejich očima a to celkem změnilo můj názor. Ano, ghoulové mohou existovat, pokud nebudou úmyslně zabíjet lidi, jestliže si vezmou nějakou mrtvolu, nikdo jim v tom nemůže zabránit. Takový je můj názor. ()

Neto

Sem tam zabloudím do nějakého anime a dayum tohle se povedlo (věc kterou nemohu bohužel říct o dalších sériích) z vizuální stránky to vypadá skvěle a příběh je exceletní, o klukovi kterej se musí nedobrovolně zařadit do světa kde mu to moc nevoní. Souboje jsou udělaný krásně a ani chvíli jsem se u sledování nenudil. Pokud jste neviděli tak je to povinnost shlédnout ()