V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

bonovox

Pokračovanie Duny je...kinematografický skvost. Najskôr Vás totálne pohltí vizuálna a hudobná stránka filmu a na konci si uvedomíte, že scenár je neskutočne precízny vo vývoji jednotlivých postáv či posunom v deji. A tých 166 minút Vám utečie ako voda, pritom by som si prial aby bol film ešte dlhší, hlavne v záverečnej tretine, ktorá je predsa len trošku unáhlená. Chalament v hlavnej úlohe skvostný a skvele mu sekunduje plejáda ďalších top hercov súčastnosti. Toto je film stvorený pre IMAX plátno. Dennis opäť dorovnal dokonalosť Nolana z minulého roku a už sa teším na Part 3. 100% a určite už teraz TOP kino zážitok roku 2024. ()

v.indruchova

Audovizuální mastrštik. Nečekejte pozitvní "disnijovku". Hodně zjednodušeně je to o válce a pomstě takže nic sluncem zalité. Jedna kniha ve dvou částech. Ale pořád se něco děje i když má druhá část skoro 3 hodiny. Pro mě je tam spostu odkazů na lidstvo a boj se zlem. Čtu mezi řádky nejen kloužu po povrchu. Ale myslím si že i ti co zůstali na povrchu a vůbec si nespojili důležité informace neodejdou zklamáni. Ovládání lidí přes víru stále aktuální téma! Pro mě je 2. část silnější... zapadne spoustu věcí do sebe. ()

kreion

Duna 2 na mňa pôsobí ako poézia pásma. Čo je vo výsledku na škodu, lebo príbeh samotný pôsobí emocioálne sterilne, niekedy popierajúc akúkoľvek logiku konania postáv / situácií a takmer v žiadnej myšlienke nezostaneme dostatočne dlho na to, aby sa vysvetlila. Po dopozeraní som mal pocit, že by filmu prospel retrospektívny rozprávač - začať záverom a prepracovať sa k dôvodom, ktoré viedli hlavnú postavu / postavy k záveru (Guy Ritchie style). 65% za koncept mesiáša a viery  (predloha), vizuál a hudbu  / videné v IMAX. ()

halberdier

První Duně jsem přišel na chuť až při druhém shlédnutím, ale pořad si stojím za tím, že i když jde audiovizuálně o úchvatné dílo, podobně jako Villeneuvův Blade Runner 2049, pořád na mě působí trochu chladně a odtažitě. Přesto jsem se na druhý díl jsem těšil. A oprávněně. Druhá Duna je divácky přece jen vstřícnější a dočkáme se i více emocí. První dvě třetiny se ještě nesou v duchu prvního dílu a nikam se nespěchá. V poslední třetině pak dojde konečně i na pořádnou akci. Pozitiva: audiovizuální stránka je opět na špičkové úrovni a druhá Duna je jeden s nejkrásnějších filmů posledních let a kupí jednu nádhernou scénu za druhou. Herecké výkony jsou u všech na vysoké úrovní. Finále je správně epické a navnadí na případný další díl. Negativa: Složitost příběhu. V první Duně nebyl příběh tak komplikovaný jako v případě pokračování. Na konci pokračování se tak může dívák trochu ztracet v uzavření jednotlivých příběhových linek. Druhá Duna je audiovizuální nálož s blockbusterovými proprietami, ale pořád si stojím za tím, že to není film pro běžného konzumenta comicsovek od DC a Marvelu, ale ocení ji spíše hardcore fanoušci sci-fi, kteří se nezaleknou občas pomalejšího tempa. (9/10) ()

stanlyOu

Zvukovo najlepší zážitok aký som zatiaľ zažil v kine. Dejovo konzistentné napriek nie úplne jednoducho napísanej predlohe a Zimmer prekonal sám seba. Toto je možno sci-fi udalosť dekády len o tom ešte zatiaľ nevieme.  9/10 ()

BrusVejn

Znova brilantná audiovizuálna žranica s bezchybným castingom (možno jedine ten Christopher Walken moc nezapadal). Na druhé pozretie ešte lepšie ako prvý krát. ()

Fender

Po první, lehce pomalejší části, přichází druhá část, která je už více akčnější a pálí to nemilosrdně do nás. V kině jsem seděl naprosto přikovaně a užíval si tohle opojné dílo, které se dá označit za audiovizuální porno. Fantastická atmosféra, která byla mnohdy i děsivá a do toho výborná, až ezoterická hudba, která umocňuje poetiku celého filmu. Je to podobně monumentální, jako Pán Prstenů, už jen co se týče mytologie této galaxie a celkové propracovanosti, tudíž si troufám říct, že tady vznikl film, který se stane kultem a bude označován za jednu z ikon žánru sci-fi. ()

Chaloupek

Nemůžu hvězdičkovat, protože po technické stránce je to naprostá dokonalost. Herecké obsazení je sázka na jistotu a až na Walkena, jehož padišáh Imperátor působí na plátně jako by celou dobu hledal bažanta a až do konce filmu se mu to nepodařilo. Jako velkého fanouška knihy a obdivovatele prvního dílu, který byl za mě v tahující a zcela pohlcující, je druhý díl pouze jakousi prázdnou schránou, naplněnou pískem a dokonalou filmařinou. Ale bohužel jsem celou dobu sledovat něco, co šlo zcela naprosto mimo mne. Největší zklamání za dobu, co koukám na filmy. Viděno dvakrát a ani to nepomohlo k tomu, aby mne to jakkoli emociálně zasáhlo. ()

failer11

Za mě jednička byla dost rozjezdová a nastínila nám hlavně situaci, ale taky byla dost slabší aspoň z těch červů tam byl větší respekt tady to byli takový mazlíčci. Nejvíc se mi líbila asi hudba suprová po každý stránce.  Příběh není  aspoň tak moc urychlený v takovém tom zrychleném tempu, kdy každý chce ty epické bitvy v prvních minutách, jak je to dneska se vším aspoň tak mi to připadá. Doufám že se nám  představí víc ten vesmír atd. protože zatím jsem toho viděli dost málo, jenom problikávání mezi planetami a národy a to vždy v pár záběrech. Za mě super po dlouhý době něco u čeho se těším na pokračování. 91% ()

david141474

Nemám slov! Jsem úplně odrovnaný. Tohle byl masterpiece jak cyp. Možná jsem po té jedničce tomuto filmu moc nedůvěřoval, ale tohle bylo něco neskutečnýho! Když jsem viděl ty přemrštěný recenze na ČSFD musel jsem se smát, teď ale se všemi souhlasím. Tento film nepatřil k mým nejočekávanějším, ale říkal jsem si, že na něj vyrazím a tak se stalo dnes 4.4.2024. Do teď nebyla úplně příležitost, ale já jsem vyčkal a vyplatilo se. Začátek byl hodně nudnej a mizernej, jak ale čas šel bylo to lepší a lepší, až to došlo do bodu kdy jsem na to čuměl a otevřenou hubou a hltal každý další záběr a scénu. Tento film je velký. Obsahuje neskutečně nádherné kamerové záběry, nádherné CGI, perfektní herce, perfektní děj, perfektní akci, perfektní budování vztahu mezi hlavními hrdiny, no a všude přítomnou velkolepost. Většina věcí v tomto filmu je tak obrovských až vám tuhne krev v žilách a jste zhrozeni a zároveň odrovnáni a fascinováni, až z toho jde pomalu strach. Všudypřítomná dechberoucí atmosféra tomu filmu pomáhá ze všeho nejvíc. No a ten konec tak na ten ještě dlouho nezapomenu. To se ani nedá popsat jak jsem se u toho cítil, byl jsem normálně ohromen. Film bohužel skončí otevřeným koncem, to trochu zamrzí, ale výslednému filmu to ani miniaturně neuškodí. Nemám slov a dlouho je mít ještě nebudu, tomuhle říkám blockbuster jednadvacátého století! 10/10 Národe český, tohle byl masterpiece! (Olympia - 4.4.2024) ()

meatball

Pokračování Nudy pokračuje v pokračování pokračování. Bublina je ještě ohromnější a spektakulárnější než minule. Poházené halabala je v ní všechno, a víc. Nebudu vám proto dál kurvit honitbu a třetí si rád odpustím. ()

rigby

Jak jsem psal u prvního filmu, nejsem fanoušek Duny. Knihu jsem nikdy nečetl, hru jsem kdysi chvíli hrál. Ale bavila mě víc, než tento film. A vlastně mohu moji předchozí recenzi zcela zkopírovat, protože se vůbec nezměnila. A to je smutné. Jinak film je po zvukové a obrázkové stránce opět úchvatný. Ale obsah jsem přece jen chvílemi nevnímal. Na mě to bylo až moc upovídané a zase tolik se tam nedělo. A už nějak nevěřím, že bude další pokračování lepší a s ním najde smysl i tato dlouhá předehra trvající dva filmy. ()

Matevoj

Upřímně.. Tohle jsem opravdu nečekal, byl jsem dost skeptický, že to je dost přeceňované a celé je to jen "overhyped", ale opak je pravdou! Celý film mohu shrnout pouze jednou větou, "Tohle je k*rva dobrý". Omlouvám se za použití vulgarismu, ale jinak to popsat nejde! Duna má vše, zkrátka ÚPLNĚ vše. Tohle je přesně to, co mi chybělo v kinematografickém světě, akce, napínavost, sem, tam normální humor a hlavně vizuální stránka, která není totálně odfláknutá, jak u jiných dnešních filmů. Grafici si efekty krásně pohráli, opět vše dokonalé, nikde ani jedna chyba. Nejen tvůrcům, ale i všem hercům smekám klobouček dolů. Doufejme, že se série Duna s nadcházejícími filmy v kvalitě nějak nepohorší, a že to bude stejně dobrá podívaná jako druhá část! ()

hufnagel

Dokonalé dielo.Geniálne spracovanie a nešablónovité poňatie predlohy,spolu s burácajúcou hudbou Hansa Zimmera.No odchádzal som z kina v normálnom tranze a cítil,že takto by malo poriadne sci-fi vyzerať a že som bol svedkom jedinečného zážitku. ()

GejmronCZ

Kdybych psal něco normálního, tak bych jen opakoval Torena. Takže jednoduše... pokračuje to v úžasném vizuálu i stylu vyprávění jako jednička. Jen je o poznání svižnější a akčnější. Těch 166 minut mi ani nepřišlo. Musím vypíchnout ale hudbu neuvěřitelného mistra Hanse Zimmera, která na mě zapůsobila opravdu tak moc, že pro to jen těžko hledám slova. Tenhle film je jedním slovem fenomenální. Kéž by bylo více tak úžasných filmů, na kterých si budou dávat tvůrci tak záležet. ()

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)