ostravak30

Film je naprosto jasnou parodií na všechny filmy od invazi mimozemšťanů na Zemi. Včetně toho, jak by se chovali média, svět a jak by se zachovali mocnosti. Bohužel, parodie sama o sobě potřebuje dostatečný prostor k manévrování, aby měla co parodovat. Zde se nepovedla ani parodie sama, ani děj, který postrádá kvalitní humor a vtip. Přitom práci Tima Burtona znám, ale taky vím, že má na kontě povedenější dílka. Mám trochu pocit, jako kdyby si prostě chtěl udělat parodii ve stylu 50.let a už od začátku věděl, že to nebude ono, ale sen je sen a on se prostě rozhodl ho splnit. Ok, splněno. Ale tenhle film za víc jak jedno shlédnutí nestojí a i to jedno je diskutabilní. ()

PlayEasy

Trapárna! Burton si chtěl získat mladé publikum zpět a natočil tuto roztomilou ptákovinu, kde obsadil herecké hvězdy a i když to opravdu dobří herci jsou, tak z této ... nemůžou udělat nějakej nářez. Že jo? Hrozně debilní, naivní, vypatlaná a XXL hloupá komedie. Stejně jako alternativní konec, kdy všichni chcípnou (když nepočítáme marťany) a zbyde tam jenom teenagerská dcera prezidenta, kluk, co nemá v hlavě nic kromě babči a hrozná mexická skupina. Ovšem dostali jsme záchvat, když chtěl ten kluk, co nezdech pronést závěrečnou řeč a řekl toto: "Myslím, že bysme (gramatická chyba) měli začít odznovu, že bysme (gramatická chyba No. 2:) si neměli stavět domy, ale "týpíčka", protože jsou lepší. Toť ode mne vše" Co to bylo? A ještě se zeptá té naivní puberťačky: "Bylo to dobrý?" a ona na to: "Jo... a jen tak mimochodem máš holku?" Víte, co jsme si mysleli, že řekne: "Ne, já mám kluka", páč v této kravině je totiž možné vše..... 30% ()

Emjecko

Od Marsu útočí! jsem očekával taškařici v podání filmových hvězd, přičemž taková Natalie se v roce 1996 teprv profilovala a nejen ona. I bez ní však Burton film v době jeho uvedení úspěšně napráskal velkými a ještě většími jmény, až mě nakonec víc bavilo sledovat jednotlivé herce a říkat si, odkud je všechny znám, než se věnovat ději. Možná ke škodě roztomilých ufounků s jejich kachním projevem, ale když on samotný příběh nebyl nijak chytlavý, rovněž některé věci v něm byly tak absurdní, až ani nebyly vtipné. Každému divákovi aspoň trochu při smyslech však musí být jasné, že je to všechno úmyslné. Invazí z Marsu na planetu Zemi se holt nikdy nezavděčíte všem, s tím je třeba počítat. ()

mrclTV

Tim Burton opäť sa stretávame, bohužiaľ.... Jedna vec mi nedá spávať, ako sa mu do svojich filmov vždy podarí dostať taký zástup hercov a herečiek? Rovnako ako nerozumiem ani jeho ostatným filmom, nerozumiem ani jeho druhu humoru, ktorý je pre mňa záhadou. Tak nevtipnú komédiu som už teda veľmi dlho nevidel (a to som zlých komédií videl už celkom dosť). Ja som sa seriózne ani raz za celý film, nie že nezasmial, ale ani neusmial. PS: Potenciál Pam Grier a ďalších bol trestuhodne nevyužitý... ()

Olafsson

Tahle béčková koedie nestárne, dnes jsem se na ni po letech podíval a pořád je to sranda. Jack Nicholson je skvělej, a až ted mi došlo, že si tady střihnul dvojroli. :) ()

PlysovyMacko

Milujem tento film tak velmi aka je to blbost. Vsetko je to parodia, film nepredstiera, ze je nieco viac. Od zlych trikov po dizajn martanov alebo emotivny prezidentov prihovor kedy martanovi ukapne slza. Paci sa mi prve stretnutie, totalna destrukcia aj svojsky hudobny vkus babky. Film je skvela zabava. ()

Rayen1

Kravovina, ptákovina, ujetina, ale v tom dobrým slova smyslu, tenhle film je strašnej bizar... Většinou se u něj zasmeju, ale ne frkum, ale tomu, jak je ten film strašně pitomej. Je to už prostě kultovní film, a kdykoliv se řekne Mars útočí, vidím Konskej ksicht s psim tělem 😅 ()

Anglicankaaa

"Dole je aorta a tady nahoře svěrač." Nejlepší sci-fi kravina století. Ač většinou americkým komediím (ano, chápu, že se to někomu líbí, jestli některé z vás poněkud namýchnu, tak mě, prosím, omluvte) moc nehovím, tohle je ukázková výjimka z pravidla. Nejen obsazení, ale i např. animace jsou velice dobré a hlavně řeč Marťanů. Ta je vážně špičková. Nebo mraky létajících talířů okolo Země. A hudba. Upozornění: film obsahuje celkem hojné množství černého humoru. Nevhodné pro slabší povahy. Ale ta scéna, kde jim hraje Stayin' alive je stejně nejlepší. ()

Blazkowicz

Další tématický kousek na scéně. Nic jiného mě k Destroy All Humans fakt nenapadlo. Jenže problémy má tento film dva. Vidím ho už aspoň potřetí, takže nic zajímavého. Ale to hlavní. Burton je vizuální král, o tom není pochyb a po této stránce tady není moc co vytýkat. Mohlo to být víc stylizované do padesátek leda tak. Proč ale je ten film tak šíleně nudný? Celá zápletka je debilní, Marťani dostatečně nevyužití kromě kvákání, spousta zbytečných postav (k čemu byly nakonec ty dvě hlavy?) a prostě celé je to nějaké odfláknuté. Jako kdyby nevěděli co s tím mají dělat. 3+* ()

Marg

Skvělá zábava, obzvlášť pro sci-fi fandy. Spousta filmových hvězd. Jack Nicholson zahrál prezidenta zeměkoule, chci říct prezidenta USA, opravdu kouzelně. A ti mimozemšťani, prostě paráda. ()

Frix

Proboha, neberte tento film vážně. Jako parodie na staré scifi filmy funguje bezvadně a přehršel cynických vtipů snad nemůže nikoho nechat chladným. ()

SirGawain

Sakra proč jenom 61%??? Opravdu bezesporu nejlepší parodie na filmy o ufounech, kterou jsem kdy viděl. Typicky Burtonovskej film. Hrozne moc divnej, ale tocenej s neuveritelnou mirou nadsazky. Je ale potreba se na nej i s velkou nadsazkou divat. Potom si to sakra moc uzijete. ()