V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Chmur

První Duna mi přišla lepší. Ucelenější, bez hluchých míst, emocionálnější. U druhého dílu  mi bohužel úplně nesedlo tempo a dynamika vyprávění. Čas věnovaný začleňování Paula do skupinu Fremenů a jeho vnitřním pochybnostem mi přišel zbytečně dlouhý a utíkal hodně pomalu. Naopak střet s imperátorem působil příliš uspěchaně. Ve filmu jsou k vidění skvělé herecké výkony. Chalamet předvádí svůj standard, pro roli Muad'Diba se narodil. Mě však nejvíce zaujali Rebecca Ferguson a nový záporák Austin Butler. Pokaždé, když se objeví na scéně, tak jejich charisma dominuje. Nejslabším hereckým článkem mi přišla Zendaya. Na konci filmu, kdy má vyjádřit zklamanou ženu, působí spíše jako ublížené děcko. Nejsilnější stránkou filmu je dle očekávání audiovizuál. Nicméně v první části působil mnohem silněji. Možná je ale Duna 2 ten typ filmu, který si člověk vychutná pořádně až napodruhé. ()

Wally

Stejně jako u prvního dílu jsem čekal skvost, ale že to bude až tak dobré...mít k dispozici více hvězd, tak neváhám! Neuvěřitelná dokonalost! Tomuhle se říká audiovizuální orgie! ()

Sancty

Takže takto: neviem, ktorého blbca napadlo vyvoniať sálu hajzlovou dezinfekciou. Po dvadsiatich minútach mi prišlo tak zle, že som musel doslova zdrhnúť zo sály aby som nevrhol rovno pred plátno. Ako bonus ešte aj slovenský dabing. Za tú nevšímavosť si môžem iba sám.  Ponaučený až tak, že ma tam už neuvidia. Repete streda v Trenčíne. ()

kukuuuc10

Duna není film, Duna je životní styl! Konečně jsem se dočkal dalšího epického počinu mého oblíbeného režiséra, který vyšperkoval výkony herců na špičku pyramidy možností. Celá stopáž nabízí krásnou podívanou a pořádnou porci emocí zakončenou otevřeným koncem. Vidět tento film v kině považuji za povinnost! Vřele doporučuji.  Lisan al-Gaib pi*o! ()

HydraCZ

První Duna působí ve srovnání s druhým dílem jen jako prolog. Teprve až druhá část totiž začíná vyprávět epický příběh Paula coby fremenského válečníka Muad'Diba a spasitele Duny. Pokračování je tak o dost velkolepější, akcí nabitější a divácky přístupnější blockbusterovou podívanou a naprosto vtahujícím audiovizuálním zážitkem, který by si neměl žádný fanoušek Sci-Fi žánru nechat ujít. Po prvním filmu, který jsem si postupem času a po začtení se do knihy naprosto oblíbil, jsem nečekal jak majestátní, dějově bohatý a zvraty nabitý druhý díl bude. Tam kde jednička sázela na postupné budování prostředí a vztahů postav a měla méně výrazných akčních momentů, tam je dvojka šíleným obratem a těchto highlightů servíruje nespočet. Jízda na červovi, vztah Paula a Chani, souboj v harkonnenské aréně, útok na těžební vozidlo, Paulův mesiášský proslov anebo závěrečný duel s Feyd-Rauthou. Timothée Chalamet s Božským komplexem i psychotický Austin Butler tady hrajou jak nikdy, Zimmer přinesl opět nadpozemský soundtrack a nebojím se říct, že Villeneuve společně s Fraserem za kamerou vyprodukovali jeden z nejlepších science-fiction zážitků posledních let. Bezchybný film a ohromující blockbuster, jenž se pravděpodobně během několika dalších let žádné konkurence nedočká. Chci víc! 10/10 ()

ruhebitte2010

Už dlouho jsem z kina neodcházel s pocitem, že jsem právě viděl něco výjimečného. Dnes však ano. Jistě, i v tomto případě by se našly nedostatky. Minimálně ke konci se možná skutečně až moc spěchalo a některé postavy se nepředvedly tak moc jak by člověk čekal, přesto se jedná o výjimečné i když ne dokonalé dílo. ()

Milan25

Stejně, jako první díl, to výborně vypadá, skvěle se na to dívá a má to super zvuk. Ale zase mi to přišlo jakési prázdné. Oba díly dohromady představují téměř šest hodin bez jediného epického momentu, který by diváka zařezal do židle, což je dost škoda. A nějak nechápu úplnou absenci Kosmické gildy, kromě jedné věty v úvodu předchozí části. ()

SpaceOdyseus

Epické vyvrcholení jedné z mých nejoblíbenějších knih. Vizualně opojné, zvukově omamné a režijně neskutečně vtahující. Kdybych měl být hnidopich, tak bych si postěžoval, že se Villeneuve mohl v závěrečné bitvě na způsob Jacksona trošku více porochnit. Jinak je vše správně. Teď bych proprosil pana režiséra do třech let o třetí díl. ()

Knowho

Lepší než jednička, ale žádný zázrak (Teda mimo vizuální stranku) se dle mě fakt nekoná. 7,5/10 Btw, Butler slušně trumfnul Stinga z původní Duny. Klobouk dolů. ()

Frantisek.Fu

Duna je takřka dokonalé sci-fi s perfektním vizuálem, hudbou a celkovou atmosférou, která vtáhne a nepustí. Jediné co musí opravdu vytknout je prostřih mezi několika scénami, kde je vidět, že zde chybí jeden nebo více obrazů. Což se dá samozřejmě vyřešit prodlouženou/režisérskou verzí, v kterou upřímně doufám. 10/10 ()

Orthank

Nečakane mystické až religionistické uchopenie, ktoré sa síce celý čas tvári príliš poloticko-pragmaticky a prakticky nestíha nič viac priblížiť z celej tej obrovskej mýtológie, pretože Villeneuve sa trochu pozabudol v dialógoch ústrednej dvojice a nestíha rozvinúť zaujímavé mohutnejšie dejové linky, ktoré by budovanej atmosfére dodali potrebný "mýtológický" presah. Záverečná konfrontácia dychberúca, avšak na moje nepríjemné prekvapenie sa v strižni stratilo minimálne ďalších 10 minút. Vizuálne opojné, hudobne "zimmerovsky" mrazivé, no v dobehu a presahu nedotiahnuté.... 😉 ()

aquiver

Z hlediska režie masterpiece, jinak asi podobně jako část první, a já byl už lépe připraven, takže jsem si dnes Dunu celkem užil. Co Denis Villeneuve slíbil, to dodal. Star Wars pro dospělé. 75 % ()

Zmrv

Villeneuve je génius. Druhé části Duny nemám absolutně co vytknout. Jde o audiovizuální orgie, které jsou, na rozdíl od Lynchovy Duny, velmi důstojnou adaptací předlohy. Došlo na změny a na vynechávky, ale všechny dávají smysl v zájmu převedení na filmové plátno. Herecky jde také o koncert, ať už jde o ústřední postavy Paula a Chani nebo o vedlejší role psychopata Feyda-Rauthy nebo princezny Irulán. Oba díly dohromady se dostávají nejen na první místo mého žebříčku oblíbených sci-fi, ale i na první místo žebříčku oblíbených filmů bez ohledu na žánr. Tak teď ještě Spasitele (třetí část Duny zpracovávající druhou knihu) a pak bych prosil to Setkání s Rámou - to je látka pro Villeneuvea jako vyšitá. 100% ()

Hanys_

Někdy ty 3 hodinové filmy utečou rychle, někdy ne. Tady i zásluhou dost zdlouhavého úvodu fakt moc neutíkaly. Ne pořád se něco děje, sice když jo, tak to stojí za to, ale pocitově mi asi sedla víc jednička. 7.5/10 ()

Kevadros

Bože ten Zimmer. Po hodně dlouhé době jsem zase odcházel z kina maximálně uspokojen. Po prvním filmu jsem v nadsázce prohlašoval, že tohle bude Pán prstenů další generace. Už teď mi přijde, že jsem se nemýlil. ()

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)