Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

campix

Budu se opět opakovat, ale Beetlejuice je další typická Burtonovka. Tady nejde říci nic, co by již řečeno nebylo. Prostě dokonale ulítlá zábava s dokonalým Baldwinem a hlavně Keatonem (do toho bych to opravdu neřekl) a umocnění zážitek díky perfektním kostýmům. Samozřejmostí je zajímavý a neokoukaný námět, jak jsme si již u Burtona zvyklý. ()

Carrie_3

Tim Burton má za sebou nepochybně lepší filmové kousky, ale ani Beetlejuice si rovněž nezaslouží být opomíjen. Film pocházející z časů Burtonovy rané kariéry srší nepřeberným množstvím nápadů a fantazie. Snímek je plný bizarních postav (v čele s Michaelem Keatonem), rozmanitých staveb a důmyslného hudebního doprovodu. Herecké skvadra se velmi dobře doplňuje a pro mě byl i potěšující výkon Winony Ryder, která nepatří mezi mé oblíbené herečky. Jediné, co bych snímku vytkla, je fakt, že mi přišlo, že občas vítězí forma na obsahem. ()

WolfR

Dosti ujetá hororová komedie, ze které přímo sálá Burtonův rukopis. Legenda v duchařské komedii, absurdita na nejvyšší míře a Michael Keaton je boží, 4 hvězdy! ()

KajusaK

Tenhle "horor" miluji. Krásné , jednoduché , vtipné a přitom perfektní. Jeden z mála takhle poutavých filmů. ()

dr.fish

Tento film dokazuje, že Burton byl magor už od začátku. Film jsem shledal nadčasově zábavným, s ještě hubeným Badwinem a Winonou-dítětem. Dobrá ptákovina, skvělá teorie existence duchů v našem světě...80% ()

forsythia

Měním hodnocení na 5. Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že od té doby, co Burton natočil Beetlejuice, se nějak uklidnil, a i když i jeho pozdější filmy jsou dost (a nádherně) fantaskní, tak tohle bylo takové méně uhlazené, více praštěné a mě to zase po delší době notně pobavilo. ()

animaxis

Tim Burton udělal tento film příjemně kouzelným. Na vizuálu si dal záležet a je tu vidět, že je to jeho dílo. Děj filmu je docela jednoduchý a rozhodně se mi líbil. Téma posmrtného života je tu zobrazeno velmi neobvyklým způsobem, ale to se od Burtona dalo čekat. Film má od začátku do konce celkem rychlý spád a mě docela rychle utekl. Herecké výkony tu jsou skvělé a je vidět, že každému herci a herečce se v tomto Burtonově světě líbí. Hudba od Dannyho Elfmana opět nezklamala a už od začátku je jí ve filmu dost. Do páté hvězdičky chybělo jen trochu víc scének s Beetlejuicem. Možná ho tu bylo tak akorát, ale mě tu tak nějak nestačil a myslím, že film mohl být tak o 15 minut delší. Ale nevadí, na čtyři hvězdičky to bohatě stačí. ()

FrankSusta

Podivné zjevení v podobě Beetlejuice, ať už postavy či filmu. Na jednu stranu docela sranda, na druhou neuchopitelná uřvaná slátanina alá Troška, jenom s výrazně větším rozpočtem a výraznou výpravou a maskami. Díky tomuhle filmu vím, že až umřu, tak tohle opravdu nechci zažít (v tomto slova smyslu se jedná o skutečný horor - kámo, já chci prostě nic). Klasicky úchylný Tim Burton se svým nerozhodnutým stylem (děti/neděti) a podivný zvuk, za který ale může dabing (též zvaný jako brněnský). Ale nad hodnocením jsem váhal (konkrétně že bych šel výše). ()

tom88

Najväčšia úchylárňa akú som kedy videl. Tim Burton robí skvelé, jedinečné filmy a tento nieje výnimkou, aj keď to nieje špička, stále to má svoje kvality a určite veľa fanúšikov. Herci hrajú dobre, ale najviac sa mi páči M. Keaton ako Beetlejuice, aj keď ho tam je dosť málo. Triky mohli byť na tú dobu o niečo lepšie. Dej je jednoduchý a film slúži hlavne na pobavenie a myslím, že sa mu to aj podarilo. 70%. ()

Benjamin-L

Film mě překvapivě bavil. Všichni tento film popisují jako nezaživnou blbost a jásem si vždycky myslel že co točí Tim Burton tak to nemůže být blbost a taky že nebyla. Film se mi líbí protože tam je můj oblíbenec Michael Keaton a Geena Davis. ()

bartias

Je to pestrobarevné a je to šílené. A to v tom smyslu, že jako film z 80. let už dnes Beetle Juice působí trochu ušmudlaně a komicky (80. léta jsou vůbec celá taková), ale hlavně v tom smyslu, že Tim Burton dokázal z Beetle Juice i s těmi malými trikovými možnostmi, které měl, udělat zajímavý kousek. Mám ho rád. Ten kousek i Burtona. ()

Radiq

Vtipné, ale né moc, jde vidět, že to je točený v 80. letech, Geena Davis i Alec Baldwin jsou pro mě lůza, ale přesto se to celkem dalo. Hlavně Michael Keaton si to dává a je škoda, že nedostal víc prostoru. Taky výběr herců pro nastěhovanou rodinku mohl dopadnout o něco líp, konkrétně mluvim o té nevlastní matce, kterou bych nejrač zabil kladivem nebo zastřelil střelivem. Bohužel několikrát musime dát logiku stranou, protože se tam občas vyskytl kix, kterej nedával smysl, dokonce ani v tom psycho světě Tima Burtona. Viděl jsem původní dabing s Přeučilem a ten mě teda moc nezaujal. Nevim, jestli novější dabing je lepší, ale myslim, že i kdyby jo, tak filmu to už nepřidá. Je to prostě průměr až podprůměr, ale zas odpočinkovej... ()

SoolenJV

Burton teprve na cestě k Burtonovi, ke své vlastní poetice. Michael Keaton exceluje, bohužel má tendenci stávat se místy až otravným. JEště že s ním režisér celkem šetří. Při druhém shlédnutí filmu jsem musel s hodnocením výrazně skočit dolů, z pěti hvězd na tři. Pořád je to sakra zábavný film, ale k dokonalosti má celkem daleko. ()

filmmovier

Jeden z prvních filmů Tima Burtona, byl, pokud si to dobře pamatuji, jedním z prvních, které jsem od Tima Burtona viděl. Už je to sice nějaká doba, ale pamatuji si z toho ohromný zážitek - Burton se tady sice ještě hledal, ale jeho podpis je z toho patrný. A samozřejmě musím vychválit i tradičně výborný soundtrack Dannyho Elfmana. Zápletka je jedním slovem výborná a řekl bych i originální. Bavil jsem se téměř celý film plus je tady samozřejmě i temnější část. Herci excelují, hlavně Michael Keaton se překonává. Jedna z nejlepších duchařských komedií, opravdu stojí za to. Další revoluční věc, co se Timu Burtonovi povedla. Pro mě 75 %. ()

chelseaman22

Je věru roztomilé, že se pod to podepsal ten americký enfant terrible.Jeroztomilé, že metráž je vůči divákovi šetrná a je roztomil, jak se náctiletá děva pouští do objevování již zaprášené to módy á la EMO. To ale neznamená, že VY, STÁDO VOLŮ, tomu musíte napálit vysoká hodnocení! Jak k tomu přijdou kinemtografičtí negramoti, když si s potěchou pustí relativně slušně ohodnocený film a v závěru nad tím spláčou jak nad rozlitým mlékem a rozdrcenýma sušenkama od Orea?! Jediná diference oproti podobných chojovinám je účinkování toho strašidla, naneštěstí je v akci jen pět minut, zbytek metráže je to neuvěřitelná nuda a zmar! 38% Celosvětový výdělek k 25. 6. 2014: $73,707,461, což je 4,91 násobek budgetu ()

LeoH

Přijde mi to ještě místy tempově neukočírované a příliš okouzlené vlastními nápady, ale zároveň je mi ta neotesanost ohromně sympatická, stejně jako osobitý černý humor. Kalypso vložka, zásvětní scény a Keatonova titulní postava patří do zlatého fondu americké kinematografie. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019