Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

lebowski!

Dnes už kultovní Burtonovina s geniálním M. Keatonem, do kterého bych to nikdy neřekl, a mladičké W. Ryder. Zpívaná scéna u večeře nemá chybu! ()

Langy10

Dokonalost! Tim Burton je proste borec! Jeho scénáře je poklad, jeho žánry prostě libový! Dokáže vytvořit něco neuvěřitelnýho. Tato hororová-komedie jde příkladem. Mimochodem film je z roku 1988, což je fakt pecka, protože ty masky, ta kamera to je proste něco úžasnýho !! Zde Tim dokázal přeskočit dobu! Klobouk dolu ;-) 95% ()

cariada

Příjemná hororová komedie, která pobaví, vžádném případě nevystraší. Mrtvý manželé jen potřebují vyhnat z domu nové nájemníky, ale jak si jim to moc nejde a tak musí požádat o pomoc další bytosti z druhé strany. Ani jsem nevěděl že je to od Tima Burtona. ()

Streeper

Od Tima jsem zvyklá na něco jiného a lepšího. I když je to celkem vtipné, tak to není tak dobré, jako vždy. Každopádně Michaela Keatona bych vůbec nepoznala a někdy mi připomínal i Jima Carreyho. Moc se mi ale líbila ta taneční scéna u stolu. ()

Nach

Dnes již klasické dílo, které se vyžívá v tématice a logice posmrtného života, který zde vlastně téměř žádnou logiku nemá, což Tim Burton využil jako studnici šílených nápadů. A upřímně jsem si tu a tam připadal, že celý koncept vznikl pro spíše loutkové, než hrané dílo. Nicméně výsledkem jsem byl velice potěšen. Jak chováním postav, tak i praktickými efekty. Příběh se navíc vyhýbá klasickým žánrovým klišé, což je osvěžující. Nejde přímo o horor, ale o černou komedii. Já si ji kdykoli rád připomenu. 80% ()

ad

Pořádně ujetá komedie, která BAVÍ. O kolika podobných komedií jejichž hlavní představitelé jsou od začátku mrtví, můžete něco podobného říct? ()

Desgenais

Milé, ale takové hloupoučké. Některé dialogy či dějové zvraty mě přiváděly v úžas, bohužel ale ve špatném slova smyslu. Osmnáctiletá Winona v roli goth-puberťačky mě vážně nebrala (zlatá Christina Ricci) a gagy Michaela Keatona mi občas přišly hodně nevyrovnané. Už chápu, proč fanoušky netopýřího muže brala chlopeň, když si přečetli obsazení prvního Batmana ;) ()

C0r0ner

Filmová prvotina Tima Burtona je můj velmi oblíbený film. Okamžitě ukazuje v jakém stylu se bude odvíjet celá jeho režisérská kariéra. A že to je styl mně velmi vyhovující. Veselá šaškárna s perfektním Michaelem Keatonem je parádní oddech a zábava, když člověk neví co s časem a chce ho strávit aspoň trošku užitečně. 90% ()

lakikaki

Burtonov rukopis je badateľný na prvý pohľad, ak by však Beetlejuica natočil Burton v súčasnosti, pekne by ma sklamal. Zopár vecí tu je dosť nedomyslených a samotný film je celkom nudný. Okrem toho aj herci sú dosť nevýrazní, zaujmú jedine tak Catherine O'Hara a Winona Ryder a osobitne musím spomenúť geniálne maniakálneho Michaela Keatona, ktorý by si vo filme pomenovanom po jeho postave určite zaslúžil viac priestoru a filmu by to VEĽMI prospelo. Ja sám som totiž od momentu, keď sa na obrazovke prvýkrát objavil Betelgeuse (t.j. Beetlejuice) čakal, kedy sa ten bizarný úchylák objaví znovu. Dočkal som sa niekoľkých kratučkých scén, mimo ktorých som sa celkom nudil a koniec bol navyše odporne presladený a príliš happyendový. Ide však o Burtonov druhý celovečerný film a tak mu tentokrát tých niekoľko prešľapov a nedokonalostí odpúšťam. Hodnotiť väčším počtom hviezdičiek ale Beetlejuica nemôžem. P.S.: Takmer som zabudol pochváliť vynikajúci soundtrack Dannyho Elfmana, ale u jeho soundtrackov je takmer pravidlom, že patria k špičke... ()

zette

Mozna, ze v dobe sveho vzniku mela tato komedie uspech. Po dvaceti letech mam vsak pocit, ze z nej temer vse vyprchalo. Podprumerny film Tima Burtona, prumerna rodinna komedie. Jeste chvili a na postavu Beetlejuice bych uz nemel nervy:-). ()

Pajky3

Na tenhle film mám vzpomínku už z dětství. Tenkrát mě naši nenechali dokoukat. Pak jsem na to zapomněl. Pár let čekal, teď asi po roce co se mi válel na disku jsem se na něj konečně podíval. Bavilo mě to, hlavně role Michaela Keatona byla skvěla a navíc Winona byla pěkná, kam se to z ní vypařilo? A že je to od Burtona, kterého nemám moc v oblibě jsem dokázal překousnout. ()

pufina

Chci mít doma duchy! Burton klasicky nezklamal. A opět se mi potvrzuje, že Winonu Ryder mírně nesnášíííím.. ()

Juto

Kým táto neodolateľná lahôdka skončí, vytvorila niektoré z najzábavnejších momentov a najinšpiratívnejšieho vizuálneho humoru a dizajnu, aké môžeme očakávať v filme. 7/10 ()

Martrix

Letos se dočkáme několika resuscitací starých pecek. Po čtyřiceti letech od prvního Policajta v Beverly Hills, se objeví Beverly Hills Cop: Axel Foley a to samé platí o dalších Krotitelích duchů, po čtyřiadvacetiti letech nastoupí Gladiátor 2 a letos by se měl po šestatřiceti letech v plné sestavě vrátit Beetlejuice Beetlejuice. Takže jsem se rozhodl trochu si osvěžit paměť, protože mám někde vzadu v hlavě vryto, že to byl jeden z těch starých dobrých kousků od Burtona, ale ne všechny filmy obstojí ve zkoušce časem. Mozek staršího diváka sice může v záchvatu nostalgie vnímat i očividné braky jako klenoty, ale někdy je to naopak a starší filmy dostanou optikou životem ošlehaného diváka pěkně na frak. Naposledy se mi to stalo u Interview s upírem. Nicméně nic jsem nepodcenil a mrkl jsem na verzi nadabovanou starou barrandovskou partou...tzn. Beetlejuice ústy Jana Přeučila, kvalitní obraz a klid na sledování. A optikou ošlehance, kterého tvorba Tima Burtona posledních 20 let neuspokojuje to vidím tak, že výtvarně jde o jeden z jeho nejlepších filmů, protože tady byl ještě kreativní, nízkým rozpočtem a v té době nedostatečnými technologiemi dotlačený k tomu, aby používal makety, loutky, masky, slow motion animaci... . I scénář měl spoustu zajímavých a vtipných míst, která mohla být více a lépe rozvedená, ale na to při klasické stopáži nebyl čas. Určitě by tohle záhrobní universum ustálo dalších pár pokračování. Herci si svoje odvedli a těch pár hluchých míst bych Burtovi i odpustil, protože Danny Elfman a skvělá scéna s trsáním limba u večeře. Suma sumárum...dávkoval bych Beetlejuice společně s Krotiteli duchů jako podzimní nebo nemocenské kombo se svařákem, zachumlaný pod dekou. Výborně to může fungovat i jako balzám na oči, po shlédnutí nějaké CGI slátaniny...v mém případě po druhém Aquamanovi. Doufám, že se Burton s Beetlejuice Beetlejuice touto cestou nevydá a CGI použije jen na drobnosti. ()

Ice123

Snad první věc co jsem viděl od Burtona (samozřejmě ne teď, už před x lety) a vážně mě to nadchlo... Taková prostá komedie s lacinými kulisy (viz. červ) a naprosto skvělou hudbou. No prostě pro fanoušky Burtona je tohle povinnost vidět a ostatní zajisté taky nebudou zklamáni ;) 90%. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019