V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

meatball

Pokračování Nudy pokračuje v pokračování pokračování. Bublina je ještě ohromnější a spektakulárnější než minule. Poházené halabala je v ní všechno, a víc. Nebudu vám proto dál kurvit honitbu a třetí si rád odpustím. ()

rigby

Jak jsem psal u prvního filmu, nejsem fanoušek Duny. Knihu jsem nikdy nečetl, hru jsem kdysi chvíli hrál. Ale bavila mě víc, než tento film. A vlastně mohu moji předchozí recenzi zcela zkopírovat, protože se vůbec nezměnila. A to je smutné. Jinak film je po zvukové a obrázkové stránce opět úchvatný. Ale obsah jsem přece jen chvílemi nevnímal. Na mě to bylo až moc upovídané a zase tolik se tam nedělo. A už nějak nevěřím, že bude další pokračování lepší a s ním najde smysl i tato dlouhá předehra trvající dva filmy. ()

Matevoj

Upřímně.. Tohle jsem opravdu nečekal, byl jsem dost skeptický, že to je dost přeceňované a celé je to jen "overhyped", ale opak je pravdou! Celý film mohu shrnout pouze jednou větou, "Tohle je k*rva dobrý". Omlouvám se za použití vulgarismu, ale jinak to popsat nejde! Duna má vše, zkrátka ÚPLNĚ vše. Tohle je přesně to, co mi chybělo v kinematografickém světě, akce, napínavost, sem, tam normální humor a hlavně vizuální stránka, která není totálně odfláknutá, jak u jiných dnešních filmů. Grafici si efekty krásně pohráli, opět vše dokonalé, nikde ani jedna chyba. Nejen tvůrcům, ale i všem hercům smekám klobouček dolů. Doufejme, že se série Duna s nadcházejícími filmy v kvalitě nějak nepohorší, a že to bude stejně dobrá podívaná jako druhá část! ()

hufnagel

Dokonalé dielo.Geniálne spracovanie a nešablónovité poňatie predlohy,spolu s burácajúcou hudbou Hansa Zimmera.No odchádzal som z kina v normálnom tranze a cítil,že takto by malo poriadne sci-fi vyzerať a že som bol svedkom jedinečného zážitku. ()

GejmronCZ

Kdybych psal něco normálního, tak bych jen opakoval Torena. Takže jednoduše... pokračuje to v úžasném vizuálu i stylu vyprávění jako jednička. Jen je o poznání svižnější a akčnější. Těch 166 minut mi ani nepřišlo. Musím vypíchnout ale hudbu neuvěřitelného mistra Hanse Zimmera, která na mě zapůsobila opravdu tak moc, že pro to jen těžko hledám slova. Tenhle film je jedním slovem fenomenální. Kéž by bylo více tak úžasných filmů, na kterých si budou dávat tvůrci tak záležet. ()

KolarikKing

Filmová událost desetiletí. Sci-fi epických rozměrů. Druhá Duna to posouvá ještě dál a nebojím se říct, že jde už teď o nejlepší film roku. Nevím co vyzdvihnout dřív. Neskutečné vizuální orgie a hra s barvami. Podmanivá Zimmerova hudba. Herecká smetánka. Denis je frajer a už se nemůžu dočkat třetího dílu. 9,5/10 ()

veverysiak

Som presvedčený, že netreba mlátiť prázdnu slamu akademických rečí, ak niekto po Jednotke pochyboval, nech ide do klubu alebo na prikrepkastých avendžerov, takto má vyzerať moderný blokbaster zo škatuľky scifi, takže 95%. ()

Tomas_PO

Jednoznačne titul s potrebou veľkého kinového plátna, s monumentálnymi efektmi, hudbou a kamerou. Jedna hviezda dole za takmer 3 hodinovú stopáž, ktorá spôsobila pár hluchých momentov, najmä pri kontemplatívnejších či dialógových scénach. No dramatizáciu sa podarilo udržať počas celého deja, a to bez prehnaných a nerealistických súbojov. Naopak, pôsobilo to veľmi realisticky. V skutku impozantne vynikne kontrast medzi až nacistickou armádou Harkonnenov voči púštnym, no o to flexibilnejším Fremenom. No a kto hral praslávnu počítačovú "Dune dvojku", tak si spomenie na nejeden svoj večer plný nekonečného ťukania myšou na you - attack - here. ()

brasek

Nudné, absolútne bez štipky energie. Prvý diel bol dlhý, pretože filmári divákovi chceli poskytnúť všetko čo mal vidieť. V pokračovaní však tápeme iba v balaste. Niektoré momenty z príbehu sú nevyzreté. ()

MiniRecenze

Hodinu a padesát minut jsem čekal, než film ukáže nějakou grandiózní podívanou. Celý tento nezáživný úsek je plný nudných dialogů a vy tak jen čekáte na velké finále. Samotné finále je samozřejmě už pastvou pro skoro všechny vaše smysly. S ODŘENÝM UCHEM!!! 6/10 ()

karnifex

**hvězdičky berte jako průměr. Začátek byl výborný, vše se ale změní s příchodem Gurneye (Josh Brolin), jehož postava by se dala charakterizovat jako samoliběduležitýko*otnamistrovaný (herecký výkon tomu odpovídá). No a jeho vlastnosti se pak šíří filmem jako infekce: přibývá patosu, póz a machrování. A taky primitivizující doslovnosti: když nás před závěrečným soubojem Paula s Feyd-Rauthem upozorní otázkou: "Proč tak riskuje?!" na níž se dostane podobně vysvětlující odpovědi, ocitáme se rázem v seriálu Simpsonovi a celkové hodnocení se začíná blížit odpadu.. ()

Heywood

Četl jsem knihu, viděl verzi 1984 a konečně viděl druhou část „povinně oslavované“ Duny. Vizuálně úžasné, některé herecké výkony za hranicí očekávaného, a ta kritika zla, konspirací a chamtivosti, která v knize je výborně popsána, je převedena na filmové plátno, že asi to už ani lépe nešlo. A přesto. Celé je to na mě takové studené. Love storry vévody dědice a dívky z pouště mi připadá vyumělkované, rozhodně nikoliv přesvědčivé. Zlí baroni jsou vykresleni jako zrůdy, ale zfanatizovaný dav „věřících“, na jehož víře Paul postaví svou politickou a vojenskou dráhu mi nakonec (ne že by tu byl rozpor s knihou) připadal tak nějak podobný a až příliš odosobněný. Místo na lidi jako bych se díval na stroje. Úspěch a dobytí „Ráje“ byl snadný, příliš masový na to, že na Jihu údajně nikdo nemohl žít a o vojenském vedení a výcviku mas nezahlédneme nic. Prostě to uměli a basta fidli. Hm. Nakonec jízdy na červech a jejich využití ke komplexnímu útoku bylo to, co jsem ocenil, už méně postavu císaře, jehož jednotky měly být neporazitelné a byly smeteny jak krabičky sirek ze stolu, aniž bychom epičnost tohoto souboje zahlédli. Hm podruhé. A to už se mě zmocnila nějaká rozpačitost a přes tu „písečnou úžasnost“ jsem se nenaladil na vítězný chorál. Takže za mě 70% a ačkoliv si hodně a hodně filmů rád vychutnávám podruhé (někdy i vícekrát), tady mám pocit, že oproti Příchozím, které Denis Villeneuve, také režíroval,a které mě nadchlo, si na druhé shlédnutí Duny dám hodně velký odstup. ()

Brodequin

Sorry, ale stejně jako jednička - film mě nebavil. U druhého dílu jsem měl co dělat, abych 40 minut před koncem neusnul. Čekal jsem na nějakou akci a ta pak trvala tak 10 minut a... místy jsem byl napnutý a bavilo mě to, ale vždycky to byly jen fragmenty a celý film mi přišel tak trošku bez nějakého spádu. ()

Kvajet

166 minut by se dalo bez problému zredukovat na krásné dvě hodinky. Ale nemůžu se zbavit pocitu, který vzbuzovaly druhá Fantastická zvířata neboli "Teď to stojí za hovno, protože představujeme postavy, ale příště! No to se pomějete." Snad se nardozdíl od odpadní trojky FZ opravdu něčeho dočkáme. ()

mouzi

Nepamatuju si první část, takže za mě takový nesrozumitelný mišmaš se solidní audiovizuální stránkou. Holt takový román se do dvou filmů asi vměstnat nedá, aby to dávalo jakžtakž smysl. Každopádně Jirka Korn se zálibou v nožích byl super. ()

Kushina

V duchu prvního dílu se táhne i tento díl. Má něco málo víc do sebe, lepší příběh, víc soubojů, víc akce celkově. Pořád mi ale Duna neříká tolik, abych tomu dal 5*, ale jako post future sci-fi je to dobrý. 80% ()

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)