Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

fannah

Burtona by tu snad poznal každý. Tohle je naprosto typická ukázka jeho díla. Škoda že v roce 1988 ještě nebyla stop-motion animace. I tak to bylo super... 90%. Mimochodem... Catherine O'Hara a Jeffrey Jones, to je zkrátka klasika :-D ()

Vxxx

Výborný film. V dětství jsem ho měla moc ráda. Ale asi 10 let jsem film neviděla, takže když se naskytla příležitost vidět film znovu na velkém plátně v kině, hned jsem běžela. Byl to super zážitek. Tolik jsem toho zapomněla. Je to vtipný a absurdní film, který se pokusím nějak zapojit do svých filmových každoročních tradic. Mrzí mě, že mi trvalo tak dlouho si film připomenout. Klasika. 4* ()

mysiak

Fakt skvelá burtonovka, ktorú som videl viackrát a stále je dobrá aj cez rok vydanie, kde sú dobrí herci a šialené dobré kostýmy...pecka ()

ivishka

Po dlouhé době jsem si to musela připomenout..Jedno z Burtonových nejlepších děl. O to více mě to bavilo, když v jedné z klíčových rolí hraje skvělá Winona Ryder a nejraději mám scénu kde tančí u večeře a taky kde nakonci se vznáší Win ve vzduchu a "zpívá" :D.... ()

Laxik

Docela srandovní ujetost, to se musí Beetlejuiceovi nechat. Jenže to je všechno, tenhle film nemá nic světoborného, nic geniálního ani nic dokonale odpudivého. Ochutnat, sežvýkat, vyplivnout a za pár let se k tomu třeba vrátit a zkusit, jestli to nevyzrálo. ()

blackrain

Michael Keaton byla tak geniálně namaskovaný, že jsem ho málem nepoznala. Absolutně černo černá komedie, která originálním způsobem zpracovává hororové téma. ()

gogos

Solidní kravina, při které se občas zasmějete. Efekty nepřekvapí, herci nešokují, ale je to koukatelné a dobře stravitelné. ()

Bat55

Bomba!!!!!!Alec Baldwin a Geena Davis v brilantnom temnom snímku o duchoch a iba duchoch.Tim Burton si taktiež skvelo obsadil do úlohy záporáka Michaela Keatona,ktorý ma absolútne dostal svojím veľmi vtipným humorom a grimasami.Scenár veľmi zaujímavý,občas film pekne postraší,obsadenie je veľmi dobré a samotní duchovia,napríklad hokejový tím duchov bol veľmi originálny. /85%/ ()

ABLABLABLA

Na doporučení kamaráda a díky písničce Banana Boat jsem se na film teda podívala. A musím říct, že jsem rozhodně nelitovala. Absurdita, zábava, trocha morbidnosti..v dávce přesně podle mého gusta. A Michael Keaton tu nemá chybu. ()

kaylin

Tohle je legendární film Tima Burtona, který je tedy legendární alespoň pro mě. Viděl jsem ho kdysi jako malý kluk a pamatuji si jediné - že jsem z něj byl naprosto hotový. Ani ne tak, že bych se bál, ale především proto, že mě okouzlil světem mrtvých, který byl naprosto nádherný. a to platí pořád. Světy mrtvých jsou u Burtona prostě zajímavější než světy živých. I když ten dům, v kterém se většina filmu odehrává, je prostě nádherný. Film natočený místy jako groteska se skvělými herci v čele s Keatonem namaskovaným k nepoznání. Pořád mě to dostává. ()

YURAyura

Nejde nez hodnotit absolutne - Keaton je squely zaporny hrdina a Burton vyborny rejza s citem pro vyraz. Scenarista se taky pochlapil, takze podtrzeno-secteno - fakt parada! ()

stration

Jedna ze závěrečných scén, kdy Beetlejuice sedí v čekárně a vymění si své pořadové číslo, patří k mým nejoblíbenějším scénám vůbec. ()

salalala

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal, pak jsem ho ale konečně sehnal v originále, tak jsem neváhal. Nezklamalo mě to, Burton tady zase řádí, ale je znát, že ještě neměl tu pozici, kdy si může dovolit skoro cokoliv. Tudíž je to méně ujeté a bláznivé. Což by mi ale nevadilo. Můj problém spočívá v ústřední dvojici - Baldwina ani Davis moc nemusím, což se mi tady potvrdilo. Chemie mezi nimi moc nefunguje a jsou spíš unylí. Celá nová rodina, co se jim nastěhuje do baráku, je s přehledem přehrává. Vrcholem je samozřejmě fantastický Keaton, který si roli užil, leč zůstal trošku nevyužitý, což je škoda. Skvělá byla i Winona Ryder, její závěrečná píseň a "tanec" jsou nezapomenutelné. Poměrně příjemný filmík, který ale nevyužívá naplno Burtonův potenciál, takže ho podruhé vidět nemusím. Proto dávám lepší tři hvězdy. Čtyři unikly jen o chloupeček. 65%. ()

Colonist

Nevím proč, ale Burtonův styl mi nikdy moc neseděl. Nic proti němu nemám a neříkám, že je špatný, je originální a svůj, ale můj šálek čaje to nikdy nebyl. V tomto filmu jsem se s ním ale tak nějak sžil. Herecké obsazení bylo dobré, hudba se také povedla, na maskách si dali záležet a humoru se zde také dosti našlo. Samozřejmě, že celý film táhne hlavně Michael Keaton jako Beetlejuice, který chrlí jednu hlášku za druhou. Ale na to, že film nese jeho jméno, mi přišlo, že měl poměrně málo prostoru. Kdyby ho dostal více, mohlo to být ještě lepší. ()

Foma

Nejsem nějak zvláštní Burtonův fanoušek, na to mě v jeho filmech něco ruší. Na druhou stranu všechny jeho filmy, co jsem viděl, byly zábavný. O Beetlejuicovi to platí dvojnásob, ten ani nerušil, jenom hodně bavil. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019